Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Σημαντικές αναμετρήσεις περιελάμβανε η 5η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 71-98
Πελασγός – Τερψιθέα 47-39
Αρκάδι – Μελίσσια 35-57
Κρόνος Αγ.Δημ. – ΟΑ Χανίων 63-48
Φάρος – Αμύντας 57-50
Παναθηναϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 60-52

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 71-98
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Ζαγούρης
Δεκάλεπτα: 21-23, 40-48, 57-73, 71-98
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 13(1), Τζουγκράκη 17(3), Γούλα Π., Λιγνού, Νεαρχάκου 5, Αλεξία, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 7, Παπαδοπούλου 8(1), Οικονομίδου 12, Αλεξανδρίδου 2, Κορρέ 3.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου, Κλείτσα 2, Γκάνια 2, Κοντογιάννη 3(1), Γρίσπου 15(3), Τσέρου 18(3), Παπαντώνη, Ακρίβου 17, Πετυχάκη 6, Αμίτση 3(1), Κούκη 15(1), Αντωγειαννάκη 17.

Παναθηναϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 60-52
Διαιτητές: Γεράνιος-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 19-15, 37-34, 49-44, 60-52
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης) Ακρίβου, Μούλη 15, Βασιλάκη, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 13, Ευαγγελάτου 3 (1), Αρβανίτη 3, Σλούκα 17 (4), Μούτσα 1, Μαυράκη, Εζέτζα 8 και Σιγάλα.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος):  Καραβέλη 9, Σατρατζέμη 2, Κύριου, Βαμβακά 9, Λιναρά 15(2), Ζούρνη 10, Κέσσε 7, Βυζεντίνη, Κουρουβάνη, Δελή, Μπαλαμπάνη και Χόνι.

Πελασγός – Τερψιθέα 47-39
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λαμπίρη
Δεκάλεπτα: 18-8, 31-23, 35-33, 47-39
ΠΕΛΑΣΛΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Μανιατά, Χρανιώτη 8, Τσουκαλά 17, Θάνου 6(2), Αγγελοπούλου, Ντάρλα 4, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 8, Δούκουρη, Καντέλη 4.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κλ. 9, Καπινιάρη 2, Καναβάρου Αθ. 7, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα 5(1), Λαμπράκη Μ., Γαλιατσάτου 2, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 8.

Αρκάδι – Μελίσσια 35-57
Διαιτητές: Ντάσης-Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 9-16, 7-14, 11-10, 8-17
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 2, Κανδεράκη, Γιαλαμά 5(1), Ουρανού, Κουλούρη Στ. 6(2), Σταυριανάκη, Καζά 2, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 14(1), Φραγγελάκη, Καούκη 4, Λελεδάκη 2.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Τσέτα, Ναυροζίδου 9(1), Σταμούλη, Πατέρα 8(2), Δουρου 2, Βιντσιλαίου 7, Ζακινθυνού 7, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 15(2), Κανέλλου 9.

Φάρος Κερ. – Αμύντας 57-50
Διαιτητές: Βελέντζας-Δαγκλής
Δεκάλεπτα: 10-15, 22-24, 37-36, 57-50
ΦΑΡΟΣ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 24(3), Χόντο 6(2), Ταντουρόφσκα 7, Παπαϊωάννου, Κοντραφουρη 12(1), Ισκίογλου 8, Κουτσοδήμου.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 4, Τριμέρη 4, Μαργώνη 12(1), Καλιώρα 10(1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 3, Κάραλη, Αθανασούλια, Ντάνου 4, Κόρμπου 11.

Κρόνος Αγ. Δημ. – ΟΑ Χανίων 63-48
Διαιτητές: Χαϊνά, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 17-16, 33-25, 47-37, 63-48
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 6, Βλάνη 8(2), Αναστασοπούλου 8, Γκέργκι 11(1), Πανταζή 16, Κήτσιου 6, Βιντσιλαίου 4, Γασπαράτου 4, Ρούτση, Τσιχλάκη, Τσιμπίδη, Τζανέτου.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Ψυχογιού – Μανουσάκης): Κουφογιάννη 13, Χαλιβίδου 4, Δεληγιάννη 16, Ψυχογιού 9(1), Δασκουλίδου 6(2), Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη, Γαλανάκη, Βασιλογιαννάκη, Φωτιάδη.

