Menu

Α2 Γυναικών: 5η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Για την 5η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος Όμιλος - Αποτελέσματα

Πρωτέας Βούλας – Αγία Παρασκευή 63-45
Αιγέας Χίου – Φοίνικας Πειραιά 46-73
Πανιώνιος – Δαναοί Αργους 74-33
Αετός Καλλιθέας –Εύνικος 56-79

Σάββατο 9 Νοεμβρίου
Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-58

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας-Φοίνικας 46-73
Διαιτητές: Λεβεντάκος-Κυριακού
Δεκάλεπτα:14-17, 26-36, 37-55, 46-73
ΑΙΓΕΑΣ (Γιασεμής – Γαλατουλας): Κοτσία 2, Κρουσουλούδη 2, Καρατζάνου 4, Κοματσιούλη 6, Παπαδοπούλου 8(1), Τόσκα 10, Καρούση 1, Μπαμπικέρ 6, Άγκο 3, Γιασεμή 2, Σπανολιού, Γιαννιώδη 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αράπης): Γιγουρτάκη 7, Μαγγίρα 14, Ξεπαπαδέα 9(1) , Δανδουλάκη Α 11(3), Βράκα 10(2) , Καψοκολη 8, Κουταλιανού 12, Οικονομόπουλου, Δανδουλάκη Μ (2).

Πανιώνιος-Δαναοί Αργους 74-33
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 17-8, 33-10, 59-22, 74-33
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Μαχλά 2, Κριτσηδήμα 5(1), Γεροστεργίου, Ταντουρόφσκα 13(1), Σουλτάνη 11, Στεργιοπούλου 6, Ρεντζεμπέρη 18, Γιαννακούλια 4, Καναβάρου, Καράλη 2, Αξιοπούλου 5, Σιγάλα 8. 
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Σκορδής): Μπενέκη 14, Ζαροκώστα 6, Γιαννακούλη, Αλμπέρτου , Αρβανίτη 6, Μάρα 2, Καπετάνιου 3(1), Χατζηκωνσταντίνου 2, Μπαρτούτση. 

Πρωτέας Βούλας-Αγ. Παρασκευή 63-45
Διαιτητές: Γιαννακόπουλος-Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα: 14-10, 28-16, 49-29, 63-45
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης - Ρουμάνι): Χατζηνικολάου, Κήτσιου 8(1), Θεοδώρου 12(1), Κολλάτου 16(3), Κουζούκα, Χατζηγιακουμή 5(1), Σακελλαρίου 5, Παντελή, Αναστασοπούλου Μ. 11, Καλογερία 2, Καζούρη, Αναστασοπούλου Χ. 5.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη):  Κασδαγλή 2, Στούπα 4, Σιγιώργη 8, Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(1), Ευαγγελάτου 7(1), Γκάνια, Πετυχάκη, Κριμιτζά 2, Κόρμπου 1, Μπεζαϊτη 6.

Αετός Καλλιθέας - Εύνικος 56-79
Διαιτητές: Γαρίνη, Χρόνης
Δεκάλεπτα: 13-24, 27-42, 43-65, 56-79
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακοπουλος,Μηνάς): Γραμματικού 11, Νάκου, Μηνά 6,
Αντωνιάδου 7(1),Σανταμούρη 4, Κουτσοδήμου 4, Ντερμίση, Καραγιαννάκη 12(4) Κατσοχειράκη 4,
Μωραΐτη 2, Τζινλή 6, Δρακοπουλου.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος-Μουζάκης): Μετάι 5, Σκαμαντζούρα 3(1), Παπαδόπουλου 4,
Μοίρα 21, Θωμαΐδου, Ισκίογλου 21(1), Δρακοπούλου 2, Μάρκου 7(1), Τσέρου 8(1),
Ράλλη,Πετράκη 8(1).

