Menu

Β’ Εθνική (5η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες

Αήττητος παρέμεινε ο Δούκας στον 1ο Όμιλο μετά και την 5η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Ανδρών, ενώ Γλαύκος και Ένωση Ιλίου έκαναν την πρώτη τους νίκη. Στον 2ο Όμιλο υπάρχει... συνωστισμός στην κορυφή με πέντε ομάδες να βρίσκονται πλέον στο 4-1 (Νίκη Βόλου, Ανατόλια, Αγρίνιο, Φάρσαλα, Μαχητές).. Χωρίς νίκη παρέμεινε ο Μακεδονικός.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Βούλας-Τρίτων 88-84 (77-77 κ.α.)

Πεντέλη-Μανδραϊκός 74-72

Γλαύκος-Οίαξ Ναυπλίου 70-69

Παγκράτι-ΚΑΟ Κορίνθου 85-77

Ένωση Ιλίου-Παπάγου 85-72

Πανελευσιανιακός-Δούκας 69-84

Δάφνη Δαφνίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 72-69

Πανερυθραϊκός-Έσπερος Καλλιθέας 81-82

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 69-84
Διαιτητές : Μαγκουνής-Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα : 21-21, 37-38, 52-63, 69-84
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 12 (2), Ηλιάδης 5 (1), Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης 6 (2), Σταθόπουλος 12, Ψαρόπουλος 14 (2), Δούκας 6, Αναγνωστάκης 4.
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 10 (2), Παππάς 14 (1), Λάκκας 13, Μποχωρίδης 9 (2), Βουγιούκας 2, Ευστρατίου 10 (2), Γκίνης, Ξύδης 3 (1), Αποστολίδης 10 (3), Τσιτσιγιάννης 2, Δραγάτης, Πέτς 11 (2).

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 81-82

Διαιτητές: Πόντας, Γρίβα

Δεκάλεπτα: 23-21, 47-40, 67-60, 81-82

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13 (1), Στογιάνοβιτς 13 (1), Καλλιανιώτης 9 (2), Ντουζίδης 6 (2), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 11 (3), Γεωργιάδης, Στάθης 3, Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης 15 (4), Μπακοδήμος.

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 3 (1), Χατζηλίδης 6 (2), Καρλάφτης, Θεοδοσίου 2, Σκουλούδης 15, Παπαφλωράτος 30 (2), Βλασσόπουλος 3, Χαρούνι Κ. 3, Γραμματικός 20 (2), Χαρούνι Ν.. 

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 85-77

Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Ρίζος

Δεκάλεπτα : 22-20, 49-37, 71-61, 85-77

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 9 (1), Κούτρας 4, Κατωπόδης 6, Λυτόπουλος 10, Φωτίου 17 (1), Δερμιτζάκης 8, Δόξας 7, Ροδοστόγλου 7 (1), Μπένος 17

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 10, Σκελλαράκης 6, Μακρής 20 (2), Θεοδωρίδης 6 (2), Κεφαλάς 6 (1), Αρσένης, Περρωτής 13, Πράττης 8 (2), Δανίκας 1, Κωνσταντίνου 8 (2)

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΣ 85-72

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ. – Παπαφωτίου

Δεκάλεπτα: 8-22, 44-44, 64-58, 85-72

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 5 (1), Μπέλλας Γ. 12 (2), Τσακίρης 18, Φουντάς 18 (2), Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 7 (1), Μπέλλας Οδ. 15 (3), Μανταλβάνος 8, Τσιουμπρής, Τσόλης, Κατσαρός, Γεροκώστας.

Παπάγου (Κατσούνης): Πίνης 6 (2), Πρισκομάτης 8, Λεκάκης 2, Χρυσός 6, Παπαπέτρου 10 (2), Κουτρούλιας 18, Αγγελόπουλος 4, Μπάλος 4, Γιαννίκος 11 (3), Ζώρζος 3 (1), Παπαζήσης, Μακρίδης. 

 

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 70-69

Διαιτητές: Στρέμπας – Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-18, 25-37, 42-58, 70-69

Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 19 (4), Σερέτης 6, Βανδώρος 2, Καρακωνσταντάκης 13 (1), Κούτρας, Μαναβόπουλος 18, Αγγελόπουλος 2, Δαβάνης 10 (1).

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 21 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 10, Παπαντωνίου 2, Χάσα 3 (1), Γεωργιάδης 9 (1), Σκορδάς 13, Αναγνωστόπουλος 6.

 

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 74-72

Διαιτητές: Αργυρούδης – Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-41, 57-52, 74-72

Πεντέλη (Χαρτοματσiδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 12 (1), Λίτσος 4, Αποστολόπουλος 5 (1), Κούσουλας 17 (2), Καρούζος 3 (1), Μπέλη 4, Κουκάκης, Μπίγγος 9 (1), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 20, Νάσσης.

