Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Ο πρωτοπόρος του 1ου Ομίλου Ιωνικός Νικαίας πέρασε νικηφόρα με 72-61 από την έδρα του Ικαρου Νέα Σμύρνης, ενώ για τον 2ο Ομιλο η Καβάλα πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 78-71 απέναντι στον Χαρίλαο Τρικούπη. 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79

Πανερυθραϊκός – Κορωπί 76-63

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 72-75

ΚΑΟΚ – ΕΦΑΟΖ 74-61

Παγκράτι – Μάνδρα/Νικηφόρος 79-89

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο 85-76

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72

Ν. Κηφισιά – Τρίτων (7/3)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΠανερυθραϊκόςΚορωπί 76-63
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 24-14, 40-39, 56-51, 76-63
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Καλλιανιώτης 13 (4 τρίπ., 8 ριμπ.), Δερμιτζάκης 7, Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 19 (6/8 δίπ.), Γιαουρτόγλου 13 (1 τρίπ., 6 ασίστ), Λέπουρης, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 8 (8 ριμπ.), Σταθόπουλος 4, Καλούδας 1.
ΚΟΡΩΠΙ (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5 (1), Γκοντόπουλος 1, Σερέτης 16 (5/5 δίπ.), Αγόρης 2, Σιμιτζής 8 (8 ριμπ.), Σπανός 19 (1), Μαλτέσιος 10, Πετς 2, Γκίνης, Παπαθεοδώρου.

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79
Διαιτητές: Λιότσιος- Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 23-14, 47-35, 67-50, 95-79
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 9, Τρύπας 2, Ονάσογλου 14(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 21(2), Λεκάκης 14(2), Χαρίσης 15, Τσακαλέρης 14, Γκέζο, Γιουσέμογλου 2, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Κωνσταντινίδης): Κουφόπουλος 10(2), Καπώνης 6, Χρυσός 7(1), Σοφρωνάς 15(3), Γκινής 14(2), Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 13(2), Τσελεμπής 9(1).

ΚΑΟ Κορίνθου – ΕΦΑΟΖ 74-61
Διαιτητές: Μπανασάκης-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 25-19, 36-31, 59-42, 74-61
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Νικητόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 13 (2), Κατσαμάκης 9 (3), Κεφαλάς 18 (2), Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 7 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 5
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφώράτος 7 (1), Εμανουηλίδης 11, Γκαβασιάδης 7, Κοψιάς 9 (1), Γρατσιάτος 4, Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 11 (1), Σαρλής, Καστανιώτης, Τσιτσιγιάννης 2, Στάθης 5, Παπαρέγκας 5.

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72
Διαιτητές : Φασόλης-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-35, 48-55, 61-72
ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Καρακώστας): Γοργόνης 5(1), Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 9(1), Σπυρόπουλος 2, Βουζας 7(1), Λάβαρης 5(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμοφιαννης 3(1), Ζούκας 2, Χρυσανδίδης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Θ.Βασιλόπουλος, Κοντραφούρης, Κουντουράς 3(1), Καράμπουλας 17(1), Βουγιούκας, Πετροδημόπουλος, Φ.Βασιλόπουλος 19(4 τριπ., 11 ασ.), Μπατής 8(1), Κανονίδης 8, Κατράνης, Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 6(2).

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπίδεων 72-75
Διαιτητές:  Αποστολίδης-Τσολάκος Μ.
Δεκάλεπτα : 26-22, 38-44, 51-57, 72-75
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλάχος): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 21 (2), Ματαλιωτάκης 9, Αθηνιώτης 7 (1), Αυγενικός 8 (1), Τοπάλης 6 (2), Μόρφης 13 (1), Καματερός 5
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης) : Λυκογιάννης 6, Κουκάς 20 (2), Καραλής 8 (2), Κωνσταντώνης 2, Πέττας 25 (1), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς, Κατιάκος 11, Καραβανάς

