Menu

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (17/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω φθοράς του δαπέδου του γηπέδου από την κακοκαιρία, ο αγώνας ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος όμιλος) της 19/11/2017 και ώρα 17.00 αντί του ΔΑΚ ΒΕΡΟΙΑΣ «Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ», θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ, ΝΟΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (6η αγων., 19/11)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος Νότου 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟ Ναυπλίου: Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Κουλούρης) 
Β’ Κλ. Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας: Αντωνιάδης-Τεφτίκης (Ζερβούδης) 
ΚΓ Λεχαίου 17:00 Ολυμπιάδα ΑΣ Λεχ.-ΕΑ Πατρών: Λαζαρίδης-Τηγάνης (Ζάρκος) 
Κ. Αχαΐας 17:00 Αχαγιά 82-Κεραυνός Αιγίου: Λιότσος-Καμήτσος (Ρόζης) 
Απόλλωνα 17:00 Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα 1980: Χρηστινάκης-Καρανικόλα Ελ. (Παππάς) 
Π. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος: Τσακαλογιάννης-Καρπάνος (Θοδωρόπουλος) 
Ακράτας 17:00 ΑΟ Ακράτα-ΚΑΠ: Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης (Κοκορδάτος) 

2ος Όμιλος Νότου
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Κοκκινιάς 3ο ΓΕΛ 15:30 Νίκη Αμαρουσίου-Βούρειος Χίου: Λαμπίρης-Μαρινάκης (Ζερδεβάς) 
Χαλκιά-Αναστασιάδη 16:00 ΑΕΕ Παναγίτσας-ΑΟΚ Χανιά: Σπυρόπουλος-Κοτσώνης (Δημητριάδης) 
Βαρδινογιάννειο 17:00 ΟΦΗ-ΑΕ Πεντέλης: Κοτσιμος-Γεράνιος (Μαχαιριανάκης) 
Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-Άρης Νίκαιας: Τσουμαχίδης-Αβραμίδου (Μόρφη Γιούλα) 
Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου-ΑΣ Λοκρός: Χρηστίδης Ηλ.-Σκαλτσης (Χριστοδούλου Γ.)

Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου
Πετρούπολης 19:00 Άρης Πετρούπολης-Έσπερος: Λύρας-Αθανασόπουλος (Παπαδόπουλος) 

1ος Όμιλος Βορρά 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
ΔΑΚ Πτολεμαΐδας 17:00 ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νικόπολη Πρέβεζας: Τσούλης-Κουκουλεκίδης (Μπαταούλα)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΚΕ Φαίακας: Σιταρίδης-Λουλουδιάδης (Χαραλάμπης) 
ΔΑΚ Αγρινίου 17:00 ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας: Λογοθέτης-Μπακετέα (Μπέστιας) 
Πολυκάστρου Κιλκίς 17:00 ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ.-Νίκη Βόλου: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Ελευθεριάδης Παντ.)
ΔΑΚ Δ. Βικέλας 17:00 ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών: Εκίζογλου-Λαδάς (Μελανίδης) 
ΔΑΚ Περαίας 17:00 ΑΣΑΑ Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας: Παπαθανασίου-Αγραφιώτης Γρ. (Δέλλας) 

2ος Όμιλος Βορρά 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Μαντουλίδη 18:00 Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλ.: Καρακώστας-Γεωργούλης (Λαδενης) 
ΔΑΚ Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ: Τζιοπάνος Γ.-Πετανίδου (Φωτιάδης) 
ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΑΕ Κομοτηνής-ΑΣ Αστέρας Σίνδου: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου (Γκουρτζελίδης)
ΔΑΚ Ελευθερούπολη 18:00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟ Πολύγυρου: Παπαδόπουλος Χ.-Αργαφιώτης Ιωαν. (Μπρίγκος) 
Μακεδονικού 18:00 Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή: Παζόλης-Λελούδας (Αστρεινίδης) 
Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΠΣ Ευκαρπίας: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης (Γιαβρής) 
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ: Γραικός-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.) 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (3/5)

Σας ενημερώνουμε πως λόγω κωλύματος του γηπέδου και έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων, ο αγώνας ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 αντί 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00.

Για τον ίδιο λόγο ο αγώνας Αίας Ευόσμου-ΑΟ Αγρινίου για την 28η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 θα διεξαχθεί στο ΚΓ Παπάγου (σχολικό συγκρότημα 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Κορδελιού).

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία ων δύο σωματείων ο αγώνας Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017, θα διεξαχθεί στις 6/5/2017 και ώρα 13.00.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική (1ος Όμιλος): Αποτελέσματα (26ης Αγωνιστικής)

Με τα παιχνίδια της 26ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (1ος όμιλος).

