×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος του ειδικού πρωταθλήματος για άνοδο στον 2ο Όμιλο  Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της αγωνιστικής περιόδου 2016-17. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 22-26 Ιουνίου στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο του Εσπέρου Καλλιθέας.

ΟΜΑΔΕΣ

1.  ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

3.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ                                    

4.  ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

5.  ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

Πρόγραμμα:

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

22/06/2016

16.00

18.00

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ. – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

16.00

18.00

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

16.00

18.00

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.– ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

15.00

17.00

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

10.00

12.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ –  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολές αγώνων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω της απεργίας από την ΠΝΟ αναβάλλονται οι αγώνες:

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) και θα διεξαχθεί στις 10/02/2016 και ώρα 18.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΣΤΡΕΦΗ.

 ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), αντί 31/01 και θα διεξαχθεί στις 10/02/2016 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ν. ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ.

 ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) και θα διεξαχθεί στις 03/02/2016, ώρα 15.30 στο κλειστό γυμναστήριο ΘΗΒΑΣ.

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος).

Διαβάστε περισσότερα...

Τάσιος: " Είναι αρρώστια το μπάσκετ, είναι η μεγάλη μου αγάπη."

Ο Απόλλων Σμύρνης, στην λήξη του πρώτου γύρου, βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, στην Γ’ Εθνική Κατηγορία (1ος όμιλος), κατακτώντας, έτσι, τον άτυπο τίτλο του «πρωταθλητή χειμώνα». Ένα από τα βασικά γρανάζια της ομάδας του Δημήτρη Χουχούλη είναι ο έμπειρος γκάρντ, Τάσος Τάσιος, που μίλησε στο www.basket.gr.

-Πέρασαν 20 χρόνια από τότε που «έβγαλες» το πρώτο σου δελτίο με τον Σπάρτακο Ιωαννίνων. Τι σου έχει μείνει από αυτή την πορεία;

«20 χρόνια!!! Λες και ήταν χθες… είναι αρρώστια το μπάσκετ, είναι η μεγάλη μου αγάπη. Το πιο σημαντικό που μου έχει μείνει είναι οι φίλοι που έκανα μέσα από μπάσκετ. Μπορεί να ξεφεύγει από αγωνιστικά πλαίσια αλλά είναι κάτι σπουδαίο ιδιαίτερα στις μέρες μας. Να σκεφτείτε έχω ακόμα φίλους από το Σπάρτακο. Στο αγωνιστικό τομέα, τώρα, μου έχουν μείνει οι άνοδοι με τον Απόλλωνα και την Νίκη Αμαρουσίου. Η πιο δυσάρεστη στιγμή ήταν ο υποβιβασμός με τον Αρκαδικό από την Γ’ Εθνική.»

-Οι άνθρωποι της ομάδας σε χαρακτηρίζουν ως το «αγαπημένο τους παιδί» και «ψυχή της ομάδας». Συμμερίζεσαι την άποψη τους;

«Στον Απόλλωνα είμαι για δεύτερη σεζόν. Για το σχόλιο «αγαπημένο παιδί» τους ευχαριστώ πολύ. Οι άνθρωποι του Απόλλωνα με βοήθησα πάρα πολύ. Τόσο εντός αγωνιστικών χώρων αυτά τα δυο χρόνια όσο και εκτός. Με στηρίζουν σ’ αυτές τις δύσκολες εποχές που ζούμε και είναι κάτι πολύ σημαντικό.

Όσο για το «η ψυχή της ομάδας» εγώ θεωρώ ότι όπου πρέπει να βοηθήσω εγώ θα το κάνω με όλες μου τις δυνάμεις.»

-Ο Απόλλων έκανε δύο ήττες στις πρώτες 4 αγωνιστικές. Στο διάστημα που απουσίαζες, λόγω τραυματισμού. Με την επιστροφή σου στα παρκέ το αήττητο σερί της ομάδας έφτασε στο 9-0.

«Στατιστικά αυτό ισχύει… δεν θεωρώ όμως ότι οφείλεται σ’ εμένα. Οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια. Στις τέσσερεις πρώτες αγωνιστικές, όπου κάναμε τις δυο ήττες , η ομάδα έψαχνε να βρει την ταυτότητα της. Το καλοκαίρι ήρθαν τρία νέα παιδιά και ψάχναμε να βρούμε τους ρόλους μας. Θα μπορούσαν να είχαμε χάσει αυτά τα παιχνίδια ακόμα κι’ αν ήμουνα στην ομάδα. Έτυχε, δεν είχε να κάνει μ’ εμένα.»

-Πλέον ως «πρωταθλητές χειμώνα» ονειρεύεστε και την πρωτιά στην κανονική διάρκεια;

«Ο στόχος της ομάδας είναι το παιχνίδι με τον Κεραυνό στο Αίγιο, την Κυριακή. Το θέμα του πρωταθλήματος είναι ακόμα πολύ μακριά.  Ας έχουμε την υγεία μας και βλέπουμε… για το πρωτάθλημα. Στην θέση που βρισκόμαστε δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν θέλουμε ή δεν κυνηγάμε κάτι… αλλά μένουν άλλες 13 αγωνιστικές όπου όλα μπορούν να συμβούν.»

-Ποιες ομάδες, πέρα από τον Απόλλωνα, θεωρείς ότι έπαιξαν το καλύτερο μπάσκετ στον όμιλο σας και μπορούν να διεκδικήσουν την άνοδο;

«Όλες οι ομάδες είναι ικανές για το καλύτερο ακόμα και όσες βρίσκονται πιο χαμηλά στην βαθμολογία. Και ο τελευταίος μπορεί να κερδίσει τον πρώτο. Προσωπικά οι ομάδες που μου άρεσαν με τον τρόπο παιχνιδιού τους , για να μην λέω τα κλισέ που λένε όλοι, είναι ο Μανδραϊκός και ο Χαρίλαος Τρικούπης την στιγμή που το αντιμετωπίσαμε εμείς, αφού είχε κάνει την αλλαγή προπονητή.»

-Ποιοι είναι οι προσωπικοί σου στόχοι;

«Μία άνοδο στην Β’ Εθνική με τον Απόλλωνα… από’ κει και πέρα, μετά από 20 χρόνια στα παρκέ και με δεδομένη την αγάπη που έχω στο μπάσκετ, είναι να μείνω στο άθλημα. Θα με ενδιέφερε να ασχοληθώ με την προπονητική. Άλλωστε έχω τελειώσει την σχολή και έχω πάρει και το δίπλωμα.»

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολή αγώνων

 Οι αγώνες ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας - ΓΣ Εργοτέλης για τη 14η Αγωνιστική στον 1ο Όμιλο της Β’ Εθνικής Ανδρών και ΑΟ Τρίτων - ΑΟΝΑ Ηρόδοτος για τη 13η Αγωνιστική στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής Ανδρών αναβάλλονται λόγω κακοκαιρίας, μετά την έκδοση απαγορευτικού απόπλου. 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για   συγκοινωνιακούς   λόγους   και μετά από συμφωνία και των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Κώων  Ιπποκράτης– ΑΕΟ  Πρωτέας Βούλας  για  την 11η  αγωνιστική  του Πρωταθλήματος   της   Α1   Εθνικής   κατηγορίας   Γυναικών   της 17/01/2016   αντί   ώρας   12.00,  θα   διεξαχθεί   ώρα   13.00   στο κλειστό γυμναστήριο Κω.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Πανναξιακός ΑΟΝ– ΕΣ Κάδμος  για  την  13η  αγωνιστική  του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής   κατηγορίας   Ανδρών   (2ος  όμιλος)   αντί   της   17/01/2016   και ώρας   17.00,  θα   διεξαχθεί   στις   16/01/2016   και   ώρα   14.30   στο κλειστό γυμναστήριο Νάξου «Δ. Περιστεράκης».
 
Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (9η αγων, 6/12)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:
Κυριακή 6 Δεκεμβρίου
1ος Όμιλος
Ναυπλίου 18.00 Οίαξ Ναυπλίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Νάστος-Μαγκαφάς (Πετρόπουλος)
Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμ.-Ακράτα Μπανασάκης-Κώτσου (Χασάπης)
Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Πόλις Καλλιθέας Τσακαλογιάννης-Κουτσοδήμος (Κωστής)
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-Μανδραϊκός Λογοθέτης-Καμήτσος (Ζάρκος)
Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Σπαρτιατικός Λαζαρίδης-Πλιάκας (Παπαδόπουλος Γ)
Ν. Ιωνίας 17.00 ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-Πεντέλη Χρηστίδης Ηλ-Καλογερόπουλος Φ (Μπουρνάς)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Γλαύκος Βαλούρδος-Καρανικόλα (Ζώης)
2ος Όμιλος
Σάββατο 5 Δεκεμβρίου
Δ. Περιστεράκης 13.30 Πανναξιακός-Έσπερος Λ. Φασόλης-Σιδέρης
Κυριακή 6 Δεκεμβρίου
Στρέφη 17.00 Τρίτων-ΚΑΠ Παπαφωτίου-Πολυχρόνης (Λημνιάτης)
Ν. Αλικαρνασσού 17.00 Ηρόδοτος-Ιπποκράτης Μπούκας-Ουσταμπασίδης (Γιαννακουδάκης)
Θήβας 17.00 Κάδμος-Άρης Νίκαιας Σοφιανόπουλος-Κανελλόπουλος (Δεσάρτης)
Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρ.-Μαρούσι Χρηστίδης Π.-Τσολάκος (Ηπιώτης)
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Πρωτέας Β. Πόντας-Σπυρόπουλος Σπ. (Μουζάκης Στ.)
ΔΑΚ Κλαδισού 17.00 Κύδων-Ηλυσιακός Καρακάσης-Καρπάνος (Πετράκης)
3ος Όμιλος
Κυριακή 6 Δεκεμβρίου
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς Τζιβελεκίδου-Αγραφιώτης (Τέγα)
ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Πτολεμαϊδα Σιταρίδης-Τριανταφυλλίδης (Καλότσης)
ΔΑΚ Σιάτιστας 17.00 Σιάτιστα-Διόσκουροι Κοζ. Πετανίδου-Χρυσάφης (Μερτζάνης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Ιωάννινα-Αίας Ευόσμου Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Στάθη)
ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Μακεδονικός Κέτουλας-Δολγύρας (Πλεξίδας)
4ος Όμιλος
Κυριακή 6 Δεκεμβρίου
Ευμοίρου Ξάνθης 18.00 Ασπίς-ΒΑΟ Εκιζόγλου-Χατζηχαρίδης (Σαλικίδης)
Χαλκηδόντας 18.00 Χαλκηδόνα-Ελευθερούπολη Πιτσίλκας Μ-Καρακώστας (Βορεάδης)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή ΜΓΣ-Αρετσού Καατρακάρης-Μπακάλης (Γκουρτζελίδης)
Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας-Κομοτηνή Δαμίγος-Παπαθανασίου (Παραλικίδης)
ΧΑΝΘ 17.00 ΧΑΝΘ-Γέφυρα Τσιρτσιμάλης-Κοιμτζόγλου (Τοζακίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα Πεντ-Ζέφυρος 02 Μελανίδης-Ντόγκας (Λιρίδης)
ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σ. –Γαλάτιστα Σιμητόπουλος-Γρέκος (Γιαβρής)

Διαβάστε περισσότερα...

