Menu

A2 Γυναικών: Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στην 17η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Στον 1ο Ομιλο ο Σπόρτιγκ νίκησε τον ΟΑ Χανίων με 69-64 και στον 2ο ο Ηρακλής επικρατησε με  63-54 του Αρη.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

Σπόρτιγκ-ΟΑ Χανίων 69-64
Ανταγόρας Κω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 36-53
Προφήτης Ηλίας-Ελευθερία Μοσχάτου 30-58
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΓΑΣ Καλυβίων 60-61
Αγία Παρασκευή-Αρης Πετρούπολης 66-51
Μελίσσια-ΓΣ Ηλιούπολης 35-62

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Προφήτης Ηλίας – Ελευθερία Μοσχάτου 30-58
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 10-12, 19-30, 25-45, 30-58
ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Μουτεβελή , Δροσοτάκη 5 (1), Σπύρη 4, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 4, Κουτσοδήμου 7, Παπαδοπούλου, Πούλη 4 (1), Γιαννοπούλου 4.
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 14 (1), Τζουγκράκη 10 (1), Χελιώτη 9, Ζαχαράκη 3, Σπαθάρη 5 (1), Καλάγια 5, Μπάμπη , Ορφανού , Ξεπαπαδέα 9, Καρανάσιου 3, Κρίτσαλου.

Σπόρτιγκ – ΟΑ Χανίων 69-64
Διαιτητές: Χαϊνά – Τσακιράκη
Δεκάλεπτα : 24-11, 43-29, 61- 45, 69-64
Σπόρτιγκ (Σόφτσης - Ροδοκανάκης ) : Ζυκάι, Παυλοπούλου 4, Φουράκη Β. 13(2), Κριμιτζά, Δανδουλάκη Α. 2, Σαλιάι 9(1), Ιωαννίδου 4, Δανδουλάκη Μ 8, Νίξινα 8, Φουράκη Στ. 21.
ΟΑ Χανίων ( Κασικτσόγλου ) : Πρασιανάκη 3 (1), Δερμιτζάκη 2, Σκορδυλάκη 5(1) , Σκουμπάκη 10(2), Κουφογιάννη 22(1), Ψυχογιού 19(1), Καζαντζή Σ, Παπαμαρκάκη 3(1).

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. – ΓΑΣ Καλυβίων 60-61
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 24-15, 37-29, 51-43, 60-61
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος) : Δασκαλοπούλου 15(1), Χόντο 6(2), Ρούτση 7(1), Σιγάλα, Κυριακοπούλου 14, Γκέργκι 3(1), Ξάνθου 15, Γασπαράτου, Ζουρτσάνου, Μήτση.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου) : Παζαρίδη, Σταμάτη 7(1), Καμμένου 16(5), Καλημέρη 9, Ρεντζεπέρη 13, Αξιοπούλου 6, Τσουκαλά, Μαστογιαννίδου 6, Αυτζή 4.

Ανταγόρας Κω – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 36-53
Δεκάλεπτα: 12-17, 19-28, 31-39, 36-53
Διαιτητές: Ασλανίδης- Καραμπιτσάκος
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Σαράγια 1, Πατμίου, Βελούδου 3, Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη 12, Κασάπογλου 18(1), Χατζηνικολάου 2.
Ε.Φ.Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη, Ζουμπεράκη 2, Ισκιόγλου 15(1), Ζουρνή 13(1), Πατέρα 2, Μάνου, Κελλάρη 11(3), Χαϊκάλη 10(2), Βάσιου.

Μελίσσια – Ηλιούπολη 35-62
Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 9-18, 16-26, 31-42, 35-62
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Σατρατζέμη 6, Αθανασίου 3(1), Κουρούβανη, Κοιλαρίδη 13(2), Σταμούλη 3(1), Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 5, Νικολέτου 2, Κανέλλου.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α. 5(1), Κόνταρη, Μηνά 2, Θεοδώρου 12, Καλοπητα 5(1),  Πράπα 4, Πετράκη 2, Στεφάνου Α. 12, Βιντσιλαίου, Οικονομίδου 4, Καββαδά 1, Ντάνου 15.

Αγία Παρασκευή – Αρης Πετρούπολης 66-51
Διαιτητές: Αυγερινός Τζίμης
Δεκάλεπτα : 20-15, 35-21, 53-40,  66-51
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Γκάνια 3(1), Γρίσπου 10(1) , Βαμβακά 9, Κλείτσα 6, Πετυχάκη Σ. 4, Πολιτοπούλου 15(3), Πετυχάκη Χρ. 10, Αμίτση Κούκη 9(1)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης ): Γούλα Φ. 2, Ναυροζίδου 9 , Γούλα Π. 2 , Μαρίνη 5, Βιντσιλαίου 22 , Καββαδία , Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 7 , Φάσουρα

