Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος - 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου - Απόλλων Σμύρνης 85-45

Νέα Ιωνία - Κεραυνός Αιγίου 79-71

Καλαμάτα ’80 - ΕΑ Πατρών 63-55

Γλαύκος - Αχαγιά ’82 64-59

ΚΑΠ - Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 96-68

Ακράτα - Ένωση Ιλίου 57-80

Έσπερος Πατρών - Μελίσσια 74-69 (62-62 κ.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου - Απόλλων Σμύρνης 85-45

Δεκάλεπτα: 14-16, 40-27. 60-32, 85-45

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Γεράνιος

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 2, Μπόυσι 11(1), Μπουρής 16(2), Πελεκάνος 10, Παπαντωνίου 1, Τσούχλης , Γεωργιάδης 13, Φρουσκλιάς 17(2), Ευστρατίου 9, Μπουρτσουκλής , Ψάλτου 6.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 2, Μπίτσικας 8(2), Πρισκομάτης 17(3), Καραμπάς 4(1), Πρόφκα, Οικονομόπουλος 10(2), Ανδρεόπουλος 4, Δρόσος.

 

Ακράτα - Ένωση Ιλίου 57-80

Δεκάλεπτα: 15-19, 30-46, 44-63, 57-80

Διαιτητές: Νάστος, Σταθόπουλος

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιόβας, Λάφης 7, Κατωπόδης 8, Καλεμτζάκης 10(1), Τσότσος 8, Οικονομόπουλος, Μαλλής 3, Λυμπέρης 7(1), Βεσκούκης 14(2).

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 17(1), Μπέλλας Γ. 9(2), Σκαλωμένος 6, Φουντάς 9(1), Πανουσόπουλος Θ., Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε 3 (1), Μπέλλας Ο. 10, Πανουσόπουλος Κ. 8, Μανταλβάνος 12, Θωμόπουλος 3(1).

 

Γλαύκος - Αχαγιά ’82 64-59

Δεκάλεπτα: 17-19, 33-27, 52-43, 64-59

Διαιτητές: Παναγιώτου, Δημόπουλος

Γλαύκος (Βουρνάς): Χονδρογιάννης 7(1), Κάλλης 3, Β. Λαμπρόπουλος 13(2), Νιφόρας 6, Αγγελόπουλος 21, Σταυράκης, Σπυράκος 3, Τσεκλένης 11(1), Σακελλαρόπουλος.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Σταμόπουλος 3, Χαμηλός 5, Μοσχοβάκης 17, Οικονομόπουλος 2, Δαβάνης 13, Γατσούλης 8(1), Νικολάου 5, Χρυσανθόπουλος 2, Π. Λαμπρόπουλος 4.

 

Έσπερος Πατρών - Μελίσσια 74-69 (62-62 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 13-14, 23-28, 38-46, 62-62, 74-69 (παρ.)

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Τσιμπούρης

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 4, Φραντζής 17(3), Σερέτης 3, Λαμπρόπουλος 3(1), Ροκανάς 8(2), Ζαφείρης 17(3), Βύρλας 9, Καλογιάννης, Νάτσκος, Σκόνδρας 6, Αγγελόπουλος 7.

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 8(2), Ξηρός 4, Βούλγαρης 9(2), Κυπαρίσης 4, Βαθρακοκοίλης, Καλογερόπουλος 2, Παλάντζας 13(3), Καραχάλιος 16(1), Τζέμης 5, Σπυριδάκης 6.

 

Καλαμάτα ’80 – ΕΑ Πατρών 63-55

Δεκάλεπτα: 14-18, 29-33, 44-42, 63-55

Διαιτητές: Γαρινή, Τζίμης

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μεντής 3, Πετρόπουλος, Φραγκέας 10, Χατζής 6(2), Μπάζιος 8, Κοντόπουλος 19(2), Βούλγαρης 14, Σκοπέτος 3(1).

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρίκας 23(1), Δούρος 2, Κυριακίδης 2, Φωτιάδης 12, Ζαβέρδας, Παπαδόπουλος 8, Τσουλέας 2, Χουλιάρας 6(1).

 

Νέα Ιωνία - Κεραυνός Αιγίου 79-71

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-33, 58-49, 79-71

Διαιτητές: Φάκαρος, Ντάνος

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 11(3), Καραθανασόπουλος 9, Μαυρίδης 2, Γεωργίου 2, Λαμπρόπουλος 2, Λίτσιος 35(3), Σιούτης 10(3), Γεωργίου 8(2).

Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 15(5), Φωτίου 4, Ζυγάς 2, Μαναβόπουλος 15, Γκόβας 14(3), Καραγιάννης 4, Γκιζόγιαννης 17 (1).

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 43

2. Γλαύκος 42

3. Ένωση Ιλίου 41

4. Αχαγιά ’82 41

5. Ακράτα 37

6. Μελίσσια 36

7. Έσπερος Πατρών 36

8. ΚΑΠ 34

9. Κεραυνός Αιγίου 33

10. Απόλλων Σμύρνης 32

11. Νέα Ιωνία 32

12. ΕΑ Πατρών 27

13. Καλαμάτα ’80 25

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 24

 

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 6/5)

Κεραυνός Αιγίου - Οίαξ Ναυπλίου

ΕΑ Πατρών - Νέα Ιωνία

Μελίσσια - Καλαμάτα ’80

Απόλλων Σμύρνης - Γλαύκος

Αχαγιά ’82 - ΚΑΠ

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου - Ακράτα

Ένωση Ιλίου - Έσπερος Πατρών

 

 

2ος Όμιλος - 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Καλλιθέας - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 83-72

ΑΟΚ Χανιά - Πεντέλη 61-82

Άρης Νικαίας - ΟΦΗ 77-68

Λοκρός Αταλάντης - Νίκη Αμαρουσίου 78-77

Ερμής Σχηματαρίου - ΑΕΕ Παναγίτσας 71-58

Έσπερος Λαμίας - Άρης Πετρούπολης 93-69

Ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νικαίας - ΟΦΗ 77-68

Δεκάλεπτα: 25-18, 46-38, 64-53, 77-68

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Κανελλόπουλος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 16(1), Στογιάνοβιτς 7, Καννάς 7, Κοροπούλης 6(2), Θαλασσινός 7(1), Γαλίτης, Κόλλιας 12, Καπετάνιος 5, Δρίβας 12(2), Χατζόγλου 5(1), Βλάμης.

ΟΦΗ (Ράλλης):  Μητρόπαππας 3, Κριθινάκης 9(1), Τσερκιτζόγλου, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 7(1), Βασιλειάδης 4, Χρηστάκης, ταράκης 1, Τσιλόγλου, Πάλλης 27, Καραλής 15(1).

 

ΑΟΚ Χανιά - Πεντέλη 61-82

Διαιτητές: Κοτσίρης, Λαμπίρης

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Αράπης 12(2), Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 3(1), Σαράντης 6, Μπαγάκης, Πούρος 2, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης 5, Αδοντάκης 10, Τασιούδης 10, Παπαδάκης 3(1).

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 10, Μάντζιος 2, Γεωργακόπουλος 8, Λίτσο 15(4), Αποστολόπουλος 5(1), Κωνσταντάτος, Νάσσης-Ντάνιας 3(1), Νιφόρας 2, Μούλας, Μπίγκος 11, Σαλτουρίδης 10, Μαλούκος 16.

 

Ερμής Σχηματαρίου - ΑΕΕ Παναγίτσας 71-58

Δεκάλεπτα: 25-11, 40-24, 55-43, 71-58

Διαιτητές: Πλιάκας, Τηγάνης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 14, Θωμάς 5, Γκρινιάρης 16(1), Λούκας, Κώνστας, Φλώτσιος 12(1), Κουτής, Αγγελέτος 7(1), Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 4, Σπηλιώπουλος 13(1).

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές, Καρβούνης 4, Σπύρου, Μούντριχας, Θεοοδωράκος 13(2), Μαντζάκος, Ντουζίδης, Μπέλλος 2, Γκιζόγιαννης 12, Χοτζάλι, Δρακάκης 6, Σβορώνος 21(5).

 

Λοκρός Αταλάντης - Νίκη Αμαρουσίου 78-77

Δεκάλεπτα: 25-17, 46-38, 66-58, 78-77

Διαιτητές: Καμίτσος, Ασημακάκη

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 2, Μπόλματης 6 (2), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 11 (1), Σάκοτα 20, Μάτος Αν., Μάτος Αγγ. 17 (5), Ρετσινάς 2.

Νίκη Αμαρουσίου (Καλλιώρας): Τσεκίνης 5 (1), Δαμάς 10 (2), Μιχαλάκης, Σταμάτης 17 (3), Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 29, Πολυμενάκος, Σκούταρης, Κουκάκης 4, Ντέντα 12 (1).

