Menu

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες (24η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Περιστέρι ήταν σαρωτικό και σε ένα ντέρμπι... από τα παλιά, νίκησε άνετα τον Παπάγου για την 24η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής  συνεχίζοντας την ξέφρενη κούρσα του προς την Α2, αλλά ξεκαθαρίζοντας την κατάσαταση και στις ομάδες που ακολουθούν.

Η νέα ήττα του Παπάγου, όπως και αυτή του Κορωπίου στην Κρήτη από τον ψυχωμένο Εργοτέλη, άφησε Μαρούσι και Πανερυθραϊκό που συνέχισαν με νίκες, στη μάχη της δεύτερης προνομιούχου θέσης.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πανελευσινιακός -ΕΦΑΟΖ 64-88

ΑΕΝΚ-Κρόνος Αγ. Δημ. 69-68

ΚΑΠ-Πρωτέας Β. 66-75

Πανερυθραϊκός -Απόλλων 65-54

Ιωνικός-Μάνδραϊκός  71-65

Περιστέρι -Παπάγου 72-53

Μαρούσι-Τρίτων 75-71

Εργοτέλης-Κορωπί 72-69

 

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ:

 

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–ΠΑΠΑΓΟΥ 72-53

Διαιτητές: Μπίκας, Ζακεστίδης

Δεκάλεπτα: 24-14, 43-28, 67-36, 72-53.

ΓΣΠ (Καραγιάννης): Παππάς 7, Ντακούλιας, Γοργόνης 4, Μαγκουνής 9 (1), Πολυτάρχου 18 (6), Παπαντωνάκος 5, Μάντζαρης 5 (1), Λυκογιάννης 10, Κατιάκος 4, Τασόπουλος 10, Καπώνης, Στάθης.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος): Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 4, Αρσένης, Φακοπουλίδης, Kαμπούρης, Κακιούζης 23, Γκάτζο 11 (3), Γεωργούλης, Χαϊκάλης 3, Ζώρζος 7 (1).

 

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΤΡΙΤΩΝ 75-71

Διαιτητές: Ραχιώτης, Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 20-24, 33-38, 47-53, 75-71.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 17 (1), Ξύδας 2, Χρονόπουλος, Κανέλλης 5 (1), Στούκας 16 (4), Σολωμός 7, Σουρλής 7 (1), Παπαγεωργόπουλος 8, Καπετάνιος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Μπαλάφας 13 (2).

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης 12 (2), Σελεμενάκης, Καλαντζής 11 (2), Πετρόπουλος, Κουκουνιάς 13, Ντιμπ 4, Θυμνιός 10, Ασπρόπουλος, Κοντινός, Βερτούδος 6, Γκαβανόπουλος 15.

 

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ–ΚΟΡΩΠΙ 72-69

Διαιτητές: Καρακάσης, Λογοθέτης

Δεκάλεπτα: 10-12, 35-31, 55-44, 72-69.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 15, Καρακωνσταντάκης 5 (1), Βερτούδος 15 (1), Χουχούμης 18 (4), Πετροσιάν, Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Σαρρής 2, Καραλής 11 (1), Σταράκης 6 (2).

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας, Αγόρης 12 (4), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 10, Κερασοβίτης 14 (2), Αμπαράς 2, Αγγελόπουλος, Ντάλλης 9, Σταθόπουλος 20 (1), Μαύρος 2.

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ–ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 65-54

Διαιτητές: Αναστασίου, Λύρας

Δεκάλεπτα: 18-12, 35-24, 49-34, 65-54.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλιος 5, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης 8 (2), Πρίτσος 8 (2), Σοφρωνάς 12 (2), Κούσουλας 11 (2), Τοπάλης 7, Υφαντής 5, Αντωνίου 8 (2), Γιανναλέτσος 2, Τσικόπουλος

ΑΠΟΛΛΩΝ (Ασημακόπουλος): Μπάρδας 16 (4), Σπυρόπουλος 2, Μπασδέκης 8, Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 9 (1), Κυπριτζόγλου 4, Χανιάς 2, Παπουτσής 3 (1), Νασόπουλος 5, Σιδερής, Δενδινός 5 (1).

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΕΦΑΟΖ 64-88

Διαιτητές: Αποστολίδης Β., Παυλόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-46, 50-68, 64-88.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 12 (1), Μιχαλούτσος 5 (1), Πέτρουλας 2, Μουμπάρακ 6 (2), Δούκας 2, Τσαντές, Δρακωτός, Κεφάλας 3 (1), Δορμπάρης 1, Σιδερής, Ρεκουνιώτης 22, Μαντζιώρης 11 (2).

ΕΦΑΟΖ (Zήβας): Παπαδημητρίου 6 (1), Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 14 (1), Γεωργοπαπαδάκος 17 (3), Kαπετζόγλου 6, Nάκης 8 (2), Σαμοθράκης 9 (1), Καστανιώτης 2, Λεγκίκας 18 (1), Tσιτσιγιάννης 5 (1), Κοψιάς, Ξύδης 3 (1).

