Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες (30η αγωνιστική)

Η αυλαία έπεσε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών με το Περιστέρι και το Μαρούσι να παίρνουν και τυπικά το εισιτήριο της ανόδου από τον 1ο Όμιλο, ενώ από τον 2ο οι ομάδες που πανηγύρισαν με τη σειρά τους είναι η Καστοριά και η Καρδίτσα.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 71-80
Περιστέρι-Μανδραϊκός 96-76
Πρωτέας Βούλας-Παπάγου 66-51
Απόλλων Σμύρνης-Τρίτων 55-62
Πανερυθραϊκός-Κορωπί 76-64
ΚΑΠ-Ιωνικός Νικαίας 73-87
Νέα Κηφισιά-Εργοτέλης 79-68
Πανελευσινιακός-Μαρούσι 86-75

Οι αγώνες αναλυτικά

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΚΟΡΩΠΙ 76-64
Δεκάλεπτα: 16-20, 36-34, 57-48, 76-64
Διαιτητές: Μπούκας – Καλογριάς
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Πρισκομάτης 6 (1), Καλλανιώτης 9 (1), Πρίτσος 8 (1), Νικολόπουλος 2, Γιαουρτόγλου 18 (4), Τοπάλης, Υφαντής 2, Αντωνίου 7 (1), Γιανναλέτσος 15 (1), Καλούδας 6 (2), Αλεξίου 3 (1)
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 2, Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Καραδολάμης 19 (3), Κερασοβίτης 10, Αμπαράς 17 (3), Αγγελόπουλος 6, Ντάλλης, Σταθόπουλος 5 (1), Γιαννόπουλος 2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΤΡΙΤΩΝ 55-62
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Ισιγώνης
Δεκάλεπτα: 14-19, 26-35, 40-48, 55-62.
Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος, Δεράος): Νασόπουλος 3 (1), Mπάρδας 14, Βαμβακάς 3 (1), Aρναουτάκης 10, Kυπριτζόγλου 13 (3), Xανιάς 2, Σιδέρης, Δενδρινός 6 (1), Γεωργίου 4 (1), Παπουτσής.
Τρίτων (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης 4, Κουτούλας 2, Μπαρτζώκας, Καλαντζής 5, Κουκουνιάς 9, Ντιμπ 11 (1), Θυμνιός 6, Ασπρόπουλος 6 (2), Γκαβανόπουλος 19 (3), Σελεμενάκης.

ΑΕΝΚ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 79-68
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Χουγιάζος
Δεκάλεπτα: 22-17, 33-38, 56-50, 79-68.
AENΚ (Λιόγας): Γεωργαντζάς 2, Μοσχοβίτης 12 (1), Κεφαλάς 18 (6), Δημητριάδης 1, Καράμπελας 4, Παπανικολάου 7 (1), Χατζηνικόλας 11, Καραβανάς 14, Οικονομόπουλος 3, Μανούσος 7 (1), Αλετράς, Δρακάκης.
Εργοτέλης (Πινακουλάκης): Καρακωνσταντάκης 12 (2), Βερτούδος 20, Χουχούμης 14 (1), Καραλής 22 (2), Σκαμνάκης, Σταράκης.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΕΦΑΟΖ 71-80
Διαιτητές: Γιακείμη, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 17-18, 38-39, 58-59, 71-80
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Μπάλας 4(1), Στραγανιώτης 18, Δανάς, Ξιούρας 7(2), Ηλιόπουλος, Παπανικολάου, Κόης 18(3), Φρουσκλιάς 8(1), Μπέλη, Γκαιντάσοβ 5(1), Ματαλιωτάκης 11.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Κοψιάς 9(1), Γκόντγουιν 3(1), Γκαβασιάδης 11(1), Γεωργοπαπαδάκος 3, Καπετζόγλου 11(1), Νάκης 4, Ξύδης, Καστανιώτης 14(1), Λεγκίκας 22(2), Τσιτσιγιάννης 3(1), Τηλιόπουλος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 66-51
Διαιτητές: Πόντας-Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 20-19, 32-33, 43-41, 66-51.
Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς): Πλουμής 13(3) , Εμμανουηλίδης 9 (1) , Αθηνιώτης 6, Σκουλούδης, Βαρδαβάς 9, Μόρφης 4, Αυγενικός 7 (1), Μούτσα, Καματερός 8, Γάργαλης 7, Βλάχος.
Παπάγου (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Φακοπουλίδης 16 (1), Κακιούζης 10, Δέδες 6, Γκάτζο 3 (1), Σιμόπουλος 2, Χαϊκάλης 5 (1), Αποστολίδης 7, Αρσένης 2, Γεωργούλης, Φωτήτζογλου, Μερκούρης.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ 86-75
Διαιτητές: Μαραμής-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 23-23, 52-45, 67-61, 86-75.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 6, Μιχαλούτσος 20 (4), Πέτρουλας 1, Μουμπάρακ 14 (2), Σιδέρης 1, Δούκας 13 (1), Κοντός, Δρακωτός, Πούρης, Ντορμπάρης 4, Ρεκουνιώτης 16, Μαντζιώρης 11 (1).
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 6, Ξύδας 9 (2), Χρονόπουλος 19 (3), Κανέλλης 6 (2), Σολωμός 7, Σουρλής 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 10, Καπετάνιος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Μπαλάφας 13 (3).

