Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στους δύο Ομίλους της Α2 Γυναικών. Στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής ο Σπόρτιγκ επικράτησε με 51-42 του  Ζωγράφου και στον 2ο Ομιλο, ο Ηρακλής με 63-43 της Ολύμπια Λάρισας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής

Ανταγόρας Κω-Μελίσσια  56-80
Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΣ Ηλιούπολης  60-68
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων  77-48
Προφήτης Ηλίας-Αγία Παρασκευή  50-93Σ
Σπόρτιγκ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 51-42
ΓΑΣ Καλυβίων – Αρης Πετρούπολης 77-60

Aναλυτικά τα παιχνίδια

Ανταγόρας Κω – ΚΑΟ Μελισσίων 56-80
Διαιτητές: Αντωνιάδης- Αγγελής
Δεκάλεπτα ήταν: 11-17, 25-45, 43-59, 56-80
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα 3, Γαλαχουσίδη 1, Φραζή 2, Σαράγια, Πατμίου 5(1), Βελούδου 6, Σβύνου 8, Στάκκου, Κασάπογλου 23(5), Χατζηνικολάου.
Κ.Α.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 21(3), Σατρατζέμη, Αθανασίου 12(4), Κουρούβανη 3(1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 12(2), Βαγδατλή, Χιώτη 14, Νικολέττου 2, Γιαννακοπούλου 14(1), Κανέλλου 2.

Σπόρτιγκ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 51-42
Διαιτητές: Ναστουλης, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 22-18, 26-26, 39-34, 51-42
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Διαμαντής): Τσαφαρά 3(1), Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 10(1), Δανδουλάκη Α., Σιαλάι 6, Ιωαννίδου 6, Δανδουλακη Μ. 4, Νίξινα 12, Σιδέρη, Φουράκη Στ. 10.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 4, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 12, Ζουρνη 9, Πατέρα 9(1), Μάνου, Κελάρη 8(2), Βάσιου.  

Ελευθερία Μοσχάτου- ΓΣ Ηλιούπολη 60-68
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 11-16, 24-34, 40-47, 60-68
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα , Χελιώτη 23, Τζουγκράκη 11 (1), Μίχου 18, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 3 (1),Ξεπαπαδέα 5 (1), Καρανάσιου, Κρίτσαλου
Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλλος): Ευαγγελλάτου Α., Κουταλιανού, Θεοδώρου  17, Καλοπήτα 3, Πράπα 11 (1), Πετράκη, Στεφάνου 16, Οικονομίδου 16, Ντάνου 5 (1).

Προφήτης Ηλίας – Αγία Παρασκευή 50-93
Διαιτητές: Μελισσάρης, Κούλης
Δεκάλεπτα : 8-23, 19-44, 37-66, 50-93
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 5, Σπύρη 2, Τζάρου 10, Νεαρχάκου 7(1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 11, Οικονομάκη Ζ. 4, Μουτεβελή, Πούλη 9(1), Γιαννοπούλου 2.
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γρίσπου 4, Βαμβακά 14, Κλείτσα 22(6), Πετυχάκη Σ. 6, Πολιτοπούλου 15(4), Πετυχάκη 10, Αμίτση 3(1), Σαπαλίδου 5, Κούκη 14.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΟΑ Χανίων 77-48
Διαιτητές: Αντωνίου, Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 20-11, 35-23, 67-30, 77-48
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος): Δασκαλοπούλου 29(3), Πανταζή 16, Χόντο 3(1), Ρούτση, Σιγάλα 2, Κυριακοπούλου 9(1), Μπίτα, Γκέργκι, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 8, Ζουρτσάνου 6, Μήτση.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου) : Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 2, Σκορδυλάκη, Κασωμένου, Σκουμπάκη, Κουφογιάννη 13(1), Ψυχογιού 16(4), Καζαντζή, Δασκουλίδου, Παπαμαρκάκη 4(1), Ακρίβου 11.

ΓΑΣ Καλυβίων – Αρης Πετρούπολης 77-60
Διαιτητές: Σιδέρης, Νερομυλιωτης
Δεκάλεπτα: 27-20, 41-34, 59-47, 77-47
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου – Κωτσάκη): Παζαρίδη 2, Σταμάτη 10(2), Καμμένου 20(6), Καλημέρη, Ρετζεμπέρη 22, Αξιοπούλου 7, Τσουκαλά 11(1), Μαστρογιαννίδου 5, Γκίνη, Αυτζή.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης): Γουλα Φ., Ναυροζίδου 6, Γούλα Κ., Μαρινη 13(1), Βιντσιλαίου 26, Καββαδια 3(1), Αρβανίτη 2, Ανωγειανάκη 10, Φάσουρα.