Τα αποτελέσματα

Ερμιόνη-ΚΑΟΚ 67-69

Ακράτα-Δάφνη Δαφνίου 92-86

Γλαύκος-Καλαμάτα 81-56

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης 74-63

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου  85-67

Πεύκη-Πορφύρας 74-72

Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά ’82 69-67

Ρεπό: Έσπερος ΑΟΠΑ

 

Φύλλα αγώνα

 

Ερμιόνη-ΚΑΟΚ 67-69

Δεκάλεπτα: 12-25, 34-45, 47-56, 67-69

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Ορφανός Μ.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 7, Αγγελής 9, Θωμάς 12, Γκολέμης 12 (2), Βανδώρος 2, Κοριζής 6, Ευστρατίου Παν. 14, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 2, Πουλής 3.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 2, Κατσαμάκης, Σακελλαράκης 11, Πράττης 12 (3), Τσακιρίδης, Κεφαλάς 2, Παβλίσεβιτς 14 (1), Δανιήλ 6 (2), Σταυρόπουλος 15 (2), Μακρής 7 (1).

 

Γλαύκος-Καλαμάτα 81-56

Δεκάλεπτα: 16-13, 35-28, 58-42, 81-56

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Φασόλης

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 10, Σερέτης 2, Βεργανελάκης 2, Λαμπρόπουλος 18 (1), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 8 (2), Σταυράκης 6 (2), Κάλλης 15 (4), Παλαδινός 2, Λιούρδης 6 (1), Αναγνωστόπουλος 7.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κίσσας, Κονταργύρης 3 (1), Τσικούρης 13, Μαγιντόμπε 2, Γιαννουκάκης 10 (2), Τριανταφυλλόπουλος 11 (3), Δελλής 17 (1), Μπάκας.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης 74-63

Δεκάλεπτα: 17-19, 29-36, 50-51, 74-63    

Διαιτητές: Σιδερής, Παπαδόπουλος Χρ.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 11 (2), Γραμματικός 18 (2),Καφαντάρης 5 (1), Βούζας 3, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 15 (1), Μιχαλόπουλος 9, Κανάς, Παπαδάκης 11 (1), Γιαννακόδημος.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 3 (1), Βενιτουράκης 6 (1), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 5, Κυρίτσης 1, Μπαζιώτης 21 (5), Μπούτρης 6, Σταύρος, Τασούλας 8, Μακρόπουλος 13, Δρικόγιας, Βεντούρης.

 

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου  85-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 40-31, 63-49, 85-67

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαρίγλη

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 17 (2), Μπέλλας Ι.14 (3), Φουντάς, Πανουσόπουλος Θ. 4, Κατσαρός 2, Σκαλωμένος 4, Μπέλλας Ο. 14 (2), Πανουσόπουλος Κ. 6, Στρατομήτρος 11 (1), Βαρσαμούλης 13, Μαζιάκος.

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 4, Κουκουλομάτης, Χριστοδουλόπουλος 2, Δούρος, Καντάς, Φωτίου 26 (2), Ζυγάς, Σούλης 4, Σκλάβος 15, Αγγελόπουλος 7, Σκόνδρας 7, Καραγιάννης 2.

 

Πεύκη-Πορφύρας  74-72

Δεκάλεπτα: 20-22, 36-37, 58-56, 74-72

Διαιτητές: Αργυρούδης, Κανελλόπουλος

Πεύκη (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 12 (1), Κυριαζόπουλος, Κεχρής 3 (1), Μελάς 15 (1), Σημαιόπουλος 5, Πολύζος, Κουκάκης 8, Πατωνίδης 5 (1), Χασάπης 2, Τάγαρης 24.

Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος 10, Παλτόγλου 4, Στεφανής 2, Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 14 (2), Ιορδάνου 3, Καλαμαράς 8 (2), Μπαρμπαρής 7, Οικονόμου, Τρίγκας 18 (1), Ντόκος 1, Κωνσταντίνου.

 

Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά ’82 69-67

Δεκάλεπτα: 18-22, 33-38, 53-58, 69-67

Διαιτητές Χατζημάρκος, Χριστινάκης

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 2, Μπουργανός 11, Βάρσος 12, Οικονομάκης, Ψαράς 2, Καλεμτζάκης 9 (1), Τσατάς 6, Σάλεχ 14, Αρναουτάκης, Σταθόπουλος 8, Τζέμης 5.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 13, Σταμόπουλος 10, Γατσούλης 3, Νικολάου 12, Χαμηλός 11 (3), Τσινόπουλος 4, Λυκούδης, Δαβάνης 14.

 

Βαθμολογία (Σε 25 αγώνες)

1. Δάφνη Δαφνίου 45

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 43

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 41  

4. ΚΑΟΚ 41

5. Ένωση Ιλίου 39

6. Ακράτα 38

7. Γλαύκος 37

8. Αχαγιά ‘82 36

9. Κεραυνός Αιγίου 35

10. Πεύκη 34

11. Ίκαρος Καλλιθέας 33

12. Άρης Πετρούπολης 32

13. Πορφύρας 31

14. Ερμιόνη 31

15. Καλαμάτα 31

 

Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ακράτα, Αχαγιά ’82, Γλαύκος  και Έσπερος ΑΟΠΑ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (27η, 30/04/2017)

ΚΑΟΚ-Ακράτα

Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος

Άρης Πετρούπολης-Ερμιόνη

Κεραυνός Αιγίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Πορφύρας-Ένωση Ιλίου

Αχαγιά ‘82- Πεύκη

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Καλαμάτα

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS