Menu

Κύπελλο Γυναικών: Β’ φάση - Αποτελέσματα

Άνοιξε σήμερα η αυλαία της Β’ φάσης του Κυπέλλου Γυναικών:

Τα σημερινά παιχνίδια

Πρωτέας Β.-Ηρακλής 75-54

Ολυμπιακός –ΠΑΟΚ 90-56

Νίκη Λευκάδας-Αθηναϊκός 77-64

Πρωτέας Βούλας – Ηρακλής 75-54
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Καρακωνσταντόπουλος
Δεκάλεπτα: 27-10, 35-29, 53-41, 75-54
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης): Χατζηβασιλείου 7(1), Θεοδώρου 6, Κολλάτου 9, Σακελλαρίου 5, Χατζηγιακουμή, Καλογερία, Νάτσκου 3(1), Χατζηλεοντή 11, Αναστασοπούλου 4, Πέρκινς 9, Ντέλβα 21.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κοκκινίδης): Τσουμπέρλη, Ελευθεριάδου 2, Πετρίδου 6, Γιαννούδη, Ν’ Ντία 22, Παππά, Κατωπόδη 7(1), Λογδανίδου 6, Μπλέικ 11.

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 90-56
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κώτσου
Δεκάλεπτα: 27-17, 51-34, 69-49, 90-56
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Τόμας 20(2), Μάζιτς 15(3), Σταμάτη, Σπυριδοπούλου 5(1), Παυλοπούλου 9(1), Νικολοπούλου 4, Σωτηρίου 15(2), Λίτσι 7(1), Τζόνσον 7, Κοσμά 7(1).
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Πολυμένη, Λύμουρα 16(2), Κωτούλα 1, Λέξα, Καρλάφτη 10(2), Κριμιλή 1, Ταρπάγκου 2, Καρακούλα, Τζέλου, Γκόβαν 3,Τζακσον 15(1), Ουίλιαμς 8.

Νίκη Λευκάδας – Αθηναϊκός 77-64
Διαιτητές: Κοτσίρης-Ελ Ανύ
Δεκάλεπτα: 28-11, 42-34, 65-44, 77-64
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε Κ. , Τσινέκε Ε. 9(1), Σύρρα 2, Παπαμιχαήλ 16, Γουόκερ 18, Μπαλτά 11, Αρώνη, Πολίτη, Νάιτ 17(3), Κοντογιώργου 2, Στεπάνοβιτς 2, Μαρίνη.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Πολιτοπούλου 15, Τζανετάτου, Στούπα, Δορκοδίκη, Τσιαδή 9(1), Λουκάτου 3, Μακέι 13(2), Γιαμπάνη 10, Κόστοβιτς 14.

Κυριακή 21 Οκτωβρίου

Μοσχάτου 13.00 Ελευθερία Μοσχ.-Πανιώνιος Γιακείμη-Τεφτίκης (Σαμαρτζή)

Π. Γιαννακόπουλος 13.30 Παναθηναϊκός-Πυλαία Καρανικόλα Αλ.-Ασημακάκη (Ζερβούδης)

Εσπέρου 17.00 Εσπερίδες-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Πόντας-Γρίβα (Μπεσκάκη)

Καλυβίων 17.30 Καλύβια-Σπόρτιγκ Φραγκούλη-Αντωνιάδης (Τζουβάρας)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.15 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αστέρας Ιπ. Ντάνος-Χαϊνά (Πόθου)

 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών 2018-2019

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών 2018-2019

Α' Φάση

1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική - Κυριακή 30/09/2018

01. ΓΣ Αγ. Παρασκευής - ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου   66-45
02. Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Φάρος Κερατσινίου   65-57
03. ΓΣ Κρόνο ΑΓ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου   66-41
04. ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας - ΚΟΜ Πελασγός   65-47
05. ΚΑΟ Μελισσίων - ΟΑ Χανίων   61-38
06. ΑΟ Αμύντας - ΓΣ Ηλιούπολης   53-67

2η Αγωνιστική - Κυριακή 07/10/2018

13.ΚΑΟ Μελισσίων - ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου   53 - 64
14. Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας   58 - 35

3η Αγωνιστική - Κυριακή 14/10/2018

17. ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου - ΓΣ Αγ. Παρασκευής   72-46
18. Παναθηναϊκός ΑΟ - ΓΣ Ηλιούπολης   81-64

2ος Όμιλος

1η Αγωνιστική - Κυριακή 30/09/2018

07. ΜΓΣ Πανσερραϊκός - ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου   43-66
08. ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης - ΠΑΣ Γιάννινα   51-46
09. Ολύμπιια ΓΣ Λάρισας - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς    42-66
10. Παναθλητικός ΑΕ Συκεών - ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος    75-50
11. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου  - ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937   74-36
12. ΑΕ Πυλαίας - ΑΣ Τιτάνες Δράμας   93-41

2η Αγωνιστική - Κυριακή 07/10/2018

15. ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης - ΑΕ Πυλαίας   61-66
16. Παναθλητικός ΑΕ Συκεών - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς   61-54

3η Αγωνιστική - Κυριακή 14/10/2018

19. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - ΑΕ Πυλαίας   50-56
20. ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου - Παναθλητικός ΑΕ Συκεών    73-52

Β'Φάση, Σάββατο ή Κυριακή 20 ή 21/10/2018

21. ΑΟ Ελευθέρια Μοσχάτου - Πανιώνιος ΓΣΣ
22. ΑΣ Νίκη Λευκάδας - Αθηναϊκός ΑΣ Βύρωνα
23. Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ ΠΑΟΚ
24. Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΕ Πυλαίας
25. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - ΓΣ Ηρακλής
26. ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας - ΑΟ Δάφνη ΑΓ. Δημητρίου
27. ΓΑΣ Καλυβιών - ΑΟ Σπόρτιγκ 
28. ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου- ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου

Γ'Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες), Σάββατο 22/12/2018

29. Νικητής Α28 - Νικητής Α24
30. Νικητής Α26 - Νικητής Α27
31. Νικητής Α23 - Νικητής Α25
32. Νικητής Α21 - Νικητής Α22

Δ'Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες), Παρασκευή 22/03/2019

33. - 
34. - 

Μικρός Τελικός, Κυριακή 24/03/2019

35. Ηττημένος Α33 - Ηττημένος Α34

Τελικός/ Κυριακή 24/03/2019

36. Νικητής Α33 - Νικητής Α34
 

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS