Menu

Β' Εθνική (30η αγωνιστική): Αποτελέσματα - Τελική Βαθμολογία-Αγώνες

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας. Οίαξ Ναυπλίου, Δάφνη Δαφνίου από τον 1ο Όμιλο και Ανατόλια, Ελευθερούπολη από τον 2ο είναι οι ομάδες που κέρδισαν την άνοδό τους.

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα :
Παπάγου-Οίακας Ναυπλίου 107-96
Πεντέλη-Πρωτέας Βούλας 65-77
ΚΑΟ Κορίνθου-Δάφνη Δαφνίου 81-75
Γλαύκος-Πανερυθραϊκός 66-76
Παγκράτι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-60
Ένωση Ιλίου-Έσπερος Καλλιθέας 79-69
Πανελευσινιακός-Τρίτωνας 93-95 (78-78 κ.α.)
Δούκας-Μανδραϊκός 79-81

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 82-60
Διαιτητές: Φραγκούλη-Γαρινή
Δεκάλεπτα : 21-13, 42-33, 65-49, 82-60
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 24 (4), Μαγιντόμπε 7 (1), Κούτρας 2, Κατωπόδης 5 (1), Λυτόπουλος, Φωτίου 7 (1), Δαρτζέντας, Δερμιτζάκης 14 (4), Δόξας 12, Ροδοστόγλου 2, Μπένος 8, Αρμάος 1.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Κακαργιάς 3 (1), Στραγανιώτης 1, Νάτσο, Ξιούρας 13 (4), Ζαραιδώνης 11 (1), Κόης 10 (2), Μπακλαβάς, Σολώμος 14, Καρακεχαγιάς 3, Τσάβος, Ανδρεάτος 5.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 79-69
Διαιτητές: Τηγάνης-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 18-10, 36-28, 57-50, 79-69
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Τσακίρης 15, Φουντάς 14 (2), Μπέλλας Γ. 12 (4), Μανταλβάνος 4, Τσιουμπρής 3, Κατσαρός 6(2), Μπέλλας Οδ. 18 (2), Παπαγεωργίου 7 (1),Μπολάτογλου, Μούχο, Βάτσιος, Τσιόλης.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Χατζηκίδης 6 (2), Αγγελόπουλος 10 (1), Γεωργιάδης 2, Γραμματικός 34 (8), Μούτσα 6, Χαρούνι Λ. 1, Σκουλούδης 6, Μπούση 2, Χαρούνι Κ. 2, Θεοδοσίου, Κοντραφούρης, Βλασσόπουλος.  

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 66-76
Διαιτητές: Σταθόπουλος – Κουτσοδήμος
Δεκάλεπτα: 17-21, 29-43, 48-58, 66-76
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 16 (3), Βανδώρος 7 (2), Γιαννικόπουλος 5, Αργυρόπουλος 2, Κούτρας, Αγγελόπουλος 5, Δαβάνης 24 (3), Τσεκλένης 5 (1), Σπυράκος 2.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Στογιάνοβιτς 8 (1), Ντουζίδης 10 (2), Κουντούρης 3 (1), Σκάνδαλος 18 (3/3 τρίπ.), Γιαουρτόγλου 9 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Στάθης 9, Αντωνίου, Καστανιώτης 5, Ματζιώρης 5 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 106-96
Διαιτητές: Μπούκας-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 26-24, 54-47, 80-69, 106-96
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης, Πρισκομάτης 14 (2), Χρυσός 11 (1), Κουτρούλιας 21, Αγγελόπουλος 4, Μπάλος 11, Γιαννίκος 19 (1), Ζώρζος 26 (1)
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3 (1), Κουμπούρας 5, Πελεκάνος 19 (1), Παπαντωνίου 20 (2), Γεωργιάδης 8, Μανάκας 24, Μπουρτσουκλής 5, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 4  