Μανδραϊκός (Κουστένης): Βασιλόπουλος 2, Σιμιτζής, Παπανικολάου, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 24 (4), Δέδες 14 (1), Γκαϊτάσοβ 4, Σεργιένκο, Κοπακάκης, Ρεκουνιώτης 3, Χάλαρης 12, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 13 (1). 

 

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

1.Δούκας (5-0) 10

2.Δάφνη Δαφνίου (4-1) 9

————————————

3.Τρίτωνας (4-1) 9

4.Έσπερος (4-1) 9

5.Οίακας Ναυπλίου (3-2) 8

6.Πεντέλη (3-2) 8

7.Πρωτέας Βούλας (3-2) 8

8.Παγκράτι (3-2) 8

9.Παπάγου (2-3) 7

10.Πανελευσινιακός (2-3) 7

11.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-3) 7

12.Μανδραϊκός (2-3) 7

———————————— 

13.ΚΑΟ Κορίνθου (1-4) 6

14.Γλάυκος (1-4) 6

15.Ένωση Ιλίου (1-4) 6

16.Πανερυθραϊκός (0-5) 5

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 18/11):

 

Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας

Οίακας Ναυπλίου – Πεντέλη

ΚΑΟΚ – Γλαύκος

Παπάγος – Παγκράτι

Δούκας – Ενωση Ιλιου

Πανελευσινιακός – Δάφνη Δαφνίου

Τρίτωνας – Πανερυθραϊκός

Εσπερος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

 

ΧΑΝΘ-Χαλκηδόνα/Προποντίς 65-61

Γέφυρα-Έσπερος Λαμίας 68-66

Φίλιππος Βέροιας-Στρατώνι 65-63

Αγρίνιο-Φαίακας Κέρκυρας 81-77

Φάρσαλα-Μακεδονικός 68-64

Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Νίκη Βόλου 75-77

Ίκαροι Σερρών-Ανατόλια 70-73

Ελευθερούπολη-Ερμής Λαγκαδά 67-52

 

Τα φύλλα αγώνα  :

 

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 70-73

Δεκάλεπτα : 22-21, 38-39, 53-56, 70-73

Διαιτητές : Τσουμαχίδης – Παπανικολάου

 Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 3(1), Σιδερίδης, Γεωργιανός 12(2),Δαλαγκόζης 7(1), Παυλίδης, Κουτσοκώστας 3(1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 2, Κακιούζης 26, Φώτογλου 7

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης , Στεφανίδης , Αμπατζάς 15(3), Αράπης, Γαλανίδης 8, Κάτανος, Κωνσταντινίδης 2 , Ξενιτίδης, Κιγμέτογλου 14,Ζώτος 10(1),Μπρόζος 13(2), Καραποστόλου 11(2).

 

ΦΙΛΙΠΠΟΣ  ΒΕΡΟΙΑΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 65-63

Δεκάλεπτα : 14-5, 34-26, 55-51, 65-63 

Διαιτητές : Φουτζήλας – Αγραφιώτης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 8, Σισμάνης 6(1), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 11(3), Βαλλιος, Κοθράς 27(2), Καντάρκος 5.

Σ.Α. Στρατωνίου (Γιάννης Χατζούλης): Δοξάκης 5, Μπουρδάνος 1, Κολοκοτρώνης 6(2), Γεωργιάδης 7(1), Σιδηροηλίας, Φλιάτης 6, Κοτζαγιάννης 4, Μπέζας 11(2), Πολιτόπουλος 8(2), Δασκαλόπουλος 15. 

 

ΧΑΝΘ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 65-61

Δεκάλεπτα :24-11,34-33, 53-44,65-61

Διαιτητές : Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου 

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης-Τζιόμαλος) : Ντίνος 6(2), Χονδρόπουλος 3(1),Παπαδόπουλος 6, Μπαλάσκας 4, Ζαφειρούδης 2, Γεωργάκης 12(1),Πέτροβιτς 4, Δεληγεώργης 22(1), Βλαγκόγιας 6, Τσάμης.

Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τουλούμης) : Σπύρας, Μαρκίδης, Δανάκης 4, Τσακαλέρης 14, Λαίδης 4, Μυλωνίδης 12(2),Γιαννόπουλος, Δελίδης 6(1),Σικαλίδης 15, Φυλακτός 3(1). 

