Menu

Κύπελλο Ανδρών - Αποτελέσματα (B΄ Φάση, 1η αγωνιστική)

Για την 1η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

 

Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου

ΑΣ Παπάγου – ΑΓΟ Ρεθύμνου 62-81

Τετάρτη 2 Οκτωβρίου

ΑΟ Ιωνικός Νικαίας - ΑΕ Χολαργού (Ρόδος) 73-79

ΓΣ Μανδραϊκός - ΓΣ Κύμης (Λαύριο) 56-79

ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λάρισας 67-77

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – ΑΣΑ Κόροιβος 87-76

Άρης – ΓΣ Ηρακλής 63-64

ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου – Πανιώνιος ΓΣΣ 71-80 

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Αμύντας 90-73

 

Φύλλα αγώνα 

ΑΟ Ιωνικός Νικαίας - ΑΕ Χολαργού (Ρόδος) 73-79

Δεκάλεπτα: 13-21, 37-36, 63-50, 73-79

Διαιτητές: Σχινάς, Κάρδαρης, Τσολάκος 

Ιωνικός Νικαίας (Κουφός): Τζόουνς 11, Στιθ 10, Χαραλαμπόπουλος 14(1), Λόρενς 8(2), Μπάριτ 9(1), Μαυροκεφαλίδης 12(2), Σαφτενάαρ 9(2), Κώττας, Δημάκος. 

Χολαργός (Λυκογιάννης): Ντάνι 12, Μπράζελτον 4, Ντόνοβαν 15, Μαραγκός, Πουλιανίτης 2, Μπρούσεβιτς, Μωραΐτης 5, Ντάνιελς 11, Κρόμαχ 23(4), Τουτζιαράκης 7, Παύλος.   

 

ΓΣ Μανδραϊκός - ΓΣ Κύμης (Λαύριο) 56-79

Δεκάλεπτα: 13-23, 28-41, 43-60, 56-79 

Διαιτητές: Μπίκας, Σκούτας, Τηγάνης

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χανιάς-Πανταζής 2, Γεωργίου 2, Παπανικολάου 5, Λυτόπουλος, Καραμπάτσος 4, Μαλτέζος 10, Σκούφης 5(1), Ροδοστόγλου 8(1), Τσιάκος 9, Βεσκούκης 8(2), Μαγιντόμπε-Κίπου 3, Γκουαλτιέρι. 

Κύμη (Σερέλης): Μαστρογιαννόπουλος 10(2), Γουάτσον 6(2), Άλμαν 6, Μουράτος 14, Κουζελόγλου 7(1), Περράκης 3(1), Τσούκου 14, Τσιώκος, Ντέιβις 8, Ντε Κόζεϊ, Γερομίχαλος 8, Άουτλο 3(1).  

 

ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λάρισας 67-77

Δεκάλεπτα: 19-22, 35-41, 55-51, 67-77

Διαιτητές: Παφίλης, Ξενικάκης, Ελευθεριάδης

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 5(1), Παπαδόπουλος 12(1), Γαλανίδης 2, Καραποστόλου 7(1), Ασημακόπουλος 6(1), Ξενιτίδης, Τσιρογιάννης 13(2), Καραγιαννίδης 6(2), Μπρόζος 5(1), Πιλκούδης 2, Τόζιος, Αμπατζάς 9(1). 

Ερμής (Φραγκιάς): Χάμιλτον 3, Ρέινολντς 6(1), Χείλαρης, Μπερχανιμεσκέλ 14(4), Τσιλούλης 9(3), Σπυρόπουλος 4, Βαβάτσικος, Φλόιντ 8, Παπαντωνίου 6(1), Μπέικερ 10(2), Παρκς 17. 

