Menu

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες (28η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Μαρούσι... φοράει τα καλά του αφού μετά τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής βρίσκεται πολύ κοντά στην εξασφάλιση της ανόδου.

Η ομάδα του Κώστα Κεραμιδά νίκησε δύσκολα εντός έδρας τον Μανδραϊκό, την ώρα που ο Παπάγου πετύχαινε μεγάλη νίκη μέσα στην Ερυθραία, πιάνοντας τον Πανερυθραϊκό και υπερτερώντας πλέον έναντι αυτού στην ισοβαθμία.

 

Τα αποτελέσματα

Απόλλων - ΕΦΑΟΖ 55-68

Πρωτέας Β. - Κρόνος 66-59

Μαρούσι - Μανδραϊκός 69-63

Πανερυθραϊκός - Παπάγου 65-76

ΚΑΠ - Τρίτων 56-63

ΑΕΝΚ - Κορωπί 75-63

Πανελευσινιακός - Ιωνικός 74-63

Περιστέρι - Εργοτέλης 80-53

 

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 69-63

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 20-9, 23-27, 39-42, 69-63.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Στασινός 8 (1), Ξύδας 6 (1), Χρονόπουλος 20 (6), Μπαλάφας 8 (2), Κανέλλης 2, Στούκας 3, Σολωμός 9, Σουρλής 13 (1), Παπαγεωργόπουλος 4.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 10 (1), Κωτσόπουλος 2, Λιτόπουλος 10, Κούρτης 1, Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 12, Μουστόπουλος 4, Βαφιάς 5 (1), Ψυλέας 18 (3).

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 80-53

Διαιτητές: Μαρίγλη-Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 27-9, 44-20, 58-40, 80-53.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 4 (1), Ντακούλιας 4, Γοργόνης 10 (2), Πολυτάρχου 20 (4), Παπαντωνάκος 8 (2), Μάντζαρης 8 (1), Λυκογιάννης 11 (2), Κατιάκος 5, Γκιουζέλης, Δομπρογιάννης 6, Καπώνης, Στάθης 4.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Πινακουλάκης): Καρακωνσταντάκης 11, Σταράκης 10 (2), Βερτούδος 11, Χουχούμης 10 (1), Σκανδαλάκης, Καραλής 11.

 

 ΑΕΝΚ-ΚΟΡΩΠΙ 75-63

Διαιτητές: Τσαχάκης-Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-19, 30-34, 52-47, 75-63.

AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 8, Μοσχοβίτης 6, Κεφαλάς 10 (1), Μαρίνος 3 (1), Παπανικολάου 9 (1), Καραβανάς 16, Οικονομόπουλος, Δρακάκης, Ψαρόπουλος 23 (2).

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 4 (1), Καραδολάμης 11 (1), Κερασοβίτης 2, Αμπαράς 18 (4), Αγγελόπουλος 16, Ντάλλης 8, Σταθόπουλος 4, Δήμας.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΕΦΑΟΖ 55-68

Διαιτητές: Ορφανός Ι.-Σιδέρης

Δεκάλεπτα: 14-18, 27-34, 47-50, 55-68.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Ασημακόπουλος): Νασόπουλος 3 (1), Mπάρδας 3, Σπυρόπουλος, Mπασδέκης 13, Βαμβακάς 3 (1), Aρναουτάκης 6, Kυπριτζόγλου 9 (1), Xανιάς 2, Γεωργίου, Δενδρινός 10 (2), Παπουτσής 6.

ΕΦΑΟΖ (Zήβας): Παπαδημητρίου 11 (1), Γκαβασιάδης 14 (1), Γεωργοπαπαδάκος 5, Kαπετζόγλου 2, Nάκης 7 (1), Ξύδης 3 (1), Καστανιώτης 14 (1), Λεγκίκας 8, Tσιτσιγιάννης 4, Κοψιάς.

