Menu

A+ A A-

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών

2010
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
Όλγα Χατζηνικολάου (Αθηναϊκός)
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ - ΦΕ ΝΦ-ΝΧ 87-39

A’ ΦΑΣΗ - 11/10/09

1. ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 65-61
2. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ- ΓΣ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ 50-46
3. ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ- ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ 45-89
4. ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦ 50-63
5. ΓΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ- ΑΕ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 46-50
6. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ.- ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 73-38
7. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 49-58
8. ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 33-60
9. ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ- ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 44-58
10. ΠΑΟΚ- ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 87-54
11. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 70-44
12. ΓΣ.Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ 52-53
13. ΑΕΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 21-77
14. ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 51-60
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: όπου στις παρακάτω φάσεις υπάρχει ζεύγος με ομάδες διαφορετικών κατηγοριών, τότε γηπεδούχος, ανεξαρτήτως της κλήρωσης, θα είναι η ομάδα της κατώτερης κατηγορίας.

B’ ΦΑΣΗ   20-21/10/09

15. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.- ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 76-63
16. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 56-65
17. ΑΕ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 32-75
18. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ.- ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 55-48
19. ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 80-43
20. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ- ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ 32-80
21. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ- ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. 43-55
22. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1937 34-76
23. ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 53-58
24. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ- ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 75-57
25. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΦΕ ΝΦ-ΝΧ 54-84
26. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ- ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 51-86
27. ΠΑΟΚ- ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ 49-90
28. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡ.-άνευ αγώνα

Γ’ ΦΑΣΗ  -  27-28/10/09 & 4-11/11/09

29. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1937 20-0
30. ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ- ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ 54-103
31. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ- ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 58-61
32. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 51-80
33. ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ- ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 66-60
34. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ΣΦΣ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 66-52

Δ’ ΦΑΣΗ  -  4-11-18/11/09

35. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ- ΦΕ ΝΦ-ΝΧ 69-72
36. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ- ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 70-44
37. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ- ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 20-0
38. ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ- ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ ΣΦΣ 75-65

FINAL FOUR - Πόλη:Βέροια

Ημιτελικοί 17/04/2010
39. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ-ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 59-47
40. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ-ΦΕ ΝΦ-ΝΧ 58-66
Μικρός Τελικός 18/04/2010
41. ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 59-43
Τελικός 18/04/2010
42. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ - ΦΕ ΝΦ-ΝΧ 87-39

/2009.jpg

17-18 Απριλίου 2010, Βέροια

Ημιτελικοί
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ - ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  59 -47
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ  58 - 66
Μικρός Τελικός
ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 59 - 43
Τελικός
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 87 -39
Δεκάλεπτα: 19-10, 38-13, 64-29, 87-39
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Παπαδόπουλος Θ.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δικαιουλάκος): Καλέντζου, Λύμουρα 6, Χατζηνικολάου 7, Βολονάκη 4, Σούλις 4, Πετρονίτε 14, Σαρέγκου 7, Γουίγκινς 6(2), Κεχαγιά 13, Κοσμά 11(3), Χαλικιά 2, Ντέιβις 13.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Τζίμου, Χαλιβέρα 1, Δελή 2, Σερέτη, Βασιλείου 6, Μητροπούλου 11, Κυριακοπούλου 5(1), Γκέραλντς 12, Σταμπούρλου 2, Μπότη.