Menu

A2 Γυναικών: Αποτελέσματα 20ης Αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε με τις αναμετρήσεις της 20ης Αγωνιστικής.

Ο Σπόρτιγκ για τον 1ο Ομιλο κέρδισε εκτός έδρας με 54-47 την Ελευθερία Μοσχάτου  και εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση και την άνοδο στην Α1 Γυναικών. Το ίδιο και στον 2ο Όμιλο με τον Ηρακλή να επικρατεί με 62-47 της ΑΕ Πυλαίας, να αναδεικνύεται πρωταθλητής και να επιστρέφει και αυτός στην κατηγορία των μεγάλων.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελεσματα 20ης Αγωνιστικής
ΟΑ Χανίων-Ανταγόρας Κω 80-52
Αγία Παρασκευή-Μελίσσια  61-58
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Καλύβια 35-44
ΓΣ Ηλιούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 69-75
Αρης Πετρούπολης-Προφήτης Ηλίας 49-58
Ελευθερία Μοσχάτου-Σπόρτιγκ 47-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ελευθερία Μοσχάτου – Σπόρτιγκ 47-54
Διαιτητές: Τηγάνης – Φασόλης
Δεκάλεπτα 19-13, 26-31, 34-43, 47-54
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Κακλέα 1, Τζουγκράκη 13 (1) , Χελιώτη 10 , Μίχου 7 , Ζαχαράκη , Σπαθάρη , Ξεπαπαδέα 14 (3) , Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης - Ροδοκανάκης) : Τσαφαρά, Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β. 6 , Δανδουλάκη Α 5 (1), Σαλιάϊ 1, Ιωαννίδου 7, Δανδουλάκη Μ 6, Νίξινα 9, Σιδέρη , Καράλη 2, Φουράκη Στ. 16.

ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Κρόνος 69-75
Διαιτητές: Γρίβα, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-23, 32-38, 59-54, 69-75
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης- Στανέλλος) : Θεοδώρου 9, Καλοπήτα, Πράπα 15(1), Πετράκη 8(1), Στεφάνου 10, Βιντζηλαίου 4, Οικονομίδου 18, Καββαδά, Ντάνου 5(1), Μηνά, Ευαγγελάτου, Κόνταρη.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος- Νικολαϊδου) : Δασκαλοπούλου 32(1), Μποσγανά 2, Χόντο 3(1), Κυριακοπούλου 14(2), Σιγάλα, Ρούτση, Γκέργκι 2, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 18(2), Ζουρτσάνου, Μήτση.

ΟΑ Χανίων – Ανταγόρας 80-52
Διαιτητές: Αυγερινός – Κομιανός
Δεκάλεπτα: 20-17, 39-29, 55-38, 80-52
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Σκουμπάκη 2, Δερμιτζάκη 9, Καζαντζή 13, Βασιλογιαννάκη, Πρασιανάκη 3, Κουφογιάννη 17, Ψυχογιού 21, Σκορδυλάκη, Δασκουλίδου 2, Παπαμαρκάκη 11, Χαλυβίδου 2.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Δρεττάκη): Κουζούκα 7, Σαράγια, Πατμίου 4, Κασάπογλου 25, Σβύνου 4, Δρεττάκη 7, Χατζηνικολάου 5,

Αρης Πετρούπολης – Προφήτης Ηλίας 49-58
Διαιτητές:  Αργυρούδης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 12-14, 23-30, 33-47, 49-58
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Αγγελή): Σαμπρίδου, Μικροπούλου 24(1), Μερτέκη, Σισμανίδου, Αλεξανδροπούλου, Λιγκρή 14, Φάσουρα 8, Κομματά 3.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 3, Σπύρη 1, Τζάρου 4, Νεαρχάκου 26(3), Κουτσοδήμου 10, Πούλη 8(2), Τσελεπίδου 6, Γιαννοπούλου.

Αγια Παρασκευή – Μελίσσια 61-58
Διαιτητές: Νικολοπούλου, Τζίμης
Δεκάλεπτα: 18-17, 37-35, 57-48, 61-58
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Πεσκατζίου 8, Γρίσπου 5, Βαμβακά 14, Κλείτσα 6, Πολιτοπούλου 18(4), Σαπαλίδου, Πετυχάκη 6, Κούκη 4, Αμίτση.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Πατρινός): Καραβελή 7(1), Σατρατζέμη 2, Αθανασίου 8(2), Κοιλιαρίδη 3(1), Σταμούλη, Χιώτη 11, Γιαννακοπούλου 8(1), Κανέλλου 19.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Καλύβια 35-44
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 9-10, 22-25, 28-35, 35-44
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Κεσσέ): Βυζεντίνη, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 9, Ζουρνή 12, Πατέρα 9(1), Μάνου, Κελάρη, Χαϊκάλη 5.
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνωστου – Κωτσάκη): Παζαρίδη 4, Σταμάτη 2, Καμμένυ 6(1), Ρετζεμπέρη 7, Αξιοπούλου 5, Μαστρογιαννίδου 9, Γκίνη, Αυτζή 1, Καλημέρη 2, Τσουκαλά 8.