 

Έσπερος Λαμίας - Άρης Πετρούπολης 93-69

Δεκάλεπτα: 20-19, 46-41, 69-53, 93-69

Διαιτητές: Γερακίνης, Φακίτσας

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 2, Μπερτσιμάς, Σέττος 16(2), Πάππος 13(1), Ρουμελιώτης 5 Μαντζούκας, Φύκας 28(5), Παπαργυρόπουλος 17(1), Φούντας, Δαχρετζής 2, Κατράνας 10(2), Παπανικολάου.

Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 14(2), Βενιτουράκης, Γλύκος 3(1), Κουλούρης 21(3), Σασώνης 2, Μπούντρης 7, Κυρίτσης, Μπέλη 16, Γιαννακόπουλος, Γιατράκος 6.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 38

2. Έσπερος Λαμίας 37

3. Πεντέλη 36

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 35

5. Ερμής Σχηματαρίου 34

6. Λοκρός Αταλάντης 34

7. ΟΦΗ 31

8. Άρης Νικαίας 30

9. ΒΑΟΛ Χίου 30

10. Νίκη Αμαρουσίου 28

11. ΑΕΕ Παναγίτσας 28

12. ΑΟΚ Χανιά 28

13. Άρης Πετρούπολης 23

* Έχουν κάνει ρεπό ΒΑΟΛ Χίου, Πεντέλη, Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Λοκρός Αταλάντης, Ερμής Σχηματαρίου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Έσπερος Καλλιθέας, Έσπερος Λαμίας.

 

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 6/5)

Πεντέλη - Έσπερος Καλλιθέας

ΒΑΟΛ Χίου - ΑΟΚ Χανιά

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Άρης Νικαίας

ΟΦΗ - Λοκρός Αταλάντης

Νίκη Αμαρουσίου - Ερμής Σχηματαρίου

ΑΕΕ Παναγίτσας - Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

 

 

3ος Όμιλος - 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-Ικαροι Τρικάλων 63-55

Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου 75-69

Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-64

Ιωνικός-ΓΕ Αγρινίου 86-64

Ζέφυρος-ΑΓΣ Ιωαννίνων  57-67

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 75-58

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

 

Φύλλα αγώνα

Ιωνικός-ΓΕ Αγρινίου 86-64

Δεκάλεπτα: 26-10, 43-29, 68-44, 86-64

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Κολοκυθάς

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 9, Ιγγλέζος 3(1), Αναστασιάδης 11(3), Γεωργιάδης 8, Κούτε 3, Μαδεμλής 7(1), Χαριστός 2, Δελλής 2, Γιαννούλης 9(2), Παουλεάνου 6(2), Βαρίτης 11(3), Σιδηροηλίας 11(1).

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής 2, Σταμουλάκης 13(2), Μπαρούχας 23(3), Δάρλας 5(1), Βούλγαρης 4, Βασιλείου 15(1).

 

Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-64

Δεκάλεπτα: 22-19, 42-40, 55-55, 67-64

Διαιτητές: Θεοδώρου, Δέλλας

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 6(2), Τακίδης, Κλωνάρας 8, Γράβας 5(1), Μιχαηλίδης 13(3), Ρίγκος, Συλάκος, Κόττας 10, Μπόζιαρης 9, Καλογεράτος 13(3), Τζήμας 3(1), Χατζόβουλος.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ημερίδης 15(3), Βλέτσης 3(1), Ζωϊτούδης, Τασούδης 4, Τσινόπουλος 21(1), Τσελέκης 12, Κουτούλας 9(3).

 

Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου  75-69

Δεκάλεπτα: 20-17, 37-38, 55-58, 75-69

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Βογιατζής 8, Ματενίδης 17, Νεδέλκος 4, Μακρίδης, Χατζόπουλος 10, Μαγκανάς 11(2), Περούλης 25(3), Αγάθος.

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 4, Γεωργίου 15(3), Αναγνωστόπουλος 2, Καφάσης, Κουτίνας 20(2), Τσαβές 3, Βλήτσιος 2, Τσώλης 16(3), Παπαζήσης, Παπακώστας 5, Τοκατκλίδης 2.