Παγκράτι – ΓΣ Μάνδρα Νικηφόρος 79-89
Διαιτητές: Θεονάς-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 21-24,  39-44, 56-70, 79-89
ΠΑΓΚΡΑΤΙ  (Κουστένης) : Κούτρας , Καυκής 18 (1), Χριστόπουλος 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Γιαννίκος 7 (1), Τζατζάς , Λυτόπουλος 10 , Ξιούρας 5 (1), Μπένος 15 , Γερονίκος 2.
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Μπεκές) : Τζιβελέκας 24 (3), Κούσουλας 18 (1), Καραμπάτσος 2 , Γκαϊτάσοφ 9 (1), Παπαπέτρος , Βαφειάς 3, Γεωργοπαδάκος 15 (2), Ψυλέας 18 (2).

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο 85-76
Διαιτητές: Κοντίλης-Μακρόπουλος Α.
Δεκάλεπτα : 27-20, 48-35, 71-51, 85-76
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης): Αβραμίδης 12, Νικολακόπουλος 21 (5), Κελαϊδής 9 (1), Ρόκκας, Ζούμπος 9, Τζιάλλας 4, Στέφος 8, Δούκας 2, Φωτόπουλος, Μαντζιώρης 15 (2), Ηλιάδης 5
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης) : Κίτσος 3 (1), Γουμενάκης, Μποχωρίδης 18 (3), Πετράκης 2, Λιανός 10 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 14 (1), Παπαδάκης 11 (1), Λάκκας 16 (4).

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 37 (18-1)

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 33 (14-5)

————————————————–

3. Ιπποκράτης Κω 32 (13-6)

4. Πανερυθραϊκός 31 (12-7)

5. Τρίτων 30 (12-6)*

6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 30 (11-8)

7. ΚΑΟΚ 28 (9-10)

8. Ηράκλειο 28 (9-10)

9. Πρωτέας Βούλας 27 (8-11)

10. Παγκράτι 26 (7-12)

11. Πανελευσινιακός 26 (7-12)

12. Κορωπί 26 (7-12)

————————————————–

13. ΕΦΑΟΖ 26 (7-12)

14. Δάφνη Δαφνίου 25 (6-13)

15. Κηφισιά 24 (6-12)*

16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 24 (5-14)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη Αγωνιστική (20η, 4/3):

Τρίτων-Ιπποκράτης Κω

Κορωπί-Κηφισιά

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανερυθραϊκός

ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας

Μάνδρα/Νικηφόρος-ΚΑΟΚ

Ηράκλειο-Παγκράτι

Ιωνικός Νικαίας-Πανελευσινιακός

Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Χαρίλαος Τρικούπης-Καβάλα 71-78
Χαλκηδόνα-Ασπίς Ξάνθης 63-60
Στρατώνι-Αγρίνιο 48-69
Φάρσαλα-Ανατόλια 71-74
Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Δόξας Πεύκων 71-65
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 53-63
Πευκοχώρι-Ελίμεια 77-51

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Στρατώνι – Αγρίνιο 48-69
Δεκάλεπτα:  8 -13, 20-30, 29-48, 48-69
Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ελίμεια Κοζάνης 77-51
Διαιτητές: Θεοδώρου – Γραικός
Δεκάλεπτα: 11-13, 40-28. 58-37, 77-51
EΥΡΩΠΗ (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 6, Tσιμπής 12(2), Λαζαρίδης 7(1), Tζουβάρας 4, Mαυρίδης 10, Mυλωνίδης 6, Kιγμέτογλου 11, Θεοδωρίδης 17, Παπαδοπουλος, Δανακης 4
ΕΛΙΜΕΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μακρής): Τσιρεκας 1, Σταυράκης, Μαλούτας 4, Σουπούρας, Τσιάμης 2, Πεχλιβανίδης 6(2), Κουβελάς 2, Τσούκας 8(2), Μαλιούρας 6, Μακρής 8(2), Τσιμίδης 14

Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Πεύκων 71-65
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 22-16, 38-34, 54-54, 71-65
ΙΚΑΡΟΙ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 7(1), Γεωργιανός 9, Τράκας, Σιβερίδης, Γκάτζιας 21(4), Φώτογλου 11, Γκούτζιας, Θολιώτης 3(1), Κακιούζης 20
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατής 9(2). Καραγιαννίδης 3(1), Αρνίδης 3(1), Δήμας 10(1), Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 12(2), Στόλης 17, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 5(1), Βαγιάτης

