Menu

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

Ο Ιωνικός που νίκησε άνετα στην έδρα του το Παγκράτι συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής και ο Πανερυθραϊκός να κρατάει τη δεύτερη θέση με την επιβλητική εκτός έδρας νίκη του επί της Νέας Κηφισιάς.
Μεγάλα "διπλά" πήραν το Ηράκλειο στην έδρα της Δάφνης και ο Νικηφόρος / Μάνδρας στον Τρίτωνα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ιπποκράτης – Πρωτέας Β. 86-68
ΑΕΝΚηφισιάς – Πανερυθραϊκός 66-85
Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρ. 65-72
Ικαρος Ν.Σμ. - ΚΑΟΚορίνθου 74-91
Ιωνικός Ν. - Παγκράτι 95-66
Δάφνη Δ. - Ηράκλειο 84-88
Τρίτωνας – Νικηφόρος Μάνδρας 74-77
Κορωπί - ΕΦΑΟΖ 70-69


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 13 αγώνες)


1.Ιωνικός Ν. 12-1 25
2. Πανερυθραϊκός 9-4 22
-----------------------------------------
3.Ηράκλειο 8-5 21
4.Ιπποκράτης 8-5 21
5.Διαγόρας Δρ. 8-5 21
6. Νικηφόρος Μάνδρας 7-6 20
7.Τρίτων 7-6 20
8.ΕΦΑΟΖ 6-7 19
9.Πρωτέας Β. 6-7 19
10.ΚΑΟΚορίνθου 6-7 19
11.Παγκράτι 5-8 18
12.Δάφνη Δ. 5-8 18
--------------------------------------
13.ΑΕΝΚηφισιάς 5-8 18
14.Πανελευσινιακός 5-8 18
15.Κορωπί 4-9 17
16.Ικαρος Ν.Σμ. 3-10 16


Τα φύλλα αγώνα:

ΚΟΡΩΠΙ – ΕΦΑΟΖ 84-80
Δεκάλεπτα: 25-18, 39-36, 64-58, 84-80
Διαιτητές: Αναστασίου-Σπυρόπουλος
Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 4, Γκοντόπουλος 20 (6), Σερέτης 2, Αγόρης 12 (1), Σιμιτζής 2, Σπανός 12 (1), Μαλτέσιος 11 (15 ριμπ.), Γκίνης 10 (2), Πετς
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος, Εμμανουηλίδης 6 (1), Γκαβασιάσης 13, Κοψιάς 6, Στάθης 2, Αλεξανδρόπουλος 6 (1), Σαμοθράκης 10 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Υφαντής 12, Παπαρέγκας 21 (2).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 95-66
Δεκάλεπτα: 23-17, 47-43, 76-58, 95-66
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Γαρίνη
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Βασιλόπουλος Θοδ. 4, Κοντραφούρης, Κουντουράς 11(3), Καράμπουλας 17(1),Βουγιούκας 9 , Πετροδημόπουλος 4 , Κατράνης ,Βασιλόπουλος 18(4 τρ. 11 ασ.), Κανονίδης 20(2), Κατούφας 9, Μπατής, Παλαιοχωρίτης 3(1)
Παγκράτι( Λυτόπουλος) : Κούτρας, Καυκής 13(3),Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Λυτόπουλος 1, Τανταρούδας, Τζατζάς 9, Χριστόπουλος 19(2), Γερονίκος 2, Ξιούρας, Μπένος 12, Φάσουρας.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 84-88
Δεκάλεπτα: 18-11, 30-31, 55-63, 84-88
Διαιτητές: Λιότσος-Τσάτσης
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 11, Καπώνης 5 (1), Χρυσός, Σωφρονάς 2, Γκινης 16 (1), Μιχόπουλος 20 (5), Γκιουζέλης 2, Τσιάκος 27 (1), Τσελεμπής.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κιτσος-Καλυβιασακης, Σταμπουλής 18 (1), Μποχωρίδης 12 (1), Λάκκας 10, Πετράκης 3 (1), Λιανός 19 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 20, Παπαδάκης 4.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 86-68
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-34, 65-49, 86-68
Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Νάστος
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 19(2), Τρύπας 13(3), Ονάσογλου 13(2), Σκούφης 9(1), Ασημακόπουλος 17(1), Λεκάκης 5, Χαρίσης 8 (1), Τσακαλέρης, Γιουσέμογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Μπάλας 8(2), Αγγελόπουλος 12, Λάτσης, Παπάδης, Ματσάγγος, Αθηνιώτης, Αυγενικός 10(1), Τοπάλι 6, Βαρδαβάς 10, Ματαλιωτάκης 17, Μόρφης 1, Καματερός 4