 

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 75-58

Δεκάλεπτα: 28-24, 47-29, 60-46, 75-58

Διαιτητές: Πετανίδου, Αναστασιάδης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Ουσουλτζόγλου 2, Σισμάνης 8, Γκανάς, Βλάχος 22, Μαυρίδης 11 (2), Ντουλαβέρης 2, Λέφας 3 (1), Μπαρμπαρούσης 5, Χατζηλαμπρινός 6, Γιαννουζάκος 16 (2).

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Νεοφυτίδης): Παπαδόπουλος 3, Σαχπατζίδης; 13 (3), Πουτούκης 4, Νεοφυτίδης 7, Πανίδης 4, Πέπα, Σαρρής 19(2), Αργυρόπουλος 8.

 

 

Ζέφυρος-ΑΓΣ Ιωαννίνων 57-67

Δεκάλεπτα: 8-23, 32-32, 49-47, 57-67

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος, Aλεξανδρίδης 5, Ματενίδης 4, Pουσομάνης, Tσάμογλου, Kαναράς 7(1), Μαυροματίδης 22(1), Tσιόγκας 2, Zελενίτσας, Mυστηλιάδης 17(5), Mάρκου.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Δημητρίου 15(2), Zαμπέτης 17(2), Mπαρτζώκας 21, Kαφαλίδης, Aντωνίου  4, Tζίμας, Mάκης 2, Eξαρχόπουλος 3(1), Φίλιος 2, Θώδης 3, Kαννής.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Ικαροι Τρικάλων 63-55

Δεκάλεπτα: 19-20, 33-37, 46-44, 63-55

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Ιορδανίδης

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 16, Αργυρός 6, Σουλιώτης 3, Μίχος, Σταμούλης 1, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης 10, Νίκας 5, Μακρόπουλος 18, Ρέμπης

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κορδέας, Φουντάς Ζ., Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 12, Μέξης 2, Χατζής 2, Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 5, Φουντάς Γ. 21.

 

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 39        

2. Φαίακας Κέρκυρας 39        

3. Νίκη Βόλου 35         

4. Πρωτέας Γρεβενών 34        

5. Ζέφυρος 33     

6. Νικόπολη Πρέβεζας 32      

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων  32          

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 31          

9. ΑΟΚ Βέροιας 30        

10. Ικαροι Τρικάλων 30        

11. Ιωνικός 30          

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 25          

13. ΓΕ Αγρινίου 24   

*Φαίακας Κέρκυρας, ΑΓΣ Ιωαννίνων και ΑΠΣ Πτολεμαΐδα έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 6/5)

Νίκη Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας

Φίλιππος Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ιωνικός

ΓΕ Αγρινίου-Ζέφυρος

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας

Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

 

 

4ος Όμιλος – 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μακεδονικός  60-84

ΧΑΝΘ-ΑΟ Πολυγύρου 85-72

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου 72-76

ΠΣ Ευκαρπίας-Ελευθερούπολη  77-89

ΜΕΝΤ-ΑΕ Κομοτηνής 93-77

Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου  62-76

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μαντουλίδης 57-95

 

Φύλλα αγώνα

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μακεδονικός 60-84

Δεκάλεπτα: 14-26, 27-46, 39-70, 60-84

Διαιτητές: Καντερές, Χατζηκώστας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Πιτσούλης, Σελάνι, Φωτιάδης 9(1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 5, Ανθυμιάδης 2, Ρέμπελος 2, Δέτσικας 18, Δασκαλάκης 14(2), Ζωγράφος 10, Κωνσταντινίδης.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου 4, Κοντσές 4, Νσιλής 17(1), Κουντουρατζόγλου 10(1), Βούλγαρης 5(1) Μπαρζού 2, Χαλάτσης 11(1), Κομμάτας 2, Πηλακούτας 22(3), Λυχριδάς, Κασούρας, Μαργαρίτης 7.

 

ΧΑΝΘ-ΑΟ Πολυγύρου 85-72

Δεκάλεπτα: 22-18, 52-40, 75-59, 85-72

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3(1), Φιλοξενίδης 18(3), Χατζηβουρκόγλου Ακεψιμαϊδης 6(2), Ζιάκας 11(1), Θωμαϊδης 12(2), Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 21(3), Κουτσοκώστας, Κωστίκας, Βλαγκόγιας 4, Ζεκίρ Χασάν.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 2, Τσιούντος 24(2), Παυλέας 12, Πέγος 5(1), Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος 5(1), Νουκαρης 20(2), Αποστολίδης.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου 62-76

Δεκάλεπτα: 20-24, 32-38, 48-61, 62-76

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Αγραφιώτης Γρ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης- Κεσίδης) :Αποστόλου 13(1), Μυθιλού 10(2), Σταματέλος 16(3), Κουκουλίδης 7(1), Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος 4, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 2, Κιότης, Χατζίδης 10(1), Χασιώτης, Τσαματάνης.

