Menu

A2 Γυναικών: Αποτελέσματα 12ης Αγωνιστικής

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στον 1ος Όμιλο της Α2 Γυναικών ανέβηκε η Ηλιούπολη μετά τη νίκη της με 77-58 επί του Ζωγράφου. Στον 2ο Όμιλο ο Ηρακλής επικράτησε με 77-52 του Πανσερραϊκού και εξακολουθεί να είναι στην κορυφή.  

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 12ης Αγωνιστικής

Προφήτης Ηλίας-Μελίσσια  53-57
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγία Παρασκευή  69-64
ΓΑΣ Καλυβίων-ΟΑ Χανίων 74-45
Ελευθερία Μοσχάτου-Αρης Πετρούπολης  65-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης 58-77
Σάββατο 13/1
Σπόρτιγκ-Ανταγόρας Κω  59-42

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Ηλιούπολης 58-77
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 9-24, 28-38, 42-53, 58-77
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού 6, Βυζεντίνη 3(1), Μάλλιου, Ζουμπεράκη 2, Ισκιόγλου 5, Ζουρνή 24, Ψαρρού, Πατέρα 7(1), Μάνου 2, Κελάρη 7(1), Χαϊκάλη, Βάσιου 2.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου, Κουταλιάνου 2, Μήνα, Θεοδώρου 11, Καλοπίτα 1, Πράπα 17(1), Πετράκη 10, Στεφάνου 12(1), Οικονομίδου 22, Φρίμα, Ντάνου 3.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – Αρης Πετρούπολης 65-44
Διαιτητές: Μαυρέλης-Μελισσάρη
Δεκάλεπτα: 17-9, 37-15, 47-32, 65-44
Α.Ο.ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 3 (1), Τζουγκράκη 8 (1), Χελιώτη 19, Μίχου 10, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 8 (2), Καλάγια,  Ορφανού 3 (1), Ξεπαπαδέα 8 (1), Καρανάσιου 4, Κρίτσαλου.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη): Γούλα Φ. 5 (1), Ναυροζίδου 2, Γούλα Π. , Μαρίνη 6, Βιντσιλαίου Α. 17, Καββαδία, Αρβανίτη 11, Ανωγειανάκη 3, Λίγκρη , Φάσουρα.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Αγία Παρασκευή 69-64
Διαιτητές: Δαβιδέλης, Τούσης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 20-17, 34-32, 50-45, 69-64
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος) : Δασκαλοπούλου 22(4), Πανταζή 15, Χόντο, Ρούτση 2, Σιγάλα, Κουλουρή, Κυριακοπούλου 21(2), Γκέργκι 2, Ξάνθου 2, Γασπαράτου 5, Ζουρτσάνου, Μήτση.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος) : Πεσκάτζιου 2, Γρίσπου 15, Βαμβακά 7, Κλείτσα 4, Πολιτοπούλου 10(1), Πετυχάκη 14, Αμίτση, Κούκη 12.

Προφήτης Ηλίας – Μελίσσια 53-57
Διαιτητές: Κομιανός, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 14-11, 22-25, 39-36, 53-57
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Οικονομάκη Κ. 8, Δροσωτάκη 2, Σπύρη 3(1), Τζάρου 3(1), Νεαρχάκου 12(2), Κουτσοδήμου 8, Οικονομάκη Ζ. 6, Πούλη 7(1), Τσελεπίδου 4.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 7(1), Σατρατζέμη 5, Κοιλιαρίδη 7(1), Αθανασίου 9(3), Χιώτη 19(1), Γιαννακοπούλου 6, Νικολέτου 4, Κανέλλου.

ΓΑΣ Καλυβίων – ΟΑ Χανίων 74-45
Διαιτητές: Χαϊνά-Ντάση
Δεκάλεπτα: : 22-13, 40-21, 57-29, 74-45
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνωστου-Κωτσάκη): Παζαρίδη 5(1), Σταμάτη 14(2), Καμένου 4, Ρετζεμπέρη 16, Αξιοπούλου, Μαστρογιαννίδου 10, Γκίνη 3(1), Αυτζή 8, Καλημέρη 4, Τσουκαλά 10
ΧΑΝΙΑ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 2, Σκορδαλάκη 4, Σκουμπά 4, Κουφογιάννη 13(2), Ψυχογιού 12(2), Καζαντζή 2, Παπαμαρκακη 2, Ακρίβου 4.

Η βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 23
2. ΓΣ Ηλιούπολης 21
3. Ελευθερία Μοσχάτου 21
4. Αγία Παρασκευή 20
5. Μελίσσια 20
6. ΓΑΣ Καλυβίων 19
7. Αρης Πετρούπολης 19
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου       16
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 16
10. ΟΑ Χανίων 16
11. Ανταγόρας Κω 13
12. Προφήτης Ηλίας 12
 

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)
Αρης Πετρούπολης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΟΑ Χανίων-Ελευθερία Μοσχάτου
Αγία Παρασκευή-ΓΑΣ Καλυβίων
Μελίσσια-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ανταγόρας Κω-Προφήτης Ηλίας
ΓΣ Ηλιούπολης-Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 12ης Αγωνιστικής

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-60
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος 53-49
Ναύαρχος Βότσης-Απόλλων Καλαμαριάς 40-48
ΕΟ Σταυρούπολης-Τιτάνες Δράμας 48-67
Ηρακλής-Πανσερραϊκός 77-52
Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας 52-63