ΚΑΠ-ΙΩΝΙΚΟΣ 73-87

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Λαζόγκα

Δεκάλεπτα: 15-23, 39-48, 54-65, 73-87.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 25 (2), Γραμματίκας 6 (2), Κόκκας 2, Γαπκιάδης 2, Καρτέρης 3 (1), Καραμπάς 19 (3), Καγιαντζής, Θεοχαράκης, Ροδοστόγλου 13 (1), Αρσενικός, Γαρδέλης 3.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 12 (1), Παναγιωταράς 19 (4), Καπινιάρης 10 (2), Παλαιοχωρίτης 3 (1), Βουγιούκας 14, Παπαγεωργίου 2, Πετρόπουλος 12 (2), Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 13 (1), Καλογερίας.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 96-76
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 19-23, 46-46, 76-54, 96-76
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 10(1), Ντακούλιας, Γοργόνης 11, Μαγκουνής 19(3), Πολυτάρχου 20 (6), Παπαντωνάκος 3(1), Μάντζαρης 15(2) , Λυκογιάννης 8 , Κατιάκος 6, Τασόπουλος, Γκιουζέλης, Χουγκάζ Ν.
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 17(1), Κωτσόπουλος 9(3), Παπανικολάου, Λυτόπουλος 5,Γεωργοπαπαδάκος 6, Κούρτης 13(1), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 12, Βαφιάς 4, Ντότσι, Ψυλέας 10

Η τελική βαθμολογία

  1. Περιστέρι 56 (26-4)
  2. Μαρούσι 51 (21-9)
    3. Παπάγου 50 (20-10)
    4. Πανερυθραϊκός 50 (20-10)
    5. Ιωνικός Νικαίας 47 (17-13)
    6. Κορωπί 47 (17-13)
    7. Πανελευσινιακός 46 (16-14)
    8. Τρίτων 45 (15-15)
    9. Μανδραϊκός 45 (15-15)
    10. Πρωτέας Βούλας 45 (15-15)
    11. ΕΦΑΟΖ 45 (15-15)
    12. Κηφισιά 44 (14-16)
    13. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 42 (12-18)
    14. Εργοτέλης 40 (10-20)
    15. Απόλλων Σμύρνης 34 (4-26)
    16. ΚΑΠ 33 (3-27)

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ερμής Αγιάς-Φίλιππος Βέροιας 86-75
Καστοριά-Πιερικός Αρχέλαος 90-59
Γέφυρα-Καρδίτσα 70-89
Χαρίλαος Τρικούπης-Στρατώνι 79-74
ΧΑΝΘ-Ασπίς Ξάνθης 66-73
Ανατόλια-Αγρίνιο 62-64
Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος 76-81
Αίας Ευόσμου-Ευρώπη Πευκοχωρίου 70-78

Οι αγώνες αναλυτικά

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 70-78
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δόλγυρας
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-39, 57-60, 70-78.
Αίας Ευόσμου (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Τσιμπής 11 (1), Μπαλτζόπουλος 7 (1), Καδής 4, Δεληγιάννης 3 (1), Σικαλίδης, Δεμερτζής, Κόκουρας 23, Σεκαδάκης, Σπύρας 3 (1), Τσιακλάγκανος 5 (1), Καραμανώλης 14 (1).
Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 4, Μητσάκης 2, Λεμονάκης, Μουρατίδης 27 (4), Μαυρίδης 16, Γαρέζος 9 (1), Καραϊσκάκης, Καραθανάσης 3 (1), Σταύρου 14 (2), Kιγμέτογλου 1, Μάρκου, Βαϊντερλής 2.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 90-59
Διαιτητές: Φούτζηλας-Πετανίδου
Δεκάλεπτα: 18-19, 40-37, 65-51, 90-59.
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 25 (5), Χότζα 4, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 11, Μπέγος 7 (1), Τερσενίδης 7 (1), Τεπετίδης, Αντωνιάδης 9 (1), Μπένας 6, Τσότσος 16.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 14 (4), Καλτσούνας 9 (3), Καραγκιολίδης 16 (2), Χανέλλι 2, Τοπούζης 6, Κωνσταντινίδης 7, Μπόζογλου 2.

ΓΕΦΥΡΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 70-89
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 17-21, 37-58, 56-73, 70-89.
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 5, Δανάκης 19 (2), Κολοκοτρώνης 8 (1), Καζαμίας 3 (1), Σαραντίδης 3 (1), Μυλωνίδης 16 (1), Ευσταθιάδης 2, Ταραμάς 2, Ιατρίδης 3 (1), Μπίσκας 5, Καρούζος 4.
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 3 (1), Κουρέπης 6, Ζωιτσάκος 1, Λάκκας 15 (2), Μαυρογιάννης 9, Παππάς Κ. 16 (3), Πάσσας 6 (1), Καμαριώτης 8 (1), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 3 (1), Θέος, Παππάς Γ. 16 (2).

ΧΑΝΘ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 66-73
Διαιτητές: Τσιαπλής-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 12-19, 24-37, 52-58, 66-73.
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Αμπατζάς, Βλάχος 8 (2), Ιορδάνογλου 22 (2), Ελευθεριάδης 3, Δούκας, Ερμείδης Π. 4 (1), Γεωργάκης 11 (1), Παπαζούδης 2, Λευκαδίτης 7, Ερμείδης Δ. 5, Μελίδης 4 (1).
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Μασμανίδης 6, Παπαδάκης 11 (1), Γρούδος 3, Τσιώγκας 3 (1), Στεφανίδης 7 (1), Κουτσογιάννης 10 (1), Ασημάκης 5, Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 14 (1), Πετς 11 (2).

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 79-74
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-19 21-18 19-23 24-14
Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης-Μούτσιος): Ιωάννου, Βουρνάς 6, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 22 (3), Τοπουζίδης 15 (3), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος 12, Παπαρέγκας 10, Γεωργιάδης 6, Ψάλτου 4, Δημητρόπουλος, Τσαπατώρης.
Σ.Α.Στρατώνιου (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κελεσίδης 13 (2), Δελίδης 9 (3), Σουτζόπουλος 8 (2), Σαμαράς 3 (1), Φλιάτης Ι. 13 (2), Θωμαίδης 7, Φλιάτης Γ., Πολιτόπουλος 5 (1), Δασκαλόπουλος 16.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 78-61
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Δεκάλεπτα: 20-17, 42-29, 57-4478-61.
Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 5 (1), Σπουργίτης 2, Μήνου 10 (2), Ακεψιμαΐδης 27 (7), Δημητρακόπουλος, Αβοκάτος 2, Πιλκούδης 8, Μέλλιος 3, Γκαμούρας 14, Καντάρκος 7.
Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης 2, Πιπιλιάρης 17, Πετρίδης 11, Βούλγαρης 5 (1), Χρηστίδης 4, Νησιώτης 13, Νούκαρης 5 (1), Ακριτίδης 6, Mίκιτς.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 79-74
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-19, 36-37, 55-60, 79-74.
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου, Βουρνάς 6, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 22 (3), Τοπουζίδης 15 (3), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος 12, Παπαρέγκας 10, Γεωργιάδης 6, Ψάλτου 4, Δημητρόπουλος, Τσαπατώρης.
Στρατώνι (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Κελεσίδης 13 (2), Δελίδης 9 (3), Σουτζόπουλος 8 (2), Σαμαράς 3 (1), Φλιάτης Ι. 13 (2), Θωμαΐδης 7, Φλιάτης Γ., Πολιτόπουλος 5 (1), Δασκαλόπουλος 16.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 62-64
Δεκάλεπτα: 20-12, 36-29, 46-48, 62-64.
Διαιτητές: Δημάδης-Ελευθεριάδης.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ξενιτίδης, Πρωτούλης 6 (2), Βρεττάς 11 (3), Σιώπης 3 (1), Γαλανίδης 10 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 13, Αζίζης 1, Σταματόγιαννης 10 (1), Τζουβάρας 3, Βεργίνης 4, Κότσανος 1.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 6 (2), Μπερερής 6 (1), Πουρνάρας, Δασκαλάκης, Τάσσος 10, Γκρέκας 10, Μήτσου 22 (5), Μακρής 10.

Η τελική βαθμολογία

1. Καστοριά 55 (25-5)
2. Καρδίτσα 54 (24-6)
3. Ερμής Αγιάς 52 (22-8)
4. Αγρίνιο 49 (19-11)
5. Στρατώνι 47 (17-13)
6. Πευκοχώρι 46 (16-14)
7. Ερμής Λαγκαδά 45 (15-15)
8. Χαρίλαος Τρικούπης 45 (15-15)
9. Ασπίς Ξάνθης 45 (15-15)
10. Ανατόλια 44 (14-16)
11. Γέφυρα 44 (14-16)
12. Πιερικός Αρχέλαος 42 (12-18)
13. ΧΑΝΘ 40 (10-20)
14. Φίλιππος Βέροιας 39 (9-21)
15. Πολύγυρος 38 (8-22)
16. Αίας Ευόσμου 35 (5-25)

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 21 Μαΐου 2017 22:29
επιστροφή στην κορυφή