H  βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 38
2. ΓΑΣ Καλυβίων 35
3. Ελευθερία Μοσχάτου 34
4. Αγία Παρασκευή 33
5. ΓΣ Ηλιούπολης 33
6. Μελίσσια 31
7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 29
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 29
9. Αρης Πετρούπολης  26
10. ΟΑ Χανίων  26
11. Ανταγόρας Κω 22
12. Προφήτης Ηλίας 22

Επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Σπόρτιγκ-Μελίσσια
Ανταγόρας Κω-Αγία Παρασκευή
Προφήτης Ηλίας-ΟΑ Χανίων
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αρης Πετρούπολης
ΓΑΣ Καλυβίων-ΓΣ Ηλιούπολης
Ελευθερία Μοσχάτου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 20ης Αγωνιστικής

Τιτάνες Δράμας - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 48-73
Απόλλων Καλαμαριάς - Πιερικός Αρχέλαος 71-58
Ασπίδα Ξάνθης - Σταυρούπολη 43-36
Ολύμπια Λάρισας - Ναύαρχος Βότσης 56-44
Πανσερραϊκός - Άρης 58-55
Ηρακλής - Πυλαία 62-47

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηρακλής – ΑΕ Πυλαίας 62-47
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 15-8, 41-20, 52-35, 62-47
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 1, Τσουμπερλή 1, Γιαννοπούλου 27(1), Ελευθεριάδου 1, Θωμά 2, Τζιότζιου 6(1), Γιαννούδη 5, Μυγδαλιά 14, Πάππα Ρ., Λογδανίδου 5, Κλιματσάκη, Καλογρίδου.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 2, Πετρίδου 8(1), Κατσαμούρη 8, Λάλου, Σταμπή 3(1), Καραμπατζάκη 9, Παπαρδέλα 6, Τζήμου 6, Βατσιτσίδου 5(1).

Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός Αρχέλαος 71-58
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 16-6, 30-16, 55-46, 71-58
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 18(3), Αντωνιάδου 3, Οικονόμου 6, Τσίτσου 14(1), Παλλάνη 3(1), Ακσεχέρογλου 4, Ευσταθίου, Σιφναίου 9, Διαμαντίδου 4, Καϊμακτσή 6(1), Παπαϊωάννου, Παπαρέντη 4.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη-Χατζηϊωάννου): Δαβιτίδου, Λεκάι, Καρατάσιου 9(3), Μουστακίδου 10, Ζουγκουρίδου 9(1), Φλώρου 19, Λάππα 1, Δημητριάδου 4, Γκρίτζαλη 6.

Ολύμπια Λάρισας – Ναύαρχος Βότσης 56-44
Διαιτητές: Αβραμίδου-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 12-10, 33-24, 42-33, 56-44
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 13(2), Σολωμού 7(1), Μπαζούκη, Λιάσκου 11(1), Κουτσουνούρη 8, Μαγδαλιανίδου, Σκαρλή 10(2), Μπενέκη 7.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 2, Καζαντζή Σπ. 4, Αραμπατζή 3(1), Αβραμίδου 11, Καζαντζή Στ. 19(2), Παπανικολάου, Τσελεμπή 5, Τερεζή.

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΟ Σταυρούπολης 43-36
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 10-13, 12-16, 19-27, 43-36
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 5, Τσακίρη, Σακουλάκη 10(1), Κάραλη, Αντωνογλου 9(1), Μαμαλίγκατζη, Σιγιώργη 4, Σουλιώτη 5, Καραλίδου Β., Καρακώστα 5, Χαλκίδου.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 9(1), Πεχλιβανίδου Δ. , Πεχλιβανίδου Σ. 2, Κανέλλογλου 1, Βέκιου 7(1),  Γούτη 14(4), Αντωνιάδου 3(1), Χατζηστρατή.

Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 48-73
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 15-26, 18-36, 36-57, 48-73
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερλίδου, Μαραγκού 16(2), Καριώτη, Τόγα 6(1), Σαμολαδά 7(1), Τζιαμπάζη 5(1), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 14, Βαρσάμη, Αρσένογλου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 12(2), Εμμανουηλίδου 15(2), Καλομιτσίνη 20(6), Κουλακιώτη 3, Ψαρρά 5, Τσαγκαρίδου, Τζίκου 14, Παπαδάκη 4, Κουλαρτσά, Βασλαματζή.

Πανσερραϊκός – Αρης 58-55
Διαιτητές: Λάλλα-Γιαννούλης Στ.
Δεκάλεπτα: 8-12, 26-23, 44-39, 58-55
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Σιάκκα): Πιτσιάβα 16(2), Μίχου 2, Πελτέκη 15(2), Κουτούση 18, Μπακιρτζίδου 2, Νασιάκου 5(1), Κίναλη, Σιδερίδου.
ΑΡΗΣ (Αντωνιάδου): Καραβέλη 7, Κωστανάκη 3(1), Γράψα 14(2), Βαντσιούρη 5(1), Αντωνιάδου 17, Γκρίτζαλη 7, Γκομπετζίσβίλι 5, Πλατσά, Λαγκαδιώτου.

 

Η βαθμολογία
1. Ηρακλής 39
2. Πυλαία 35
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 33
4. Άρης 32
5. Απόλλων Καλαμαριάς 31
6. Ολύμπια Λάρισας 31
7. Τιτάνες Δράμας 31
8. Πανσερραϊκός 31
9. Πιερικός Αρχέλαος 26
10. Ναύαρχος Βότσης 25
11. Ασπίδα Ξάνθης 23
12. Σταυρούπολη 21

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Πυλαία - Πιερικός Αρχέλαος
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Απόλλων Καλαμαριάς
Άρης - Τιτάνες Δράμας
Ναύαρχος Βότσης – Πανσερραϊκός
Σταυρούπολη - Ολύμπια Λάρισας
Ηρακλής - Ασπίδα Ξάνθης

 

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 18 Μαρτίου 2018 20:34
επιστροφή στην κορυφή