Menu

Αγώνας μπαράζ για άνοδο στην Α1 Γυναικών

Σύμφωνα με το άρθρο 12 – παρ. Γε της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2018 – 2019, θα γίνει ο παρακάτω αγώνας κατάταξης μεταξύ των Σωματείων που κατέλαβαν την 2η θέση της βαθμολογίας στον 1ο και 2ο Όμιλο για τον καθορισμό της ομάδας που θα ανέλθει στην Α1’ Εθνική κατηγορία γυναικών την αγωνιστική περιόδου 2019 - 2020.

Κυριακή 12 Μαΐου
Προμηθέα Πάτρας 15.30 ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 21ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επικράτησε με 81-65 του Πρωτέα Βούλας.

Δάφνη Αγίου Δημητρίου – Πρωτέας Βούλας 81-65
Διαιτητές: Μαραμής, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 22-21, 42-35, 59-52, 81-65
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Τζέιμς 32(1), Αλεξανδρή 10(1), Σουλτάνη 2, Γούναρη 4(1), Τσίκα, Τετενέ, Σακελλαρίδου, Σίντομ 17, Μπράουν 16.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης): Μπουντούρη, Θεοδώρου 3(1), Κολλάτου 12(2), Σακελλαρίου, Χατζηγιακουμή, Ντάνου, Αναστασοπούλου, Πέρκινς  13(2), Αλμπάνεζ 13, Ντέλβα 24.

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 40

2. ΠΑΟΚ 36

3. Δάφνη Αγ.Δημ. 34

4. Νίκη Λευκάδας  31

5. Πρωτέας Βούλας 30

6. Εσπερίδες Καλλιθέας 30

7. Ελευθερία Μοσχάτου 29

8. Σπόρτιγκ 29

9. Καλύβια 29

10. Πανιώνιος 28

11. Ηρακλής  25

12. Αθηναϊκός 22

*Δάφνη Αγίου Δημητρίου και Πρωτέας Βούλας έχουν από έναν αγώνα περισσότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (20η αγωνιστική, 7/4)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 7 Απριλίου 
Μίλωνα 14.00 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Παυλόπουλος-Φραγκούλη (Δούκας)
Σπόρτιγκ 14.00 Σπόρτιγκ-Εσπερίδες Καλλιθέας Μπούκας-Καλογερόπουλος Φ. (Τηγάνης) 
Μοσχάτου 14.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΑΣ Καλυβίων Καραβίτης-Τσολάκος (Παπαδόπουλος Κ.)
Γ. Γεννηματάς 14.00 Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής Μαρίγλη-Μαρινάκης (Τεφτίκης) 
ΔΑΚ Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης (Κανελλόπουλος) 
Δ. Καλτσάς 14.00 Αθηναϊκός-ΠΑΟΚ Καρανικόλα Αλ.-Μπακετέα (Μπεσκάκη) 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Διαδικτυακές μεταδόσεις

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για τη ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη των αγώνων: 

-ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω-Εθνικός ΟΦΠΦ στις 02/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών από την ιστοσελίδα Giafkasports.gr 

-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών από την ιστοσελίδα moshatotaurossporty.blogspot.com

-ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Παγκρατίου στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών από την ιστοσελίδα moshatotaurossporty.blogspot.com
-ΓΣ Ηρακλής-ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών από την ιστοσελίδα GRSPOTAKIA (άδεια βιντεοσκόπησης, φωτογράφισης και προβολής στιγμιοτύπων)

-ΓΣ Ηρακλής-ΑΕ Ψυχικού στις 02/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών από την ιστοσελίδα iraklis-bc.gr

-Αθηναϊκός ΑΣ-ΑΣ Νίκη Λευκάδας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Γυναικών από την ιστοσελίδα sportsonair.gr.

Διαβάστε περισσότερα...

Οι πρώτες στην Α1 Γυναικών

Μετά την ολοκλήρωση της 11ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών οι κορυφαίες αθλήτριες είναι:

Πόντοι

1. Κόστοβιτς (Αθηναϊκός) 226

2. Ντέιβις (Καλύβια) 215

3. Μπράιαντ (Ηρακλής) 193

4. Μούρερ (Σπόρτιγκ) 190

5. Ντέλβα (Πρωτέας Βούλας) 184

Ριμπάουντ

1. Ντέιβις  (Καλύβια) 169

2. Ροσέλ (Ελευθερία Μοσχάτου) 130

3. Ντέλβα (Πρωτέας Βούλας) 127

4. Γιαρόζ  (Καλύβια) 126

5. Κόστοβιτς (Αθηναϊκός) 97

Ασίστ

1. Λύμουρα  (ΠΑΟΚ) 78

2. Αξιοπούλου (Ελευθερία Μοσχάτου) 73

3. Μούρερ (Σπόρτιγκ) 63

4. Αλιξ (Καλύβια) 59

5. Κεχαγιά (Εσπερίδες Καλλιθέας) 58

Κλεψίματα

1. Πέρκινς (Πρωτέας Βούλας) 29

2. Γκόβαν (ΠΑΟΚ) 26

3. Ρόσελ (Ελευθερία Μοσχάτου) 25

4. Αλεξανδρή (Δάφνη Αγ. Δημ.) 24

5. Ντέιβις (Καλύβια) 24

Κοψίματα

1.  Ροσέλ (Ελευθερία Μοσχάτου) 23

2. Σιντόμ (Δάφνη Αγίου Δημητρίου) 18

3. Γιαρόζ (Καλύβια) 17

4. Ουίλιαμς (Εσπερίδες) 14

5. Λούνα Κάστρο (Εσπερίδες) 12

 

Διαβάστε περισσότερα...