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (8η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 8ης αγωνιστικής.

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα
Σπαρτιατικός – Οίαξ Ναυπλίου 65-67
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Απόλλων Σμύρνης 66-85
Ακράτα – Χαρίλαος Τρικούπης 72-71 (64-64 κ.α.)
Πόλις Καλλιθέας – ΚΑΟΚ 83-58
Πεντέλη – Κεραυνός Αιγίου 80-58
Γλαύκος – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 70-64 (56-56 κ.α.)
Μανδραϊκός – Ίκαρος Καλλιθέα 83-65

Φύλλα αγώνα

Σπαρτιατικός – Οίαξ Ναυπλίου 65-67
Δεκάλεπτα: 20-16, 37-30, 51-55, 65-67
Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Σπυρόπουλος Σπ.
Σπαρτιακός (Νάνος): Σταθάκος 8, Μανιατάκος 6, Τζάτζας 2, Αλεξόπουλος 2, Αναγνωστάκος 2, Αγγελόπουλος 18 (3), Κυρίτσης, Θεοδωρόπουλος 1, Βουργιώτης 7, Κατσαρής 19 (3), Αργυρούλης.
Οίαξ (Νόντας): Τσοτσοκός 1, Παζαράς 4, Κοσσιώρης 6, Στατεράς 1, Σταθογιαννόπουλος, Κατσαλούδης 6, Παπασαράντος 6 (2), Μπούκουρας 9 (3), Γκίκας, Ευστρατίου 10, Λιακόπουλος 7, Μπάλτσης 17 (2).

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Απόλλων Σμύρνης 66-85
Δεκάλεπτα: 20-20, 34-40, 46-65, 66-85
Διαιτητές: Γκαμήλη, Ουσταμπασίδης
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 16, Στεφανής 4, Βλασσόπουλος 13 (1), Γόντικας 3, Νίκολι 5, Μπούσι 4, Διαμαντόπουλος 13, Λυναρίτης, Δαρμογιάννης, Νιφόρας 6, Τσίτος 2.
Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 7 (1), Γκινούτσης, Πετρόπουλος 16 (2), Νιώτης 2, Σιώμος 3, Αρναουτάκης 2, Παπουτσής 3 (1), Αθανασάκης 12, Πάντσιος 2, Θυμνιός 26, Τσελέμπης 11 (3), Τάσιος 1.

Ακράτα – Χαρίλαος Τρικούπης 72-71 (64-64 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 10-20, 34-35, 45-48, 64-64 (κ.α.), 72-71
Διαιτητές: Τσάτσης, Πολυχρόνης
Ακράτα (Ζιζιλάς): Σαρικάς 10 (2), Σταυρόπουλος 2, Βασιλάτος, Βασιλακόπουλος, Σχορτσανίτης 10, Πολύδερας 15 (1), Λάφης 5, Μπιτσάκος 8 (2), Οικονομόπουλος 2, Μαλλής 20 (6), Σακελλαρίου, Κοντόγεωργας.
Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 6 (2), Βουρνάς, Ζαμπέτης 5 (1), Καρέτσος, Μουράτογλου 18 (2), Σταυρόπουλος 12 (1), Γεωργιάδης 14 (1), Παπαγεωργίου 4, Ψάλτου 12.

Πόλις Καλλιθέας – ΚΑΟΚ 83-58
Δεκάλεπτα: 26-20, 57-37, 75-46, 83-58
Διαιτητές: Λουκαράκης, Κώτσου
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 6 (2), Τσεμπελής, Κόκκινος 24, Βαρθακοκοίλης 13 (2), Λυγγερίδης 2, Βελιζιώτης 5 (1), Κασπαριάν 18 (5), Λάβαρης, Κακαργιάς 2, Κωνσταντίνου 6 (1), Μανίκας 7 (2).
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πράττης 1, Κατσαμάκης 9 (1), Τσακιρίδης 9 (1), Αναγνωστόπουλος 12, Μακρής, Δανιήλ 9 (1), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 6, Πάππος 4, Καραχοντζίτης 4, Σταυριανόπουλος 2, Γιαννουλάκος 2.

Πεντέλη – Κεραυνός Αιγίου 80-58
Δεκάλεπτα: 24-15, 43-37, 60-48, 80-58
Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντσιος 3, Λίτσο 13 (4), Αποστολόπουλος, Κωνσταντάκος, Λουγιάκης 6, Καρτσωνάκης 3 (1), Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 8 (1),  Μπίγκος 14 (2), Μουστόπουλος 21, Γρατσιάτος 12.
Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 11 (3), Τσούλος, Ταπεινός, Τριανταφυλλόπουλος, Κεφαλάς 3, Βασιλειάδης 5 (1), Σακελλαρόπουλος, Σουφλιάς 15 (1), Λυμπέρης Δ. 13 (2), Λυμπέρης Β. 5, Σκόνδρας 4, Θωμάς 2.

Γλαύκος – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 70-64 (56-56 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 17-16, 26-21, 46-35, 56-56 (κ.α.), 70-64
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α., Ντάνος
Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 13 (2), Σερέτης 1, Λιβιεράτος 2, Παπανικολόπουλος 9, Τασιόπουλος 11, Ρέλλας, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 9 (1), Κάλλης 21 (4), Δρακόπουλος, Μπιτινής 2.
Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 11 (1), Τόρα 11 (2), Θάνος 6 (1), Σιλιτζήρης 7, Κεφαλάς 5 (1), Λίτσιος 18 (2), Δήμας 2, Μαυρίδης 2, Λύτρας 2.

Μανδραϊκός – Ίκαρος Καλλιθέα 83-65
Δεκάλεπτα: 24-11, 44-30, 68-41, 83-65
Διαιτητές: Μαραμής, Γιακείμη
Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 8 (2), Σπυρόπουλος 2, Περλορέντζος 4, Καραλής 11 (1), Κούρτης 11, Δρακωτός 2, Ντότσι, Γιατράκος 7, Στέφος 10, Λαμπρόπουλος 13, Καμπερίδης 6 (2), Καρυπίδης 9 (3).
Ίκαρος Καλλιθέας (Mησιακός): Ιορδάνογλου 8 (1), Ντουζίδης 12, Κουρέπης 14, Οικονόμου 8, Φωτίου 14 (1), Χαϊκάλης 2, Τσάτας, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 2, Παπαδούλης 2, Παπαπέτρου 3, Αρχιμανδρίτης 17.

Βαθμολογία
1. Πόλις Καλλιθέας 15
2. ΚΑΟΚ 14
3. Μανδραϊκός 14
4. Ακράτα 14
5. Απόλλωνας Σμύρνης 14
6. Πεντέλη 13
7. Κεραυνός Αιγίου 12
8. Γλαύκος 12
9. Χαρίλαος Τρικούπης 11
10. Ίκαρος Καλλιθέας 10
11. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 10
12. Νέα Ιωνία 10
13. Οίαξ Ναυπλίου 10
14. Σπαρτιατικός 9

Επόμενη αγωνιστική (9η, 6/12)
Οίαξ Ναυπλίου – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
Απόλλων Σμύρνης – Ακράτα
Χαρίλαος Τρικούπης – Πόλις Καλλιθέας
ΚΑΟΚ – Μανδραϊκός
Κεραυνός Αιγίου – Σπαρτιατικός
ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας – Πεντέλη
Ίκαρος Καλλιθέας – Γλαύκος

2ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Εσπερος Λαμίας – Τρίτων   52-62
Αγία Παρασκευή – Ηρόδοτος 90-62
Ιπποκράτης – Κάδμος 66-58
Aρης Νικαίας - Αρης Πετρούπολης  68-59
Πρωτέας Βούλας – Πανναξιακός  87-44
Ηλυσιακός – Σπόρτιγκ  73-69
Μαρούσι – Κύδων  78-63

Φύλλα αγώνα

Ιπποκράτης Κω – Κάδμος Θήβας 66-58
Δεκάλεπτα: 25-17, 36-29, 54-42, 66-58
Διαιτητές: Στρέμπας, Χρηστίδης
Ιπποκράτης (Κανενόπουλος): Κουκουράβας 7, Ασημακόπουλος 21, Χαρίσης 13, Ψάλτου 10 (2), Μελεούνης, Γκοράτσας 2, Τσιλιγκίρης, Δημητρίεβιτς, Χρήστου, Σκούφης 4, Τσατάλας 9 (1).
Κάδμος Θήβας (Αναστασίου): Πανταζής 2, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 16, Τσιριμώκος 15 (2), Χαρατσής 8, Στεφάνου, Τσαπρούνης 2, Δρακάκης 2, Μητρόπουλος 11 (2).

Μαρούσι – Κύδων 78-63
Δεκάλεπτα: 16-8, 41-35, 65-43, 78-63
Διαιτητές: Νάκας, Τσακαλογιάννης
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 6, Σταθινός 8, Πολυχρονόπουλος 5 (1), Μπαλαμπάνης 7, Ραλλάτος 10, Μπαλάφας 13 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 8 (2), Κανέλλης 2, Σουρλής 9, Καπετάνιος 10, Παπαδημητρίου.
Κύδωνας Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης, Υφαντόπουλος 5 (1), Αλεξίου 4 (1), Παπαμαστοράκης 2, Σκορδυλάκης, Τσαρουχάς 33 (5), Ζανιδάκης, Μπαγάκης, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 15, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης.

Πρωτέας Βούλας – Πανναξιακός87-44
Δεκάλεπτα: 19-12, 34-23. 60-34, 87-44
Διαιτητές Μαντόνα, Σταθόπουλος
Πρωτέας (Μανουσέλης): Κονδύλης  6 (2), Πέρβι 8, Λάτσης 12, Παπάδης 7(1), Εμμανουηλίδης 18 (3), Αθηνιώτης 3 (1), Ζευκιλής 4, Βαρδαβάς 4, Μόρφης 2, Χανιάς 7, Πεφάνης 13 (2), Μούτσα 3 (1).
Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 13 (3), Καλαβρός 3, Μαγιντόμπε 3, Μάκαρης 13, Μυλωνάς 10 (1), Μαγγιώρος, Καραγιάννης.

Αρης Νικαίας – Αρης Πετρούπολης 68-59
Δεκάλεπτα: 20-17, 36-29, 56-45, 68-59
Διαιτητές: Ζιώγας-Λύρας
Αρης Ν. (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 14, Φωστέρης 10 (1), Αλσαντζής 6 (1), Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 11 (2), Στογιάνοβιτς 14 (2), Γαλίτης 2, Κόλλιας 6, Πεταλάς 2, Ρεντίφης 3 (1), Τράμπαρης, Κωνσταντόπουλος.
Αρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Σολδάτος, Βεντιτουράκης 3(1), Ηλιόπουλος, Παπαδόπουλος, Γραμμένος, Χρονόπουλος 7 (1), Μπαζιώτης 11, Κότσιας, Αρτεμάκης, Παπαγεωργόπουλος 20, Βεντούρης, Μακρόπουλος 16.

Εσπερος Λαμίας – Τρίτων 52-62
Δεκάλεπτα: 11-11, 22-29, 33-51, 52-62
Διαιτητές: Καρακάσης-Κωνσταντινίδου
Εσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας 8 (2), Σμύρνης 2, Γεωργιάδης, Κούτκιας 1, Στογίλκοβιτς 2, Διαμαντής, Φύκας, Σοφογιάνης Μ. 17 (2), Φούντας 3, Ζαχαράκης 15 (3), Αργύρης, Ξηρός 4.
Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 11 (3), Σμυρλής, Ζαχαριάς, Κουρής 6, Κουκουνιάς 10, Καλατζής 2, Ζακυνθινός 10, Παπαργυρόπουλος 10, Γκαβανόπουλος 2, Ανδρεόπουλος 9, Βερτούδος 2.

Αγία Παρασκευή – Ηρόδοτος 90-62
Δεκάλεπτα: 29-17, 52-28, 73-46, 90-62
Διαιτητές:  Λογοθέτης-Καρπάνος
ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 11 (2), Σκάνδαλος Γ. 16, Αριστοτέλους 6, Γρίβας 2, Σβάρνας 2, Γρύλλης 7 (1), Παπουλίδης 15, Σκούταρης 13 (3), Παπαγιαννακόπουλος 1, Ψωμαδέρης 10 (2), Κούργιας 7.
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 8 (2), Αλετράς, Βερτούδος 6, Σταθάκης, Παναγιωτίδης 18, Καρλάφτης, Μίχος 6, Ζερβουδάκης 8, Πυργιώτης 10, Χαρωνίτης 7 (1).

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 15
2. Ιπποκράτης 14
3. ΚΑΠ14
4. ΑΟ Τρίτων 14
5. ΕΣ Κάδμος13
6. Πανναξιακός ΑΟΝ13
7. ΓΣ Αμαρουσίου 12
8. Αρης Νικαίας ΓΝΟ     12    
9. Αρης Πετρούπολης 11
10. ΑΟ Κύδων 10
11. Ηλυσιακός ΑΟ 10
12. ΑΟ Σπόρτιγκ 9
13. Εσπερος Λαμίας 9
14. ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 9

Επόμενη αγωνιστική (9η, 6/12)
Τρίτων – Αγία Παρασκευή
Ηρόδοτος – Ιπποκράτης
Κάδμος – Αρης Νικαίας
Αρης Πετρούπολης – Μαρούσι
Πανναξιακός – Εσπερος Λαμίας
Σπόρτιγκ – Πρωτέας Βούλας
Κύδων – Ηλυσιακός

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα
Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών  51-52
Ερμής Αγιάς – Μελίκη 81-50
Αίας Ευόσμου – Σιάτιστα 79-64
Μακεδονικός – ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-69
Εύαθλος – Αριστοτέλης Φλώρινας 85-59

Φύλλα αγώνα

Μακεδονικός – ΑΓΣ Ιωαννίνων  62-69
Δεκάλεπτα: 15-13, 31-35, 46-54, 62-69
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Σαρακενίδης
Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος, Κοντσές Α. 4, Ντισλής 13 (1), Μιχαηλίδης 20 (2), Λυχριδάς, Κομματάς, Χαλάτσης 2, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 8 (1), Μποβασιανός 9 (1), Νταράκης 2, Γραβάνης 4.
ΑΓΣ Ιωαννίνων  (Τσουκανέλης): Μουζακίτης 3, Γεωργίου, Μπαρτζώκας 16, Κοντός, Αντωνίου 1, Σκορίλας 10 (2), Πάτρας 12, Φίλιος 4, Αυγερινός 19 (4), Μάλλιος, Μάντζιος 4, Μάκης.

Αίας Ευόσμου - Σιάτιστα 79-64
Δεκάλεπτα: 18-16, 38-25, 55-45, 79-64
Διαιτητές: Δημάδης, Ρούκας
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 19 (3), Καδής 4, Μαυρίδης 19 (1), Παπαδόπουλος 2, Σπύρας 3 (1), Λύτας 7(1), Δελίδης 15 (5), Σικαλίδης 10 (1), Τέντζος, Σγούρος.
Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας 1, Γράβας 19 (1), Παπαθωμάς 1, Ρέππας 5, Τσιαούσης 23 (2), Καλαμπούκας 15 (2), Δεληγιάννης, Τσώνος, Σβόλης, Καρακουλάκης.

Ερμής Αγιάς – Μελίκη 81-50
Δεκάλεπτα: 22-7, 39-26, 55-40, 81-50
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου
Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Καλεμτζάκης 5 (1), Μηλιώνης 12 (4), Χαλκιάς 11 (2), Γούλας 5 (1), Περωτής 20, Στεργούλας, Αργυρούλης, Γκανέτσας 4, Ζέϊκος, Κόμματος 21 (1), Σπανός 3 (1), Ριζούλης.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 17 (1), Μαυρίδης, Δημητριάδης 11 (1), Παπαρώσης, Ρογκότης 2, Κοτσάμπασης 9, Σταυρουλάκης 7, Τζουνόπουλος 4.

Διόσκουροι Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών 51-52
Δεκάλεπτα: 8-18, 19-34, 39-48, 51-52
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Αγραφιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 16 (2), Σκορδάρης 2, Ντόβας 8 (2), Βλάχος 18, Ζολώτας 3, Νικολάου 2, Ανδρίτσος, Καρανώτας 2, Γκοβεδάρος.
Πρωτέας Γρεβενών  (Χασιώτης): Τσούκας 3 (1), Γιαννάκης 13 (2), Κλωνάρας 3, Κολοβός 2, Κιούρκας 2, Μπόζιαρης, Μαλιούρας 11, Τζήμας 5 (1), Γάτος 12, Συλλάκος, Ρίγκος 1.

Εύαθλος – Αριστοτέλης Φλώρινας 85-59
Δεκάλεπτα: 14-13, 32-27, 63-44, 85-59
Διαιτητές: Γαζέτας, Καρκαλέτσης
Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 7 (1) , Ημερίδης 19 (1), Πούλος 14, Σιώπκας 7, Κοτούλας 10, Ζεμπεκίδης 4, Κηρύκος 3 (1), Πολυχρονίδης 9 (3), Τσελέκης 6, Σιδηρόπουλος 6.
Αριστοτέλης Φλώρινας   (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 8 (2), Κέκελης 7 (1), Βίτκας 4, Παπαδημητρίου 19 (1), Ρούζιος 16, Καραβατάκης, Κεσίδης, Παπαπαϊωακείμ 5, Συμεών, Ελευθερίου.

Βαθμολογία
1. ΑΣ Καρδίτσας 14
2. Πρωτέας Γρεβενών 12
3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 12
4. Εύαθλος 11
5. Μακεδονικός 11
6. Αίας Ευόσμου 10
7. Ερμής Αγιάς 10
8. Σιάτιστα 10
9. Διόσκουροι Κοζάνης 9
10. Μελίκη 9
11. Αριστοτέλης Φλώρινας 8
12. Πτολεμαΐδα 6

Επόμενη αγωνιστική (9η, 6/12)
ΑΣ Καρδίτσας - Ερμής Αγιάς
Μελίκη - Πτολεμαΐδα
Σιάτιστα - Διόσκουροι Κοζάνης
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Αίας Ευόσμου
Αριστοτέλης Φλώρινας - Μακεδονικός

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα
Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης64-60
ΒΑΟ – Χαλκηδόνα78-86
Ελευθερούπολη – Κομοτηνή62-81
Αρετσού Καλαμαριάς-Ορφέας Νέου Σκοπού74-84
Ζέφυρος 02 – ΧΑΝΘ76-77
Γαλάτιστα-Αγία Βαρβάρα69-68
ΓΑΣ Κομοτηνή-Ίκαροι Σερρών71-63

Φύλλα αγώνα

Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης 64-60
Δεκάλεπτα: 10-19, 26-30, 41-42, 64-60
Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Ξέρας
ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 17, Δανάκης 9 (2), Δώνης, Τολιόπουλος 10, Μπάρκος, Μυλωνίδης 16, Μπίσκας, Κουλουμπής, Γεράκης, Αλμπάντης,  Χαρισόπουλος, Μωυσιάδης 12 (2), Ευσταθιάδης.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 2, Καραμπίνης, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Παλλάκης, Κουτσογιάννης 13 (1), Πετς 16 (2), Στεφανίδης  12 (1), Τσιώγκας 2, Παπαδάκης 6, Γρούδος.

Γαλάτιστα-Αγία Βαρβάρα 69-68
Δεκάλεπτα: 12-19, 32-36, 52-45, 69-68
Διαιτητές: Σιταρίδης, Σελεβός
Γαλάτιστα(Καραμουσαλίδης): Κουλαξής 16, Δάγκας, Ματσούκης 7, Ρίζος 2, Καρανώτας 19, Γιαχανατζής 8, Γρηγορίου 8, Χίτζας, Καραϊσκος 9, Ακριτίδης.
Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Μητρούλης 3 (1), Αμπελακιώτης 21, Γ. Σουλίδης 3 (1), Κουμλέλης 10, Χαριζάνης 9, Κάτσικας 8, Φασουλάς 4, Μανάκας 10.

Ελευθερούπολη-ΑΕ Κομοτηνής62-81
Δεκάλεπτα: 23-22, 42-36, 52-59, 62-81
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Εκιζόγλου
Ελευθερούπολη (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 8 (1), Ανίσογλου 6 (1), Καρατσομπάνης 12 (2), Ρότσας 3 (1), Γκούμας 8, Αδαμόπουλος 9, Δανίκας 2, Αμπεριάδης 5, Λαζαρίδης 5 (1), Πανδής 4.
ΑΕ Κομοτηνής  (Κουκοβίνος): Σταματέλος 12, Θεοδωρίδης 6, Χοδρόπουλος 9 (1), Βακρινός, Βαχαρίδης 9 (1), Κουτσοβασίλης 20 (2), Σιμάκης 6, Τελούδης 17 (4), Καναράς 2, Χατζηπαυλίδης.

ΒΑΟ-Χαλκηδόνα 78-86
Δεκάλεπτα: 18-15, 34-32, 49-55, 78-86
Διαιτητές: Δαμίγος, Πράτος
ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας, Τζουβάρας 3(1), Λεπτοκαρίδης 15(3), Γαλανίδης 16(1), Παπαβασιλείου 13(3),  Γεωργιάδης 4, Γρηγοριάδης 8, Ριζόπουλος 2. Παρασκευάς 7, Ζησόπουλος, Πισιώτης, Δέλλας 10.
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 16, Σιδηρόπουλος 4, Δέτσικας 12, Μπατάκος 17, Σεφερίδης 2, Μακαλέκας 7(2), Μαραπίδης 26(4), ΕυαγγελίδηςΑλεξιάδης, Λαϊδης, Παπαδόπουλος 2, Τσαλώνης.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ίκαροι Σερρών 71-63
Δεκάλεπτα: 17-17, 32-35, 54-56, 71-63
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιβελεκίδου
ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης Δ. 10, Μπεκρής 13 (3), Λεχούδης 17 (2), Μαγκώνης 2, Χαλίλ 13, Καλαντζής 2, Αθανασίου, Διαμαντίδης, Βελή 14.
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Καλογεράτος 10 (2), Γεωργιανός 15 (2), Τράκας 17, Παπαδόπουλος Γ. 11, Φραγκούλης.

Ζέφυρος – ΧΑΝΘ76-77
Δεκάλεπτα: 21-16, 30-37, 57-61, 76-77
Διαιτητές: Φούτζηλας, Πετανίδου
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 6 (2),Μυλωνάς 14,Αλεξανδρίδης,Κλουντζός 5 (1),Ουρκέρογλου 14 (3), Γκιζέλης, Μήτσικας 18, Πατίκας, Αποστολίδης, Τσαμόγλου, Μυστιλιάδης 19 (1), Λιούνης.
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 4,Παυλέας 2,Λεμονιάς,Σταματέλλος 5,Ελευθεριάδης 7, Ζιάκας 17 (2), Ερμείδης 4,Παπαχρήστου 8 (1),Δαβάνης 2, Αγγελίδης 12, Μελίδης 17(2).

Αρετσού-Ορφέας Νέου Σκοπού  74-84
Δεκάλεπτα: 13-25, 33-45, 54-61, 74-84
Διαιτητές:Κέτουλας, Δολγύρας
Ορφέας (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 21(3), Δεμερτζής 11(1), Παπάς 4, Σουλούγκας 3(1), Χατζής 11 (1), Καβαργύρης 8, Ιωσηφίδης 4, Κηπουρός 20 (1), Αποστόλου 2, Καραμπατζάκης, Τσαρτσίδης.

Βαθμολογία
1. ΚΣ Γέφυρας 16
2. ΧΑΝΘ15
3. Ασπίδα Ξάνθης14
4. ΓΑΣ Κομοτηνή13
5.Ικαροι Σερρών13
6. Ζέφυρος13
7.Ορφέας Ν.Σκοπού12
8. ΑΕ Κομοτηνής 12
9.Γαλάτιστα11
10.Αγ. Βαρβάρα10
11.Αρετσού10
12. Χαλκηδόνα9
13. Ελευθερούπολη9
14. ΒΑΟ9

Επόμενη αγωνιστική (9η, 6/12)
Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ
Χαλκηδόνα – Ελευθερούπολη
ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού
Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνής
ΧΑΝΘ – ΚΣ Γέφυρας
Αγ. Βαρβάρα – Ζέφυρος 02
Ικαροι Σερρών – Γαλάτιστα

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Ηράκλειο ΟΑΑ – ΚΟ Χολαργού για την πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 04/10/15 και ώρα 17.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Δύο Αοράκια, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού.
 
-Λόγω ταυτόχρονης διεξαγωγής αγώνων Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στο κλειστό γυμναστήριο Πολύγυρου, οι αγώνες: 
1. ΑΟ Πολύγυρου – ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας για την 14η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 17/01/2016, 
2. ΑΟ Πολύγυρου – ΑΣ Άργος Ορεστικό για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 27/03/2016,
3. ΑΟ Πολύγυρου – ΓΣΛ 1928 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 10/04/2016, αντί ώρας 17.00, οι παραπάνω αγώνες θα διεξαχθούν ώρα 16.00.
 
Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (26η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος
Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Ακάδημος – Χαλάνδρι 81-68
Προμηθέας Χ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Απόλλων Αρχ. Κ. – Μανδραϊκός 73-92
Έσπερος ΑΟΠΑ-Πεντέλη 20-0 (α.α.)

Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Διαιτητές: Νάστος, Πετρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11=13, 29-32, 50-48, 69-65
Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 8(1), Ντακούλιας 10(2), Κοροπούλης, Γουρνάς 12, Κουκουβάκης 2, Καϊρης 2, Διαμαντόπουλος 25(4), Σωτηρίου 6, Πετράκος 4, Ιωάννου.
Κεραυνός Αιγ.(Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 19(1), Τσιρώνης 15(4), Καντάς, Κεφαλάς 9, Βουρνάς 3, Λάφης 11, Λαμπρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 3(1), Μούτσιος 3(1).


Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Διαιτητές: Μακρής, Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 13-9, 45-25, 60-40, 74-53.
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6(2), Τσέκενης Γ., Τσιάτσιος 2, Παβλίσεβιτς 13(3), Κυπριτζόγλου 17(3), Γιατράκος 2, Δέλλιος 17, Τσέκενης Α., Γάτος 6, Θωμόπουλος 4, Κατοπώδης 7(1).

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 1, Σμυρλής 14, Ταταρούνης 13, Καπετζόγλου 3(1), Μικαελιάν 1, Σπανάκος 2, Καρασταμάτης 6(1), Πέζος 3(1), Ζευγώλης, Χατζηαναστασίου, Χαρίσης 8(2).

Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Διαιτητές:  Τσάτσης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 14-32, 26-62, 37-84, 61-113
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Καλατζής 4, Γαλάνης 8, Λαμπίρης Κ. 3(1), Κωνσταντίνου 14(2), Μπινιάρης 15, Κοντογιάννης 10, Στρίγκος 5, Γεωργιάδης 2, Λαμπίρης Α.,Οργκέστ.
Ζάκυνθος (Μπεκές):  Καρβούνης 15(5), Παπάδης 6, Μπάρτζος 14(2), Ζαχαράκης 10(1), Ζάγκλας 12(2), Καραμπάτσος 14(2), Μπουλουλογεώργος 6(1), Στέφος 25, Μουλάς 11(1), Σοφιανόπουλος.


Προμηθέας Χαλ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Διαιτητές: Τσώνος Β., Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 16-16, 28-44, 48-56, 66-85.
Προμηθέας Χαλ. (Νικητοπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 5(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 8(1), Σπετσιέρης 3, Λοΐζος 8, Τασιόπουλος 3, Καρούζος 9(1), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 7(1), Μαλούκος 11.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 14(1), Μπέλλας Γ. 16(2), Παπαηλίου 4(1), Φουντάς 10(2), Ραλλάκης, Τσολάκης 26(2),Μπέλλας Οδ. 8(2), Μίχος 2, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 6(2), Γεωργιάδης.

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Μανδραϊκός 73-92
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-24, 32-47, 49-72, 73-92
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 3 (1), Κατσαμάκης 7, Στεφανής 9 (1), Βαμβακάς 14 (2), Καλύβας 2, Σταυρόπουλος 7 (1), Αδάμ 2, Τρυφωνόπουλος 29 (1).
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Καμπερίδης Γ. 6, Μακρής 4, Καμπερίδης Γι. 3 (1), Αττίκος 6, Μπαλάφας 22 (4), Καλεμτζάκης 10 (2), Μάκος 8 (2), Σακελλάρης 2, Ηλιάδης 31 (5).





Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 48
2. Ένωση Ιλίου 48
-------------------------
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 46
4. Νίκη Αμαρουσίου 44
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 41
6. Ζάκυνθος 41
7. Κεραυνός Αιγίου 40
8. Πεντέλη 39
9. Μανδραϊκός 38
--------------------------
10. Ερμής Περάματος 34
11. Νήαρ Ηστ 34
12. Ακάδημος 33
13. Χαλάνδρι 29
14. Κρανίδι 27
*Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.



