Menu

Β' Εθνική Ανδρών (28η αγωνιστική): Αποτελέσματα - Βαθμολογίες - Πρόγραμμα

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα

Παγκράτι-Πρωτέας Βούλας 78-76 (69-69 κ.α.)
Γλαύκος-Πεντέλη 63-54
Οίακας Ναυπλίου-Δάφνη Δαφνίου 70-65
Ένωση Ιλίου-Πανερυθραϊκός 71-76
Πανελευσινιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-64
Δούκας-Έσπερος Καλλιθέας 89-79
Παπάγου-Τρίτωνας 83-84 (75-75 κ.α.)
ΚΑΟ Κορίνθου-Μανδραϊκός 75-68

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 75-68
Τα δεκάλεπτα : 16-18, 31-31, 53-47, 75-68
Διαιτητές : Κοντίλης-Χριστινάκης
ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας) : Νιφόρας 14 (2), Γεωργίου 4, Μακρής 17 (2), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 16 (2), Περρωτής 12, Κωνστνατνίου 7 (1), Πράτης, Σακελλαράκης 3, Δανίκας, Μπαλής 2
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης, Δέδες 10 (3), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (1), Σιμιτζής, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 9 (1), Σεργιένκο 2, Ρεκουνιώτης 18, Γκαϊτάσοφ 10, Παπανικολάου, Κοπακάκης, Βασιλόπουλος 10 (2).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 78-76 (69-69 κ.αγ)
Τα δεκάλεπτα : 26-21, 43-35, 60-55, 69-69 (κ.αγ), 78-76
Διαιτητές : Αποστολίδης-Γρίβα
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 16 (2), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 9 (1), Κατωπόδης 2, Λυτόπουλος 2, Φωτίου 6, Δερμιτζάκης 9, Δόξας 7, Ροδοστόγλου 12 (1), Μπένος 11, Αρμάος 2.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 3 (1), Ματσάγγος, Αγγελόπουλος 15 (3), Παπαδάκης 7 (1), Αυγενικός 9 (1), Παπαρέγκας 10 (1), Γάργαλης 8 (1), Καματερός 6, Μόρφης 2, Ματαλιωτάκης 16.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 63-54
Τα δεκάλεπτα: 23-14, 32-26, 44-40 63-54
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Λεκατσάς
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 17 (2), Βανδώρος 3, Γιαννικόπουλος 15 (2), Κούτρας, Αγγελόπουλος 2, Δαβάνης 9 (1), Τσεκλένης 9 (3), Σπυράκος 8.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 5, Γεωργακόπουλος 1, Λίτσος, Αποστολόπουλος 4 (1), Κούσουλας 3, Καρούζος 16 (4), Μπέλη 7, Κουκάκης 10 (2), Μπίγκος, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 6.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 70-65
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 40-32, 52-49, 70-65
Διαιτητές:  Παναγιώτου-Βαρδάλος  
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 8, Πελεκάνος 13, Παπαντωνίου 16 (3), Γεωργιάδης 5 (1), Μανάκας 3(1), Μπουρτσουκλής 5(1), Σκοράς 6, Αναγνωστόπουλος 9
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς, Γκάτζο 7 (1), Γοργόνης 8, Καραμπάτσος 9 (1), Ψημίτης 9, Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 8(1), Τάταρης 3, Αρνόκουρος 2.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 83-84
Τα δεκάλεπτα : 23-23, 44-34, 60-52, 75-75 (κ.αγ), 83-84
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Θεοδωρόπουλος
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 8 (2), Πρισκομάτης 3 (1), Χρυσός 12 (1), Παπαπέτρου 14 (4), Κουτρούλιας 16, Αγγελόπουλος 8, Μπάλος 4, Παστήρας, Γιαννίκος, Κοντολάτος, Ζώρζος 18 (2).
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Κουτρούλιας 15 (2), Ψαρόπουλος 20 (2), Καλατζής 4, Σπυριδάκης, Νικολακόπουλος 9 (3), Δαμιανάκος 3 (1), Μαλτέσιος 10, Ύμερι, Κουκουνιάς 16, Βερτούδος 2, Τσούτσος 5 (1), Φρέσκος.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-76
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 38-34, 55-51, 71-76
Διαιτητές : Ραχιώτης – Καλογριάς
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 9 (2), Τσακίρης 4, Φουντάς 20 (4), Μπολάτογλου 14 (2), Μπέλλας Οδ. 13 (1), Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 6, Γεροκώστας 3, Βάτσιος.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 15, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 7 (2), Ντουζίδης 3 (1), Σκάνδαλος 6 , Γιαουρτόγλου 20 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 20, Αντωνίου 5 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια.  