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ 74-63

Διαιτητές: Πολυχρόνης-Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 20-16, 41-27, 58-39, 74-63.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 10, Μιχαλούτσος 15 (1), Ντορμπάρης, Πέτρουλας 1, Μουμπάρακ 16 (3), Δούκας, Κεφάλας, Νέζης, Ρεκουνιώτης 11, Μαντζιώρης 21 (2).

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 14 (3), Παναγιωταράς 11, Καπινιάρης 6 (1), Παλαιοχωρίτης 7 (1), Βουγιούκας 4, Πάντσιος 2, Μπολάτογλου, Πετρόπουλος 11 (2), Περσίδης 8 (1).

 

ΚΑΠ-ΤΡΙΤΩΝ 56-63

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 20-18, 27-25, 41-40, 56-63.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 12, Γραμματίκας, Κόκκας, Γαπκιάδης 6 (1), Καρτέρης 8 (2), Πανταζής, Καραμπάς 14 (1), Ροδοστόγλου 8, Γαρδέλης, Θεοδωράκης 3, Kαγιαντζάς.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης 4, Κουτούλας 12 (3), Πετρόπουλος 3 (1),Καλαντζής 6 (2), Κουκουνιάς 1, Ντιμπ 12, Θυμνιός 17, Ασπρόπουλος, Κοντινός, Γκαβανόπουλος, Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος 2

 

ΠΑΝΞΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 65-76

Διαιτητές: Τσώνος-Τσαρούχα

Δεκάλεπτα: 20-19, 34-36, 50-60, 65-76.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης 2, Πρίτσος 18 (1), Σοφρωνάς 1, Κούσουλας 8 2, Καλλιανιώτης 3 (1), Γιαουρτόγλου 18 (1), Τοπάλης 4, Αντωνίου 3 (1), Δέλλιος 2, Γιανναλέτσος 6.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Σιμόπουλος, Αποστολίδης 9 (1), Δέδες 9 (1), Ζώρζος 11, Αρσένης 9 (3), Φακοπουλίδης 5, Καμπούρης, Χαϊκάλης 4, Γκάτζο 3 (1), Κακιούζης 26.

 

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΚΡΟΝΟΣ 66-59

Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης

Δεκάλεπτα: 20-20, 31-25, 43-40, 66-59.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ποδαράς): Τσακναρίδης, Καματερός, Βλάχος, Εμμανουηλίδης 14 (2), Αθηνιώτης 8, Μόρφης 4, Αυγενικός 16 (3), Βαρδαβάς 13 (1), Σκουλούδης, Παπαδής, Γάργαλης 9 (1), Πλουμής 2.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος, Χατζηελευθερίου): Μπάλας 15 (4), Στραγανιώτης 3, Ξιούρας, Αρχος, Δανάς, Ζούκας 2, Κόης 6 (2), Φρουσκλιάς 13 (2), Ηλιόπουλος, Μπέλη, Γκαϊντάσοφ 11 (2), Ματαλιωτάκης 9.

 

Η ΒΑΘΜΛΟΓΙΑ (Σε 28 αγώνες)

1. Περιστέρι 24-4 52

2. Μαρούσι 21-7 49

3. Παπάγου 19-9 47

4. Πανερυθραϊκός 19-9 47

5. Κορωπί 16-12 44

6. Μανδραϊκός 15-13 43

7. Ιωνικός Ν. 15-13 43

8. Πανελευσινικός 15-13 43

9. ΕΦΑΟΖ 14-14 42

10. ΑΕΝΚ 13-15 41

11. Πρωτέας Β. 13-15 41

12. Τρίτων 13-15 41

13. Κρόνος 11.17 39

14. Εργοτέλης 9-19 37

15. Απόλλων Σμ. 4-24 32

16. ΚΑΠ 3-25 31

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29η, 14/5)

ΕΦΑΟΖ - Πρωτέας Β.

Μανδραϊκός - Κρόνος Αγ. Δημ.