2ος Ομιλος
Κάδμος – Ακαδημία Ρεθύμνου 20-0 α.α.
Σπόρτιγκ – Κορωπί 85-92
Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 45-65
Ηρόδοτος – Πόλις Καλ. 96-107
Αρχάγγελος – Εργοτέλης 45-65
Διαγόρας Δρ. – Ίκαρος Ν.Σμ. 73-66
Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81


Ηρόδοτος – Πόλις 96-107
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου, Ασημάκη
Δεκάλεπτα:23-28, 22-21, 21-28, 30-30
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης 6, Πυργιώτης 4, Τσαμπής 24 (2), Μαϊστρέλης 15 (5), Χρύσης 18, Καρλάφτης, Παρδακάς 21 (1), Μητρόπαπας 4, Βαρνάβας 2, Χωματάς, Χαρατσής 2, Πυργιώτης.
Πόλις (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 20 (4), Καβελάρης 5, Κόκκινος 32, Κωσταντώνης 18 (1), Κασπαριάν 28, Τσεμπελής 4.

Ιωνικός Ν.Φ.– Αιγάλεω 76-83
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 27-24, 40-47, 56-67, 76-83.
Ιωνικός Ν.Φ.: Φρατζέσκος 9 (3), Ζάμπουρας, Μαυραγάνης 16 (3), Σβερκούνος 20 (2), Μελέουνης 4, Σβορώνος 2, Κριτσωτάκης 3, Γιαννιώδης 16, Στυλιανός, Τσούπρος 6, Σωτηρίου.
Αιγάλεω: Μένος 2, Τσιαμπάς, Χανιώτης 5 (1), Δρίτσας, Μπάζιος 6, Μπέλης, Σακελλαρόπουλος 8, Μιλεντίγεβιτς 29 (4), Αποσκίτης 11 (2), Κωνσταντινίδης 21, Ρήγος 1, Στάθης.

Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 28-22, 46-42, 66-64, 89-81
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας 10(2), Στραγανιώτης 5(1), Νάτσος 6, Ξιούρας 11(3), Πέτσας 6(2),Δορκοφίκης 5(1), Αντωνόπουλος 2, Φρουσκλιας 24, Χαλβατζής 4, Γιαννόπουλος 7(1), Ανδρεάτος 5(1), Τσιλάγας 4.
Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 10(2), Δρακόπουλος 8(1), Βιδάλης 8, Γαπκιάδης 14(1), Νικολαϊδης 4, Σπηλιώπουλος 2, Κοκκινάκης, Κεράτσας 16, Μπαρμπαρής, Ματαλιωτάκης 9, Κουκάκης 10.

Αρχάγγελος-Εργοτέλης 45-65
Διαιτητές: Γιακείμη, Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 7-19, 17-35(ημ.), 31-44, 45-65
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 3, Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου, Βλαχοδήμος 9, Ματσαμάς 5(1), Αυγενικού 3, Αγγελόπουλος 3, Σκορδάλης 7(1), Κούρος 12, Εκινέ 3.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 6, Καρακωνσταντάκης 20(5), Χαλκιαδάκης 3, Ξενάκης 8, Σακελλαράκης 4, Σκαρλάτος 5(1), Βασιλειάδης 7, Μπουμπάρης 1, Αρναουτάκης, Καραλής 11(3).

Σπόρτιγκ - Κορωπί 85-92
Διαιτητές: Καλογερόπουλος , Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 23-23, 42-43, 61-67, 85-92
Σπόρτιγκ (Νανάκος): Σημαιόπουλος 3, Κοιλάκος, Ηλιάδης 15 (2), Βαθρακοκοίλης 8 (2), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 4, Καστανιώτης 18, Φιλιππόπουλος 32 (1), Τσαπρούνης 5
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 26 (4), Κούσουλας 23 (1), Κούργιας, Υφαντής 11 (1), Κάτσαρης, Κερασοβίτης 11 (2), Νικολού 2, Τσιουμπρής 16 (2).

Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγ.Δημ. 49
2.Κορωπί 48
-----------------
3.Εργοτέλης 43
4.Ικαρος Ν.Σμ. 42
5.Σπόρτιγκ 41
6.Πόλις Κ. 41
7.Αρχάγγελος 40
8.Ηρόδοτος 39
9.Κάδμος 39
-------------------------
10.Πεύκη 37
11.Διαγόρας Δρ. 35
12.Αιγάλεω 32
13.Ακαδημία Ρεθ.31
14.Ιωνικός Ν.Φ. 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.

3ος Ομιλος

Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Αγρίνιο – Ηρακλής Κοζάνης 20-0 α.α.
Βόνιτσα – Καρδίτσα 95-101
Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΕΛ 81-85
Σιάτιστα – Νίκη Βόλου 82-60
Καστοριά – Αίολος Αστακού 88-86
Διόσκουροι Κοζάνης – Εδεσσα 105-51

Διόσκουροι Κοζάνης-Πανεδεσσαϊκός 105-51
Δεκάλεπτα: 32-15, 60-27, 81-39, 105-51
Διαιτητές: Εμμανουήλ, Τζιοπάνος
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6 (1), Σκορδάρης 17 (1), Ντόβας 10 (2), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 19 (3), Μπαλτζής, Σταυρίδης 2, Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας Τ. 18, Τσακιρίδης 18 (1), Μανακίτσος 5 (1), Λιάκος 3 (1),
Μπαλτζής 4.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Καρνάβας 13, Σπανός 15 (1), Γιουρτσής, Χρήστου , Μητσόπουλος 1, Τσιρτσιγιάνης, Μάρκου, Τσάμης 7 (1), Μαρκόπουλος 15 (2), Παζάρκας.


Σιάτιστα - Νίκη Βόλου 82-60
Δεκάλεπτα: 21-11, 44-28, 57-49, 82-60
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος
Σιάτιστα (-): Γεωργάκας 2, Στεργίου, Γράβας 17 (1), Ρέπας Χ. 12 (2), Λεζγίδης, Ρέπας Ν. 16, Καλαμπούκας 5 (1), Τζώνος Γ. 2, Τζώνος Γ. 11 (1), Τσιαούσης 16 (2), Κατσιάνης.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 12 (1), Οικονόμου 2, Λατσίνογλου, Κατσαλής 11 (3), Βασδέκης, Μαστοράκης, Τσώλης, Βλήτσιος, Τάσσος 28, Κέτουλας 3, Τοκατλίδης 4.


Μεταμόρφωση Βόλου. - ΑΕ Λάρισας 81-85
Δεκάλεπτα: 26-16, 40-43, 61-65, 81-85
Διαιτητές: Τσιβελεκίδου, Τσοκόλης
Μεταμόρφωση (Μυριντζής): Καραγεώργος 24 (5), Ζήσης 4, Φαλαγγάρης, Παπούλιας 12, Νάνης 14 (1), Σκαμάγκας 7, Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 18 (3).
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Κουρής, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 15 (5), Τσιλούλης 14(2), Τσούτσος 11, Μηλιώνης 2, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 6(2), Μπλιάτζας 8, Πολίτης 17(3), Ψάλτου 8, Κόκκας 4.


Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Δεκάλεπτα: 22-14, 39-27, 56-46, 73-70
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16(2), Μαυρίδης 16(1), Δημητριάδης 8, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κοτσαμπάσης Β., Κοτσαμπάσης Γ. 10, Λέφας 2, Παραπούρας 15(3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 1, Γιαννάκης, Πενλίδης, Μουράτογλου 25(2), Ρίγκος 11(1), Τσιμίδης 13, Συλλάκος 6, Παπαθεοδώρου 6, Ασλανίδης, Χατζημουρατίδης, Τζήμας 6(2), Κλωνάρας 2.

 

Καστοριά -Αίολος Αστακού 88-86
Δεκάλεπτα: 17-20, 36-42, 57-64, 88-86.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 6, Λέκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 16(2), Τεπετίδης 14(2), Πανταζής 19(2), Ντάλης 5(1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 19(1), Τσαούσης, Μπασακύρος, Κόκουρας 5.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 3, Ψάλτου 7(2), Κακλαμάνος 25(6), Πάππος, Χουλιάρας 15, Καλισώρας 15(5), Λυμπάρης 11(1), Δουρούκης 10(2).

 

Βόνιτσα - Κάρδιτσα 95-101
Δεκάλεπτα: 23-26, 47-53, 76-81, 95-101
Βόνιτσα (Mπαλάσκας): Κοτρώτσος, Τσιτσώνης 22(6), Σκαμπαγιάννης, Περλής 17(1), Μπουρσινός 12(2), Ασπρογέρακας, Χάχαλος, Μανδαλάκης 40(5), Μαζαράκης 4, Γιώτας, Παπανελόπουλος
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Γεωργίου 12(1), Τσιαμούρας 12(1), Παππάς Γ. 10, Βούλγαρης 21, Παπαδόπουλος 28, Αντωνίου 18(4).




Η βαθμολογία


1.ΑΕ Λάρισας 51
2.Αίολος Αστακού 48
----------------------
3.Καστοριά 46
4.Αγρίνιο 45
5.Μελίκη 41
6.Διόσκουροι Κοζάνης 39
7.Μεταμόρφωση Βόλου  39
8.Καρδίτσα 38
9.Πρωτέας Γρεβενών 37
10.Ηρακλής Κοζάνης 34
11.Σιάτιστα 35
-----------------------
12.Νίκη Βόλου 34
13.Βόνιτσα 30
14.Πανεδεσσαϊκός 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.


4ος Ομιλος

Σταυρούπολη – Αγ. Βαρβάρα 68-79
Μακεδονικός – Πολύγυρος 65-60
Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 71-62
ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού  75-60
Ιωνικος Ιωνίας – Ζέφυρος 02 86-70
Ελευθερούπολη – Τιτάνες Δράμας 72-64



Ελευθερούπολη - Τιτάνες Δράμας 72-64
Δεκάλεπτα: 21-19, 33-31, 54-41, 72-64
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Σελεβός
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 20 (4), Αδαμόπουλος 20 (2), Απαζίδης 4, Ρότσας, Γκούμας 6, Παπαζούδης, Δανίκας 12, Γαϊταζής, Αμπεριάδης 6, Καλεάδης 4, Γούλας.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 16 (3), Μανιώτης 9 (1), Καρατσομπάνης 7 (1), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης 6, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 13, Γεδίκης, Κακατσίδης 4, Παρλακίδης 6.