 

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – ΑΣΑ Κόροιβος 87-76

Δεκάλεπτα: 18-15, 41-37, 63-52, 87-76

Διαιτητές: Κατραχούρας, Χαλαμπαλάκης, Δόλγυρας

Δάφνη (Κωνσταντινίδης): Παπαγιάννης 2, Τοπάλι 10(1), Σταυρακούκας 6(2), Κουφόπουλος 12(2), Αγγέλου 19(4), Καννάς 4, Φιλιππάκος 3, Γκάτζο 9(3), Μπάλος 5, Αρνόκουρος 2, Σούμαν 3(1), Κανονίδης 12(1).

Κόροιβος (Παπαδόπουλος): Μπεκρής, Δημητρακόπουλος, Ρατκάουσκας 13, Μάινς 3, Χρυσόπουλος 13(1), Αθανάσουλας 10(1), Χατζηδάκης 2, Συγκούνας 8(2), Κάτζος 6(1), Τάταρης 15(3), Ματαλών 6.

 

Άρης – ΓΣ Ηρακλής 63-64

Δεκάλεπτα: 14-14, 34-27, 49-41, 63-64

Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ., Συμεωνίδης, Τζιοπάνος

Άρης (Μαρκόπουλος): Μποχωρίδης 15, Φλιώνης 3, Μιλόσεβιτς 5(1), Σακελλαρίου, Τάλτον 2, Γεσεβίτσιους 12(2), Ντόρντε 5, Σλαφτσάκης 2, Ντραγκίσεβιτς 19, Μόρις. 

Ηρακλής (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 3(1), Οκεραφόρ 10(1), Σούλερ 9(1), Ντέιβις 7, Κακαρούδης 5(1), Ζάρας, Καλαϊτζίδης, Γεωργαλάς, Χάνλαν 25, Ντάριους 2, Λενζελέ 3. 

 

ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου – Πανιώνιος ΓΣΣ 71-80 

Δεκάλεπτα: 21-14, 31-35, 50-62, 71-80

Διαιτητές: Παναγιώτου, Δαρλαμήτσος, Κωνσταντινίδου

Χ. Τρικούπης (Καλαμπάκος): Παπαδιονυσίου 15(1), Αντωνάκης 11(1), Ναούμης, Ράπτης, Οικονομόπουλος 10(2), Μαργέλης, Γκάτζιος 2, Βασιλόπουλος 23(5), Σκουλίδας 10(2). 

Πανιώνιος (Λιβανός): Φρανσουά 11(1), ΜακΓκίλ 29(4), Βεργίνης 14(4), Μαραγκίδης 2, Καμαριανός, Τζουγκαράκης 2, Μάρτιν 7, Καμπερίδης, Πάσαλιτς 3(1), Ντόρις 2, Λαμπρόπουλος 10. 

 

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Αμύντας 90-73

Δεκάλεπτα: 21-20, 46-32, 72-52, 90-73

Διαιτητές: Καλδίρης, Ζακεστίδης, Γιακείμη 

Διαγόρας (Χούμπαυλης): Κούκας 10(1), Καράμπουλας 13(1), Πολυτάρχου 6(1), Πετροδημόπουλος 10, Λιακόπουλος 21(2), Καρασταμάτης, Παπαδολιάς, Βλάχος 7, Μαχαίρας 4, Γκιουζέλης 19(3). 

Αμύντας (Παρασκευόπουλος): Ζούπας 7, Κάπρης 13(1), Σιούντρης 3(1), Καλδής 5(1), Βαρδιανός 9(2), Κερασοβίτης, Κουκουνιάς 6, Κομποδιέτας 11(2), Γιούσης 2, Φακοπουλίδης 15(1), Μέλιος 2. 

 

Δείτε τα στατιστικά των αγώνων εδώ

 

B΄ Φάση, 2η αγωνιστική

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων - Πανιώνιος ΓΣΣ

ΑΕ Χολαργού (Ρόδος) - ΓΣ Κύμης (Λαύριο)

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου - ΓΣ Ερμής Αγιάς Λάρισας

ΑΓΟ Ρεθύμνου - ΓΣ Ηρακλής

 

επιστροφή στην κορυφή