Menu

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β΄ φάση - Α΄ Όμιλος (5η μέρα)

Κατά την τελευταία μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Κορασίδων, είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

 

Απόλλων Πτολεμαΐδας- ΕΚ Καβάλας 51-57

Δεκάλεπτα: 7-13, 23-28, 42-40, 51-57

Διαιτητές: Τσάνταλη, Ντόντης

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Τσακμάκη): Βασιλειάδου, Δίπλαρη 2, Κωνσταντινίδου, Αντωνίου Κ. 12, Κωδωνά, Σαρβάνη 2, Δήμου 10, Ζησοπούλου, Τσουμίτα 3, Αντωνίου Ι. 13, Βασιλείου 9, Μάρκου.

ΕΚ Καβάλας (Παγκαλίδης): Λυκάκη, Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου 11, Παππά-Τζανέτου, Γιαντζακλίδου 15, Τζίτζιρα, Σπανίδου 6, Μελελούδη, Κελεμένη 20, Αργυρού 1, Κάπα 2, Τσαχιρίδου 2.

 

Τιτάνες Παλαμά- ΦΙΜΠΑ Πήγασος 35-50

Δεκάλεπτα: 9-12, 21-22, 26-42, 35-50

Διαιτητές: Μαγή, Κανελλίδης

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τζέλλα, Λιάπη 2, Τσιάρη 10, Πατσιαλή 7, Μασούρα, Βαλλιανάτου, Δασκαλοπούλου, Καρακώστα, Ντίνα 4, Μπακράτση 10, Κωνσταντέλλου, Καλαντζοπούλου 2.

ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ρηγογιάννης, Ναούμης): Παπαροϊδάμη 2, Χαβέλα 4, Λιάπη Β. 3, Μακρή, Κολοκυθά 2, Πιστιόλα 1, Βλάχου, Παπαστάμου 7, Μπλαχούρα 2, Παπαθανασίου 4, Πέτροβα 13, Λιάπη Δ. 12.

 

Ιερισσός -ΑΓΕ Πιερίας  40-55

Δεκάλεπτα: 11-17, 16-28, 27-44, 40-55

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Καρμπά

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις 6, Πασχαλά 7, Τζέλιου 8, Χριστοδούλου 7, Γκατσιώνη 10, Σαρακατσιάνου 2, Πριμιάση, Τσουκαλά, Καμπάνη, Συκιώτη.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Βράντσιου, Ρούφτα, Παπαδοπούλου 4, Μήτρογλου, Στεφανίδου 3, Βλάχου 4, Σκλιοπίδου 4, Ανανιάδου, Παπανικολάου 10, Δροσούνη 24, Ηλιάδου 6, Καραγκούνη. 

 

Το πανόραμα των αγώνων

 

15/6

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ιερισσός 99  67-34

ΕΚ Καβάλα-Τιτάνες Παλαμά  65-34

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-ΑΓΕ Πιερίας 37-33

 

16/6

ΑΓΕΠ-Καβάλα 33-55

Τιτάνες-Απόλλων Πτ. 35-61

Ιερισσός 99-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 36-64

 

17/6

Απόλλων Πτ.-ΑΓΕΠ 53-40

Καβάλα-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 66-46

Ιερισσός 99-Τιτάνες 45-55

 

18/6

Καβάλα-Ιερισσός 99 69-35

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-Απόλλων Πτ. 39-43

ΑΓΕΠ-Τιτάνες 40-29

 

19/6

Απόλλων Πτ.-Καβάλα 51-57

Τιτάνες-ΦΙΜΠΑ Πήγασος  35-50

Ιερισσός 99-ΑΓΕΠ  40-55

 

Τελική βαθμολογία

1. ΕΚ Καβάλα  10

2., Απόλλων Πτολεμαΐδας 9

3. ΦΙΜΠΑ Πήγασος 8

4. ΑΓΕ Πιερίας 7

5. Τιτάνες Παλαμά 6

6. Ιερισσός 5

επιστροφή στην κορυφή