Menu

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 1η αγωνιστική)

Με τρεις αγώνες ολοκληρώθηκε την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου η πρώτη αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών. Αναλυτικά: 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 63-71
Δεκάλεπτα: 19-17,32-45,49-55,63-71  
Διαιτητές : Ντούρας – Μπακάλης
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας) : Μήνου 8(1), Τσιρογιάννης 7, Μάρουσιτς 7, Νώτης 22(3), Παρίτσης 3(1), Πλιούκας 3, Γκαμούρας 13, Χριστοδούλου
Στρατώνι (Χατζούλης)  : Δοξάκης 11(3), Μπουρδάνος 13(3), Κόκκιος, Σιδηροηλιάς 2,Φλιάτης 6, Κοτζαγιάννης 8, Μπέγας 1, Πολιτόπουλος 6(2), Δασκαλόπουλος 12, Δημητράκας 12(1).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 70-74
Τα δεκάλεπτα: 14-20, 30-30, 50-56, 70-74
Διαιτητές : Φουτζήλας-Γαζέτας
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Καραγεώργος, Φρουσκλιάς 20 (2), Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 19 (2), Τσαβές 2, Τσώλης 9 (2), Διγενής, Τάσσος 3, Τασιούδης 15
Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μιχαλόγλου 17 (1), Καπινιάρης 12 (1), Γκρέκας 12 (1), Τσάτας 4 (1), Σταμούλης 3 (1), Μήτσου 15 (3), Ψαράς 3 (1), Σαρρής 4

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-61
Δεκάλεπτα: 20 – 21, 34 – 40, 44 – 50, 64 – 61.
Διαιτητές :  Τσιαπλής-Κατωτικίδης  
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης) : Γρίψιος 8 (1), Ματενίδης 4, Νεδέλκος 4, Σιώπης 3 (1),Σπιτιέρης 6, Πεταλωτής 12, Περούλης 16 (2), Νίκας 3 (1),Μαγκανάς, Χατζόπουλος 7, Ταουσάνης 1 , Ψαρράς.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Δαλαγκόζης 5 (1), Σιδερίδης 6 (2), Δούκας, Γεωργιανός 9 (2), Κάτος 3, Παυλίδης 3 (1), Φώτογλου, Γκουτζιάς 2, Παπαδόπουλος 8, Καραμπέκης 16 (1 ), Θολιώτης 9 (1 ).

Τα ζευγάρια της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φάσης (Τετάρτη 19/9): 

ΑΟ Αγρινίου – ΑΣ Διαγόρας Δρ. 
ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 
ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας – Αίολος Τρικάλων 
ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣΚ Ιπποκράτης 
ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΑΣΑ Κόροιβος 
ΓΣ Φαρσάλων – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λαρ. 
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΕΚ Καβάλας 
ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας 
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΕ Ψυχικού 
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – Εθνικός ΟΦΠΦ
ΑΕ Πεντέλης – Απόλλων Πάτρας 
ΣΑ Στρατωνίου – Ηρακλής 2017 
ΑΣΕ Δούκα – ΑΣ Καρδίτσας 
ΑΟ Παγκρατίου – ΑΟ Αμύντας 
ΓΣ Μάνδρας – ΑΣ Καστοριάς 
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Αμαρουσίου 

*Το αναλυτικό πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 17 Σεπτεμβρίου 2018 00:11
επιστροφή στην κορυφή