Η βαθμολογία

1. Πανιώνιος    10
2. Πρωτέας Βούλας    9    
3. Αθηναϊκός    8    
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    8    
5. ΓΣ Ηλιούπολης    7    
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    7    
7. Φοίνικα Πειραιά    6    
8. Εύνικος    6    
9. Αετός Καλλιθέας    5    
10. Αιγέας Χίου    5    
11. Δαναοί Αργους    4    

*Αθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Δαναοί Αργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)
Αθηναϊκός-ΓΣ Ηλιούπολης
Δαναοί Αργους-Αετός Καλλιθέας
Εύνικος-Αιγέας Χίου
Φοίνικα Πειραιά-Πρωτέας Βούλας
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-ΕΦΑΟ Ζωγράφου


2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός 51-76
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα 65-41
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 71-43
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 43-46 (παρ.) 
ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 71-30
Ηρακλής-Αρης 53-51

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα 65-41
Διαιτητές: Γιατρόπουλος – Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 16-12, 36-23, 53-35, 65-41
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 6, Τελίδου 12, Κιολέογλου, Μάντζου 3 (1), Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 6, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 6 (1), Αρτεμισίου 20, Μυστρίδου.
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Νάκη 5 (1), Αραμπατζή, Ριτζαλέου 7, Καζαντζή Σ. 9 (1), Σιακαβάρα 2, Καζαντζή Β. 11 (3), Νικολαΐδου 2, Σταματιάδου 2, Δαιμονάκου 3, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.

Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 71-43
Διαιτητές: Πιπλιός - Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 20-6, 33-18, 53-27, 71-43
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 6, Βάννα 2, Γαϊτάνη 8 (2), Τσάντα 4, Μπακιρτζίδου 11, Δαμιανάκου 3 (1), Πελτέκη 7 (1), Κουτούση 14, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 4, Γκέγκα, Θανοπούλου 12 (4).
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά-Αχμέτ): Παυλάκη 4, Καραλίδου 5, Θωμαΐδου 2, Καρακώστα 4, Πετρίδου, Καραλή, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 4, Σουλιώτη 9, Βαρελτζή 15 (1), Χαλκίδου.

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός  51-76
Δεκάλεπτα: 12-25, 26-47, 41-61, 51-76
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Αγραφιώτης Β.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου, Αντωνιάδου 10, Γράψα 6(1), Λάλου 12, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 3, Παπαρδέλα 9(1), Πουλάκη, Κουρατόρα, Δεληγιάννη 11.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 18, Σταμπή 5(1), Γιαννοπούλου 17, Μπαξεβάνου 1, Σαράντη, Τράντα 13(1), Σταματάκη 2, Μπασσιά, Γράψα 3(1), Βαντσιούρη, Καραμπατζάκη 17, Σιδηροπούλου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 43-46 παρ. (κ.α.40-40)
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-23, 34-28, 40-40(κ.α.), 43-46
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 4, Κωστανάκη 2, Σουλιώτη 5, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 8(2), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 9(3), Παπαδάκη 6(1), Κουλουμπή 6, Κοκκίνου 1, Γκόγκου.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 5(1), Σιφναίου, Παλάνη 2, Καλαντίδου 2, Φλώρου, Ιγγλέζου 9, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 20(3), Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 2.

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 71-30
Δεκάλεπτα: 11-11, 28-15, 49-17, 71-30
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Παπαδόπουλος Γρ. 
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος-Καμπίτση): Γενναίου 4, Μουμτζή 13(2), Σαββίδου 2, Θώμογλου 5(1), Φειδά, Κουλακιώτη 17(1), Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου 12(2),  Μπουντούκα 7, Ψαρέλη-Νικολή, Αβρονιδάκη 3.  
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τζέλιου 6, Τσιούρβα 2, Μικρούλη 2, Σολωμού 3(1), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου, Καλδή 4, Τέλιου, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη 9(3).

Ηρακλής-Αρης  53-51
Δεκάλεπτα: 11-14, 26-32, 36-40, 53-51
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Καντερές
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 3, Παπαβασιλείου 9(1), Τζίκου 10, Λογδανίδου 18(2), Σακουλάκη 5(1), Γιαννούδη, Βασιλειάδου 6, Θωμά 2, Μυγδαλιά.  
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Μαρίνη 15(1), Παπαϊωάννου, Τσαμπούρη 15(2), Νταουντάκη 4, Σλούκα 6(1), Βεντούρα 4, Νάστου 5(1), Κασαπίδη 2.


Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός    9    
2. Πιερικός Αρχέλαος    9    
3. Αρης    8    
4. Πανσερραϊκός    8    
5. Ηρακλής    8    
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου    8    
7. ΑΕ Πυλαίας    8    
8. Απόλλων Καλαμαριάς    8    
9. ΜΕΝΤ    6    
10. Ασπίδα Ξάνθης    6    
11. Ολύμπια Λάρισας    6    
12. ΑΣ Πανόραμα    5

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11)

Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας
Παναθλητικός-ΜΕΝΤ
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

επιστροφή στην κορυφή