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 81-75
Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 15-17, 33-28, 57-52, 81-75
ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας): Νιφοράς 17 (3), Γεωργίου 9 (1), Μακρής 20 (3), Θεοδωρίδης 4, Κεφαλάς 2, Περρωτής 3, Κωνσταντίνου 14 (3), Πράττης, Σακελλαράκης 12, Δανίκας
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας 2, Γκάτζο 9 (1), Κουφόπουλος 15 (1), Μουστόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 8 (2), Τάταρης 2, Αρνόκουρος 4, Γοργόνης 11 (1)

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 65-77
Διαιτητές: Μπούκας-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα : 19-22, 29-35, 48-59, 65-77
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 2, Λίτσος 7 (1), Αποστολόπουλος, Καρούζος 12 (4), Μπέλη 18, Κουκάκης 2, Μπίγγος 12, Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 5, Νάσης, Πανέτης 3 (1).
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 8 (2), Ματσάγγος 1, Παπαδάκης 9 (1), Αυγενικός 7 (1), Παπαρέγκας 14 (1), Φιλίππου 3 (1), Γάργαλης 6 (2), Καματερός 4, Μόρφης 9 (1), Ματαλιωτάκης 16.

 

Η Βαθμολογία (σε 30 αγώνες – Τελική)
1.Οίακας Ναυπλιου (22-8) 52
2.Δάφνη Δαφνίου (21-9) 51
———————————-
3.Τρίτωνας (21-9) 51
4.Παγκράτι (19-11) 49
5.Δούκας (18-12) 48
6.Πρωτέας Βούλας (16-14) 46
7.Πανερυθραϊκός (15-15) 45
8.Παπάγου (15-15) 45
9.Μανδραϊκός (14-16) 44
10.Εσπερος Καλλιθέας (14-16) 44
11.Πεντέλη (14-16) 44
12.Πανελευσινιακός (13-17) 43
———————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (13-17) 43
14.Ένωση Ιλίου (9-21) 39
15.Γλαύκος (9-21) 39
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (7-23) 37

2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Γέφυρα-ΧΑΝΘ 70-60
Φίλιππος Βέροιας-Ελευθερούπολη 65-86
Αγρίνιο-Ανατόλια 69-70
Φάρσαλα-Ερμής Λαγκαδά 87-81
Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας 92-70
Μακεδονικός-Στρατώνι 64-79
Φαίακας Κέρκυρας – Ίκαροι Σερρών 20-0 (α.αγώνα)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΡΙΝΙΟ- ΑΝΑΤΟΛΙΑ: 69-70
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ζαχαρής
Δεκάλεπτα:16-13,35-34, 55-51, 69-70
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 9, Μιχάλογλου 15(1), Καπινιάρης 14, Γκρέκας 8, Τσατάς, Σταμούλης, Σταμίρης, Μήτσου 11(1), Ψαρράς 6(2), Χρήστου, Σαπλαούρας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Κάτανος2, Στεφανίδης 13(3), Αμπατζάς 12(2), Γαλανίδης 7(1), Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης, Κιγμέτογλου 11, Μπρόζος 14(2), Καραποστόλου 11

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 92-70
Δεκάλεπτα: 32-13, 55-36, 71-54, 92-70
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγεώργος 13 (3), Διγενής 9 (1), Βερτζάγιας 12 (2), Καρπέτης 3 (1), Τασιούδης 2, Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 14 (4), Τσώλης 3, Τάσσος 10, Φρουσκλιάς 15(3), Αναγνωστόπουλος 6, Αναγνωστίδης 2, Γιαλαμάς 1
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Ρούζιος 7(1), Πάππος 3(1), Κατσαρές 7, Παπανικολάου 5(1), Μαντζούκας 11(2), Παπαργυρόπουλος 9, Ψυχούλης 6(1), Αργύρης 1, Τεπετίδης 7(1), Ολύμπιος 11(3), Τριανταφυλλίδης 2, Κουνάνος 1