ΚΑΟ Σταυρούπολης - Αγία Βαρβάρα 68-79
Δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 54-53, 68-79
Διαιτητές:  Τσιαπλής, Κατωτικίδης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτζάμπασης 4, Δελόγλου 3 (1), Παπανικολάου 13 (3), Ζηκούλης 21 (2), Τσαβλίδης 2, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3 (1),
Χεμπεκίδης 6, Σπανός, Μαστοράκης, Στάσας, Σιδηρόπουλος 16.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος 2, Σιώπης 5 (1), Μητρούλης 2, Ράμμος 15 (3), Γ. Σουλίδης 7 (1), Κουμλέλης 13, Μπανάσας 2, Κάτσικας 17 (1), Φασουλάς 9, Πενταζίδης 7 (1).

Μαντουλίδης - Ικαροι Σερρών 71-62
Δεκάλεπτα: 19-17, 35-27, 56-44, 71-62
Διαιτητές: Παπανικολάου, Σαρακενίδης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης , Ρεφατλάρι 6 (2), Τάκης , Καμάρας 18(2), Ανδρεάδης , Μπίλιος, Γκαβέζος , Χρηστίδης 30 (3), Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης , Τσιακίρης 3 (1), Παυλογιάννης 3,  Τσακίρης 3 (1), Καλαμπόκης 10, Βαϊντερλής .
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς , Γρίψιος 19 (1), Τράκας 9 (2), Χορτομάρης 14 (4), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 4, Καλογεράτος, Φραγκούλης, Δημητράκας, 2 Βουρλίδας, Γεωργιανός 8, Κάτος 6 (2), Δούκας.

Ιωνικός Ιωνίας- Ζέφυρος 86-70
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-36, 60-49, 86-70
Διαιτητές:Μανιός, Τσανακτσίδης
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης , Ρούζιος 4, Παναγιώτου 21 (4), Τερσενίδης 23 (1), Ζεϊμπέκης 4, Μπάρκος 3 (1), Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 15 (1), Φλιάτης Γιωρ. 10 (1), Σέφκας, Ακριτίδης 3.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11, Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 15 (1), Σουλάκης 6 (2), Σταφυλάς 4, Κλωναράς 2, Σπάχος, Καραϊσκος 5 (1), Παπούδος, Μπαϊραμι.

ΠΚ Νεάπολης - Ορφέας Νέου Σκοπού 75-60
Δεκάλεπτα: 16-11, 31-24, 54-49, 75-60
Διαιτητες: Παπαγεωργίου - Καλέσης

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης, Θεολόγου 3, Τζουβάρας 5 (1), Ζησόπουλος, Κοσμίδης 18 (1), Κολοκυθάς 4, Παντούλας 2, Χατζηστεφάνου 3 (1), Σαχινίδης 10 (1), Δημητρόπουλος 2, Ταουκίδης 17, Τσαλικίδης 11 (3).
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (3), Καβαργύρης 4, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Τσανάκας, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 21, Γκουτζιομήτρος 5 (1), Σουλούγκας 12 (4), Καντσουρίδης.

 

H βαθμολογία


1. Πολύγυρος 44
2. ΠΣ Ευκαρπίας 42
---------------------------------------------
3. Ιωνικός Ιωνίας 42
4. Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών 38
5. Ζέφυρος 36
6. Ίκαροι Σερρών 36
7. Μακεδονικός 34
8. Αγία Βαρβάρα 34
9. ΚΑΟ Σταυρούπολης 34
10. Ελευθερούπολη 34
--------------------------------------------------
11. Νεάπολη 33
12. Μαντουλίδης 30
13. Τιτάνες Δράμας 30

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω αδυναμίας συμμετοχής του σωματείου ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων, ο αγώνας ΓΣ Εργοτέλης - ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων της 03/05/2015 για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του σωματείου ΓΣ Εργοτέλης με σκορ 20-0. 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής τους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος

Ακάδημος-Κεραυνός Αιγίου 50-82

Κρανίδι-Ερμής Περάματος 71-95

Μανδραϊκός-Νήαρ Ηστ 70-58

Προμηθέας Χαλ.-Ζάκυνθος 80-75

Έσπερος ΑΟΠΑ-Χαλάνδρι 95-55

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Ένωση Ιλίου 66-75

Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 85-51

 

Κρανίδι- Ερμής Περάματος 71-95

Διαιτητές: Τσαχάκης-Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 20-28, 27-43, 48-69, 71-95.

Κρανίδι (Κοντογιάννης): Φασίλης 3(1), Κωνσταντίνου 12(2), Μπινιάρης 5, Κοντογιάννης 39(1), Χάσα 6, Στρίγκος 3(1), Γεωργιάδης 3(1).

Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 3(1), Ντακούλιας 9(1), Αλμπέρτης 2, Κοροπούλης 11(2), Γουρνάς 2, Κουκουβάκης 13(2), Καϊρης 3, Διαμαντόπουλος 21(2), Σωτηρίου 5, Πετράκος 14, Ιωάννου 12.

 

Προμηθέας Χαλ.-Ζάκυνθος 80-75

Διαιτητές: Βαλούρδος-Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 14-26, 38-44, 51-59, 80-75.

Προμηθέας Χαλ. (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 7(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 6(1), Σπετσιέρης, Λοϊζος 1, Τασιόπουλος 13(2), Καρούζος 14(2), Σαμιώτης 7, Βαρσαμούλης 13, Ρώσσης 7, Ανδρουλάκης 6, Μαλούκος 6.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας, Καρβούνης 12, Παπάδης, Μπάρτζος 12(1), Ζαχαράκης, Ζάγκλας, Καραμπάτσος 16(2), Μπουλουλογεωργος, Στέφος 8, Μουλάς 7, Νικολόπουλος 20.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ-ΓΣ Χαλανδρίου 95-55

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 25-14, 51-30, 74-43, 95-55.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 9, Φρατζής 17(1), Πετρόπουλος 11(1), Λαμπρόπουλος 14, Αδαμόπουλος, Σταυράκης 9(1), Στυλίδης 4, Οικονομόπουλος 11, Χατζηκάλφας 4,  Δίπλαρος 8(1), Λυμπέρης, Μακρής 8.

ΓΣ Χαλανδρίου (Καρούτζος): Γκόλιας 7(1), Σάλτης, Παπαντωνίου 10(2), Λυπημένος 5(1), Αλεξόπουλος 18(2), Κοντοζώπουλος 3(1), Γιαννακόπουλος, Αθανασίου 3, Σβάρνας 9.

 

 

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Ένωση Ιλίου 66-75

Διαιτητές: Λιότσος-Μαντήλας

Δεκάλεπτα: 16-18, 32-35, 53-53, 66-75

Απόλλων Αρχ. Κορ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 17, Καλύβας, Στεφανής 12, Κατσαμάκης 16(4), Σταυρόπουλος 7(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 9, Γκρέκας, Δανηίλ 5.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Γ. 6(1), Παπαηλίου, Ραλλάκης 4, Φούντας 7(1), Τσολάκης 15, Μπέλλας Οδ. 27(3), Μίχος 2,  Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 5(1), Γεωργιάδης 2.

 

Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 85-51

Διαιτητές: Στρέμπας-Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 24-15, 50-30, 69-38, 85-51.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 3(1), Τσέκενης Γ. 3, Τσιάτσιος 4(1) , Παβλίσεβιτς 14(3), Κυπριτζόγλου 13(2), Γεωργακόπουλος 6, Γιατράκος, Δέλλιος 28(2), Τσέκενης Α. 2, Γάτος 2, Θωμόπουλος 10.

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Καρκανίδης, Μάντζιος, Χατζηκωστής 3, Κωνσταντάκος, Μανιάτης, Αυγενικός 8, Λουγιάκης 14(1), Χαρτσοματσίδης, Σταυριανόπουλος 2, Μπίγγος 17(1), Καραβασάνης 7, Γάσπαρης.

 

Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 45
2. Ένωση Ιλίου 44
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 43
4. Νίκη Αμαρουσίου 40
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 39
6. Ζάκυνθος 37
7. Πεντέλη 37
8. Κεραυνός Αιγίου 37
9. Μανδραϊκός 35
10. Νήαρ Ηστ 32
11. Ακάδημος 30
12. Πέραμα 30
13. Χαλάνδρι 27
14. Κρανίδι 26

 

 

 

 

2ος Ομιλος

 

Ηρόδοτος-Κορωπί 50-75

Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ 62-68

Πεύκη-Ακαδημία Καλ. 79-63

Διαγόρας Δρ.-Πόλις Καλ. 95-91

Κρόνος Αγ. Δημ.-Εργοτέλης 69-60

Κάδμος-Ίκαρος Ν. Σμ. 73-75

Αρχάγγελος Αγ. Θεοδώρων – Αιγάλεω 20-0 α.α.

 

 

Κάδμος-Ίκαρος Ν. Σμ. 73-75

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-24, 27-36, 45-54, 73-75

Κάδμος (Αναστασίου): Νικολάου, Μπεκρής , Παπαδάκης, Χαρατσής Π. 3(1), Κατσούλας 2, Γκρινάρης 13, Χαρατσης Γ. 21, Τομαράς 2, Σαμουρέλης 23, Δρακάκης 1, Μητρόπουλος 8(1).

Ικαρος Ν.Σμ.(Μακρυδήμας Π.-Τσεπέλης Β.): Μπουραζάνης 4(1), Καμπούρης, Βλασσόπουλος 2, Βούζας 8(2) Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 12(3), Βουρλίτης 31(2), Δαρμογιάννης 10(1), Καννάς, Μιχαλόπουλος 4, Δρίβας.

 

 

 

Κρόνος Αγ.Δημ. - Εργοτέλης 69 - 60

Διαιτητές: Τζαμάκου - Φάκαρος

Δεκάλεπτα: 20-16,35-27,54-43,69-60

Κρόνος Αγ.Δημ.: (Σαββάτης) Μπάλας 6(1),Στραγανιώτης 4(1),Νάτσος,Ξιούρας 9(3),Πίτσας,Δορκοφύκης 2,Αντωνόπουλος 11(1),Φρουσκλιάς 23(3),Χαλβατζής,Γιαννόπουλος 14(1),Ανδρεάτος,Τσίλαγας.

