Menu

Β' Εθνική (1η αγωνιστική): Αποτελέσματα - Αγώνες

1ος Όμιλος
Ο Πανελευσινιακός έκανε τη μεγάλη ανατροπή και από το -19 έφτασε στο 78-81 φεύγοντας με τη νίκη από την εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Πανερυθραϊκό. Εκτός έδρας νίκες πήραν το Μαρούσι και ο Παπάγου, ενώ με νίκες στο "σπίτι" τους ξεκίνησαν Έσπερος, Μανδραϊκός, Μεγαρίδα και Αιγάλεω.

Τα αποτελέσματα
Σάββατο 5 Οκτωβρίου
Δούκας-Λοκρός Αταλάντης 95-88
Κυριακή 6 Οκτωβρίου
Έσπερος Καλλιθέας-ΟΦΗ 96-86
Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός 78-81
Μανδραϊκός-Πεντέλη 69-67
Μεγαρίδα-Πρωτέας Βούλας 73-69
ΚΑΟ Μελισσίων-Μαρούσι 71-75
Αιγάλεω-Ιωνικός Ν.Φ. 96-77
Εθνικός Πειραιά-Παπάγου 67-73

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-81
Δεκάλεπτα : 19-22, 48-35, 70-51, 78-81
Διαιτητές : Πόντας-Σκαλτσής-Τεφτίκης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 15 (1), Δέλλιος 2, Νικολακόπουλος, Καλλιανιώτης 11 (3), Ντουζίδης, Βουγιούκας 8, Σκάνδαλος 7 (1), Γιαουρτόγλου 16 (5), Αντωνίου, Λυκογιάννης 19 (3 τριπ., 13 ριμπ.)
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος ,Βούλγαρης): Μπάλας 7 (1), Καράμπελας 6 (1), Κεφάλας, Κεφάλας, Σταθόπουλος 19 (2), Μουμπάρακ 29 (4), Παπαδιονυσίου, Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος 20

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 69-67
Δεκάλεπτα : 18-15, 42-39, 56-48, 69-67
Διαιτητές : Τσάτσης-Μηλαπίδης-Παπαδόπουλος Χρ.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς-Πανταζής, Γεωργίου, Παπανικολάου 1, Λυτόπουλος 5, Καραμπάτσος 22 (3), Μαλτέζος, Σκούφης, Ροδοστόγλου 18 (1), Τσιάκος 8, Βεσκούκης 9 (1), Μαγιντόμπε 5 (1),Γκουαλτιέρι
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος, Ευαγγελούλης 2, Ντιμπ 2, Κούσουλας 19 (4), Καρούζος 16 (3), Μπέλη 10, Κουκάκης  5 (1), Μπίγκος 7 (1), Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης, Φωτόπουλος 2

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΟΦΗ 91-80
Δεκάλεπτα :15-10, 47-36, 72-50, 91-80
Διατητές: Κοτσίμπος-Φάκαρος-Τσιμπούρης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 5 (1), Βαρσος 2, Χατζικίδης, Μαγκουνής 29 (2), Αθανασίου 12 (4), Γκαιτάσοφ, Καπώνης 4 (1), Ντακούλιας 6,  Χαρούχι Κ. 10, Χαρούνι Ν. 8 (1), Ευστρατίου 8 (1), Ματαλιωτάκης 12
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 15 (2), Κριθινάκης 3 (1), Καρλάφτης, Τσερκιτζόγλου 6 (1), Καραδολάμης 10 (2), Αγαπιάδης 7 (1), Τασιούδης 1, Καραθωμάς, Πετράκης 23 (6), Μπουμπάρης 10, Πάλλης 11

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΜΑΡΟΥΣΙ 71-75
Δεκάλεπτα : 21-27, 34-45, 47-59, 71-75  
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Μπούκας-Τηγάνης
Μελίσσια (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος): Κυπαρίσης 3, Στεργίου 8 (1), Οικονομόπουλος 20 (3), Ζαραϊδώνης 3 (1), Τοπάλλι 5, Ζήρος 1, Καραβανάς 8, Βασιλόπουλος 2, Καραχάλιος 21 (1).
Μαρούσι (Σκαραφίγκας – Καλτσίδου): Λάππας 16 (1), Ξυδάς 6, Σουρλής, Κανέλλης 9 (3), Γκαγκαλούδης 17 (2), Πλουτέτσκι 1, Παπαγεωργόπουλος 16, Δούκας 10.