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 68-64
Τα δεκάλεπτα: 20-15, 36-33, 47-42, 68-64
Διαιτητές: Παναγιώτου-Βαρδάλος
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 7 (1), Ηλιάδης 14 (1), Καράμπελας 2, Μουρατίδης 8 (2), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 8, Δούκας 6, Αναγνωστάκης 11 (1), Ψαρόπουλος 12 (1),
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κακαργιάς, Στραγανιώτης, Ξιούρας 5 (1), Ζαραϊδώνης 10, Ανδρεάτος 20, Κόης 5, Σολωμός 13, Καρακεχαγιάς 11 (1), Τσάβος.

ΔΟΥΚΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 89-79
Τα δεκάλεπτα : 22-23, 49-38, 64-55, 89-79
Διαιτητές : Σπυρόπουλος Σπ.-Τεφτίκης
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 2, Παππάς 20 (2), Λάκκας 8, Μποχωρίδης 13 (3), Βουγιούκας 14 (1), Ευστρατίου 10 (2), Μήτσιαλος 2, Σακελλαρίου 6, Πέτς 8, Αποστολίδης.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Αγγελόπουλος 14, Γραμματικός 12 (2), Θεοδοσίου 3 (1), Σκουλούδης 9, Παπαλωράτος 15 (1), Βλασσόπουλος 3, Κ.Χαρούνι 8. Μπούσι 5 (1), Ν.Χαρούνι 10 (2).

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (21-7) 49
2.Οίακας Ναυπλιου (21-7) 49
———————————-
3.Τρίτωνας (19-9) 47
4.Παγκράτι (18-10) 46
5.Δούκας (18-10) 46
6.Εσπερος Καλλιθέας (14-14) 42
7.Πρωτέας Βούλας (14-14) 42
8.Πεντέλη (13-15) 41
9.Πανερυθραϊκός (13-15) 41
10.Μανδραϊκός (13-15) 41
11.Παπάγου (13-15) 41
12.Πανελευσινιακός (12-16) 40
———————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (12-16) 40
14.Γλαύκος (9-19) 37
15.Ένωση Ιλίου (8-20) 36
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (6-22) 34

Επόμενη αγωνιστική (29η, 12/05):

Πρωτέας Βούλας – Γλαύκος
Δάφνη Δαφνίου – Πεντέλη
Πανερυθραϊκός – Παγκράτι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ενωση Ιλίου
ΠΟΚ Εσπερος – Πανελευσινιακός
Τρίτων – Δούκας
Μανδραϊκος – Παπάγου
Οίακας Ναυπλίου  – ΚΑΟΚ

2ος Όμιλος

Aποτελέσματα

Φαίακας Κέρκυρας-Έσπερος Λαμίας 68-112
Φίλιππος Βέροιας-Γέφυρα 79-76
Αγρίνιο-ΧΑΝΘ 75-57
Στρατώνι-Ίκαροι Σερρών 76-70 (64-64 κ.α.)
Φάρσαλα-Ελευθερούπολη 70-60
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ανατόλια 74-71
Νίκη Βόλου-Ερμής Λαγκαδά 87-81
Μακεδονικός-Χαλκηδόνα/Προποντίς 61-69

