Menu

Πανελλήνιο Παίδων: Β΄ Φάση - Α΄ Όμιλος

Κατά την πρώτη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Παίδων, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

Αστέρας Καβάλας-Νικόπολη Πρέβεζας 72-41

Δεκάλεπτα: 15-8, 35-20, 49-33, 72-41 

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Κωνής

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης, Αϊβαζίδης): Αϊβαζίδης 13(1), Φασούλας 2, Βρεττός Β. 4, Μακαρατζής 12, Κούντας 15(1), Τσάμης 7, Κατσίβελης 6, Βρεττός Ν. 5(1), Νικολαϊδης 4, Βάρνας 2, Ασβεστόπουλος 2. 

Νικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Τζώκας 8(2), Καραστάθης 8(1), Αναστασόπουλος 2, Μίχος 8, Τζίμας, Κυριαζής, Παππάς 2, Ζήκας 5,  Μουσγάς 4, Παπάς 3, Κατσάνος 1. 

 

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 72-68

Δεκάλεπτα: 20-20, 40-36, 53-55, 72-68

Διαιτητές: Φούντζηλας, Καντερές

Κεραυνός (Πάκας, Παπάς): Αλέξης, Γκουντελάκης 10, Παππάς 1, Γιάκουλας, Αργυρούλης, Τάκουλας 25(5), Παπαχριστούδης, Γιοβανόπουλος 7, Καρατζιός 12(1), Γεροκώστας 14, Ντρικόγιας 3(1). 

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Αγορίτσας 8(1), Κοβλακάς, Κηπουρίδης 22(2), Καραλίβανος 12, Αλβανός 3(1), Ζολώτας 15, Βασιλόπουλος 8(1), Ζωτός. 

 

ΦΟ Αριδαίας- ΠΟ Νέων Μουδανιών 56-73

Δεκάλεπτα: 15-17, 30-41, 44-51, 56-73

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Ηλιόπουλος

ΦΟ Αριδαίας (Χασάπης): Βασίλογλου-Καμενίδης 6(2), Παυλίδης 5(1), Σαρικούδης 4, Πετρούδης Γ. 3(1), Αναστασίου, Παντής, Πετρούδης Δ. 13, Τσακίρης 2, Αμπάρης 23(1). 

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 9(3), Κυριαζούδης Σ., Τελίδης, Νικολόπουλος, Ευγενίου 19, Κασαμανώλης 2, Σούρλας 4, Τσατσαρής 21, Παυλάκης, Φιλοξενίδης 16(1), Κυριαζούδης Α., Παπαγιάννης 2. 

 

Το πανόραμα των αγώνων

 

15/6

Αστέρας Καβάλας-Νικόπολη Πρέβεζας 72-41

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 72-68

ΦΟ Αριδαίας- ΠΟ Νέων Μουδανιών 56-73

 

16/6

15.30 Ν. Μουδανιά-Κεραυνός

17.15 Διόσκουροι-Αστέρας

19.00 Νικόπολη-Αριδαία

 

17/6

15.30 Αστέρας-Ν. Μουδανιά

17.15 Κεραυνός-Αριδαία

19.00 Νικόπολη-Διόσκουροι

 

18/6

15.30 Κεραυνός-Νικόπολη

17.15 Αριδαία-Αστέρας

19.00 Ν. Μουδανιά-Διόσκουροι

 

19/6

13.00 Αστέρας-Κεραυνός

14.45 Διόσκουροι-Αριδαία

16.30 Νικόπολη-Ν. Μουδανιά

επιστροφή στην κορυφή