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 96-77
Δεκάλεπτα :  27-24, 58-42, 76-65, 96-77  
Διαιτητές : Ραχιώτης-Ζιώτας-Μαυρέλης  
Αιγάλεω (Λιόγας) : Καράβολας 37 (6), Δόξας 11, Κούρτης 13, Οικονομόπουλος Αγγ. 9 (1), Κυριακόπουλος 8 (2), Οικονομόπουλος Κ. 6 (1), Τσαμπής 4, Τσιαμπάς 3 (1), Τσακίρης. Αγγελόπουλος, Γεωργιάδης, Νικολακάκος 5 (1).
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Γιαννικος 18 (2), Παλαιοχωριτης 16 (2), Περδικαρης 13 ,Μαντζιωρης 11(1) ,Σπανος 9(2), Πρισκοματης 6, Δουρουντους 4, Βαφιας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΠΑΠΑΓΟΥ 67-73
Δεκάλεπτα : 23-8, 32-23, 50-43, 67-73
Διαιτητές : Καραβίτης-Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Γεωργοπαπαδάκος Σάκης 12(3), Μανιάτης 3(1), Αγγελόπουλος 12(1), Γεωργοπαπαδάκος Νικος 16(3), Πέττας 13, Γκιζόγιαννης 7, Στεφος 4.
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας 2, Χρυσός 21(2), Καρακατσάνης, Ρεγκουζας 2, Ψαθάς 15, Αγγελοπουλος 7, Σωφρονάς 9(1), Τσιτσιγιάννης 5, Μπασδέκης 12(1).

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 73-69
Δεκάλεπτα: 17-15,34-34,57-52,73-69
Διαιτητές: Στρέμπας-Πολυχρόνης-Χριστοδουλάκης
Μεγάριδα (Μανταλος): Λάκκας 16, Μαλούκος 17, Σαλέχ 19 (4), Παπαντωνάκος 3 (1), Κατσουλάκος 1, Ψαρόπουλος 9 (1), Σπυρόπουλος 3, Κοντόπουλος 1, Βούρτσης, Λουκάς, Οικονομόπουλος.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Παπαπέτρου 17 (3), Μόρφης 6, Πολιτόπουλος 2, Μήτσιαλος 4, Πετς 7 (1), Μστσάγγος 4 (1), Παναγιωτίδης 3 (1), Σκουλούδης 3, Φιλίππου Α. 7 (1), Δενδρινός 6, Κυριλής 10 (1), Φιλιππου Χ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 75-66
Τα δεκάλεπτα: 24-26, 40-41, 59-58, 73-66
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Φασόλης-Σιδέρης
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης): Μπάλλας 16 (4), Δρακωτός, Καράμπελας 10 (2), Κεφαλάς Κ. Α., Κεφαλάς Κ. Β., Μπγιάλλας, Σταθόπουλος 15 (1), Κατσανεβάκης, Κρασσάκης, Αναγνωστόπουλος 10, Ψαρόπουλος 24 (3),
Δούκας (Αγγέλου): Σεργιένκο 7, Παναρετάκης 2, Τζελάλης 11 (3), Ζαραϊδώνης 9, Σακελλαρίου 19 (5), Γκίνης 2, Μαράντος 10, Ζαρκαδούλας 6 (2), Τζέμης. 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 49-70
Τα δεκάλεπτα :8-13, 21-37, 34-56, 49-70
Διαιτητές :Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος-Καλογριάς
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Καρβούνης, Περδικάρης 8, Παλαιοχωρίτης 16 (1), Γερονίκος 4, Σπανός 6, Πρισκομάτης 3, Βαφιάς 1, Δουρουντούς 3, Μαντζιώρης, Γιαννίκος 8 (1).
Μελίσσια (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος): Κυπαρίσης 4, Στεργίου 7 (1),  Κρανιάς 2, Οικονομόπουλος 11, Ζαραϊδώνης 10, Τοπάλης 7 (1), Ζήρος , Καραβανάς 13, Βασιλόπουλος 3, Καραχάλιος 11, Βασιλακάκης 2, Χατζόπουλος.

Τα αποτελέσματα
1.Αιγάλεω (1-0) 2
2.Έσπερος Καλλιθέας (1-0) 2
3.Δούκας (1-0) 2
4.Παπάγου (1-0) 2
5.Μαρούσι (1-0) 2
6.Μεγαρίδα (1-0) 2
7.Πανελευσινιακός (1-0) 2
8.Μανδραϊκός (1-0) 2
9.Πεντέλη (0-1) 1
10.Πανερυθραϊκός (0-1) 1
11.Πρωτέας Βούλας (0-1) 1
12.Μελίσσια (0-1) 1
13.Εθνικός (0-1) 1
14.Λοκρός Αταλάντης (0-1) 1
15.ΟΦΗ (0-1) 1
16.Ιωνικός ΝΦ (0-1) 1
Η Επόμενη Αγωνιστική (2η, 13/10)
ΟΦΗ – Αιγάλεω
Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος
Πανελευσινιακός – Δούκας
Πεντέλη – Πανερυθραϊκός
Παπάγου – Μανδραϊκός
Πρωτέας Βούλας – Εθνικός
Μαρούσι – Μεγαρίδα
Ιωνικός ΝΦ – ΚΑΟ Μελισσίων
2ος Όμιλος
Με σημαντικές εκτός έδρας νίκες για τις ομάδες των Φαρσάλων, της Δόξας Λευκάδας, της ΧΑΝΘ και της Κομοτηνής ξεκίνησε η δράση στον 2ο όμιλο της Β Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Οι Θεσσαλοί πέρασαν από την νεοφώτιστη Ευκαρπία, οι νησιώτες από την έδρα του νεότευκτου ΚΑΟ Χαλκιδικής, η Αδελφότητα εμφατικά από τον Εύοσμο και οι Θρακιώτες από τον Λαγκαδά. Θετική πρεμιέρα και για τους Μαχητές Πεύκων, Πολύγυρο, Στρατώνι και ΠΑΣ Γιάννινα.
Τα αποτελέσματα :  
Ευκαρπία-Φάρσαλα 71-82
Ερμής Λαγκαδά-Κομοτηνή 62-72
Μαχητές Πευκών-Καβάλα 71-70
Στρατώνι-Έσπερος Λαμίας 72-67
ΠΑΣ Γιάννινα-Γέφυρα 77-70
ΚΑΟ Χαλκιδικής-Δόξα Λευκάδας 58-82
Πολύγυρος-Πρωτέας Γρεβενών 68-64
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 79-103


Οι αγώνες αναλυτικά:
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 79-103
Δεκάλεπτα: 25-28, 35-50, 58-75, 79-103
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Τζιοπάνος Γ.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 4, Λαζαρίδης 5(1), Μπαλτζόπουλος 2, Πετανίδης 2, Πουλιανίτης 20, Νησιώτης 18(2), Ζώτος 17, Νέσης 6, Καπινιάρης 5.
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης Ι.): Βαζουκης7(1), Στεφανιδης17(4), Απαζιδης10, Θεοδωρίδης 21(7), Μπαλάσκας 13(3), Ιωαννίδης 13(1), Κουτουξίδης 11, Καραγεωργίου 6, Τσιριλάκης 5.


ΠΑΣ Γιάννινα-ΚΣ Γέφυρας 77-70
Δεκάλεπτα: 21-17, 48-40, 63-53, 77-70
Διαιτητές: Ξέρας-Παζώλης-Χατζημπαλίδης
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 5(1), Ντόβας 7(1), Μαυρογιάννης 19(2), Καραγκιολίδης 7(1), Ναούμης 7(2), Μάντζιος 4, Πάτρας 16(2), Κωστούλας, Μανάκας 11, Γιωτάκης, Τσίρμπας 1.
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Ωνάσογλου 11(2), Μπέγας, Ματενίδης 7(1), Κολοκοτρώνης,  Αποστολίδης 5(1), Μάρτζιος 18 (2), Τζουβάρας 2, Μασάδης, Τσακαλέρης 24, Κοτσάνος 3.


ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΚΑΒΑΛΑ 71-70
Δεκάλεπτα: 15-15 36-33, 55-48, 71-70
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου-Κατωτικίδης
Μαχητές-Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 2, Χατζηκυριακίδης 28 (5), Γεωργίου 13 (1), Κουντουρατζόγλου 3, Μαυρίδης 3, Ζιάκας 2, Κλωνάρας 3, Σικαλίδης 4, Βαϊντερλής 3, Μητσάκης 10 (2)
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 5 (1), Λαμπρόπουλος 13 (2), Σαββίδης 7 (1), Αθανασιάδης 12 (1), Αμπαράς 10, Πιεβάλιτσα 3 (1), Φλιάτης 12, Νταλός 1, Μπανάσας


ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 72-67
Διαιτητές: Θεοδώρου, Φούτζηλας, Δέλλας
Δεκάλεπτα: 24-15, 33-31, 52-47, 72-67
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 3(1), Χαλάτσης 12(2), Μπαρζού 4, Κυριλής 11, Φώτογλου 4, Σαμαράς 6(2), Θυμνιός 13, Κάσουρας 1, Δασκαλόπουλος 18.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιαννης): Γκόντγουιν 2, Μούτσα 9(1), Στογιάνοβιτς 22(4), Ρουμελιώτης 11(1), Παπανικολάου, Τσιμίδης 11, Δάχρετζης 6(2), Γκιρίτσης 6


ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 68-64
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης, Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 17-18, 32-32, 52-50, 68-64
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 3(2), Πιπιλιάρης 6(1), Ντισλής 11(3), Δεληγκάρης, Βλάχος 16(3), Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 15(2), Αλεξιάδης 7(1), Γραβάνης 10.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουτζίδης): Μαλούτας 13(2), Σισμάνης 5(1), Μιχαηλίδης 6(2), Βλάχος Θ. 9(1), Μπέσας 2, Τακίδης 6, Μάλιουρας 4, Μακρής 15(2), Πεχλιβανίδης 4.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ 62-72
Διαιτητές: Μελανιδης-Ντογκας-Χατζηχαρισης
Δεκάλεπτα: 22-26, 36-44, 46-58, 62-72
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 10(1), Αποστολίδης 6, Μάρουσιτς 12(1), Ελευθεριάδης 7, Πλιούκας 6(2), Σιώπης 3(1), Παρίτσης 7(1), Θεοδωρίδης 1, Χριστοδούλου 6.
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Λεπτοκαρίδης 28(3), Μαστροδημήτρης, Λεχούδης 4, Κυφωνίδης, Κουτσοβασίλης 13(1), Παπανδρεόπουλος 12, Σπέντζος 4, Χαλήλ 11.

ΠΣ Ευκαρπίας-Φάρσαλα 71-82
Δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 61-65, 71-82
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Τουλούπης 4, Κιούρκας 3(1), Χατζημιχαηλίδης 4, Χολέβας 16(1), Ουλουσίδης 6, Απιδόπουλος 6, Πλεξίδας 13(3), Χατζίδης , Γκαβέζος 11, Βαρίτης 2, Πρεδάρης, Χαρτόπουλος 8(1).
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13(1), Τσούμας Σ. 11(2), Βρεττάς 13(4), Πεταλωτής 13(1), Μουλάς 15(1), Δέσπος 7(1), Τσούκας 10(2)


ΚΑΟ Χαλκιδικής - Δόξα Λευκάδας 58-82
Δεκάλεπτα: 16-18, 29-43, 47-56, 58-82
Διαιτητές: Κοεμτζόγλου, Λουλουδιάδης, Γρεκός
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σελεμενάκης, Σμυρλής 3(1), Φιλοξενίδης 25(5), Σερέτης, Ευγενίου, Χαρταβέλας, Ντογανίδης, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 13(1), Κανάκογλου 4, Σούρλας, Βλαγκόγιας 9(1).
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 17, Αργυρός 12(2), Τσιαβές 5, Βαγενάς 10(1), Χρύσης, Γ.Αναγνωστόπουλος 13(1), Χ.Αναγνωστόπουλος 10(2), Βλαχάκης, Βάννης 7, Σταματέλος 8(2).

 

Η βαθμολογία
1. ΧΑΝΘ          2          103-79 24
2. Δόξα Λευκάδας      2          82-58   24
3. ΓΣ Φαρσάλων         2          82-71   11
4. ΓΑΣ Κομοτηνή         2          72-62   10
5. ΠΑΣ Γιάννινα          2          77-70   7
6. Στρατώνι     2          72-67   5
7. ΑΟ Πολυγύρου       2          68-64   4
8. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων     2          71-70   1
9. ΕΚ Καβάλας 1          70-71   -1
10. Πρωτέας Γρεβενών          1          64-68   -4
11. Εσπερος Λαμίας   1          67-72   -5
12.  Γέφυρας           1          70-77   -7
13. Ερμής Λαγκαδά    1          62-72   -10
14. ΠΣ Ευκαρπίας       1          71-82   -11
15. Αίας Ευόσμου      1          79-103 -24
16. Ευρώπη Πευκοχωρίου     1          58-82   -24
Η επόμενη Αγωνιστική (2η, 13/10)
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΣ Ευκαρπίας
ΕΚ Καβάλας – Ερμής Λαγκαδά
Εσπερος Λαμίας – Μαχητές Πειραματικού
Γέφυρα – Στρατώνι
Δόξα Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα
Πρωτέας Γρεβενών – ΚΑΟΧ
ΧΑΝΘ – Πολύγυρος
Φάρσαλα – Αίας Ευόσμου

*Περισσότερα σε λίγο

επιστροφή στην κορυφή