Menu

Α2 Ανδρών: Παπάγου-Περιστέρι 64-84

Το Περιστέρι πέρασε με 84-64 από την έδρα του Παπάγου στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 24ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών παραμένοντας αήττητο. Αναλυτικά: 

Παρασκευή 30 Μαρτίου

Παπάγου-Περιστέρι 64-84
Διαιτητές: Τσώνος-Γιακείμη-Πολυχρόνης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 18-21, 31-42, 46-68, 64-84. 
Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 24 (2), Γκάτζο, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 12 (1), Δέδες 5 (1), Ψαράς, Παπαπέτρου 4 (1), Κιαπέκος 2, Φιλιππάκος 5, Ζώρζος 7 (1), Σάλεχ 3 (1), Μουρίκης 2.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς, Μιλόσεβιτς 9, Κλαρκ 8 (2), Μαγκουνής 2, Πολυτάρχου 7 (1), Αγγέλου 6 (2), Μάντζαρης 8, Σκορδίλης 12, Κωνσταντακόπουλος 12, Σίμτσακ 3, Δημητριάδης 17 (1). 

Σάββατο 31 Μαρτίου

Ψυχικού 17:00 Ψυχικό-ΑΕ Λάρισας Αναστόπουλος Α.-Κρεσταινίτης-Τσακαλογιάννης (Άκελ)

Παν. Σαλπέας 17:00 Εθνικός-Μαρούσι Παπαθανασίου-Μηλαπίδης-Σπυρόπουλος (Ορφανός)

ΔΑΚ Λευκάδας 17:00 Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής Παπαπέτρου-Παγώνης-Πιτσίλκας (Κανελλόπουλος)

Αγ. Θωμά 17:00 Δούκας-Χολαργός Κάρδαρης-Στρέμπας-Αργυρούδης (Βιδάλης)

Υμηττού 17:00 Αμύντας-Αρκαδικός  Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος-Καρακάσης (Ντάβαρης)

ΔΑΚ Καστοριάς 17:00 Καστοριά-Ερμής Αγιάς Ξενικάκης-Τζίμα-Τζιοπάνος (Βόντζας)

Περιβόλας 18:00 Απόλλων Πάτρας-Καρδίτσα Ανδρικόπουλος-Τσαχάκης-Καλογερόπουλος Φ. (Ρόζης)

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες)
1. Περιστέρι 48 (24-0) σε 24 αγώνες 
2. Χολαργός 42 (19-4)
3. Ηρακλής 40 (17-6)
4. Απόλλων Π. 39 (16-7)
5. Καστοριά 37 (14-9)
6. Αμύντας 36 (13-10)
7. Δόξα Λευκάδας 35 (12-11)
8. Εθνικός 35 (12-11)
9. Ψυχικό 34 (11-12)
10. Παπάγου 34 (10-14) σε 24 αγώνες 
11. Μαρούσι 32 (9-14)
12. Ερμής 32 (10-13-1)*
13. Καρδίτσα 30 (7-16)
14. Αρκαδικός 29 (6-17)
15. Δούκας 26 (3-20)
16. ΑΕΛ 25 (2-21)
*Έχει έναν μηδενισμό
 

Επόμενη αγωνιστική (4/4)

ΕΑΚ Λάρισας-Αλκαζάρ 17:00 ΑΕ Λάρισας-Εθνικός Γεωργιάδης-Σιμητόπουλος-Θεοδώρου (Βαρνάς)

Αγ. Θωμά 17:00 Μαρούσι-Δόξα Λευκάδας Δεσλής-Κοτσίμπος-Ζαχαρής (Σταύρου)

Ιβανώφειο (κ.θ.) 17:00 Ηρακλής-Δούκας Γερακίνης-Ξέρας-Δημάδης (Παπαγεωργίου)

Α. Παπανδρέου 17:00 Περιστέρι-Χολαργός Μάνος-Ανδρικόπουλος-Καλδίρης (Ελευθεριάδης)

Τρίπολης 17:00 Αρκαδικός-Ψυχικό Βαρδάλος-Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου (Μακαρούνης)

Αγιάς 17:00 Ερμής Αγιάς-Αμύντας Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Μπεκιάρης)

Καρδίτσας 17:00 Καρδίτσα-Καστοριά Παντελίδης-Λόρτος-Κοϊμτζόγλου (Τέγα)

ΕΑΚ Παπάγου 17:00 Παπάγου-Απόλλων Πάτρας Παγώνης-Μαλαμάς-Καλογερόπουλος Λ. (Δούκας)
 

επιστροφή στην κορυφή