Παπάγου - Απόλλων

Τρίτωνας - Πανερυθραϊκός

Κορωπί - ΚΑΠ

Ιωνικός Ν. - ΑΕΝΚ

Εργοτέλης - Πανελευσινιακός

Μαρούσι - Περιστέρι

2ος Όμιλος

H Καρδίτσα βρίσκεται κοντά στην άνοδο μετά και τη νέα της νίκη, αυτή τη φορά εκτός έδρας στο Πευκοχώρι. Η ΧΑΝΘ στη μάχη της παραμονής πήρε μια ανάσα, ενώ η Καστοριά που έχει ήδη εξασφαλίσει την άνοδό της, ηττήθηκε από τον Ερμή Αγιάς.

Αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Πιερικός Αρχέλαος 71-65
Ερμής Αγιάς-Καστοριά 61-58
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Καρδίτσα 74-85
ΧΑΝΘ-Φίλιππος Βέροιας 81-70
Ανατόλια-Στρατώνι 59-71
Ερμής Λαγκαδά-Ασπίς Ξάνθης 70-64
Αίας Ευόσμου-Αγρίνιο 70-83
Γέφυρα-Πολύγυρος 77-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΓΕΦΥΡΑ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 77-68
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Παζόλης
Δεκάλεπτα: 29-20, 46-39, 63-55, 77-68.
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 9, Δανάκης 6, Βάσκος 2, Κολοκοτρώνης 6, Σαραντίδης, Καζαμίας 2, Μυλωνίδης 27 (2), Ευσταθιάδης, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 17 (2), Καρούζος 2.
Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Πιπιλιάρης 7, Πετρίδης 16 (2), Βούλγαρης 18 (2), Χρηστίδης 4, Ζαγορίτης, Νούκαρης 17 (2), Ακριτίδης 6, Mίκιτς.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 74-85
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λόρτος
Δεκάλεπτα: 18-25, 34-45, 52-65, 74-85.
Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 13 (2), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 19 (1), Μαυρίδης 14, Γαρέζος, Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 10 (1), Σταύρου 13 (1), Μάρκου, Βαϊντερλής.
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 4, Ζωιτσάκος, Λάκκας 11 (1), Μαυρογιάννης 10, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 14 (1), Παπαδόπουλος 21, Τριχόπουλος 7, Θέος 6 (1), Παππάς Γ. 5 (1).