Η βαθμολογία

1. Αγία Παρασκευή 9
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 9
4 Παναθηναϊκός 8
5. Μελίσσια 8
6. Φάρος Κερατσινίου 8
7. ΓΣ Ηλιούπολης 7
8. ΟΑ Χανίων 6
9. Αμύντας 6
10. Πελασγός 6
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 6
12. Τερψιθέα Γλυφάδας 5
*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 2/12)

ΓΣ Ηλιούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αγία Παρασκευή-Αμύντας
Φάρος Κερατσινίου-Πελασγός
Τερψιθέα Γλυφάδας-Αρκάδι Ρεθύμνου
Μελίσσια-Παναθηναϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα

Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα  44-73
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-43
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος  62-49
Παναθλητικός-Αστέρας Ιππ. 87-54
Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 39-57
Αρης-ΑΕ Πυλαίας 69-82
 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας 39-57
Διαιτητές: Χρυσάφης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα:11-13, 18-25, 24-39, 39-57
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Δέρβος): Τσουκαλά 4, Κώττη, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 5, Λιόλιου 4, Τεβετζίδου 11, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου , Γκίνο 2, Μπουγιούρη, Χαβαλέ 4, Ντόβα 7.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι):Κλεισιάρη, Τσιούρβα, Σουλιώτη 14, Γαϊτάνη 13(3), Λιάσκου 7, Μαργαρίτη, Σκαρλή, Πατούνη 6(1), Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 15(1), Μοδέα 2.

Αρης – ΑΕ Πυλαίας 69-82
Διαιτητές: Σελεβός-Δέλλας
Δεκάλεπτα:  20-26, 40-40,56-64, 69-82
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος):  Γκρίτζαλη 5(1), Γράψα 17(2),  Λάλου 8, Τζιαμπάζη 6(2), Μαργαρίτη 6, Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 18, Σακουλάκη 4, Βατσιτσίδου 3
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 3, Αρσένογλου 2, Ζωγράφου, Κατσαμούρη 2, Τσαμπούρη 8(1), Καραμπατζάκη 26(1), Τζήμου 9 (1), Φλώρου 16, Κωτούλα 16(1).

Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 56-43
Διαιτητές : Καντερές-Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα:16-5, 33-26, 46-35, 56-43
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Μαρβάκης): Οικονόμου 8(2), Σιφναίου 5(1), Καραβέλη 6(2), Ιγγλέζου , Κουλούμπη 7, Γιαννουσίου 2, Τράντα 8, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 5(1), Γκλεζάκη 15, Γκομπετζισβίλι.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 14(3), Κωστανάκη 4, Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 2, Τζίκου 9, Τζιότζιου 6, Τσελεπή 3, Νάστου 3.

Παναθλητικός – Αστέρας Ιππ. 87-54
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Κομνηνόπουλος    
Δεκάλεπτα:18-14, 45-28, 66-41, 87-54
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ(Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19(1), Αντωνιάδου 13(2), Κιλαζίδου 9(1), Αθανασιάδου, Γιαννόπουλου 12(1), Γράψα 2, Βατσιούρη 4, Βουζούκου,  Μυγδαλιά 18, Θεοδοσίου, Θωμά 3(1), Μπαχαρίδου 7.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ(Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 17(2), Φόρογλου 2, Καζαντζή Σ., 8, Νάκη 2, Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 9, Ζαμπουρίδου, Παπαδοπούλου 10, Νταουντάκη 2, Κεφαλά.

Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 44-73
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-17, 25-41, 35-58, 44-73
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου): Τερτλίδου, Μαραγκού 10, Καριώτη 5, Σαμολαδά 10(2), Ντελή 2, Παλάδα 7, Καρατζά 8, Βαρσάμη 2, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 5(1), Βρασταμινού, Σαρηγγιαννίδου 21(1), Χρηστάκη 4(1), Μεντσίδου 8,  Βλαχοπούλου, Ξανθοπούλου 5(1), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου 7, Βάθη 10, Ντάλλα 13(2).

Πανσερραϊκός – Πιερικός/Αρχέλαος 62-49
Διαιτητές: Μπαξεβανόπουλος-Σπυριάδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 29-33, 45-45, 62-49
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 15, Χύσσα 4, Τσάντα 14(1), Θανοπούλου 5(1), Πελτέκη 5, Κουτούση 11, Γκανάτσιου, Μίχου 8.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης):Τελίδου 19 (1), Χρυσοστομίδου 5, Ζουγκουρίδου 4(1), Ευσταθίου 7, Λάππα 3, Καρατάσιου 8(2), Γκρίτζαλη 3, Μπουμπουλέντρα, Μπαγκλαρίδου, Κιολέογλου.

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 10
2. Αρης 9
3. ΠΑΣ Γιάννινα 9
4. Παναθλητικός 8
5. Απόλλων Καλαμαριάς 8
6. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 8
7. Ολύμπια Λάρισας 8
8. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 6
9. Πανσερραϊκός 6
10. Τιτάνες Δράμας 6
11. Ολυμπιακός Βόλου 5
12. Πιερικός Αρχέλαος 4
*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 2/12)

Παναθλητικός-Αρης
Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας

επιστροφή στην κορυφή