Menu

Β’ Εθνική Ανδρών (27η αγωνιστική)

1ος Όμιλος
Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων πέρασε με νίκη απο το Κορωπί και χρειάζεται άλλη μία στις τρεις αγωνιστικές που απομένουν για να εξασφαλίσει την άνοδό του στην Α2, μαζί με τον πρωταθλητή Ιωνικό.

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζεται η μάχη της παραμονής, με τον ΕΦΑΟΖ να δείχνει ότι έχει μείνει μια ταχύτητα πίσω και τον Ικαρο να τελειώνει το καλό του σερί, χάνοντας εντός έδρας από το Παγκράτι και να χάνει πολύτιμο έδφος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ιωνικός Νικαίας-Ηράκλειο 122-88 (28/4)
Ιπποκράτης Κω-ΚΑΟ Κορίνθου 71-64
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας 65-67
Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός 81-75
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Παγκράτι 73-81
Δάφνη Δαφνίου-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 76-78
Τρίτων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 82-66
Κορωπί-Διαγόρας Δρυοπιδέων 81-87

Τα φύλλα αγώνα :

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 71-64
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-34,  52-50, 71-64
Διαιτητές: Γρίβα- Καββαδάς
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 23(1), Τρύπας 12(4), Σκούφης 9(3), Ασημακόπουλος, Λεκάκης 2, Χαρίσης 12, Τσακαλέρης 13, Ζαμάγιας.
Κ.Α.Ο. Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράτης 6(2), Κατσαμάκης 7(1), Σακελλαράκης 12, Κεφαλάς 4, Δανιήλ 11(1), Γεωργούλης, Σκορδάς 5, Γιανναλέτσος 19(3).

AEΝΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 65-67
Δεκάλεπτα : 17-19, 14-14, 20-16, 14-18
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Μαραμής
ΑΕΝΚηφισιάς (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανός 4, Μοσχοβίτης 23(1), Κεφαλάς, Μανούσος ,Ντουζίδης 1, Χαϊκάλης 4, Χατζηνικόλας 6, Ψαρόπουλος 19(3), Πρέκας 8
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελ’οπουλος 21(2), Ματαλιωτάκης 16, Ματσάγγος 2, Αθηνιώτης 8(2), Αυγενικός 7(2), Τοπάλης, Βαρδαβάς, Γάργαλης 7(1), Μόρφης 6, Καματερός

ΤΡΙΤΩΝ-ΕΦΑΟΖ 82-66
Δεκάλεπτα: 22-18, 44-31, 69-43, 82-66
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Μηλαπίδης
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου, Κούτουλας 11 (3), Φράγκος, Καλατζής 19 (1), Ζησόπουλος 3 (1), Ντίμπ 11 (3), Καραδολάμης 21 (6), Γκαβανόπουλος 5 (1), Κουκουνιάς 4, Τασσόπουλος 8.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 4, Γκόντγουιν 6 (1), Γκαβασιάδης 9, Κόψιας, Ξύδης 11 (2), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης, Καστανιώτης, Στάθης, Τσιτσιγιάννης 6, Σαρλής, Παπαρέγκας 30 (3).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 81-75
Δεκάλεπτα: 21-22, 40-41, 64-59, 81-75
Διαιτητές: Τσαχάκης-Ραχιώτης
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης): Αβραμίδης, Νικολακόπουλος 13 (2), Κελαϊδής 19 (2), Ρόκας 6 (1), Ζούμπος 7, Τζιάλλας 2, Στέφος 21 (1), Φωτόπουλος 6, Ματζιώρης 1, Ηλιάδης 6,
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωνσταντινόπουλος, Καλλιανιώτης 7, Δερμιτζάκης 3, Τσακίρης, Σκάνδαλος 23 (3), Γιαουρτόγλου 6 (2), Τσικόπουλος, Αντωνίου 14 (3), Μακρόπουλος 5, Σταθόπουλος.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ76-78
Δεκάλεπτα: 18-14, 35-30, 55-56, 76-78
Διαιτητές: Μπούκας-Σπυρόπουλος
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 4, Θεοδοσίου, Κουφόπουλος, Καπώνης, Χρυσός 3 (1), Σοφρωνάς 18 (3), Γκίνης 12 (3), Λαμπρόπουλος, Μιχόπουλος 5, Γκιουζέλης 7, Τσιάκος 22, Τσελεμπής 5
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Καλογήρου): Τζιβελέκας 5 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Γούσουλας 16 (1), Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Γκαϊτάσοφ 15 (2), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 15, Βαφιάς 2, , Ψυλέας 17 (2).

ΚΟΡΩΠΙ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 81-87
Δεκάλεπτα : 26-21, 44-45, 58-61, 81-87
Διαιτητές : Πόντας-Καλογερόπουλος Φ.
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 8 (2), Μπουρδάνος 13 (2), Γκοντόπουλος 7 (1), Αγόρης 2, Σιμιτζής 6, Σπανός 19 (1), Παπαθεοδώρου, Μαλτέσιος 15, Πέτς 9 (1).
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 4 (1), Καραλής 11 (3), Κωνσταντώνης 11 (3), Πέττας 30 (4), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 8 (2), Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 17 (1), Καραβανάς 4.

ΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 73-81

Δεκάλεπτα : 17-27, 32-45, 56-61, 73-81

Διαιτητές : Στρέμπας-Παπαφωτίου

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 8 (1), Μελισσουργός 5, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 9 (1), Σπυρόπουλος 3 (1), Βούζας 14, Δροκοφίκης 11 (2), Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης 2, Ζούκας 19 (1), Ανέστης.

Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 5 (1), Καυκής 23 (2), Γιαννίκος 4, Γεωργοπαπαδάκος 22 (2), Λυτόπουλος 7, Σφηκάκης, Τζατζάς 6 (2), Χριστόπουλος 6 (2), Μπένος 8, Φάσουρας.


Βαθμολογία (σε 27 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 53 (26-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 48 (21-6)
——————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 46 (19-8)
4. Τρίτων 43 (16-11)
5. Πρωτέας Βούλας 41 (14-13)
6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 41 (14-13)
7. Πανερυθραϊκός 41 (14-13)
8. Ηράκλειο 39 (12-15)
9. Παγκράτι 39 (12-15)
10. ΚΑΟΚ Κορίνθου 38 (11-16)
11. Δάφνη Δαφνίου 38 (11-16)
12. ΑΕΝ Κηφισιάς 37 (10-17)
——————————————–
13. Πανελευσινιακός 37 (10-17)
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 36 (9-18)
15. Κορωπί 36 (9-18)
16. ΕΦΑΟΖ 35 (8-19)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28η 6/5)
Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω
Πανερυθραϊκός-ΑΕΝΚηφισιάς
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανελευσινιακός
ΚΑΟ Κορίνθου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Παγκράτι-Ιωνικός Νικαίας
Ηράκλειο-Δάφνη Δαφνίου
ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος-Τρίτων
ΕΦΑΟΖ-Κορωπί


2ος Όμιλος
Ο Χαρίλαος Τρικούπης βρίσκεται μόνος στην κορυφή με 47 βαθμούς με την Καβάλα να κάνει ένα βήμα πίσω μετά την εντός έδρας ήττα της από το Ανατόλια. Ίκαροι Σερρών και Πευκοχώρι έχουν από 43 βαθμούς στην τρίτη θέση.
Τα αποτελέσματα
Χαρίλαος Τρικούπης-Στρατώνι 78-67
Γέφυρα-Χαλκηδόνα 72-76
Πευκοχώρι-Ίκαροι Σερρών 67-78
Ελίμεια-Ερμής Λαγκαδά 65-73
Τιτάνες Παλαμά-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 70-76
Καβάλα-Ανατόλια 64-68
Ασπίδα Ξάνθης-Αγρίνιο 52-51
Ρεπό : Φάρσαλα

Τα φύλλα αγώνα:

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ    78
ΣΤΡΑΤΩΝΙ    67
Δεκάλεπτα: 20-23, 40-37, 61-50, 78-67
Χαρ. Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 4, Ντόβας 6, Ξηρός 2, Μουράτογλου 8, Σταυρόπουλος 20(2), Περρωτής 16, Τριπολίδης Δ. 1, Αδαμόπουλος 7(1), Τσαπατώρης, Πολίτης 14(2).
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 6(2), Μητσάκης 16, Καραμανώλης, Δελίδης 10(1), Στοιτσης, Φλιάτης Ι. 6, Λευκαδίτης 4, Φλιάτης Γ. 8(1), Δασκαλόπουλος 17, Πονόπουλος.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ    67
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ    78
Δεκάλεπτα: 23-24, 44-36, 57-60, 67-78
Πευκοχώρι ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης, Tσιμπής 15(2), Tζουβάρας 8(2), Mαυρίδης 10,Καραμπέκης 4, Mυλωνίδης 2 , Kιγμέτογλου 7 Σικαλίδης 1 , Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 8.
Ίκαροι Σ. (Πουργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 13(1), Σιδερίδης 3(1), Γεωργιανός 13(2), Τράκας, Γκάτζιας 13(1), Φώτογλου 9(2), Γκούτζιας 2, Θολιώτης 7(1), Κακιούζης 18.