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 66-85

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-46, 49-70, 66-85

Διαιτητές: Στρέμπας, Καραβίτης

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λιόγας): Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 12 (1), Κεφαλάς 8, Μαρίνος, Πριτσιούλης, Ντουζίδης 11 (2), Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 8, Αλετράς, Πρέκας 4, Κωνσταντακόπουλος, Ψαρόπουλος 9 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (7 ριμπ.), Στεργίου 3 (1), Καλλιανιώτης 6 (1), Δερμιτζάκης 27 (8/9 τρίπ.), Τσακίρης 14 (1), Σκάνδαλος 9 (6 ασίστ), Γιαουρτόγλου 5 (1), Λέπουρης 2, Αντωνίου, Μακρόπουλος 4, Σταθόπουλος 5, Καλούδας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 65-72

Δεκάλεπτα: 18-19, 41-36, 53-51, 65-72

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Πόντας

Πανελευσιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 6, Νικολακόπουλος 8, Κελαϊδής 16 (2), Ηλιάδης, Ζούμπος 17 (1), Τζιάλας 2, Στέφος, Δούκας 2, Μαντζιώρης 14 (4)

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 9 (1), Λυκογιάννης 6, Καραλής 5 (1), Πέττας 18, Κωνστντώνης, Μαυροειδάκος 3, Παπαδολιάς 12, Κατιάκος 11, Καραβανάς 8.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 74-91
Δεκάλεπτα: 18-16, 33-42, 55-66, 74-91
Διαιτητές : Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μάνος): Πασπαλάς, Μελισουργός 1, Βελιντζιώτης 11, Γραμματικός 15 (2), Σπθρόπουλος 12 (2), Βούζας 12 (1), Λάβαρης, Γιαννακοδήμος, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 8 (2), Ανέστης 4, Ζούκας 5.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Στρατής 6 (2), Ζάρκος, Σακελαράκης 9, Μακρής 18 (2), Κατσαμάκης 16 (4), Καρούζος 11 (1), Κεφαλάς 11 (2), Γεωργούλης 2, Αντωνόπουλος, Σκορδας 4, Γιανναλέτσος 14.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 74-77
Δεκάλεπτα: 22-26, 45-49, 54-60, 74-77
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Μαγκουνής
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 2, Κούτουλας 17 (4), Καλατζής 5 (1), Τασσόπουλος 3, Ντιμπ 13 (3), Θυμνιός 8, Καραδολάμης 9 (2), Γκαβανόπουλος 9 (1), Κουκουνιάς 8.
Μανδραϊκός (Μπεκές) : Τζιβελέκας 12 (1), Κούσουλας 17 (2), Καραμπάτσος 13 (2), Γκατιάσοφ 5 (1), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 11, Βαφειάς 4, Γεωργοπαπάδακος 8, Ψυλέας 7 (2).


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η – 21/01/18)

Πανερυθραϊκός – Ιπποκράτης
ΑΕΝΚηφισιάς – Πανελευσινιακός
Πρωτέας Β. - Ικαρος Ν.Σμ.
ΚΑΟΚορίνθου – Ιωνικός Ν.
Παγκράτι – Δάφνη Δ.
Ηράκλειο – Τρίτων
Μάνδρα – Κορωπί
ΕΦΑΟΖ – Διαγόρας Δρ.

2ος Όμιλος

 

EYPΩΠH 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΑ 65-56

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 16-15, 37-24, 52-44, 65-56

Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζίδης 2, Λαζαρίδης , Tζουβάρας 8(2), Mαυρίδης 6, Kαραμπέκης 6, Mυλωνίδης 10(1), Kιγμέτογλου 16(1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 3, Δανάκης 14(1)

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 4, Ντίνος 11(3), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος 6(1), Σιόλογκας 11, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 17(1), Λούτας, Τέλιος, Καραδήμας Χ., Μακρής 5

 

Καβάλα-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 85-78

Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Ντόγκας

Δεκάλεπτα: 21-15, 47-33, 74-57, 84-78

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 19(2), Χονδρόπουλος 3(1), Καπινιάρης 20(4), Τάταρης 7, Αθανασιάδης 14(2), Κουμλέλης 4, Πιεβάλιτσα 3(1), Παπάς 15(2)

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζης 15(5), Αρνιδης 11(3), Δημας 20(2), Χατζημιχαηλιδης 3, Στολης 7(1), Κωνσταντινιδης , Μπάκος ,Παπαδόπουλος 7, Βαιντερλης , Βελισσαρίου 15(3)

 

Γέφυρα – Αγρίνιο 68-60

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 12-16, 26-38, 49-49, 68-60

Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Νικολαΐδης , Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10(2), Γαρέζος 8, Παπαδόπουλος 5, Σιώπης 17(4), Σαραντίδης , Ταουσάνης 10, Προύσαλης, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης, Μπίσκας 18(2).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 3(1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 12(1), Γκρέκας 3, Κυριλής Δ., Τάσσος 9, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 6(1), Σταύρου 11(1), Τάγκας.

