Menu

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Αήττητος συνεχίζει να είναι ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, καθώς για την 8η αγωνιστική επικράτησε στο κλειστό της Γλυφάδας του ΠΑΟΚ με 90-42.

Ο Παναθηναϊκός, από την άλλη, ξεπέρασε το εμπόδιο του Παναθλητικού με 85-69. Τέλος ο Πρωτέας Βούλας πέρασε νικηφόρα με 74-59 από την έδρα του Κρόνου Αγίου Δημητρίου.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 90-42

Διαιτητές: Μακρής, Μαρίγλη

Τα δεκάλεπτα: 31-10, 51-19, 75-31, 90-42

Ολυμπιακός (Καπογιάννη): Γκοτζή 3, Σταμάτη 13(3), Μπόνη, Χατζηνικολάου 10, Κάιζερ 21, Μάλτση 9(1), Παπαμιχαήλ 8, Κοσμά 6(1), Τζόνσον 5, Καλτσίδου 9(1), Δημητράκου 2, Φουράκη 4

ΠΑΟΚ  (Μασλαρινός): Σταμπουλίδου 3, Λύμουρα 12(2), Μαγαλιού 2, Πανταζή 2, Κάμπελ 13, Κατωπόδη, Ταρπάγκου, Διαμαντίδου, Βάινς 10

Παναθηναϊκός – Παναθλητικός 85-69

Διαιτητές: Μπούσιας-Νάστος

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 45-29, 65-53, 85-69

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας) : Μούλη 10, Καλαμπάκου 28(4), Πράπα, Σλούκα 9(1), Δίελα, Έιβερι 15(4), Εζέτζα-Τσινάσα 4, Χάμπτον 19

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Καφαντάρη) : Παπαβασιλείου 3(1), Μπάλλα, Κανταρά 16(3), Σύρρα 1, Σταυρίδου 7, Νάστου 1, Κυρατζή 5(1), Σούμπερτ 30, Μποϊκιν 6

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πρωτέας Βούλας 59-74

Διαιτητές: Ραχιώτης, Γιακείμη

Δεκάλεπτα: 18-26, 31-43, 42-51, 59-74

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Λαγοπόδης) : Τζανετάτου, Αυτζή 9, Πετρή, Μίχου, Σταμάτη 11(2), Οικονομίδου 2, Γκέρκι 2, Γασπαράτου, Σίντυ 25(1), Κυριακοπούλου 10 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δάγλας) : Καρλάφτη, Κβεντεραβιτσιούτε 6(1), Σπυριδοπούλου 12(2), Κολλάτου 17(3), Ράτζα 6, Σκμπρα 17, Νικολοπούλου 12, Μυλωνάκη, Χατζηγιακουμή, Αναστασοπούλου 4

Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 16
2.Παναθηναϊκός 14
3. Αθηναϊκός 12
4.Παναθλητικός 12
5.ΠΑΟΚ 12
6. Πρωτέας Βούλας 12
7.Αρης 10
8. Νίκη Λευκάδας 10
9.Πανιώνιος 10
10. Δάφνη Αγ.Δημ. 10
11. Κρόνος Αγ. Δημ. 9
12.Τερψιθέα Γλυφάδας 8

* Δάφνη Αγίου Δημητρίου, Πανιώνιος, Νίκη Λευκάδας, Τερψιθέα Γλυφάδας, Άρης και Αθηναϊκός έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Η 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών συνεχίζεται αύριο με τις παρακάτω αναμετρήσεις:

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγίου  Δημητρίου-Πανιώνιος Παυλόπουλος-Φραγκούλη (Φαλούκας)

ΔΑΚ Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-Τερψιθέα Γλυφάδας Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης (Κανελλόπουλος)

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Αθηναϊκός Παπαγερίδης-Δημάδης (Πολυχρονίδης)

επιστροφή στην κορυφή