Χαλκηδόνα - Ασπίδα Ξάνθης 63-60
Διαιτητές Ελευθεριάδης, Δημάδης
Δεκάλεπτα: 13-21, 27-30, 43-38, 63-60
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 3(1), Μαραπίδης 23(5), Παπαδόπουλος, Λαίδης, Πεταλωτής 10(2), Σεφερίδης, Μάντσος 13(2), Μπατάκας 3, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 9 
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 4, Παπαδάκης 5, Γρούδος 11(1), Τσιόγκας 8(2), Στεφανίδης, Ανθής, Κουτσογιάννης 13(1), Γκέλιος 17(2), Απιδόπουλος 2, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης. 

Γ.Σ. Φαρσάλων- Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια 71-74
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. - Ταρενίδης Κ
Δεκαλεπτα: 15-15, 34-32, 55-55, 71-74
Γ.Σ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Πέρκος): Νικολόπουλος 7, Αλεξόπουλος, Σαββίδης 7, Χαιρετίδης 3, Αναγνωστόπουλος Χ. 10(2), Σιόλογκας 8, Συνετός 4, Αναγνωστόπουλος Γ 23(2), Λιούτας, Λιούπης, Καραδήμας, Μακρής 11(1)
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 18(2), Βλάχος 3(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 5(1), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 20, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 2, Ζώτος 5, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 14(2)

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Ε.Κ.Καβάλας 71-78
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α-Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-27, 35-40, 49-56, 71-78
Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Δημητριάδης): Γυφτάκης 1, Βουρνάς 12, Λειβαδάς, Ντόβας 7(1), Ξηρός, Μουράτογλου 25(3), Σταυρόπουλος 6, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 15(1).
Ε.Κ.ΚΑΒΑΛΑΣ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπανάζιε 11(1), Μιχάλογλου 10(1), Καπινιάρης 18(2), Τάγαρης, Αθανασιάδης 12(1), Κουμλέλης 10, Πιεβάλιτσα 7(1), Παππάς 7(1), Χονδρόπουλος 3(1).

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά: 53-63
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιομπάνος
Δεκάλεπτα: 18-14, 41-29, 49-48, 53-63
ΓΕΦΥΡΑ (Ροδάς): Νικολαίδης 2, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 8(2), Γαρέζος 15(2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 10(1), Σαραντίδης. Ταουσάνης 9, Μπίσκας 7
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσύρμας): Αμπατζά 14(1), Μήνου 7(1), Ελευθεριάδης 4, Τοπουζίδης 10, Μάρουσιτς 10(2), Πιλκούδης 6, Δημητρακάς, Γκαμούρας 8, Κοτσάνος 4.

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Καβάλα 33 (15-3)

2. Ίκαροι Σερρών 32 (14-4)

————————————————–

3. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (14-4)

4. Ερμής Λαγκαδά 29 (11-7)

5. Ανατόλια 29 (11-7)

6. Πευκοχώρι 29 (12-5)*

7. Αγρίνιο 28 (10-8)

8. Στρατώνι 27 (9-9)

9. Φάρσαλα 27 (9-9)

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 26 (8-10)

11. Ασπίς Ξάνθης 24 (6-12)

12. Γέφυρα 23 (6-11)*

————————————————–

13. Χαλκηδόνα 23 (5-13)

14. Ελίμεια 19 (2-15)*

15. Τιτάνες Παλαμά 18 (1-16)*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη Αγωνιστική (20η, 4/3):

Ασπίς Ξάνθης-Χαρίλαος Τρικούπης

Αγρίνιο-Χαλκηδόνα

Ανατόλια-Στρατώνι

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρσαλα

Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών

Ελίμεια-Γέφυρα

Τιτάνες Παλαμά-Πευκοχώρι

Ρεπό: Καβάλα

 

επιστροφή στην κορυφή