Menu

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β΄ Φάση - Α΄ Όμιλος (2η μέρα)

Κατά τη δεύτερη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Κορασίδων, είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

 

Τιτάνες Παλαμά-Απόλλων Πτολεμαΐδας 35-61

Δεκάλεπτα: 11-14, 17-33, 24-48, 35-61

Διαιτητές: Καντερές-Καρμπά

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τζέλλα 3, Λιάπη 1, Τσιάρη 13(2), Πατσιαλή, Μασούρα, Βαλλιανάτου, Δασκαλοπούλου 3, Καρακώστα, Ντίνα, Μπακράτση 12(1), Κωνσταντέλλου, Καλαντζοπούλου 3.

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Τσακμάκη): Βασιλειάδου 2, Δίπλαρη 4, Κωνσταντινίδου, Αντωνίου Κ. 10(1), Κωδωνά, Σαρβάνη 11, Δήμου 4, Ζησοπούλου 4, Τσουμίτα 7, Αντωνίου Ι. 9, Βασιλείου 4, Μάρκου 6.

 

ΑΓΕ Πιερίας-ΕΚ Καβάλας 33-55

Δεκάλεπτα: 5-17, 16-34, 25-43, 33-55

Διαιτητές: Πλατέλλα-Ηλιόπουλος 

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Βράντσιου, Ρούφτα, Παπαδοπούλου 6, Μήτρογλου, Στεφανίδου, Βλάχου, Σκλιοπίδου, Ανανιάδου, Παπανικολάου 11, Ηλιάδου, Καραγκούνη 9.  

ΕΚ Καβάλας(Παγκαλίδης): Λυκάκη 5, Τσινεκίδου 6, Τουρετζόγλου 10, Παππά- Τζανέτου 2, Γιαντσακλίδου 12,  Τζίτζιρα 2, Σπανίδου 5, Μελελούδη, Κελεμένη 12, Αργυρού 1, Κάπα,  Τσαχιρίδου.

 

Ιερισσός-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 36-64

Δεκάλεπτα: 10-17, 12-31, 17-47, 36-64

Διαιτητές: Κωνής-Αντωνέλου

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκη, Πασχαλά 5, Τζέλιου 13, Χριστοδούλου, Γκατσιώνη 12, Σαρακατσιάνου 6, Πρενιάκη, Σουκαλά, Καμπάνη, Συκιώτη.

ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ρηγογιάννης-Ναούμης): Παπαροϊδάμη 10, Χαβέλα 4, Λιάπη Β., Μακρή, Κολοκυθά 2, Πιστιόλα 1, Βλάχου 2, Παπαστάμου 2, Βλαχούρα 7, Παπαθανασίου 7, Πέτροβα 22, Λιάπη Δ. 7. 

 

Το πανόραμα των αγώνων

 

15/6

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ιερισσός 99  67-34

ΕΚ Καβάλα-Τιτάνες Παλαμά  65-34

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-ΑΓΕ Πιερίας 37-33

 

16/6

ΑΓΕΠ-Καβάλα 33-55

Τιτάνες-Απόλλων Πτ. 35-61

Ιερισσός 99-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 36-64

 

17/6

15.00 Απόλλων Πτ.-ΑΓΕΠ

16.45 Καβάλα-ΦΙΜΠΑ Πήγασος

18.30 Ιερισσός 99-Τιτάνες

 

18/6

15.00 Καβάλα-Ιερισσός 99

16.45 ΦΙΜΠΑ Πήγασος-Απόλλων Πτ.

18.30 ΑΓΕΠ-Τιτάνες

 

19/6

12.00 Απόλλων Πτ.-Καβάλα

13.45 Τιτάνες-ΦΙΜΠΑ Πήγασος

15.30 Ιερισσός 99-ΑΓΕΠ

 

Βαθμολογία

1. Απόλλων Πτολεμαΐδας 4

2. ΕΚ Καβάλα 4

3. ΦΙΜΠΑ Πήγασος 4

4. ΑΓΕ Πιερίας 2

5. Τιτάνες Παλαμά 2

6. Ιερισσός 2

επιστροφή στην κορυφή