 

 

ΑΕΝΚ-ΚΡΟΝΟΣ 69-68

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Ορφανός Μ.

Δεκάλεπτα: 14-22, 35-34, 54-47, 62-62 (κ. δ.), 69-68 (α' παρ.).

AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 5, Μοσχοβίτης 15 (1), Κεφαλάς 13 (1), Μαρίνος, Παπανικολάου 3, Χατζηνικόλας, Καραβανάς 15, Οικονομόπουλος 7, Δρακάκης, Ψαρόπουλος 11.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλλας, Στραγανιώτης 5 (1), Ξιούρας 7 (1), Αρχος 2, Ζούκας 16, Κόης 9, Φρουσκλιάς 14 (3), Γκαϊντάσοφ 2, Ματαλιωτάκης 13.

 

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 71-65

Διαιτητές: Τσαχάκης, Μαραμής

Δεκάλεπτα: 18-12, 28-25, 42-40, 58-58 (κ.δ.), 71-65.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 11 (2), Παναγιωταράς 15, Καπινιάρης 4, Παπαγεωργίου, Βουγιούκας 13, Πετρόπουλος 11, Περδικάρης 7, Μπεζαντάκος, Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 10, Καλογερίας.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Μουστόπουλος 12, Βαφιάς, Ψυλέας 13, Γεωργοπαπαδάκος, Λυτόπουλος 6, Κούρτης 12 (2), Τζιβελέκας 11 (1), Κωτσόπουλος, Ζαφείρης 11 (1), Ντότσι, Κοντούλης, Παπαπέτρος.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 24 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Περιστέρι 20-4 44

2. Πανερυθραϊκός 17-7 41

3. Μαρούσι 17-7 41

4. Παπάγου 15-9 39

5. Κορωπί 15-9 39

6. Ιωνικός 15-9 39

7. Πανελευσινιακός 13-11 37

8. Μανδραϊκός 12-12 36

9. ΑΕΝΚ 12-12 36

10. ΕΦΑΟΖ 11-13 35

11. Τρίτων 11-13 35

12. Πρωτέας Β. 10-14 34

13. Κρόνος Αγ. Δημ. 9-15 33

14. Εργοτέλης 8-16 32

15. Απόλλων Σμ. 4-20 28

16. ΚΑΠ 3-21 27

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 2/4)

ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝΚ

Κρόνος Αγ. Δημ. -ΚΑΠ

Πρωτέας Β. - Πανερυθραϊκός

Μανδραϊκός -Απόλλων

Παπάγου- Πανελευσινιακός

Τρίτων-Περιστέρι

Κορωπί-Μαρούσι

Ιωνικός-Εργοτέλης

2ος Όμιλος

ΑΙΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 50-70

Διαιτητές: Γερακίνης – Ξέρας.

Δεκάλεπτα: 19-22, 31-32, 40-46, 50-70.

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου (Παπαδόπουλος): Σικαλίδης, Τσιμπής 12 (2), Μπαλτζόπουλος, Καδής 2, Δεληγιάννης 3 (1), Τσιακλαγκάνος 11 (2), Σπύρας 6, Καραμανώλης 9 (1), Σεκαδάκης Δ., Κόκουρας 7, Σεκαδάκης Γ., Λυσσέλης.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Ταβαντζής, Γκοντόπουλος, Καλτσουνάς 4, Γκογκίδης 20 (3), Καραγκιολίδης 24 (2), Χανέλλι, Χατζηλάμπρου, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 6, Παπαμιχαήλ 6, Τοπούζης 6.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΣΠΙΔΑ 73-82

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 11-17, 24-34, 45-62, 73-82.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 31 (1), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 4 (1), Βούλγαρης 5, Νησιώτης 10, Νουκάρης 14, Μίκιτς 2.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Ντεμάι, Παπαδάκης 7, Γρούδος 9 (1), Τσιώγκας, Μασμανίδης 4, Καραμπίνης, Τσιαβές 6, Κουτσογιάννης 14 (2), Ασημάκης 11 (1), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 15 (3), Πετς 16 (3).

ΓΕΦΥΡΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 73-66

Διαιτητές: Ζαχαρής, Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 16-20, 40-42, 59-57, 73-66.

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 10, Δανάκης 12 (1), Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3 (1), Μυλωνίδης 16 (4), Βογιατζής 16 (3), Ταραμάς 9 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 3 (1), Καρούζος 4.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσιμίδης 3, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 11 (3), Παπαδόπουλος 6, Κοθράς 7, Σιόλογκας 20 (2), Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 12 (3), Τόκας, Μόρας.