Εργοτέλης (Μακράκης) Γεωργούτσος 7,Καρακωνσταντάκης 5,Χαλκιαδάκης 2,Ξενάκης 18(1),Χαρωνίτης,Σακελλαράκης 9(1),Σκαρλάτος,Βασιλειάδης 6,Μπουμπάρης,Αρναουτάκης 3,Αθαναηλίδης3(1),Καραλής 7(1).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πόλις Καλλιθέας 95-91

Δεκάλεπτα 26-22,42-47,69-72,95-91

Διαιτητές Χρηστίδης, Φραγκούλη

Διαγόρας Δρυοπιδέων : (Παππάς,Φαρμάκης) Μουζακιώτης,Μονός 5(1),Κουμπούρας 13(2), Μακρής 21(2), Μαρκομιχάλης 22(7), Ζούκας 12 ,Μαυροειδάκος 15,Γεράνιος , Κορρές 5, Παπαιωάννου 2

Πόλις Καλλιθέας: ( Μουριχίδης):Μπογδανίδης 5(1), Καβελάρης,Κόκκινος 30, Καρλάφτης 10(2), Κωνσταντώνης 10(2),Κασπαριάν 21(3), Λάβαρης, Λαφτσής 11 (2), Τσεμπελής 4, Τσατάς.

 

Ηρόδοτος-Κορωπί 50-75

Δεκάλεπτα: 21-18, 38-42, 45-55, 50-75

Διαιτητές: Σοφιανός – Καρπάνος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης, Τσαμπής 14 (3), Μαϊστρέλης, Χρύσης 9, Αντωνιάδης, Καρλάφτης, Παρδακάς 11 (1), Σταθάκης, Βαρνάβας 9 (1), Χωματάς 5, Μαυρόπουλος, Χαρατσής 2.

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 14 (4), Κούσουλας 5 (1), Κούργιας 14, Υφαντής 23, Κερασοβίτης 5 (1), Νικολάου 5 (1), Τσιουμπρής 6 (1), Παπαδόπουλος.

 

Πεύκη – Ακαδημία Ρ. 79-63

Δεκάλεπτα:13-14, 39-25, 58-49, 79-63

Διαιτητές: Χουγιάζος-Παπαδημητρόπουλος

Πεύκη(Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 6 (1), Βιδάλης 8 (2), Γαπκιάδης 22 (3), Νικολαϊδης, Κοκκινάκης, Κεράτσας 1, Μπάρμπαρής 8, Εμίρης 14 (3), Ματαλιωτάκης 4, Κουκάκης 14 (2).

Ακαδημία Ρ. (Θεοδωρουλάκης): Σκέμπης 13, Μαραυγάκης 4, Νύκταρης 3, Μαραγκάκης 12, Νταλιάνης 7, Μπαλάφας 14 (2), Μπελεφάντης 2, Δουλγεράκης 8.

 

 

Ιωνικός Ν.Φ.-Σπόρτιγκ 62-68

Δεκάλεπτα: 14-18, 35-36, 46-48,62-68

Διαιτητές: Γαρίνη-Λύρας (Παπαδόπουλος Στ.)

Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης) : Φραντζέσκος, Μαυραγάνης 24(2), Σβερκούνος 10, Μελεούνης 22(2), Σβορώνος, Γιαννιώδης 6, Στυλιανός, Τσούπρος, Σωτηρίου

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος) : Σημαιόπουλος 11(1), Κοιλάκος, Ηλιάδης 16(2), Βαθρακοκοίλης 2, Μητσόπουλος 4, Πασπαλάς 2, Παπαβασιλείου, Καστανιώτης 2, Πρόγκας 5(1), Φιλιππόπουλος 20, Τσαπρούνης 6.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 45

2. Κορωπί 44

3. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 40

4. Εργοτέλης 39

5. Σπόρτιγκ 39

6. Πόλις Καλλιθέας 38

7. Αρχάγγελος 37

8. Ηρόδοτος 36

9. Κάδμος 35

10. Πεύκη 35

11. Διαγόρας Δρυοπιδεών 33

12. Αιγάλεω* 29

13. Ακαδημία Ρεθύμνου 29

14. Ιωνικός ΝΦ 23

*Εχει ένα μηδενισμό

 


3ος Ομιλος

Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Βόνιτσα – Μελίκη  69-90
Πανεδεσσαϊκός – Ηρακλής Κοζάνης  61-96
Σιάτιστα – Καρδίτσα 61-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Νίκη Βόλου  75-70
Αγρίνιο – Αίολος Αστακού 77-67
Σάββατο (24/4)
Καστοριά – ΑΕΛ 80-86

Διόσκουροι Κοζάνης-Νίκη Βόλου             75-70
Δεκάλεπτα: 13-19, 41-44, 65-50, 75-70
Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 3, Σκορδάρης 8 (1), Ντόβας 23 (5), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 22 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 6, Οικονόμου, Κατσαλής 15 (5), Βασδέκης, Τσώλης 18 (3), Βλήτσιος 3, Τάσσος 14, Κέτουλας 5, Τοκατλίδης 9.


Σιάτιστα - Καρδίτσα  61-66
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-34, 51-45, 61-66
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Τσοκόλης
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Στεργίου 2, Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 19 (2), Ρέππας Μ. 15 (2), Καλαμπούκας 7 (1), Τσώνος Γ., Γκριζιώνης, Τσαούσης 4, Κατσιάνης.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Γεωργίου 21 (4), Θώδης, Τσιαμούρας 3 (1), Παπαϊωάννου 7 (1), Παππάς Γ. 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 7 (1), Κουρέπης 4.

 

Πανεδεσσαϊκός-Ηρακλής Κοζάνης     61-96
Δεκάλεπτα: 8-23, 26-46, 45-68, 61-96
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Τσούλης
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Ντίνος Μ., Ντίνος Ε., Σπανός 17(1), Σιδηρόπουλος, Μάρκου, Καρνάβας 21, Τσάμης 5(1), Μαρκόπουλος 13 (1), Θεοδώρου 5.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Τσακμάκης 9 (1), Γιαννουζάκος 5 (1), Καρέντζος 11( 3), Τσιλιγιάννης, Καλαϊτζής 2, Αζής 3, Παπούλιας 12, Μπαρδάκας 6, Γιαννούλης 48.

 

Μεταμόρφωση Βόλου -Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-36, 59-47, 79-61
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Χρυσάφης
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης, Φαλαγκάρας 2, Παπούλιας 15 (1), Νάνης 22 (2), Σκαμαγκάς 5 (1), Τσιτσιγιάννης 8, Παλάσκας 4, Γιωτόπουλος 8 (1), Αγκρής.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (1), Γιαννάκης 2, Μαρκόπουλος, Μουράτογλου 11 (1), Τσιμίδης, Μπαρτζώκας 2, Συλλάκος, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 18, Πετρίδης 2, Τζήμας 5, Κλωνάρας 6.

 

Βόνιτσα-Μελίκη 69-90
Δεκάλεπτα: 14-30, 37-51, 57-73, 69-90
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Μπουρσινός Ο. 2, Μάρης 2, Τσιτσώνης 6 (1), Περλής 13 (1), Μπουρσινός Δ. 9, Μαζαράκης 2, Μανδαλάκης 28 (3), Παπανελόπουλος 2, Ζαχαράκης 5.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12, Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 1, Παπαρόσης, Κουτσιαμπασόπουλος, Ζιάννας, Κοτσαμπάσης 12 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 21 (3), Ρογγότης 2.

 

Αγρίνιο - Αίολος Αστακού  77-67
Δεκάλεπτα: 27-18, 40-36, 62-57, 77-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μπούκας
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Πατσέας, Τσατάλας 14 (1), Σταμούλης, Μουχάκης, Σταμουλάκης 4, Τσιρώνης 8, Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 18, Γκόβας 14 (2).
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 20 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 4 (1), Μπεκατώρος, Θωνιάτης, Κακλαμάνος 6, Πάππος, Χουλιάρας, Καλισώρας 9 (2), Λυμπάρης 18, Δουρούκης 6.

 

Η Βαθμολογία

1.       ΑΕ Λάρισας        47
2.       Αίολος Αστακού               45
3.       Καστοριά            42
4.       Αγρίνιο                41
5.       Μελίκη 37
6.       Διόσκουροι Κοζάνης      36
7.       Ηρακλής Κοζάνης            35
8.       Μεταμόρφωση Βόλου  35
9.       Καρδίτσα            35
10.   Πρωτέας Γρεβενών         34
11.   Νίκη Βόλου        32
12.   Σιάτιστα              32
13.   Βόνιτσα               28
14.   Πανεδεσσαϊκός                23


4ος Ομιλος

Μακεδονικός – Ευκαρπία 58-50
Τιτάνες Δράμας – Αγ. Βαρβάρα 72-79
ΠΚ Νεάπολης – Πολύγυρος 66-71
Ιωνικός Ιωνίας – Ικαροι Σερρών  76-62
Ελευθερούπολη – Ορφέας Ν. Σκοπού  88-80
ΚΑΟΣ – Ζέφυρος 02 71-77

Τιτάνες Δράμας - Αγία Βαρβάρα 72-79
Δεκάλεπτα: 20-24, 41-39, 60-59, 72-79
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 4, Μανιώτης 21 (3), Καρατσομπάνης 18 (2), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 11 (1), Γεδίκης 2, Εξουζίδης 13, Κακατσίδης, Παρλακίδης, Κοτανίδης, Χατζηνικολάου.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης, Φραγκόπουλος 6, Σιώπης 4, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 12 (2), Μουσίκας 2, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 22, Κάτσικας 7, Φασουλάς 2, Πενταζίδης 19 (2).


ΠΚ Νεάπολης - ΑΟ Πολυγύρου 66-71
Δεκάλεπτα: 11-22, 29-37, 41-49, 66-71
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ-Πιτσίλκας Β
ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (2), Θεολόγου 13, Τζουβάρας 9 (2), Ζησόπουλος, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 12, Δημητρόπουλος, Δέλλας 5, Ταουκίδης 7, Τσαλικίδης 12 (2), Χατζηστεφάνου.
ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης, Χαρτόπουλος 10 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5 (1), Κρομήδας , Βογιατζής 10 (1), Χαριστός, Χρηστίδης, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 28, Κοτζαγιάννης 16, Στοιβαχτάρης, Λαζαρίδης Β.


