Menu

40ο Πανελλήνιο Παίδων: Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας

Ξεκίνησε σήμερα στα Γρεβενά η τελική φάση του 40ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που διοργανώνεται από την ΕΟΚ, την Ε
ΚΑΣΔΥΜ και τον Δήμο Γρεβενών. Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας είναι:

ΠΑΟΚ 82
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 39
Δεκάλεπτα: 25-8, 40-14, 62-25, 82-39
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Μελανίδης
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Κόνιαρης 13(1), Λαλαζήσης 8, Κολοκοτρώνης 10(2), Ψυχίδης 10, Βάλλιος 2, Καραγιαννάκης 6, Ιντζέμπεης 2, Μωϋσίδης 10, Γοργόνης 5, Γκόγκος 1, Αζίζης 10, Αμανατίδης 5.
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ(Μιχαήλ): Κλάκης 2, Καψάλος, Γκλιάτης 2, Τάρλας 8, Πέρρος 2, Αγγέλου, Ρέμπελος, Διαμαντής, Θεοδώρου 7, Περσίδης 4, Ντουζίδης 14(2).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ  55
ΔΟΥΚΑΣ  53
Δεκάλεπτα: 14-13, 25-23, 41-39, 55-53
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ (Λαμπρόπουλος): Λιόνας, Κούτρας Χ. 7(1), Κούτρας Α. 2, Κανελλόπουλος 15, Κατσαβόπουλοςς 6, Δίπλαρος 25(5), Νάτσκος.
ΔΟΥΚΑΣ(Μπακογεώργος): Κοντογιάννης 6(2), Κανάκης 8, Γιωτάκης 5(1), Τζελαλής 11(3), Καρράς 7, Χαϊκάλης 16(2), Παπακωνσταντίνου, Κουτσούκος.

Η τελετή έναρξης

Με την παράταξη των έξι ομάδων στο παρκέ του κλειστού των Γρεβενών ξεκίνησε η τελετή έναρξης. Τον λόγο έλαβαν ο πρόεδρος της ΕΚΑΣΔΥΜ, Λάζαρος Σαββίδης, το μέλος του ΔΣ της ΕΟΚ και πρόεδρος της ΕΚΑΣΘ Σάββας Λόρτος και ο αντιδήμαρχος Γρεβενών Αθανάσιος Καραγιάννης που κήρυξε και την έναρξη των αγώνων.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  83
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  61
Δεκάλεπτα: 24-24, 54-33, 68-48, 83-61
Διαιτητές: Παφίλης-Κατωτικίδης
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ(Ζαφειράκης): Ιορδάνογλου 16(1), Βλάχος 5(1), Βαλές 9, Χαραλαμπίδης, Καβελάρης 2, Χατζηδημητρίου 19(1), Τσάπαλος, Τσατσούκ 4, Σαμιλίδης 2, Ράπτης, Σκόρδας 17, Παπαδάκης 9(1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Θεοδοσιάδης): Γαϊτάνης 9, Μαδεμλής, Θεολογίδης 11(1), Κακατσίδης 6(1), Γρηγοριάδης 10, Παρλακίδης-Κουτανίδης, Δημούδης, Κολοβής 19(1), Χατζόπουλος, Σαββαϊδης, Πολίτης-Περβανίδης, Πεδίκης 4.   

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΟΚ 82-39   2
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 83-61 2
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ 55-53  2
ΔΟΥΚΑΣ   53-55  1
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 61-83  1
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 39-82   1

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:00 ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
18:00 ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΟΚ
20:00 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
επιστροφή στην κορυφή