Menu

Πανελλήνιο Παίδων: Β΄ φάση - Α΄ Όμιλος (5η μέρα)

Κατά την τελευταία μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Παίδων, είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

 

Νικόπολη Πρέβεζας-ΠΟ Νέων Μουδανιών 78-44

Δεκάλεπτα: 13-9, 39-23, 59-34, 78-44

Διαιτητές: Σελεβός, Κυρίτσης

Νικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Τζώκας 7(1), Καραστάθης 11(1), Αναστασόπουλος 19, Μίχος 21(3), Τζίμας 2, Κυριαζής 2, Παππάς 3, Ζήκας 6,  Μουσγάς 4, Παπάς, Κατσάνος 3(1).

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 5(1), Κυριαζούδης Σ., Τελίδης, Νικολόπουλος 2, Ευγενίου 19, Κασαμανώλης, Σούρλας, Τσατσαρής 8, Παυλάκης 2, Φιλοξενίδης 3, Κυριαζούδης Α. 2, Παπαγιάννης 3.

 

Αστέρας Καβάλας-Κεραυνός Λάρισας 63-35

Δεκάλεπτα: 12-4, 26-19, 42-27, 63-35

Διαιτητές: Φούντζηλας, Αναστασιάδης

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης, Αϊβαζίδης): Αϊβαζίδης 16(2), Φασούλας, Βρεττός Β., Μακαρατζής 18(2), Παπαποστόλου, Κούντας 15, Τσάμης 5(1), Κατσίβελης, Βρεττός Ν., Νικολαϊδης 3, Βάρνας 6(2), Ασβεστόπουλος.

Κεραυνός (Πάκας, Παπάς): Αλέξης 2, Γκουντελάκης, Παππάς 3, Γιάκουλας 3(1), Αργυρούλης 4, Τάκουλας 11(1), Παπαχριστούδης, Γιοβανόπουλος 3(1), Δημητρίου, Καρατζιός, Γεροκώστας 8(2), Ντρικόγιας 1.

 

Διόσκουροι Κοζάνης-ΦΟ Αριδαίας 58-40

Δεκάλεπτα: 10-9, 33-25, 41-36, 58-40

Διαιτητές: Αναστασιάδης, Καραβάς

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Αγορίτσας 11(3), Κοβλακάς 2, Βατζήκας, Κηπουρίδης 20(1), Καραλίβανος, Ζολώτας 12, Βασιλόπουλος 11(2), Μπύρος, Βλάχος 2, Ζωτός, Καραγιάννης.

ΦΟ Αριδαίας (Χασάπης): Βασίλογλου-Καμενίδης, Παυλίδης 1, Σαρικούδης 6, Πετρούδης Γ., Αναστασίου, Παντής, Λούστας, Πετρούδης Δ. 11, Τσακίρης 5(1), Αμπάρης 17.

 

Το πανόραμα των αγώνων

 

15/6

Αστέρας Καβάλας-Νικόπολη Πρέβεζας 72-41

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 72-68

ΦΟ Αριδαίας- ΠΟ Νέων Μουδανιών 56-73

 

16/6

Ν. Μουδανιά-Κεραυνός 67-66

Διόσκουροι-Αστέρας  56-61

Νικόπολη-Αριδαία 80-57

 

17/6

Αστέρας-Ν. Μουδανιά 55-42

Κεραυνός-Αριδαία  66-59

Νικόπολη-Διόσκουροι 51-50

 

18/6

Κεραυνός-Νικόπολη  65-82

Αριδαία-Αστέρας  43-75

Ν. Μουδανιά-Διόσκουροι 65-63

 

19/6

Αστέρας-Κεραυνός 63-35

Διόσκουροι-Αριδαία 58-40

Νικόπολη-Ν. Μουδανιά 78-44

 

Τελική βαθμολογία

1. Αστέρας Καβάλας 10

2. Νικόπολη Πρέβεζας 9

3. ΠΟ Νέων Μουδανιών  8

4. Κεραυνός Λάρισας 7

5. Διόσκουροι Κοζάνης 6

6. ΦΟ Αριδαίας 5

επιστροφή στην κορυφή