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηρακλής –Πανσερραϊκός 77-52
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 27-12, 42-24, 62-38, 77-52
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 9(1), Τσουμπερλή 5, Γιαννοπούλου 8(1), Ελευθεριάδου 5, Θωμά 8(2), Τζιότζιου 7(1), Γιαννούδη 5, Μυγδαλιά 14, Λογδανίδου 10, Κλιματσάκη, Καλογρίδου 6, Σιδηροπούλου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 5, Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 25, Γκανάτσιου 8, Κίναλη, Σιδερίδου, Σιάκκα, Χύσα 4(1), Δαμιανάκου, Βλάχβεη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας 48-67
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 6-12, 14-27, 34-51, 48-67
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου, Χαλκίδου 11, Πεχλιβανίδου Σ. 9, Βέκιου, Κανέλλογλου 14,  Γούτη 3(1), Αντωνιάδου 3(1), Χατζηστρατή 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Τερλίδου 2, Μαραγκού 16(1), Καριώτη 5, Τόγα 4, Σαμολαδά 18(2), Τζιαμπάζη 5(1), Γιαντσιώρη ,12 Βαρσάμη 5, Αρσένογλου.

Ναύαρχος Βότσης – Απόλλων Καλαμαριάς 40-48
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 11-15, 19-23, 28-36, 40-48
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου, Καζαντζή Σπ. 5(1), Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 9, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 4, Τσελεμπή 12, Αβραμίδου 10.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 8, Παλλάνη 13(1), Οικονόμου 8, Αρσένογλου 2, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 2, Παπαϊωάννου, Παπαρέντη 3(1).

Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 52-63
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
Δεκάλεπτα: 15-15, 28-28, 40-52, 52-63
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Παυλάκη 12(2), Πετρίδου, Μωϋσένκου, Κάραλη 6, Σιγιώργη 7, Μαμαλίγκατζη 8(2), Καρακώστα 8, Σουλιώτη 11(2), Καραλίδου Β., Γκιργκίζα, Βασιλειάδου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Δολαψάκη, Σολωμού 16(3), Σουλιώτη 19(1), Μακρή, Λιάσκου 4, Σκαρλή 6(2), Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 10, Κουτέ.

Αρης – Πιερικός Αρχέλαος 53-49
Διαιτητές: Γκούτας-Λεκατσάς
Δεκάλεπτα: 11-10, 26-22, 41-36, 53-49
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10, Κωστανάκη 4(1), Γράψα 11, Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 3, Αντωνιάδου 9, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 16, Πλατσά, Γκομπετζισβίλι.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 2, Γκρίτζαλη, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 7(1), Φλώρου 22, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου, Μουστακίδου 10, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννης Ν.Ρυσίου 56-60 (παρ.)
Διαιτητές: Δέλλας-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 9-17, 23-22, 36-33, 46-46(κ.α.), 56-60 (παρ.)
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 5, Πετρίδου 8, Κατσαμούρη 3, Λάλου 6, Σταμπή, Καραμπατζάκη 15, Παπαρδέλα 8, Τζήμου 5, Βατσιτσίδου 6(1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 8(2), Εμμανουηλίδου 12(1), Κουλακιώτη 11, Ψαρρά 15(3), Τσαγκαρίδου, Τζίκου 12, Παπαδάκη, Βασλαματζή , Πασιούδη 2.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής  23
2.  Αρης 22
3.  ΑΕ Πυλαίας 20
4. Τιτάνες Δράμας  20
5. Πανσερραϊκός 20
6. Ολύμπια Λάρισας 19
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 19
8. Απόλλων Καλαμαριάς 17
9. Πιερικός Αρχέλαος  15
10.  Ναύαρχος Βότσης  14
11.  ΕΟ Σταυρούπολης  13
12.  Ασπίδα Ξάνθης 12
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής
Απόλλων Καλαμαριάς-ΕΟ Σταυρούπολης
Πιερικός Αρχέλαος-Ναύαρχος Βότσης
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας

 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 12ης Αγωνιστικής

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 12ης Αγωνιστικής στην Α2 Γυναικών ο Σπόρτιγκ επικράτησε εντός έδρας με 59-42 του Ανταγόρα Κω.

Σπόρτιγκ – Ανταγόρας Κω 59-42
Διαιτητές: Κιουλαφάς-Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-7, 31-17, 41-28, 59-42
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης - Διαμάντης): Τσαφαρά 8(2), Παυλοπούλου 1, Φουράκη Β. 7(1), Πριονά, Δανδουλάκη Α. 5, Σιαλάι 6(2), Δανδουλάκη Μ. 6, Νίξινα 15, Σιδέρη, Καραλη, Φουράκη Στ. 11.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης – Παγκαλος): Κουζούκα 2, Γαλαχουσίδη 3(1), Φραζή 2, Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 9, Σβήνου 2, Στάκκου, Δρεττάκη 4, Κασάπογλου 20(3), Χατζηνικολάου .

Βαθμολογία
1.  Σπόρτιγκ 23
2. Ελευθερία Μοσχάτου 19
3. Αγία Παρασκευή 19
4. ΓΣ Ηλιούπολης 19
5. Αρης Πετρούπολης 18
6. Μελίσσια 18
7. ΓΑΣ Καλυβίων 17
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 15
9. ΟΑ Χανίων 15
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14
11. Ανταγόρας Κω 13
12. Προφήτης Ηλίας 11
*Σπόρτιγκ και Ανταγόρας έχουν από ένα αγώνα περισσότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στους δύο Ομίλους της Α2 Γυναικών. Στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής ο Σπόρτιγκ επικράτησε με 51-42 του  Ζωγράφου και στον 2ο Ομιλο, ο Ηρακλής με 63-43 της Ολύμπια Λάρισας.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS