Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Σημαντικές αναμετρήσεις περιλάμβανε η 19η Αγωνιστική της Α2 Γυναικών.

Στον 1ο Ομιλο ο Σπόρτιγκ νίκησε με 50-43 την Αγία Παρασκευή και πλησίασε ακόμα περισσότερο στην άνοδο. Στον 2ο Ομιλο ο Ηρακλής συνέχισε με νίκη, ενώ η Πυλαία εξασφάλισε τη δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Σπόρτιγκ-Αγία Παρασκευή 50-43
Μελίσσια-ΟΑ Χανίων 60-47
Ανταγόρας Κω-Αρης Πετρούπολης  20-0 (α.α.)
Προφήτης Ηλίας-ΓΣ Ηλιούπολης 45-90
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-35
ΓΑΣ Καλυβίων-Ελευθερία Μοσχάτου 64-60

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή 50-43
Διαιτητές : Αγγελής – Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα : 18-14 28-21 , 41- 33 , 50-43
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης - Ροδοκανάκης ) : Ζυκάι, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 5(1), Κριμιτζά, Δανδουλάκη Α 9(1), Σαλιάϊ 15(2), Ιωαννίδου 2, Δανδουλάκη Μ., Νίξινα 15, Σιδέρη, Καράλη, Φουράκη Στ. 4.
ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ( Αναγνωστόπουλος - Στρατάκος ) Πεσκατζίου, Γκάνια, Γρίσπου 13, Βαμβακά 9, Κλείτσα 8(2), Κούκη 10(1), Πετυχάκη, Αμίτση 3(1), Σαπαλίδου.

Καλύβια – Ελευθερία Μοσχάτου 64-60
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 14-19, 31-34, 49-49, 64-60
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου – Κωτσάκη): Παζαρίδη 3, Σταμάτη 10, Καμμένου 8(2), Ρετζεμπέρη 12, Αξιοπούλου 20(2), Μαστρογιαννίδου 3, Αυτζή 4, Καλημέρη 2, Τσουκαλά 2
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 3(1), Τζουγκράκη 11(3), Χελιώτη 8, Μίχου 19, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 5(1), Ξεπαπαδέα 14(1), Καρανάσιου, Κρίτσαλου.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-35
Διαιτητές : Αντωνιαδης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 17-9, 33-24, 42-30, 52-35
ΚΡΟΝΟΣ (Νανακος – Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 20(2), Μποσγανά, Χόντο, Ρούτση 3(1), Σιγάλα 2, Κυριακοπούλου 7(1), Γκέργκι 6(2), Ξάνθου 9, Γασπαράτου 3(1), Ζουρτσάνου 2.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικου 2, Βυζεντίνη 5(1), Ζουμπεράκη 3, Ισκιόγλου 2, Ζουρνή 12, Πατέρα, Κελλάρη 11(2), Χαϊκάλη, Βάσσιου.

Προφήτης Ηλίας – Ηλιούπολη 45-90
Διαιτητές:  Λαζόγκα, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 14-25, 22-45, 32-65, 45-90
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 9(1), Σπύρη 4, Τζάρου 6(1), Νεαρχάκου 11, Κουτσοδήμου 2, Πούλη 3(1), Τσελεπίδου 4, Γιαννοπούλου 6(2).
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης - Στανέλλος): Ευαγγελάτου 7, Κόνταρη, Μηνά 5, Θεοδώρου 2, Καλοπήτα 2, Πράπα 15, Πετράκη 4, Στεφάνου 18, Βιντσιλαίου 7, Οικονομίδου 13, Καββαδά 2, Ντάνου 15(3).

Μελίσσια – ΟΑ Χανίων 60-47
Διαιτητές: Κιτσίρης, Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 15-13, 26-23, 41-36, 60-47
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 9 (1), Σατρατζέμη 7 (1), Αθανασίου, Κουρούβανη 2, Κοιλιαρίδη 15 (2), Σταμούλη 3 (1), Χιώτη 12, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 9, Νκολέτου, Κανέλλου 3.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου - Δημητρουλάκη): Σκορδυλάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 6, Ψυχογιού 14, Καζαντζή 18 (4), Δασκουλίδου 7 (1), Παπαμαρκάκη, Σκουμπάκη 2.