Βαθμολογία

1.  Σπόρτιγκ 21
2. Ελευθερία Μοσχάτου 19
3. Αγία Παρασκευή 19
4. ΓΣ Ηλιούπολης 19
5. Αρης Πετρούπολης 18
6. Μελίσσια 18
7. ΓΑΣ Καλυβίων 17
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 15
9. ΟΑ Χανίων 15
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14
11. Ανταγόρας Κω 12
12. Προφήτης Ηλίας 11

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)
Σπόρτιγκ-Ανταγόρας Κω
Προφήτης Ηλίας-Μελίσσια
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγία Παρασκευή
ΓΑΣ Καλυβίων-ΟΑ Χανίων
Ελευθερία Μοσχάτου-Αρης Πετρούπολης
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 46-43
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας  63-43
ΕΟ Σταυρούπολης-Πανσερραϊκός 23-46
Ναύαρχος Βότσης-Τιτάνες Δράμας 77-51
Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 50-48
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 77-31

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια

Αρης – Απόλλων Καλαμαριάς 50-48
Διαιτητές: Σελεβός-Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 9-7, 23-25, 37-34, 50-48
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 14(1), Κωστανάκη 4, Γράψα 9, Κωφοκώτσιου 2, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 13, Βεντούρα 2, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου, Γκομπετζίσβίλι.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 3(1), Αντωνιάδου 9, Τσίτσιου 6, Παλλάνη 5, Οικονόμου 2, Ακσεχέρογλου 13, Σιφναίου 5, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή, Παπαρέντη 2, Θωμάρεϊς 1.

Ηρακλής – Ολύμπια Λάρισας 63-43
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 21-7, 36-18, 59-28, 63-43
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 11(1), Τσουμπερλή 9(1), Γιαννοπούλου 13(1), Ελευθεριάδου 6(2), Θωμά 7, Τζιότζιου 1, Γιαννούδη 14(1), Μυγδαλιά 2, Κλιματσάκη, Καλογρίδου, Σιδηροπούλου, Τζέλου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Σολωμού 8(1), Σουλιώτη 6(1), Ντριστέλα,  Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 15(1), Μπενέκη 7.

ΕΟ Σταυρούπολης – Πανσερραϊκός 23-46
Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 8-17, 13-23, 21-29, 23-46
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Χαλκίδου 9, Πεχλιβανίδου Δ. 4, Πεχλιβανίδου Σ. 3, Βέκιου 3(1), Κανέλλογλου 2,  Γούτη, Αντωνιάδου, Ανδριοπούλου, Χατζηστρατή 2.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Τσάντα 2, Πιτσιάβα 7 (1), Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 12, Χύσα 2, Σιδερίδου, Γκανάτσιου 7, Κίναλη, Σιάκκα, Νασιάκου 2, Βλάχβεη 2, Μίχου 2.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πιερικός Αρχέλαος 46-43
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 15-14, 23-24, 32-34, 46-43
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9(3), Εμμανουηλίδου 10, Καλομιτσίνη 4, Ψαρρά 8, Τσαγκαρίδου 4, Τζίκου 5, Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Πασιούδη 4.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 2, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 2, Φλώρου 24, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα, Μπαγκλαρίδου, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου 1, Γκρίτζαλη 3(1).

Ναύαρχος Βότσης – Τιτάνες Δράμας 77-51
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 8-12, 25-22, 47-37, 77-51
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 18(3), Καζαντζή Σπ. 12, Αραμπατζή 8(1), Καζαντζή Στ. 22(4), Παρδάλη 2, Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 6, Αβραμίδου 7.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Μαραγκού 19(2), Καριώτη 2, Τερπίδου, Σαμολαδά 15(2), Τζιαμπάζη 6(2), Γιαντσιώρη 8, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου 3(1).

ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης 77-31
Δεκάλεπτα: Τσάλλας-Αγαγιώτου
Διαιτητές: 19-18, 45-25, 67-29, 77-31
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 7, Πετρίδου 16, Κατσαμούρη, Λάλου 6, Σταμπή 6, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 13, Τζήμου 9, Βατσιτσίδου 4, Σακκά.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 8(2), Παυλάκη 4, Ευθυμίου, Βασιλειάδου 2, Κάραλη 4, Σιγιώργη 6, Μαμαλίγκατζη 4, Πετρίδου, Μωϋσένκου 5.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 21
2. Αρης 20
3. ΑΕ Πυλαίας 19
4. Πανσερραϊκός 19
5. Τιτάνες Δράμας 18
6. Ολύμπια Λάρισας 17
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 17
8. Απόλλων Καλαμαριάς 15
9. Πιερικός Αρχέλαος 14
10. Ναύαρχος Βότσης 13
11. ΕΟ Σταυρούπολης  12
12. Ασπίδα Ξάνθης  11

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος
Ναύαρχος Βότσης-Απόλλων Καλαμαριάς
ΕΟ Σταυρούπολης-Τιτάνες Δράμας
Ηρακλής-Πανσερραϊκός
Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας

 

επιστροφή στην κορυφή