 

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Γ.Α.Σ Χαλκηδόνας 84-56

Διαιτητές: Ρίζος-Μαγκάφας

Δεκάλεπτα: 22-17 18-08 21-20 23-11

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7 (1), Λειβαδάς, Ξηρός 6, Μουράτογλου 18(1), Περρωτής 8, Τριπολίδης Δ. 4, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος 12, Παπαζήσης, Τριπολίδης Γ. 2, Πολίτης 21(5).

Γ.Α.Σ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 11(2), Μακρίδης 7, Παπαδόπουλος 3, Πεταλωτής 7(1), Σεφερίδης 6, Μηντζαρίδης 2, Μπατάκος 1, Κοτζογιάννης 16, Παναγιώτου 3(1).

 

Ασπίδα-Ανατόλια 58-76

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 17-20, 31-27, 52-50, 58-76.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης ): Αμούτζιας 7, Παπαδάκης 7(1), Γρούδος 13(1),Τσιώγκας 7(1), Σαββίδης 2, Κλωνάρας 1, Ανθής, Κουτσογιάννης 15(3), Γκέλιος 5(1), Απιδόπουλος 4, Παπανικολάου, Μασμανίδης 4

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛIΑ (Γκαϊτατζής) : Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9(1), Βλάχος 6(2), Ψυχίδης, Γαλανίδης 16(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 7, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 10, Καραποστόλου 24(4)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 75 ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 100

Δεκάλεπτα: 15-26, 33-54, 59-80, 75-100

Τιτάνες Π. (Πετρόπουλος): Μπιζιώτης 3, Γεωργαντάς 23 (2), Μηλιώνης 9 (1), Μακρής 6 (2), Μούμογλου 14, Μανδαλάκης 17 (1), Αποστολάκης (2).

Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζάς 18 (4), Μήνου 4, Ελευθεριάδης 10 (2), Τοπουζίδης 4 (1), Μάρουσιτς 21 (4), Παρίτσης 9, Πιλκούδης 6, Δημητρακάς 6 (1), Γκαμούρας 10, Χριστοδούλου, Θάνος 9.

ΓΕΦΥΡΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 68-60

Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 12-16, 26-38, 48-49, 68-60

Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10 (2), Γαρέζος 8, Παπαδόπουλος 5, Σιώπης 17 (4), Σαραντίδης, Ταουσάνης 10, Μπρούσαλι, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης, Μπίσκας 18 (2)

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 3 (1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 12 (1), Γκρέκας 3, Κυριλής, Τάσσος 9, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 6 (1), Σταύρου 11 (1), Τάγκας

ΕΛΙΜΕΙΑ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 58-81

Δεκάλεπτα: 12-22, 32-40, 46-67, 58-81

Διαιτητές: Γερακίνης-Παπαδόπουλος Χ.

Ελίμεια (Μακρής): Μακρής 4, Τσιμίδης 9, Τσούκας 17 (3), Νικολάου 5, Μαλιούρας 5, Κούβελας 3, Πεχλιβανίδης 3, Τσιάμης 2.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 13 (2), Σιδερίδης, Γεωργιανός 8 (2), Γκάτζιας 12 (1), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 4, Τοπάλης, Κεμανετζής, Θολιώτης 2, Κακιούζης 25, Τσέλιος 2.

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες):

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 24 (11-2)
  2. Ίκαροι Σερρών* 22 (10-2)
  3. Καβάλα* 21 (9-3)
  4. Ερμής Λαγκαδά 21* (9-3)
  5. Ευρώπη Πευκοχωρίου* 19 (7-5)
  6. Μαχητές/Πειραματικό* 19 (7-5)
  7. Ανατόλια* 19 (7-5)
  8. Στρατώνι 18* (6-6)
  9. Φάρσαλα* 18 (6-6)
10. Αγρίνιο* 17 (5-7)
11. Γέφυρα* 17 (5-7)
12. Ασπίδα Ξάνθης* 16 (4-8)
13. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 16 (3-10)
14. Ελίμεια* 13 (1-11)
15. Τιτάνες Παλαμά* 12 (1-10)

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

επιστροφή στην κορυφή