Βαθμολογία

1.Σπόρτιγκ 36
2. Ελευθερία Μοσχάτου 33
3. Καλύβια 33
4. Ηλιούπολη 32
5. Αγία Παρασκευή 31
6. Μελίσσια 30
7.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 28
8. Κρόνος Αγ. Δημ. 27
9. Αρης Πετρούπολής 25
10.ΟΑ Χανίων 23
10. Ανταγόρας Κω 21
12.Προφήτης Ηλίας 20

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)

ΟΑ Χανίων-Ανταγόρας Κω
Αγία Παρασκευή-Μελίσσια
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΑΣ Καλυβίων
ΓΣ Ηλιούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αρης Πετρούπολης-Προφήτης Ηλίας
Ελευθερία Μοσχάτου-Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 57-54
Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας 56-75
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πανσερραϊκός 61-46
Αρης-Ολύμπια Λάρισας 64-59
Ναύαρχος Βότσης-Ασπίδα Ξάνθης 53-44
ΕΟ Σταυρούπολης-Ηρακλής 35-78

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Δράμας 56-75
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 19-19, 32-42, 42-58, 56-75
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Λεκάι 5, Γκρίτζαλη 5 (1), Αμβρακίδου 5 (1), Ζουγκουρίδου 8 (1), Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 5 (1), Λάππα 3 (1), Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Μουστακίδου 3, Δημητριάδου 4.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Μαραγκού 30 (1), Ταξοπούλου, Τόγα 10 (1), Σαμολαδά 19 (4), Τζιαμπάζη 12 (4), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 4, Βαρσάμη.

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς 57-54
Δεκάλεπτα: Σελεβός-Αναστασιάδης
Διαιτητές: 11-12, 30-29, 41-42, 57-54
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 4, Πετρίδου 2, Κατσαμούρη 2, Λάλου, Σταμπή 6, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Τζήμου 13(2), Βατσιτσίδου 6(2).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 5(1), Τσίτσου 8(1), Παλλάνη 7, Οικονόμου 21(3), Ακσεχέρογλου 5, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 6, Παπαρέντη.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πανσερραϊκός 61-46
Διαιτητές: Αγαγιώτου-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 23-17, 30-22, 46-30, 61-46
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 11(2), Εμμανουηλίδου 2, Καλομιτσίνη 11(3), Κουλακιώτη 4, Ψαρρά 10, Τσαγκαρίδου, Τζίκου 10, Παπαδάκη 6, Κουλαρτσά 4, Βασλαματζή 3(1).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Κίναλη): Μίχου 2, Πιτσιάβα 5(1), Πελτέκη 14(1), Δαμιανάκου 3(1), Χύσα 3(1), Μπακιρτζίδου 6, Γκανάτσιου 3, Βλάχβεη 6, Νασιάκου 2, Κίναλη, Σιάκκα , Σιδερίδου 2.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής 35-78
Διαιτητές: Πλατέλλα-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 12-12, 18-37, 25-61, 35-78
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου 2, Πεχλιβανίδου Δ. , Πεχλιβανίδου Σ. 12, Βέκιου 2, Κανέλλογλου 4,  Γούτη 3(1), Αντωνιάδου 6(1), Χατζηστρατή.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 15(2), Τσουμπερλή 1, Γιαννοπούλου 7(1), Ελευθεριάδου 14, Θωμά 5(1), Τζιότζιου 8, Γιαννούδη 4, Μυγδαλιά 8, Πάππα Ρ., Πάπα Ι. 2, Λογδανίδου 12, Καλογρίδου 2.

Ναύαρχος Βότσης – Ασπίδα Ξάνθης 53-44
Διαιτητές: Κουφούδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 17-20, 32-28, 42-36, 53-44
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 14(2), Καζαντζή Σπ. 3, Αραμπατζή 9(1), Καζαντζή Στ. 9(1), Παπανικολάου, Τσελεμπή 12, Τερεζή Χ., Αβραμίδου 6.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 6, Κάραλη 2, Σιγιώργη, Μαμαλίγκατζη 6(1), Καρακώστα 12, Σουλιώτη 4, Καραλίδου Β. 3(1), Σακουλάκη 11(1), Καραλίδου Σ., Χαλκίδου.

Αρης – Ολύμπια Λάρισας 64-59
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 14-14, 36-32, 53-48, 64-59
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 9(2), Κωστανάκη 3, Γράψα 10(2), Βαντσιούρη 18(4), Πλατσά 6, Γκρίτζαλη 8, Γκομπετζίσβίλι 7, Λαγκαδιώτου 3(1).
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 11(1), Σολωμού 13(1), Λιάσκου, Μαγδαλιανίδου, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 20(1), Μπενέκη 15.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 37
2. ΑΕ Πυλαίας 34
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 31
4. Αρης 31
5. Τιτάνες Δράμας 30
6. Απόλλων Καλαμαριάς 29
7. Ολύμπια Λάρισας 29
8. Πανσερραϊκός 29
9. Πιερικός Αρχέλαος 25
10. Ναύαρχος Βότσης 24
11. Ασπίδα Ξάνθης  21
12. ΕΟ Σταυρούπολης  20
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)

Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-ΕΟ Σταυρούπολης
Ολύμπια Λάρισας-Ναύαρχος Βότσης
Πανσερραϊκός-Αρης
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας

 

επιστροφή στην κορυφή