Αίας Ευόσμου  (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 6(2), Δοξάκης 11(3), Μπαλτζόπουλος 6, Νικολούδης 22(1), Περιστεράκης, Νησιώτης 26, Σίσιου 1, Σεκαδάκης Γ., Νέσης 4, Λίσελης, Σεκαδάκης Δ.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Ελευθερούπολη  77-89

Δεκάλεπτα: 21-27 36-44, 55-68, 77-89

Διαιτητές: Παζώλης, Λελούδας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου) Ψευτογκάς, Γκαβέζος Αρ. 5, Γαϊτάνης 8(2), Ρεδάρης , Κολώτσιος Αλ 22(4), Ουλουσίδης 16(2), Κόκκουρας 6, Κιούρκας 7(1), Γκαβέζος Αντ 13

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Στυλίδης 28(2), Γαϊτανίδης, Μασάδης 8(1), Θεοδωράκος 23(7), Απαζίδης 2, Μανάκας 24, Ιωάννου, Βοϊβατόπουλος 2.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μαντουλίδης 57-95

Δεκάλεπτα: 21-22, 30-46 42-77, 57-95

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Καραμπατζάκης 6, Καντζουρίδης, Δροσινός 11 (2), Χατζής 16, Αχτσής 5 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Καρακάσης, Γάτος 8, Φραντζέσκος, Σίμος 7, Σουρίδης 2.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 7(1) Ρόπουτης 11(1), Τάκης 4, Καλόγηρος 9(1), Μπέλος, Τσιριλάκης 6, Γιαννακός 9(1), Ρεφατλάρι 5(1), Γκίζης 14, Σίμογλου 6, Γραβάνης 15(1), Γάκης 9(1).

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου 72-76

Δεκάλεπτα: 23-19, 41-45, 56-55, 72-76

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Αν.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Τσορμπατζόγλου, Μπορμπίδης, Σκεμπή 8(1) Αθανασίου, Λεχούδης 19, Χατζηδημητρίου 6, Γιωτόπουλος 10(2) Σιμάκης 24(2), Παλάσκας, Μπίτατζης 1, Χαλίλ Καδίρ 4.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης 5, Μπίλιος 3, Αγραφιώτης 19(3), Μησιρλόγλου 11(3) Ιατρίδης 2, Ακριτίδης 7, Σπουργίτης 2.

 

ΜΕΝΤ-ΑΕ Κομοτηνής 93-77

Δεκάλεπτα: 21-22, 44-46, 69-56, 93-77

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Αμπατζάς 2, Παπαδόπουλος Π. 8, Μιχαηλίδης 23(4), Μπουραζάνης 4, Καρανώτας 9(1), Παπαδόπουλος Α. 14(1), Κάππος 2, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 27, Κούρκουλας 2, Βελέντζας 2.

ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Καραμανλής 6, Καραμπίνης 4, Μαγούλας 15(2), Κυφωνίδης 25(4), Φωτάκης, Σπέντζος 17(1), Θεοδωρίδης 4, Παπαδόπουλος 6(2).

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  44

2. Μακεδονικός 42   

3. ΑΟ Πολυγύρου  39

4. ΜΕΝΤ 38

5. Αίας Ευόσμου 37         

6. ΧΑΝΘ 37          

7. ΠΣ Ευκαρπίας  36

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 35  

9. Απόλλων Καλαμαριάς  35

10. Μαντουλίδης 33         

11. Αστέρας Σίνδου  31          

12. ΑΕ Κομοτηνής 27         

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 26 

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 23    

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 6/5)

ΑΟ Πολυγύρου-Κένταυρος Καλλικράτειας

Αστέρας Σίνδου-ΧΑΝΘ

Μαντουλίδης-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μακεδονικός-ΠΣ Ευκαρπίας

Ελευθερούπολη-ΜΕΝΤ

ΑΕ Κομοτηνής-Απόλλων Καλαμαριάς

Αίας Ευόσμου-Ορφέας Νέου Σκοπού

 

 

επιστροφή στην κορυφή