ΓΕΦΥΡΑ-ΧΑΝΘ 70-60
Διαιτητές: Γραικός-Πράττος
Δεκάλεπτα: 26-15, 49-26, 62-48, 70-60
Γέφυρα (Παραδάς-Χρήστου): Πουλιανίτης 3, Καραγιαννάκης 3, Ψευτόγκας 8(2), Βούλτσος, Καταβαίνης 3, Αποστολίδης 17(4), Ζιάκας 14(4), Κουτουξίδης, Σιώμος, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 10, Παπαδόπουλος 10(3)
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Χαβαλές 2, Ντίνος 6(2), Παπαδόπουλος 13(2), Μπαλάσκας 6(2), Χονδρόπουλος 6(2), Γεωργάκης 4, Περρής 3, Καραγεωργίου, Δεληγιώργης 11(2), Τσάμης 9

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 70-75
Διαιτητές : Τζίμα – Σιταρίδης
Δεκάλεπτα : 23-18 , 45-39 , 56-64 , 70-75
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Παπαβασιλείου) : Παλιαχάνης 2, Δήμας 16(1), Μαυρίδης 14, Χατζημιχαηλίδης 8(2), Κλωνάρας, Τσιμίδης 4, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 13(3), Χριστοφόρης, Λαζάρου 4, Κουνατίδης, Ελευθεριάδης 5(1)
Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας 3(1), Μαρκίδης 1, Δανάκης 11(2), Τσακαλέρης 25(2), Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 11(2), Κούτε, Γιαννόπουλος, Δελίδης 17(4), Σιόλογκας, Σικαλίδης 7, Φυλακτός

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 65-86
Διαιτητές : Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ιωάν.
Δεκάλεπτα : 22-19 38-38 55-64 65-86
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας) : Παπαδόπουλος 2, Κετσετζίδης 5 (1), Σισμάνης 5 (1), Πονόπουλος, Βάλλιος 7 (2), Τσιακλάγκανος 5 (1), Ποτάμοπουλος, Καβαργύρης, Κοθράς 19 (2), Παραπούρας 14 (2), Σουτζόπουλος 8 (1), Καντάρκος
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Γκέλιος 15 (3), Κελεσίδης 20 (3) , Σταμπουλής 10 (2) , Μπέσσας, Ιωάννου 22 (4), Απαζίδης 1 , Λαζαρίδης, Καραγιώργος 9 (2), Χαρισμίδης 9, Μπουτσακσί, Κωνσταντάρας, Βοιβατόπουλος.

ΦΑΡΣΑΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 87-81
Διαιτητές: Ταρενίδης – Τσιαπλής
Δεκάλεπτα: 31-12, 55-39, 68-60, 87-81
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 18(1), Χαιρετίδης ,Βασιλείου , Λιούπης , Αναγνωστόπουλος 6(1), Τσιώγκας 3(1),Συνετός 9(2), Τοπυζίδης 8(2), Γκιουλέκας 17(1), Δέσπος 23, Φαρμάκης , Φιλιππόπουλος 3.
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 3(1), Μάρουσιτς 34(1), Παπαπασχάλης 2, Νότης 4 , Παρίτσης 5(1), Πλιούκας 6(2), Γκαμπούρας 21, Χριστοδούλου , Πιλκoύδης 6.

 

 

Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ανατόλια 57 (27-3)
2. Ελευθερούπολη 51 (21-19)
3. Αγρίνιο 50 (20-10)
4. Φίλιππος Βέροιας 48 (18-12)
5. Ερμής Λαγκαδά 46 (16-14)
6. ΧΑΝΘ 46 (16-14)
7. Χαλκηδόνα 45 (15-15)
8. Μαχητές Πειραματικού 45 (15-15)
9. Έσπερος Λαμίας 44 (14-16)
10. Γέφυρα 43 (13-17)
11. Φάρσαλα 43 (13-17)
12. Στρατώνι 43 (13-17)
13. Νίκη Βόλου 43 (13-17)
14. Φαίακας Κέρκυρας 41 (11-19)
15. Ίκαροι Σερρών 38 (10-20)
16. Μακεδονικός 35 (5-25)
(Σε λίγο περισσότερα...)

επιστροφή στην κορυφή