Menu

Πανελλήνιο Παίδων: Β΄ Φάση - Α΄ Όμιλος (4η μέρα)

Κατά την τέταρτη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Παίδων, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

Κεραυνός Λάρισας-Νικόπολη Πρέβεζας 65-82

Δεκάλεπτα: 22-26, 35-37, 49-57, 65-82

Διαιτητές: Σελεβός, Δέλλας

Κεραυνός (Πάκας, Παππάς): Αλέξης, Δημητρίου, Γκουντελάκης 16(1), Παππάς 5, Γιάκουλας, Αργυρούλης 2, Τάκουλας 8(2), Γιοβανόπουλος 5(1), Καρατζιός 14, Γεροκώστας 8, Ντρικόγιας 7. 

Νικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Τζώκας, Καραστάθης 18(3), Αναστασόπουλος 4, Μίχος 7(2), Τζίμας 6, Κυριαζής, Παππάς 5, Ζήκας 9(1), Μουσγάς 26, Παπάς 4, Κατσάνος 3(1). 

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Διόσκουροι Κοζάνης 65-63

Δεκάλεπτα: 18-17, 36-41, 57-50, 65-63

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Τσαρδούλιας

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 6(2), Κυριαζούδης Σ., Νικολόπουλος 2, Ευγενίου 26, Κασαμανώλης 2, Σούρλας 2, Τσατσαρής 14, Παυλάκης, Φιλοξενίδης 13(1), Κυριαζούδης Α., Παπαγιάννης. 

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Αγορίτσας, Κοβλακάς 4, Βατζήκας, Κηπουρίδης 14, Καραλίβανος 3, Αλβανός 5(1), Ζολώτας 15, Βασιλόπουλος 22(4), Ζωτός. 

 

ΦΟ Αριδαίας-Αστέρας Καβάλας 43-75

Δεκάλεπτα: 10-21, 25-44, 36-55, 43-75

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Κανελλίδης

ΦΟ Αριδαίας (Χασάπης): Βασίλογλου-Καμενίδης, Παυλίδης 7(1), Σαρικούδης 16(1), Πετρούδης Γ., Αναστασίου, Παντής 4, Λούστας, Πετρούδης Δ., Τσακίρης 12(2), Περχανίδης, Σιδηρόπουλος, Αμπάρης 4. 

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης, Αϊβαζίδης): Αϊβαζίδης 11(1), Φασούλας 4, Βρεττός Β. 8, Μακαρατζής 11(1), Παπαποστόλου 2, Κούντας 6, Τσάμης 17(2), Κατσίβελης 2, Βρεττός Ν., Νικολαϊδης 3, Βάρνας 3(1), Ασβεστόπουλος 8. 

 

Το πανόραμα των αγώνων

 

15/6

Αστέρας Καβάλας-Νικόπολη Πρέβεζας 72-41

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 72-68

ΦΟ Αριδαίας- ΠΟ Νέων Μουδανιών 56-73

 

16/6

Ν. Μουδανιά-Κεραυνός 67-66

Διόσκουροι-Αστέρας  56-61

Νικόπολη-Αριδαία 80-57

 

17/6

Αστέρας-Ν. Μουδανιά 55-42

Κεραυνός-Αριδαία  66-59

Νικόπολη-Διόσκουροι 51-50

 

18/6

Κεραυνός-Νικόπολη  65-82

Αριδαία-Αστέρας  43-75

Ν. Μουδανιά-Διόσκουροι 65-63

 

19/6

13.00 Αστέρας-Κεραυνός

14.45 Διόσκουροι-Αριδαία

16.30 Νικόπολη-Ν. Μουδανιά

 

Βαθμολογία

 

1. Αστέρας Καβάλας 8

2. ΠΟ Νέων Μουδανιών  7

3. Νικόπολη Πρέβεζας 7

4. Κεραυνός Λάρισας 6

5. Διόσκουροι Κοζάνης 4

6. ΦΟ Αριδαίας 4

 

επιστροφή στην κορυφή