Menu

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β΄ Φάση - Α΄ Όμιλος (4η μέρα)

Κατά την τέταρτη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Κορασίδων, είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

 

ΕΚ Καβάλας-Ιερισσός 69-35

Δεκάλεπτα: 22-9, 36-19, 54-31, 69-35

Διαιτητές: Καραβάς, Μαγή

ΕΚ Καβάλας (Παγκαλίδης): Λυκάκη, Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου 8, Παππά-Τζανέτου 2, Γιαντσακλίδου 9,  Τζίτζιρα 4, Σπανίδου 8, Μελελούδη, Κελεμένη 26, Αργυρού 8, Κάπα 4,  Τσαχιρίδου.

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις 7, Πασχαλά 8, Τζέλιου 8, Χριστοδούλου, Γκατσιώνη 3, Σαρακατσιάνου 5, Πρενιάκη 2, Τσουκαλά, Καμπάνη 1, Συκιώτη 1.

 

ΑΓΕ Πιερίας-Τιτάνες Παλαμά 40-29

Δεκάλεπτα: 10-11, 17-11, 33-15, 40-29

Διαιτητές: Τσάνταλη, Ντόντης

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Βράντσιου, Ρούφτα, Παπαδοπούλου 4, Μήτρογλου, Στεφανίδου, Βλάχου 6, Σκλιοπίδου, Ανανιάδου, Παπανικολάου 12, Δροσούνη 14, Ηλιάδου 2, Καραγκούνη 2. 

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τζέλλα, Λιάπη, Τσιάρη 7, Πατσιαλή 9, Μασούρα, Βαλλιανάτου, Δασκαλοπούλου 2, Καρακώστα 3, Ντίνα, Μπακράτση 8, Κωνσταντέλλου, Καλαντζοπούλου.

 

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-Απόλλων Πτολεμαΐδας 39-43

Δεκάλεπτα: 7-12, 18-26, 25-33, 39-43

Διαιτητές: Καρμπά, Κυρίτσης

ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ρηγογιάννης, Ναούμης): Παπαροϊδάμη, Χαβέλα, Λιάπη Β. 9, Μακρή, Κολοκυθά, Πιστιόλα 9, Βλάχου, Παπαστάμου, Μπλαχούρα 2, Παπαθανασίου, Πέτροβα 7, Λιάπη Δ. 12.

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Τσακμάκη): Βασιλειάδου, Δίπλαρη, Κωνσταντινίδου 2, Αντωνίου Κ. 11, Κωδωνά, Σαρβάνη, Δήμου 8, Ζησοπούλου, Τσουμίτα 6, Αντωνίου Ι. 6, Βασιλείου 8, Μάρκου 2.

 

Το πανόραμα των αγώνων

15/6

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ιερισσός 99  67-34

ΕΚ Καβάλα-Τιτάνες Παλαμά  65-34

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-ΑΓΕ Πιερίας 37-33

 

16/6

ΑΓΕΠ-Καβάλα 33-55

Τιτάνες-Απόλλων Πτ. 35-61

Ιερισσός 99-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 36-64

 

17/6

Απόλλων Πτ.-ΑΓΕΠ 53-40

Καβάλα-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 66-46

Ιερισσός 99-Τιτάνες 45-55

 

18/6

Καβάλα-Ιερισσός 99 69-35

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-Απόλλων Πτ. 39-43

ΑΓΕΠ-Τιτάνες 40-29

 

19/6

12.00 Απόλλων Πτ.-Καβάλα

13.45 Τιτάνες-ΦΙΜΠΑ Πήγασος

15.30 Ιερισσός 99-ΑΓΕΠ

 

Βαθμολογία

1. Απόλλων Πτολεμαΐδας 8

2. ΕΚ Καβάλα  8

3. ΦΙΜΠΑ Πήγασος 6

4. ΑΓΕ Πιερίας 5

5. Τιτάνες Παλαμά 5

6. Ιερισσός 4

επιστροφή στην κορυφή