Menu

Οι κληρώσεις των «μικρών» Εθνικών Ομάδων

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα από τη FIBA οι κληρώσεις των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων των «μικρών» Εθνικών Ομάδων. Δείτε που κληρώθηκαν τα αντιπροσωπευτικά μας συγκροτήματα, που θα φιλοξενηθούν οι διοργανώσεις και πότε:
 

Ευρωπαϊκό Νέων Ανδρών (Χέμνιτς, Γερμανία, 14-22/7)
Α’ Όμιλος: Μ. Βρετανία, Λιθουανία, Μαυροβούνιο, Τουρκία
Β’ Όμιλος: Ουκρανία, Γαλλία, Κροατία, Ισπανία
Γ’ Όμιλος: Ρουμανία, Γερμανία, Ισραήλ, Ελλάδα  
Δ’ Όμιλος: Ισλανδία, Ιταλία, Σουηδία, Σερβία 

 

Ευρωπαϊκό Εφήβων (Λιέπαγια, Βέντσπιλς, Ρίγα, Λετονία, 27/7-5/8)
Α’ Όμιλος: Κροατία, Ελλάδα, Ιταλία, Λετονία
Β’ Όμιλος: Τουρκία, Ρωσία, Γαλλία, Γερμανία 
Γ’ Όμιλος: Ισπανία, Ουκρανία, Φινλανδία, Βοσνία/Ερζεγοβίνη 
Δ’ Όμιλος: Λιθουανία, Μ. Βρετανία, Μαυροβούνιο, Σερβία 

 

Ευρωπαϊκό Παίδων (Νόβι Σαντ, Σερβία, 10-18/8)
Α’ Όμιλος: Λιθουανία, Ισραήλ, Σλοβενία, Μαυροβούνιο
Β’ Όμιλος: Ισπανία, Λετονία, Ολλανδία, Σερβία
Γ’ Όμιλος: Τουρκία, Γερμανία, Ελλάδα, Κροατία
Δ’ Όμιλος: Γαλλία, Εσθονία, Γεωργία, Ιταλία

 

Ευρωπαϊκό Νέων Γυναικών Β’ Κατηγορίας (Οραντέα, Ρουμανία, 7-15/7)
Α’ Όμιλος: Μ. Βρετανία, Ελλάδα, Ουκρανία, Λιθουανία, Ρουμανία, Ισραήλ
Β’ Όμιλος: Λευκορωσία, Ισλανδία, Δανία, Τουρκία, Βουλγαρία, Τσεχία


Ευρωπαϊκό Νεανίδων Β’ Κατηγορίας (Όμπερβαρτ/Γκούσινγκ/Φίρστενφελντ, Αυστρία, 3-12/8)
Α’ Όμιλος: Κύπρος, Γεωργία, Ισλανδία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Φινλανδία
Β’ Όμιλος: Αλβανία, Ελβετία, Βουλγαρία, Λιθουανία, Ισραήλ, Ελλάδα
Γ’ Όμιλος: Αυστρία, Μαυροβούνιο, Δανία, Τουρκία, Ολλανδία, Μ. Βρετανία
Δ’ Όμιλος: Νορβηγία, Κόσοβο, Ουκρανία, Λευκορωσία, Σλοβακία, Λουξεμβούργο


Ευρωπαϊκό Κορασίδων Β’ Κατηγορίας (16-25/8, Ποντγκόριτσα, Μαυροβούνιο)
Α’ Όμιλος: Ελλάδα, Μ. Βρετανία, Σουηδία, Ισλανδία, ΠΓΔΜ, Μαυροβούνιο
Β’ Όμιλος: Σλοβακία, Σλοβενία, Πορτογαλία, Εσθονία, Βουλγαρία
Γ’ Όμιλος: Ισραήλ, Ιρλανδία, Ρουμανία, Ελβετία, Λουξεμβούργο, Κόσοβο
Δ’ Όμιλος: Φινλανδία, Ουκρανία, Λευκορωσία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Νορβηγία, Αλβανία
 

Τελευταία τροποποίηση στιςΤρίτη, 16 Ιανουαρίου 2018 15:50
επιστροφή στην κορυφή