 

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 68-64

Δεκάλεπτα: 20-12, 36-25, 49-45 , 68-64

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκιζόγλου

Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 8, Χαιρετίδης 6 (1), Φιλιππόπουλος, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Τσιόγκας 5 (1), Συνετός, Τοπουζίδης 5 (1), Λούτας, Γκιουλέκας 25 (4), Φαρμάκης, Δέσπος 12

Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 8 (1), Κοντσές 8, Μπαρζού 6, Κουντουρατζόγλου 13 (1), Τσινόπουλος, Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (1), Ουλουσίδης 15 (1), Καλογεράτος 6 (2), Ιωαννίδης, Χατζίδης 2

 

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 68-66

Δεκάλεπτα: 23-13, 39-38, 56-52, 68-66

Διαιτητές : Παπαγερίδης-Ντόγκας

KΣ Γέφυρας (Kουγιουμτζίδης): Ψευτογκάς 6(2), Πουλιανίτης. Kαταβαίνης. Aποστολίδης 15(2), Zιάκας 2, Kουτοθξίδης 4, Καραγιαννάκης 13(1), Σιώμος 14, Παπαδόπουλος 5(1), Κότσανος 9

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στολίνκοβιτς. Pούζιος 1.Πάππος 2, Kατσαρές 13 (1), Φύκας 10(1), Aργύρης 5(1), Tεπετίδης 10(1), Ολύμπιος 6(2), Παπαργυρόπουλος 19.

 

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 81-77

Δεκάλεπτα: 17 – 25, 37-39, 57-59, 81-77

Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Μιχάλογλου 7(1), Καπινιάρης 19(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 17(2), Μήτσου 12, Ψαράς 10(3), Σταμίρης.

Φαίακας Κέκρυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 13(1), Ματενίδης 3(1), Νεδέλκος, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης 3(1), Πεταλωτής 19(2), Περούλης 29(4), Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης, Χατζόπουλος, Αυγερινός 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 67-52
Διαιτητές: Γερακίνης, Φακίτσας
Δεκάλεπτα:  21-10, 39-26, 47-39, 67-52
Ελευθερούπολη (Λογοθέτης): Κελεσίδης 5, Στυλίδης 13(2), Ιωάννου 8(2), Σταμπουλής 11, Χαρισμίδης 4, Καραγιώργος 7(1), Βοιβατόπουλος 14, Μουλάκης, Κωνσταντάρας, Μπουτσακτσί, Λαζαρίδης
Ερμής (Τσούρμας): Μήνου 6, Κωνσταντινίδης, Μάρουσιτς 9(2), Τσιρογιάννης 16(2), Παρίτσης, Καμαριώτης 9(1), Γκαμούρας 8, Πηλακούδης 2, Πλιούκας.

 

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων - Νίκη Βόλου 75-77
Δεκάλεπτα: 28-13 40-34 59-58 75-77
Διαιτητές: Δημάδης, Μπακάλης
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 11(3), Δήμας 18(1), Μαυρίδης 13(2), Χατζημιχαηλίδης 3(1), Κλωνάρας, Στόλης 13, Τσιμίδης 3, Βαϊντερλής, Μητσάκης 9(1), Ελευθεριάδης 5(1), Καραγιαννίδης
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Διγενής 1, Καραγιώργος 4, Γεωργίου 8(1), Κουτίνας 19(2),Τασιούδης 10, Τσώλης 5(1), Τάσος 13 , Φρούσκλιας 17(2)

 

 

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

 

1.Νίκη Βόλου (4-1) 9

2.Ανατόλια (4-1) 9

—————————————-

3.Αγρίνιο (4-1) 9

4.Φάρσαλα (4-1) 9

5.Μαχητές Πειραματικό (4-1) 9

6.Ίκαροι Σερρών (3-2) 8

7.ΧΑΝΘ (3-2) 8

8.Ελευθερούπολη (2-3) 7

9.Γέφυρα (2-3) 7

10.Έσπερος Λαμίας (2-3) 7

11.Φαίακας Κέρκυρας (2-3) 7

—————————————- 

12.Ερμής Λαγκαδά (2-3) 7

13.Φίλιππος Βέροιας (2-3) 7

14.Χαλκηδόνα/Προποντίς (1-4) 6

15.Στρατώνι (1-4) 6

16.Μακεδονικός (0-5) 5

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 18/11):

Εσπερος Λαμίας  ΧΑΝΘ

Στρατώνι – Γέφυρα

Φαίακας Κέρκυρας- Φίλιππος Βέροιας

Μακεδονικός – Αγρίνιο

Νίκη Βόλου-  Φάρσαλα

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ικαροι Σερρών

Χαλκηδόνα – Ελευθερούπολη

Ερμής Λαγκαδά – Ανατόλια

 

επιστροφή στην κορυφή