Η  βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 33
2. Ελευθερία Μοσχάτου 30
3. ΓΑΣ Καλυβίων 29
4. ΓΣ Ηλιούπολης 28
5. Αγία Παρασκευή 28
6. Μελίσσια 26
7. Αρης Πετρούπολης 25
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 25
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 24
10. ΟΑ Χανίων 22
11. Ανταγόρας Κω 18
12. Προφήτης Ηλίας 18
 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 4/3)

ΓΣ Ηλιούπολης-Ανταγόρας Κω
Αρης Πετρούπολης-Μελίσσια
ΟΑ Χανίων-Αγία Παρασκευή
Ελευθερία Μοσχάτου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Προφήτης Ηλίας
ΓΑΣ Καλυβίων-Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας  64-48
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 65-42
Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 65-74
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης 54-46
Αρης-Ηρακλής  54-63
Ναύαρχος Βότσης-ΕΟ Σταυρούπολης 61-30

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης – Ηρακλής 54-63
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα: 12-19, 21-31, 34-50, 54-63
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 6(1), Κωστανάκη 10(2), Γράψα 7(2), Βαντσιούρη 6(2), Αντωνιάδου 8, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 6, Πλάτσα2, Λαγκαδιώτου, Γκομπετζίσβίλι 8, Μπουντούκα 1.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 5, Τσουμπερλή 3, Γιαννοπούλου 5, Ελευθεριάδου 3(1), Θωμά 6(2), Τζιότζιου 3, Γιαννούδη 10(1), Μυγδαλιά 20, Λογδανίδου 8

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ασπίδα Ξάνθης 54-46
Διαιτητές: Τσιρόγλου-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 8-12, 26-20, 38-33, 54-46
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση, Εμμανουηλίδου, Καλομιτσίνη 6(2), Κουλακιώτη 19, Ψαρρά 7(1), Τσαγκαρίδου, Τζίκου 6, Παπαδάκη 16, Βασλαματζή, Πασιούδη.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 8, Σακουλάκη 14(3), Παυλάκη, Κάραλη 3, Σιγιώργη 11, Πετρίδου 2, Καραλίδου Σ. 1, Σουλιώτη 7.

AE Πυλαίας – Τιτάνες Δράμας 64-48
Διαιτητές: Γιαννούλης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 16-14, 31-24, 47-30, 64-48
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 3, Πετρίδου 12, Κατσαμούρη 3, Λάλου, Σταμπή 5(1), Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 6, Κοκκίνου 8, Τζήμου 5, Πλουμπή, Βατσιτσίδου 8(2), Σακκά.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερλίδου, Μαραγκού 18, Καριώτη 2, Τόγα 5, Σαμολαδά 7(1), Τζιαμπάζη 6(2), Γιαντσιώρη 10, Κοσκερίδου, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.

Πιερικός Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας 65-74
Διαιτητές: Πράττος-Πλατέλα
Δεκάλεπτα: 13-15, 28-32, 43-54, 65-74
Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 18 (4), Φλώρου 24, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 3 (1), Μουστακίδου 18, Δημητριάδου, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου 7, Σολωμού 11, Πατρικίου, Λιάσκου 4, Σκαρλή 12 (4), Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 23 (3), Μπενέκη 13, Μακρή.

Απόλλων Καλαμαριάς – Πανσερραϊκός 65-42
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 14-14, 31-22, 45-32, 65-42
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 11(3), Αντωνιάδου 7(1), Τσίτσου 9(1), Παλλάνη, Οικονόμου 8(2), Ακσεχέρογλου 4, Ευσταθίου 2, Σιφναίου, Διαμαντίδου 8(1), Καϊμακτσή 11, Παπαϊωάννου 2, Παπαρέντη 3(1).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Σιάκκα): Μίχου 4, Πιτσιάβα 2, Πελτέκη 13, Κίναλη 4, Δαμιανάκου, Χύσα 4, Μπακιρτζίδου 6, Γκανάτσιου 3, Βλάχβεη, Νασιάκου 4, Σιάκκα 2, Σιδερίδου.

Ναύαρχος Βότσης – ΕΟ Σταυρούπολης 61-30
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 22-9, 36-13, 45-26, 61-30
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 12(2), Καζαντζή Σπ. 12, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 22(3), Παπανικολάου 3(1), Τσελεμπή 10, Αβραμίδου 2, Τερεζή Χ.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 4, Γρηγοριάδου, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 7(1), Βέκιου 2, Κανέλλογλου 4, Δελληγιάννη,  Γούτη 2, Αντωνιάδου 5(1), Μαυροπούλου, Χατζηστρατή 4.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 33
2. ΑΕ Πυλαίας 30
3. Αρης 28
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 28
5. Τιτάνες Δράμας 27
6. Απόλλων Καλαμαριάς 26
7. Ολύμπια Λάρισας 26
8. Πανσερραϊκός 26
9. Πιερικός Αρχέλαος 23
10. Ναύαρχος Βότσης 21
11. Ασπίδα Ξάνθης 18
12. ΕΟ Σταυρούπολης 18
 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 4/3)

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος
Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ηρακλής-Ναύαρχος Βότσης
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης
ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΕ Πυλαίας

 

επιστροφή στην κορυφή