ΧΑΝΘ-ΧΑΡ. ΤΡΙΚ. 59-75

Διαιτητές: Δημάδης, Μελακίδης

Δεκάλεπτα: 13-25, 34-42, 46-61, 59-75.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 10 (1),Βλάχος 12 (2), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 7 (1), Ζιάκας 11 (2), Ερμείδης Δ. 1, Γεωργάκης 1, Δούκας, Λευκαδίτης 4, Φυλακτός 3 (1), Μελίδης 10(2).

ΧΑΡΙΛ. ΤΡ. ΜΕΣΟΛ. (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου 4 (1), Βουρνάς 7, Λειβαδάς,Παπαδιονυσίου 7 (1), Τοπουζίδης 5 (1), Μουράτογλου 14 (1), Σταυρόπουλος 12 (1), Παπαρέγκας 8 (2), Γεωργιάδης 14, Δημητρόπουλος 3 (1), Βαρδακαστάνης, Ψάλτου 1.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 58-61

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 10-18, 27-28, 45-45, 58-61.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής, Ευγενειάδης): Ζαφειρούλης 5 (1), Πρωτούλης 4, Μπίλιος, Σιώπης 9 (1), Γαλανίδης 13 (1), Βρέττας, Ξενιτίδης, Αζίζης 2, Σταματογιάννης 8 (1), Τζουβάρας 9, Βεργίνης 5 (1), Κότσανος 3.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 3 (1), Γκανέτσας 4, Μηλιώνης, Ντάλλος, Χαλκιάς 11 (3), Κόμματος 16 (2), Περρωτής 14, Τριανταφύλλου 9, Βαβάτσικος, Φαρμάκης, Γούλας 4, Αγαπίου.

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 60-74

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 11-19, 26-38, 45-54, 60-74.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 8 (1), Τασόπουλος 13 (3), Σταμούλης 4 (1), Τάσσος 6, Γκρέκας 2, Μήτσου 16 (4), Πουρνάρας, Μπαρούχας 8 (1), Μυλωνής, Μακρής 3, Σπαλαούρας.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 6, Μαυρογιάννης 8, Παππάς Κ. 5 (1), Κουρέπης, Καμαριώτης 20 (3), Παπαδόπουλος 14, Τριχόπουλος 12 (4), Θέος, Παππάς Γ. 7 (1).

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 111-96

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τσοκόλης

Δεκάλεπτα: 24-18, 52-45, 83-64, 111-96.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 11 (3), Μητσάκης 10, Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 23 (4), Μαυρίδης 18, Γαρέζος, Καραϊσκάκης 9 (1), Καραθανάσης 3 (1), Κιγμέτογλου 12, Σταύρου 23 (5), Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 23 (4), Γρηγοριάδης, Κουντουραντζόγλου 8, Δελίδης, Σουτζόπουλος 7, Σαμαράς 8 (1), Φλιάτης Ι. 4, Θωμαΐδης 12 (1), Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 29, Συμεών.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 93-82

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θεοφ., Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 25-17, 50-41, 66-69, 93-82.

ΛΑΓΚΑΔΑΣ (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 7 (1), Ακεψιμαΐδης, Μάρουσιτς 20 (2), Νώτης 4, Παρίτσης 24 (5), Πυλκούδης 2, Μέλλιος, Γκαμούρας 23, Ελευθεριάδης 2, Καντάρκος 11.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 12 (2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης, Ελευθεριάδης 19 (3), Μπέγος 3 (1), Τερσενίδης 8 (1), Τεπετίδης 9, Τακίδης, Αντωνιάδης 2, Μπένας 25, Τσότσος 4.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αίας-Πιερικός 20.00

Λαγκαδάς-Καστοριά 93-82

Ανατόλια-Αγιά 58-61

ΧΑΝΘ-Χαρ. Τρικ. 59-75

Αγρίνιο-Καρδίτσα 60-74

Γέφυρα-Φίλιππος 73-66

Πευκοχώρι-Στρατώνι 111-96

Πολύγυρος-Ασπίδα Ξ. 73-82

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 24 αγώνες)

1. Καστοριά 46 (22-2)

2. Καρδίτσα 42 (18-6)

3. Ερμής Αγιάς 42 (18-6)

4. Πευκοχώρι 38 (14-10)

5. Αγρίνιο 37 (13-11)

6. Ερμή Λαγκαδά 37 (13-11)

7. Ασπίδα Ξάνθης 36 (12-12)

8. Ανατόλια 36 (12-12)

9. Χαρ. Τρικ. 36 (12-12)

10. Στρατώνι 36 (12-12)

11. Γέφυρα 35 (11-13)

12. Φίλιππος Βέροιας 32 (8-16)

13. ΧΑΝΘ 32 (8-16)

14. Πιερικός 32 (8-16)

15. Πολύγυρος 31 (7-17)

16. Αίας 28 (4-20)

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 26 Μαρτίου 2017 23:50
επιστροφή στην κορυφή