ΧΑΝΘ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 81-70
Διαιτητές: Ζαχαρής-Τσουμαχίδης
Δεκάλεπτα: 25-23, 44-38, 72-56, 81-70.
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3 (10 ασ.), Αμπατζάς 7, Βλάχος 3 (1), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 21 (5), Ερμείδης Π. 13 (3), Γεωργάκης 8, Μελίδης 4 (1), Λευκαδίτης 18 (2).
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης, Τσούκας 9 (1), Βάλλιος 9 (1), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 25, Σιόλογκας 14, Θεοδωρίδης 4.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 71-65
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 22-19, 38-35, 58-56, 71-65
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης-Μούτσιος): Ιωάννου 4(1),Βουρνάς 10,Παπαδιονυσίου 4,Τοπουζίδης 8(1),Μουράτογλου 7(1),Σταυρόπουλος 2,Παπαρέγκας 13(3),Γεωργιάδης 11,Ψάλτου 13,Δημητρόπουλος.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 25(7),Καλτσουνάς,Γκογκίδης 11(1),Καραγκιολίδης 9(1),Χανέλλι,Τοπούζης 4,Κωνσταντινίδης 9,Τσιρογιάννης 7(1),Παπαμιχαήλ.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 59-71
Διαιτητές: Παπανικολάου Γ.-Κατωτικίδης
Δεκάλεπτα: 12-19, 34-36, 51-50, 59-71.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 3, Πρωτούλης 11, Βρεττάς, Σιώπης 11 (1), Γαλανίδης 16 (1), Συμεωνίδης 2, Αζίζης 3 (1), Σταματόγιαννης 8, Τζουβάρας 2, Βεργίνης 3, Κότσανος.
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 3, Κουντουραντζόγλου 2, Δελίδης 14 (4), Σουτζόπουλος 17 (2), Σαμαράς 5, Φλιάτης Ι. 9 (1), Θωμαΐδης 1, Φλιάτης Γ., Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 22.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΑΓΡΙΝΙΟ 70-83
Διαιτητές: Kαρακώστας-Κοντογιάννης
Δεκάλεπτα: 17-21, 32-44, 47-64, 70-83.
Αίας Ευόσμου (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Τσιμπής 16 (2), Μπαλτζόπουλος 9 (1), Καδής 5 (1), Δεληγιάννης 13 (2), Κόκουρας 7, Σεκαδάκης., Σπύρας 5 (1), Τσιακλάγκανος 8 (2), Καραμανώλης 7 (1).
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 4, Τασόπουλος 16, Σταμούλης 14 (4), Τάσσος 12, Πουρνάρας, Γκρέκας 18 (4), Μήτσου 13 (3), Μακρής 6.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 61-58
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τζιόπανος
Δεκάλεπτα: 18-14, 29-29, 48-43, 61-58.
Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Αγαπίου, Τσιαμπαλής 8 (1), Γκανέτσας 6 (2), Μηλιώνης 5 (1), Χαλκιάς, Κόμματος 17 (4), Περρωτής 5, Τριανταφύλλου 8 (2), Βαβάτσικος 10, Γούλας 2.
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 2, Χονδρογιάννης 5, Ματενίδης 4, Μπέγας, Απιδόπουλος 7, Ελευθεριάδης 14( 3), Τερσενίδης 2, Τασιούδης 2, Τεπετίδης 6 (2), Μπένας 14 (1), Τσότσος 2, Τακίδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 70-64

Δεκάλεπτα: 16-19, 36-31, 54-50, 70-64.

Διαιτητές: Δημάδης, Μελανίδης

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 6(2), Σπουργίτης, Μήνου 7 (1), Ακεψιμαίδης 10(2), Μάρουσιτς 15(1), Νώτης 4, Αβοκάτος, Πιλκούδης 10, Μέλλιος, Γκαμούρας 9, Καμπέρης, Καντάρκος 9

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Στεφανίδης, Παπαδάκης 15(2), Γρούδος , Τσιώγκας 3(1), Καραμπίνης, Τσιαβές 14, Κουτσογιάννης 7(1), Ασημάκης 5(1), Μασμανίδης 2, Μανδαλάκης 8, Πετς 9(1).

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες):

1. Καστοριά 52 (24-4)
2.Καρδίτσα 50 (22-6)
3. Ερμής Αγιάς 49 (21-7)
4. Αγρίνιο 45 (17-11)
5. Στρατώνι 44 (16-12)
6. Ερμής Λαγκαδά 43 (15-13)
7. Πευκοχώρι 43 (15-13)
8. Ασπίς Ξάνθης 42 (14-14)

9. Ανατόλια 41 (13-15)
10. Γέφυρα 41 (13-15)
11. Χαρίλαος Τρικούπης 41 (13-15)
12. Πιερικός Αρχέλαος 39 (11-17)
13. ΧΑΝΘ 38 (10-18)
14. Φίλιππος Βέροιας 37 (9-19)
15. Πολύγυρος 35 (7-21)
16. Αίας Ευόσμου 32 (4-24)

29η αγωνιστική (14/5):

Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Αγιάς
Καρδίτσα-Καστοριά
Φίλιππος Βέροιας-Χαρίλαος Τρικούπης
Στρατώνι-ΧΑΝΘ

Ασπίς Ξάνθης-Ανατόλια
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά
Πολύγυρος-Αίας Ευόσμου
Πευκοχώρι-Γέφυρα

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 07 Μαΐου 2017 21:21
επιστροφή στην κορυφή