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αγρίνιο-ΧΑΝΘ 75-57

Δεκάλεπτα: 17 - 11, 23 - 19, 11 - 19, 24 - 10

Διαιτητές: Τσιαπλής - Κατωτικίδης

ΑΓΡΙΟΝΙΟ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 12(1), Μιχάλογλου 8(1), Καπινιάρης 14(3), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 2, Γκρέκας 9(1), Μήτσου 6(1), Ψαράς 16(4), Σαπλαούρας, Σταμίρης.

ΧΑΝΘ (Γιώργος Ζαφειρούδης): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 3(1), Παπαδόπουλος 14(1), Μπαλάσκας 7(1), Ζαφειρούδης 9(3), Γεωργάκης 14(2), Περρής 3(1), Καραγεωργίου, Δεληγεώργης 2, Βλαγκόγιας, Τσάμης 7.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 68-112
Τα δεκάλεπτα: 7-20, 26-51, 42-84, 68-112
Διαιτητές : Παπανικολάου-Χατζηχαρισης  
Φαίακας Κέρκυρας (Χατζής) : Αυγερινός 10 (1), Δρακίδης 10 (1), Γουστέρης 4, Σαγιάς 5 (1,) Ψαρράς 5 (1), Σπίνουλας 4, Σκούρτης 12 (1), Γερασιμοπουλος 14 (2), Βάγιας 4  
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 5 (1), Ρούζιος 6 (2), Τριανταφυλλίδης 8 (2), Πάππος 11 (2), Κατσαρές, Παπανικολάου 11, Μαντζούκας 25 (6), Παπαργυρόπουλος, Κουνάνος 5 (1), Αργύρης 21 (5), Τεπετίδης, Ολύμπιος 20 (5).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 61-69
Τα δεκάλεπτα : 19-20 , 32-43 , 45-54 , 61-69
Διαιτητές : Ντούρας – Δημάδης
Μακεδονικός (Γουναρίδης) : Χαλάτσης 13(3) , Κοντσές 2 , Μπάρζου , Κουτουρατζόγλου 11(1) , Τσινόπουλος 9(1) , Καλογεράτος 2 , Καλαποθαράκης 2 , Κομμάτας , Καραθανάσης 2 , Ουλουσίδης 5 , Χατζίδης 15
ΑΜΣ Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας , Μαρκίδης , Δανάκης 6 , Τσακαλέρης 13(1) , Μυλωνίδης 21(2) , Κούτε , Γιαννόπουλος , Δελίδης 7(2) , Σιόλογκας 4 , Σικαλίδης 18(3) , Φυλακτός .

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 74-71
Δεκάλεπτα: 16-24 37-38 49-59, 74-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδης
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 11 (3), Καραγιαννίδης 5 (1), Δήμας 7, Μαυρίδης 12 (1), Χατζημιχαηλίδης 11 (2), Κλωνάρας 6, Τσιμίδης 6, Βαϊντερλής, Μητσάκης 13 (1), Ελευθεριάδης 3 (1)
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 6 (2), Στεφανίδης 3 (1), Αμπατζάς, Γαλανίδης 14 (2), Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 6,Κιγμέτογλου 14, Ζώτος 2, Μπρόζος 8, Καραποστόλου 16(3)  

