Menu

Α2 Γυναικών: 12η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Για την 12η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

ΓΣ Ηλιούπολης-Αιγέας Χίου 80-50
Πρωτέας Βούλας-Αετός Καλλιθέας 83-32
Εύνικος-Δαναοί Άργους 65-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος 70-42
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αθηναϊκός 51-56 (παρ.)

Ρεπό: Φοίνικας Πειραιά     

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Γ.Σ. Ηλιούπολη-Αιγέας Χίου 80-50
Διαιτητές: Τσίγκου – Βαλούρδος
Δεκάλεπτα:23-15, 35-27, 54-36, 80-50
Ηλιούπολη(Γερεουδάκης-Φέξης):Δασκαλοπούλου 6, Κορρέ 15(1), Νάτσκου 9(1), Καρανάσιου 4, Νεαρχάκου 2, Γούλα, Χατζηλεοντή 19(1), Νικολαΐδου, Παπαδοπούλου 5, Οικονομίδου 4, Αλεξία 8(1), Δαμουλάκη 8.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Άγκο 11, Κοματσιούλη 3(1), Παπαδοπούλου 23(1), Τόσκα 7, Καρούση, Καρατζάννου 6(2).

Εύνικος – ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 65-44
Διαιτητές: Κωστής-Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 27-9, 40-16, 58-29, 65-44
Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι 3(1), Σκαμαντζούρα 4, Παπαδοπούλου 5(1), Μοίρα 3, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 17(1), Δρακοπούλου 4, Μάρκου, Τσέρου 20(2), Πετράκη 5(1), Ράδη 2, Θεοδωρομανωλάκη 2.
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί (Καπετάνιου – Κουλούκης): Μπενέκη 16(1), Ζαροκώστα 11(1), Γιαννακούλη 1, Παναγιωτοπούλου 7, Μάρα 1, Αρβανίτη 8, Αλμπέρτου, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Καζάρα.

Πρωτέας Βούλας – Αετός Καλλιθέας 83-32
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 30-8, 51-14, 68-27, 83-32
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης): Χατζηβασιλείου 11(3), Κήτσιου 9, Θεοδώρου 9(1), Κολλάτου 8(1), Μπουντούρη 14(4), Χατζηγιακουμή 8(2), Σακελλαρίου 4, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ. 15, Καλογερία 2, Κουζούκα 2, Καζούρη.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος): Γραμματικού 4, Μηνά 6, Νατούδη, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 8(2), Ντιρμίσι, Καραγιαννάκη 6, Τζίνλη, Νάκου, Μωραϊτη 4, Κατσοχειράκη 4.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος 70-42
Διαιτητές: Κηπώσης, Μπιτερνάς
Δεκάλεπτα: 20-9, 32-16, 50-24, 70-42
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα- Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη 2, Μούκα 1, Βαμβακά 12, Λιναρά 7(2), Ζουρνή 24, Κεσσέ 6, Στεφανίδου 13(3), Κουρούβανη 3(1), Κιουρτζίδου, Χόνι 2, Καστανιά.
Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσιδήμα, Στεργιοπούλου 7, Γεροστεργίου 3(1), Κάραλη 14(2), Φρέρη-Παναγιωτίδου, Μπαλωμένου 2, Σιγάλα 10, Γιαννακούλια 6, Καναβάρου, Παύλου, Καλλεραντέ, Παντοπούλου.

Αγία Παρασκευή - Αθηναϊκός 51-56 (παρ.)
Διαιτητές: Γαρινή-Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 14-15, 31-25, 38-41, 51-51 (κ.α) 51-56 (παρ.)
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος) Κάσδαγλη , Στούπα 7 (1), Σιγιώργη 2, Κοντογιάννη 3(1), Γρίσπου 9 (1), Ευαγγελάτου 2, Παπαντώνη, Κριμιτζά 8, Κόρμπου 20, Μπεζαϊτη, Σάμιτα
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Κλείτσα, Καμμένου 3 (1), Ευμορφοπούλου 21 (1), Κουτσιρίμπα, Τριανταφύλλου 1, Καλημέρη 8, Χελιώτη 14, Οικονομάκη 8, Τσιμπιδη.