Μακεδονικός - Ευκαρπία           58-50
Δεκάλεπτα: 11-18, 25-28, 42-37, 58-50
Διαιτητές: Δαμίγος-Σιταρίδης
Μακεδονικός (Τσούρμας): Αντωνιάδης 3 (1), Κοντσές 8 (1), Φωτιάδης 4 (1), Κομματάς, Γρηγορίου 15 (2), Μποβασιανός 14, Νικάκης 14, Γραβάνης, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 7 (2), Δώδος 7, Χατζημιχαηλίδης Ν. 12 (1), Παπαευαγγέλου 9, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ., Γκόφας 8, Σουτζόπουλος 7, Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς, Αραμπατζής.


ΚΑΟΣ- Ζέφυρος 71-77
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-49, 55-62, 71-77
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Μαραθιώτης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 11(3), Παπανικολάου, Ζηκούλης 20 (4), Τσαβλίδης 10 (1), Στάσας, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 8, Σιδηρόπουλος 7, Δελόγλου, Ρούμπης 4, Σπανός,Βλάχος 11 (1).
Ζέφυρος '02 (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11 (1), Μυλωνάς 6, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 5, Σουλάκης 9 (3), Σταφυλάς, Κλωναράς 9 (1), Σπάχος 5 (1), Καραϊσκος 7 (2), Παπούδος 2 Σταυρίδης 16, Μπαϊράμι.


Ιωνικός Ιωνίας - Ίκαροι Σερρών                76-62
Δεκάλεπτα: 18-23, 41-043, 62-52, 76-62
Διαιτητές: Παπανικολάου-Εκιζόγλου
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 2, Παναγιώτου 14 (4), Τερσενίδης 12, Ζεϊμπέκης 10 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου 2, Φλιάτης Ι. 9, Καρούζος 4, Φλιάτης Γιωρ. 23 (2) Σέφκας, Ακριτίδης.
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 23 (3), Τράκας 3, Χορτομάρης 10 (2), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 7, Γεωργιανός 7 (1), Φραγκούλης 6 (2), Δημητράκας 7 (1), Βουρλίδας, Κάτος, Δούκας.


ΓΣ Ελευθερούπολης - Ορφέας Νέου Σκοπού 88-80
Δεκάλεπτα: 14-15, 38-34, 61-56, 88-80
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μανιός
ΓΣ Ελευθερούπολης (Καμαράκης): Μουλάκης 22 (4), Αδαμόπουλος 15 (1), Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 12 (2), Παπαζούδης 2, Δανίκας 14, Αμπεριάδης 18, Καλεάδης.
Ορφέας Νέου Σκόπου (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 30 (4), Ντίκογλου 2, Καβαργύρης 2, Σουλούγκας 12 (1), Τσανάκας 4, Καδής 9, Αξιαρλής, Κηπουρός 15 (1), Ιωσηφίδης 6.



Η Βαθμολογία

1.       ΑΟ Πολυγύρου 41*

2.       ΠΣ Ευκαρπίας    41

3.       Ιωνικός Ιωνίας  38

4.       Ορφέας Νέου Σκοπού   36

5.       Ζέφυρος              34

6.       Ίκαροι Σερρών  33

7.       ΠΚ Νεάπολης    30          

8.       ΚΑΟ Σταυρούπολης        32

9.       Μακεδονικός    32

10.   Αγία Βαρβάρα  30

11.   Ελευθερούπολη               30

12.   Μαντουλίδης    28          

13.   Τιτάνες Δράμας     27

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική εξ' αναβολής)

Ο πρωτοπόρος του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, Κρόνος, επιβλήθηκε στον Άγιο Δημήτριο της Ακαδημίας με 76-66, στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ακαδημία 76-66

Διαιτητές: Αργυρούλης-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-34, 57-46, 76-66

Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 16 (3), Νάτσος, Ξιούρας 14 (4), Πίτσας, Κόης, Αντωνόπουλος 11, Φρουσκλιας 16 (3), Χαλβατζής 7, Γιαννόπουλος 8 (1), Ανδρεάτος 4, Τσίλαγας.

Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας 2, Κριφυνάκης 11 (2), Σκέπι 4, Μαυραγάκης 20, Σταμούλης 10 (2), Νταλιάνης , Μπαλάφας 16 (1), Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 3.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 33

2. Σπόρτιγκ 30

3. Κορωπί 30

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ικαρος Νέας Σμύρνης 28

6. Εργοτέλης 28

7. Ηρόδοτος 25

8. Κάδμος 24

9. Αρχάγγελος 24

10. Πεύκη 23

11. Διαγόρας Δρ. 23

12. Αιγάλεω 23

13. Ακαδημία 21

14. Ιωνικός ΝΦ 17

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική εξ' αναβολής)

Σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, ο Εργοτέλης επικράτησε άνετα του Ιωνικού Ν.Φ. με 80-56. Το Σάββατο ο πρωτοπόρος Κρόνος θα υποδεχθεί στον Αγίο Δημήτριο την Ακαδημία.

2oς Ομιλος

Σάββατο 21 Φεβρουαρίου

16:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ακαδημία\ Καραλής-Μαυρατζάς (Μίχας)

 

Ιωνικός Ν.Φ. - Εργοτέλης 56-80

Διαιτητές:Λουκαράκης-Λεβεντέλης

Δεκάλεπτα: 19-20, 36-37, 44-53, 56-80.

Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης): Φρατζέσκος 7 (1), Μαυραγάνης 8, Σβερκούνος 10 (1), Ζβορόνος 4, Γιαννιώδης 25, Στυλιανός 2, Τσούπρος.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 21, Καρακωνσταντάκης 20 (5), Χασάπης 2, Ξενάκης 15 (1), Αθαναηλίδης, Σκαρλάτος 3 (1), Μπουμπάρης 2, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 11 (1).

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου* 31

2. Σπόρτιγκ 30

3. Κορωπί 30

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ικαρος Νέας Σμύρνης 28

6. Εργοτέλης 28

7. Ηρόδοτος 25

8. Κάδμος 24

9. Αρχάγγελος 24

10. Πεύκη 23

11. Διαγόρας Δρ. 23

12. Αιγάλεω 23

13. Ακαδημία* 20

14. Ιωνικός ΝΦ 17

*Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε σήμερα (28/01) η 14η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος


Νήαρ Ηστ- Κεραυνός Αιγίου 54-56
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Νάστος
Δεκάλεπτα: 9-15, 20-34, 39-48, 54-56
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 2, Σμυρλής 5, Ταταρούνης 8, Καπετζόγλου 23(2), Χότζα 5, Σπανάκος 9(3), Πέζος, Κουρής.
Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 11, Κεφαλάς 18(2), Λάφης 8, Τσιρώνης 6(1), Μούτσιος 2, Βουρνάς 5(1), Λυμπέρης 3, Παπαγεωργίου 1, Καντάς 2, Λαμπρόπουλος, Βαγενάς.


Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 26
2.Ένωση Ιλίου 24
3.Ζάκυνθος 24
4.Προμηθέας 24
5.Νίκη Αμαρουσίου 23
6.Κεραυνός 23
7.Πεντέλη 21
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 21
9.Νήαρ Ηστ 20
10.Ακάδημος 19
11.Μανδραϊκός 18
12.Χαλάνδρι 17
13.Πέραμα 17
14.Κρανίδι 16


2ος Ομιλος

Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπ. 71-61
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 38-34, 55-41, 71-61.

Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 3(1), Βιδάλης 11(1), Γαπκιάδης 13(2), Νικολαϊδης 2, Σπηλιόπουλος 2, Εμίρης 16, Κεράτσας 7, Μπάρμπαρης 5, Ματαλιωτάκης 6, Κουκάκης 4.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 4, Κουμπούρας 9(1), Μακρής, Μαρκομιχάλης 4, Ζούκας 12, Μαυροειδάκος 8, Γεράνιος, Κορρες 13, Παπαϊωάννου 3, Ντιφαντής 8.



Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27
2.Σπόρτιγκ 25
3.Κορωπί 25
4.Πόλις Καλλιθέας 24
5.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23
6.Εργοτέλης 23
7.Ηρόδοτος 21
8.Αρχάγγελος 20
9.Κάδμος 20
10.Αιγάλεω 18
11.Ακαδημία Ρεθύμνου 18
12.Πεύκη 18
13.Διαγόρας Δρυοπιδέων 16
14.Ιωνικός ΝΦ 14

4ος Ομιλος

Πολύγυρος - Ευκαρπία 64-72
Δεκάλεπτα: 16-19, 33-30, 43-51, 64-72. Διαιτητές: Ρούκας-Δημάδης
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 5, Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 10(2), Κρομμήδας, Βογιατζής 13(3), Α. Ζαγορίτης, Στιβαχτάρης Α, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 13, Κοτζαγιάννης 11, Χαρτόπουλος 10.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ 9(1), Τζινόπουλος 11(3), Δώδος 7(1), Χατζημιχαηλίδης Ν 11(1), Παπαευαγγέλου 4, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 2, Σουτζόπουλος 28(2), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.


Ίκαροι Σερρών - Μακεδονικός 67-66
Δεκάλεπτα: 20-19, 40-28, 54-49, 67-66
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 7 (1), Τράκας 16 (2), Χορτομάρης 1 5(3), Γκουτζιάς 13, Παπαδόπουλος 2, Καλογεράτος 12 (2), Φραγκούλης, Δημητράκας 2, Βουρλίδας, Σαββίδης, Κάτος.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 2, Κοντσές 8, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης 6, Παπαδόπουλος, Γρηγορίου 21 (3), Πηλακούτας 10 (1), Μποβασιανός 4, Νικάκης 13, Γραβάνης 2, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.

Η βαθμολογία
1. Πολύγυρος 24
2. Ευκαρπία 24
3. Ιωνικός Ιωνίας 22
4. Ορφέας Νέου Σκοπού 21
5. Ζέφυρος 20
6. Σταυρούπολη 20
7. Ικαροι Σερρών 20
8. Μακεδονικός 19
9. Τιτάνες Δράμας 18
10. Ελευθερούπολη 17
11. Νεάπολη 17
12. Αγία Βαρβάρα 15
13. Μαντουλίδης 15


 

Διαβάστε περισσότερα...