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 87-81
Τα δεκάλεπτα: 13-21, 40-39, 61-61, 87-81
Διαιτητές : Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου
Νίκη Βόλου (Στρατίκης-Νάνης): Καραγιώργος 9 (3), Διγενής, Βερτζάγιας , Ομορέγκιε, Αναγνωστόπουλος , Γιωτόπουλος 3(1), Κουτίνας 15 (1), Τσαβές, Τασιούδης 13 (1), Τσώλης 5, Τάσσος 15 , Φρουσκλιάς 27 (6)
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 19 (5), Αλτίνης, Μάρουσιτς 15 (3), Τσιρογιάννης 2, Παπαπασχάλης, Νώτης 13 (1), Παρίτσης 11 (2), Πλιούκας 9 (3), Γκαμούρας 6, Χριστοδούλου, Πιλκούδης 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΓΕΦΥΡΑ 79-76
Δεκάλεπτα: 13-11, 38-33, 60-51, 79-76.
Διαιτητές: Γερακίνης – Παζώλης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 10, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 2, Πονόπουλος 2, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 8(1), Καβαργύρης, Κοθράς 20 (14 ασίστ), Παραπούρας 21(4), Σουτζόπουλος, Καντάρκος 12.  
ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς- Χρήστου) : Πουλιανίτης, Καραγιαννάκης. Ψευτογκάς 3(1), Βούλτσος, Καταβαίνης, Αποστολίδης 17(2), Ζιάκας 19(3), Κουτουξίδης 6, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 11, Παπαδόπουλος 3(1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 70-60
Τα δεκάλεπτα: 21-24, 35-35, 50-46, 70-60
Διαιτητές : Θεοδώρου – Αγραφιώτης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος) : Λεπενιώτης 14(1), Χαιρετίδης 12(2), Αλεξόπουλος, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιώγκας 5(1), Συνετός 11(2), Τοπουζίδης , Γκιουλέκας 14(2), Φαρμάκης, Δέσπος 8, Φιλιππόπουλος 4.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 16(3), Γκέλιος 20(2), Κωνσταντάρας , Μουλάκης 1, Μπουτσακτσί 2, Μπέσσας , Ιωάννου 6(1), Απαζίδης 5(1), Σταμπουλής 1, Λαζαρίδης, Καραγιώργος 2, Χαρισμίδης 7.      

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 76-70 (64-64 κ.αγ)
Τα δεκάλεπτα: 23-20, 32-40, 48-56, 64-64 (κ.αγ), 76-70
Διαιτητές: Τζιμα – Πραττος
Στρατωνι (Μύθου, Πεγιας): Δοξακης 3(1),Μπουρδανος 7(1),Κολοκοτρώνης 17(1),Σιδηροηλιας 7,Μπεγας 8,Φλιατης 3,Πολιτοπουλος 5(1),Δασκαλοπουλος 26,Κοτζαγιαννης
Ίκαροι Σερρών (Σισκος): Κατος, Σιδεριδης 3(1),Γεωργιανος 16(2),Δαλαγκοζης, Γκουτζιας 2,Παπαδόπουλος 8,Καραμπεκης 12(1),Θολιωτης 2,Κακιουζης 21(1)

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες):

1. Ανατόλια (25-3) 53
2. Αγρίνιο (20-8) 48
————————————–
3. Ελευθερούπολη (19-9) 47
4. Φίλιππος Βέροιας (17-11) 45

5.XΑΝΘ (16-12) 44

6.Ερμής Λαγκαδά (15-13) 44
7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (15-13) 43
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (14-14) 42
9. Έσπερος Λαμίας (13-15) 41
10. Φάρσαλα (12-16) 40
11. Γέφυρα (11-17) 39
12. Στρατώνι (11-17) 39
————————————–
13. Νίκη Βόλου (11-17) 39
14. Ίκαροι Σερρών (10-18) 38
15. Φαίακας Κέρκυρας (10-18) 38
16. Μακεδονικός (5-23) 33

Επόμενη αγωνιστική (29η, 12/05):

ΧΑΝΘ – Φίλιππος Βέροιας
Ικαροι Σερρών – Γέφυρα
Ελευθερούπολη – Αγρίνιο
Ανατόλια – Φάρσαλα
Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Χαλκηδόνα – Νίκη Βόλου
Εσπερος Λαμίας – Μακεδονικός
Στρατώνι – Φαίακας Κέρκυρας

επιστροφή στην κορυφή