ΚΑΒΑΛΑ    64
ΑΝΑΤΟΛΙΑ    68
Δεκάλεπτα: 17-17, 30-30, 47-51, 64-68
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 17(1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 8(1), Καπινιάρης 14(1), Τάγαρης 5, Μπανάσας, Αθανασιάδης 4(1), Κουμλελής 6, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος, Παππάς 10.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 8, Ψυχίδης, Γαλανίδης 6(2), Ζαφειρούδης 1, Συμεωνίδης 16, Ξενιτίδης , Σταματογιάννης 4, Ζώτος 10, Βεργίνης , Καραποστόλου 23(3).

ΕΛΙΜΕΙΑ    65
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ    73
Δεκάλεπτα: 38-44, 55-62, 65-73
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας 3 (1), Μαλούτας 10 (3), Μάκρης 5 (1), Τσιμίδης 6, Τσούκας 26 (4), Πεχλιβανίδης 6 (2), Τσιάμης, Κούβελας.
Ερμής Λ. (Τσούρμας): Μήνου 6, Αμπατζάς, Δημητράκας 6, Ελευθεριάδης 8, Τοπουζίδης 2, Μαρουσιτς 8 (2), Παριτσης 12 (2), Γκαμουρας 12, Κοτσάνος 9, Μέλλιος 2.

TITANEΣ ΠΑΛΑΜΑ    70
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ    76
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-41, 53-56, 70-76
Τιτάνες Π. (Αρχοντουλης): Μπιζιώτης 20(6), Τσούμας , Γεωργαντζάς 15(1) Αρχοντούλης 2, Μακρής, Μούμογλου 15(1), Μανδαλάκης 10,Αποστολάκης 8.
Μαχητές (Γεροφωτης): Βογιατζής 2, Αρνίδης 8, Δήμας 17,Χατζημιχαηλίδης 11(3), Στόλης 2, Μπάκος 19(3), Βελισσαρίου 11(3), Παπαδόπουλος, Βαγιάτης, Βαιντερλής 6

ΓΕΦΥΡΑ    72
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ    76
Δεκάλεπτα: 23-21, 40-33, 52-57, 72-76
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης 10 (1), Καζαμίας 1, Κολοκοτρώνης 2, Γαρέζος 20 (4), Παπαδόπουλος 3 (1), Σιώπης 14 (3), Ταουσάνης 4, Σιώμος 13 (1), Μπίσκας 5 (1).
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 5, Μαραπίδης 7(2), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 3 (1), Πεταλωτής 21 (2), Σεφερίδης 4, Μάντσος, Μπατάκας 7(1), Κοτζαγιάννης 27.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ    52
ΑΓΡΙΝΙΟ    51
Δεκάλεπτα: 13-10, 24-34, 42-44, 52-51
Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 13(2), Παπαδάκης 11, Γρούδος 5(1), Τσιώγκας 3, Στεφανίδης, Κλωνάρας 5, Άνθης, Κουτσογιάννης 11, Γκέλιος 1, Απιδόπουλος, Σαββίδης 3(1), Μασμανίδης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8(2), Μπερερής 12, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6(1), Γκρέκας 2, Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 3, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 16(5), Ρέντζιος, Τάγκας.

Βαθμολογία (σε 27 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης 47 (21-5)
2. Καβάλα 44 (19-6)*
——————————————–
3. Ίκαροι Σερρών 43 (18-7)*
4. Πευκοχώρι 43 (18-7)*
5. Ανατόλια 42 (17-8)*
6. Στρατώνι 40 (14-12)
7. Αγρίνιο 39 (14-11)*
8. Ερμής Λαγκαδά 38 (13-12)*
9. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 37 (12-13)*
10. Φάρσαλα 36 (11-14)*
11. Χαλκηδόνα 35 (9-17)
12. Γέφυρα 34 (9-16)*
——————————————–
13. Ασπίς Ξάνθης 33 (8-17)*
14. Ελίμεια 30 (5-20)*
15. Τιτάνες Παλαμά 26 (1-14)*

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

28η αγωνιστική (6/5):

Χαλκηδόνα-Χαρίλαος Τρικούπης
Αγρίνιο-Γέφυρα
Φάρσαλα-Πευκοχώρι
Ίκαροι Σερρών-Ελίμεια
Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Καβάλα
Ανατόλια-Ασπίς Ξάνθης
Ρεπό: Στρατώνι

επιστροφή στην κορυφή