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης         21
2. Πρωτέας Βούλας     21    
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    20    
4. Πανιώνιος       19    
5. Αθηναϊκός      18
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής      16
7. Εύνικος  16
8. Φοίνικα Πειραιά     13
9. Αιγέας Χίου    11    
10. Αετός Καλλιθέας   11
11).Δαναοί Αργους      11    

* Αιγέας Χίου και Αετός Καλλιθέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά
Πανιώνιος-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Αετός Καλλιθέας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αιγέας Χίου-Πρωτέας Βούλας
Δαναοί Αργους-ΓΣ Ηλιούπολης
Ρεπό: Εύνικος

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΜΕΝΤ  62-52
Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας 54-46
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος 45-59
Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής 30-77
Ολύμπια Λάρισας-Αρης 41-87
Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα 92-52

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα 92-52
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Πίπλιος
Δεκάλεπτα: 31-17, 60-28, 75-41, 92-52
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Μπαξεβάνου 10, Χαιριστανίδου 12, Σταμπή 2, Γιαννοπούλου 6, Τράντα 17(1), Σταματάκη 6, Μπατή 2, Μπασσιά 2, Γράψα 7(1), Βαντσιούρη 10(1), Καραμπατζάκη 15(1), Σιδηροπούλου 3.
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 13(2), Αραμπατζή, Νάκη 3(1), Καζαντζή Σ. 20, Σιακαβάρα, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 12, Βασλαματζή 4, Χατζηθεοδώρου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΜΕΝΤ  62-52
Διαιτητές: Καντερές-Κωνής
Δεκάλεπτα: 14-10, 28-29, 50-41, 62-52
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 4, Σουλιώτη 2, Τσαλή 6(1), Καλογρίδου 10(2), Καλομιτσίνη 21(3), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 10, Παπαδάκη 9, Κοκκίνου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή 7(1), Θώμογλου 8(2), Φειδά, Κουλακιώτη 4, Γιαννουσίου 16, Παπαδοπούλου 4, Κωφοκώτσιου, Μπουντούκα 6, Ψαρέλη 2, Αβρονιδάκη 3(1). 

Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής 30-77
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Γιαννούλης Αν.
Δεκάλεπτα: 5-23, 12-40, 20-63, 30-77
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 2, Καραλίδου Σ. 8(1), Τσακίρη, Ευθυμίου 5(1), Μαμαλίγκατζη, Κουδρου, Καραλή 3, Βαρελτζή 8(1), Μωυσένκου, Σουλιώτη 4, Μπίκου, Καρακώστα.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 9(1), Τζίκου 12, Σακουλάκη 11(3), Λογδανίδου 14(2), Γιαννούδη 3(1), Παππά, Μυγδαλιά 11, Πετρίδου 2, Βασιλειάδου, Θωμά 10(2), Παπαβασιλείου 5(1). 

Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας 54-46
Διαιτητές: Λυγούρας – Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 20-11, 34-26, 41-38, 54-46
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 4, Βάννα, Γαϊτάνη 16 (4), Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου 17, Χωλοπούλου Μ. 1, Δαμιανάκου, Πελτέκη, Κουτούση 10, Πιτσιάβα 4, Μίχου, Θανοπούλου.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 4, Αντωνιάδου 6, Γράψα 8, Λάλου 10, Τζιαμπάζη 1, Πετρίδου 1, Παπαρδέλα 10 (2), Κουράτορα 1, Δεληγιάννη 4.

Ολύμπια Λάρισας-Αρης 41-87
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 17-36, 24-60, 27-78, 41-87
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου 2, Τσιούρβα, Καρτσαμάρη 7, Λιάσκου 17(1), Πατούνη 4(1), Μοδέα 8(1), Τέλιου 2, Μαργαρίτη 1.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία 2, Νταουντάκη 2, Μαρίνη 19(1), Στεργάκη 13(1), Τσαμπούρη 5(1), Ευσταθίου, Σλούκα 3(1), Βεντούρα 6, Δροσούνη 7, Νάστου 18(2), Κασαπιδη 5, Καρβουνιάδου 7(1).

Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος 45-59
Διαιτητές: Καρακώστας-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11-17, 19-31, 36-46, 45-59
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 4, Σιφναίου, Ιγγλέζου 12 (1), Παλάνη 4, Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση 2, Διαμαντοπούλου 6, Καϊμακτσή 3, Ιντζέ, Φλώρου 6.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 4, Κιολέογλου 12 (1), Μάντζου, Ντριστέλλα 10, Γκοτζαμάνη 6 (1), Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 9 (3), Αρτεμισίου 10, Ζαρκανέλα.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 23
2. Ηρακλής 22
3. Αρης 22
4. Πανσερραϊκός 19
5. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 19
6. Πιερικός Αρχέλαος 19
7. ΑΕ Πυλαίας 18
8. ΑΣ Πανόραμα 16
9. Απόλλων Καλαμαριάς 16
10. Ασπίδα Ξάνθης 15
11. ΜΕΝΤ 13
12. Ολύμπια Λάρισας 13
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Αρης-Παναθλητικός
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς
ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός
ΑΣ Πανόραμα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

επιστροφή στην κορυφή