Menu

Πανελλήνιο εφήβων: Αυλαία την Τετάρτη στην Πάτρα


Αρχίζει την Τετάρτη στην Πάτρα το Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων που διοργανώνει η ΕΟΚ σε συνεργασία με την ΕΣΚΑ-Η. Τα
ρόστερ των ομάδων, το πρόγραμμα των αγώνων και όλοι οι πρωταθλητές μέχρι σήμερα είναι τα εξής:

Τα ρόστερ των ομάδων

Α.Ε.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ

No Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος
4 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 5 2.02
5 ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1-2 1.85
6 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1-2 1.89
7 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 1-2 1.88
8 ΡΟΚΑΝΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1-2 1.88
9 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 3-4 1.95
10 ΣΤΑΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3-4 1.96
11 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 5 2.02
12 ΜΑΝΕΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3-4 1.93
13 ΔΙΠΛΑΡΟΣ ΝΙΚΟΣ 1-2 1.86
14 ΖΑΒΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4-5 1.95
15 ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 1-2 1.87

Προπονητής: ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

Α.Σ. ΑΡΗΣ

No Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος
4 ΜΠΟΧΩΡΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 1-2 1.96
5 ΒΕΝΕΤΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 3-4 1.94
7 ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1 1.85
8 ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 4-5 2.02
9 ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 1 1.85
10 ΒΕΖΕΝΚΟΦ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3-4 2.05
12 ΨΕΥΤΟΓΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2-3 1.88
13 ΦΛΙΑΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3-4 1.96
14 ΚΑΡΑΝΩΤΑΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 4-5 2.02
15 ΚΑΝΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 4-5 1.95
17 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1-2 1.88
22 ΜΠΑΡΚΟΣ ΤΡΑΪΑΝΟΣ 2-3 1.96

Προπονητής: ΚΕΣΑΠΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

No Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος
4 ΒΛΑΧΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1-2 1.87
5 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2 1.85
6 ΝΤΑΟΥΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2-3 1.83
7 ΛΕΚΚΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 1 1.87
8 ΜΠΙΖΟΓΛΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ 3 1.83
9 ΚΑΡΑΒΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2-3 1.85
10 ΧΟΤΖΑ ΕΡΜΙΡ 5 1.96
11 ΠΟΣΤΕΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 4 1.86
12 ΒΕΛΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4-5 1.95
13 ΜΠΕΓΟΣ ΡΑΦΑΗΛ-ΚΥΡΙΑΚΟΣ 1 1.90
14 ΜΥΛΩΝΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 3 1.87
15 ΑΝΘΙΜΟΣ ΗΛΙΑΣ 4 1.95

Προπονητής: ΚΑΡΑΤΑΓΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

No Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος
4 ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1-2 1,82
5 ΚΑΝΔΗΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1-2 1,81
6 ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1-2 1,80
7 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 3-4 1,88
8 ΟΜΗΡΟΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1-2 1,85
9 ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1-2 1,85
10 ΘΕΟΔΩΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1-2 1,80
11 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2-3 1,90
12 ΜΥΛΩΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 3-4 1,90
13 ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4-5 2,01
14 ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 4-5 1,92
15 ΚΡΟΥΣΤΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 4-5 2,00

Προπονητής: ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο.

Νο Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος
4 ΣΤΟΓΙΑΝΟΒΙΤΣ ΜΑΤΕΪ 2 1,92
6 ΤΣΙΒΕΛΕΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1 1,83
7 ΔΑΦΑΛΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1 1,85
9 ΓΚΙΟΥΖΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 5 2,01
12 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΗΛΙΑΣ 4 2,05
13 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 3-4 1,96
14 ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 5 2,15
15 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2-3 1,92
17 ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2-3 1,93
21 ΕΡΕΜΠΕΝΑΖΙΕ ΕΤΙΝΟΛΑ 1-2 1,92
22 ΛΟΥΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 4 2,00
23 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2-3 2,04

Προπονητής: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.

Νο Ονοματεπώνυμο Θέση Ύψος

4 ΤΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2 1.88
6 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ 3 1.92
7 ΤΣΙΜΠΟΥΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 5 1.97
8 ΤΣΑΒΑΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 4 1.94
9 ΒΟΥΖΟΥΝΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2 1.89
11 ΑΓΡΑΒΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 5 2.04
12 ΜΠΙΛΛΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 4 1.99
13 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 2 1.87
14 ΑΛΕΞΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 4 1.96
15 ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 5 2.02
16 ΠΙΤΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 4 1.87
17 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4 1.87
19 ΣΚΙΑΔΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 2 1.81
20 ΤΣΙΛΑΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 1.91
21 ΚΑΡΑΚΕΧΑΓΙΑΣ ΦΩΤΗΣ 3 1.90
22 ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΣ 1 1.87

Προπονητής: ΔΕΓΑΪΤΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Το πρόγραμμα των αγώνων

Γήπεδο: Παναγιάς Αλεξιώτισσας

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/05/2013

16.00 ΑΣ ΑΡΗΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
18.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
19.30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
20.00 ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΠΕΜΠΤΗ 9/05/2013
16.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ
18.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
20.00 ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/05/2013
16.00 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
18.00 ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
20.00 ΑΣ ΑΡΗΣ – ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/05/2013
15.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
17.00 ΑΣ ΑΡΗΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
19.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/05/2013
09.00 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
11.00 ΑΕΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
13.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΑΡΗΣ
14.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Η Προϊστορία – Όλοι οι πρωταθλητές

1968 - 69: AO ΣΠΟΡΤΙΓΚ
1969 - 70: XANΘ
1970 - 71: ΧΑΝΘ
1975 - 76: ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
1977 - 78: ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ
1978 - 79: ΑΣ ΑΡΗΣ
1979 - 80: ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ ΑΘΗΝΩΝ
1980 - 81: ΠΑΟΚ
1981 - 82: ΑΜΣ ΝΕΣΤΩΡ
1982 - 83: ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
1983 - 84: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
1984 - 85: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
1985 - 86: ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1986 - 87: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
1987 - 88: ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
1988 - 89: ΑΣ ΑΡΗΣ
1989 - 90: ΠΑΟΚ
1990 - 91: ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
1991 - 92: ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
1992 - 93: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
1993 - 94: ΠΑΟΚ
1994 - 95: ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
1995 - 96: ICBS ΔΙΕΘΝΕΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
1996 - 97: ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1997 - 98: ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
1998 - 99: ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
1999 - 00: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
2000 - 01: ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
2001 - 02: ΠΑΟΚ
2002 - 03: ΑΕΚ
2003 - 04: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
2004 - 05: ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΜΑΣ
2005 - 06: ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
2006 - 07: Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
2007 - 08: Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
2008 - 09: Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2009 - 10: ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
2010 - 11: ΑΣ ΑΡΗΣ
2011 - 12: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
επιστροφή στην κορυφή