Menu

Πανελλήνιο Παίδων: Β΄ Φάση - Α΄ ομίλου (2η μέρα)

Κατά τη δεύτερη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Παίδων, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

Διόσκουροι Κοζάνης-Αστέρας Καβάλας 56-61

Δεκάλεπτα: 15-15, 36-30, 43-48, 56-61

Διαιτητές: Φούντζηλας-Θρασυβουλίδης

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Αγορίτσας 8, Κοβλακάς, Βατζήκας, Κηπουρίδης 18(3), Καραλίβανος 11(1), Ζολώτας 2, Βασιλόπουλος 17(5), Μπούρος. 

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης-Αϊβαζίδης): Αϊβαζίδης 18(4), Βρεττός Β., Μακαρατζής 19(3), Κούντας 15(1), Τσάμης 8(1), Κατσίβελης, Νικολαϊδης, Βάρνας, Ασβεστόπουλος 1. 

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Κεραυνός Λάρισας 67-66

Δεκάλεπτα: 20-13, 32-35, 51-57, 67-66

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Κολοκυθάς

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 19(5), Νικολόπουλος, Φιλοξενίδης  27(2), Κυριαζούδης Σ., Τελλίδης, Ευγενίου 7, Κασσαμανώλης , Σούρλας 2, Τσατσαρής 12, Παυλάκης, Κυριαζούδης Α., Παπαγιάννης.

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Παππάς): Τακούλας 9, Γιοβανόπουλος 11(3), Γιακούλας, Γκουντελάκης 17(3), Αργυρούλης , Ντριγκόγιας 12(4), Αλέξης, Καράτζιος 11, Γεροκώστας 6, Δημητρίου, Παππάς, Παπαχρηστούδης.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-ΦΟ Αριδαίας 80-57

Δεκάλεπτα: 16-10, 39-38, 61-46, 80-57

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Τσάνταλη

Νικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Τζώκας, Καραστάθης 15(2), Αναστασόπουλος 10, Μίχος 15(3), Τζίμας 10(1), Κυριαζής, Παππάς 12(2), Ζήκας 2,  Μουσγάς 6, Παπάς 10, Κατσάνος. 

ΦΟ Αριδαίας (Χασάπης): Σιδηρόπουλος, Βασίλογλου-Καμενίδης 9(3), Παυλίδης 8(2), Σαρικούδης 11(1), Πετρούδης Γ. 2, Αναστασίου, Παντής, Πετρούδης Δ. 6, Τσακίρης 9(1), Αμπάρης 13(1). 

 

Το πανόραμα των αγώνων

15/6

Αστέρας Καβάλας-Νικόπολη Πρέβεζας 72-41

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 72-68

ΦΟ Αριδαίας- ΠΟ Νέων Μουδανιών 56-73

 

16/6

Ν. Μουδανιά-Κεραυνός 67-66

Διόσκουροι-Αστέρας  56-61

Νικόπολη-Αριδαία 80-57

 

17/6

15.30 Αστέρας-Ν. Μουδανιά

17.15 Κεραυνός-Αριδαία

19.00 Νικόπολη-Διόσκουροι

 

18/6

15.30 Κεραυνός-Νικόπολη

17.15 Αριδαία-Αστέρας

19.00 Ν. Μουδανιά-Διόσκουροι

 

19/6

13.00 Αστέρας-Κεραυνός

14.45 Διόσκουροι-Αριδαία

16.30 Νικόπολη-Ν. Μουδανιά

 

Βαθμολογία

1. Αστέρας Καβάλας 4

2. ΠΟ Νέων Μουδανιών  4

3. Νικόπολη Πρέβεζας 3

4. Κεραυνός Λάρισας 3

5. Διόσκουροι Κοζάνης 2

6. ΦΟ Αριδαίας 2

επιστροφή στην κορυφή