Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τα παιχνίδια της 6ης Αγωνιστικής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Ηλιούπολη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 57-61
Φάρος-Πελασγός 72-47
Τερψιθέα - Αρκάδι 58-49
Μελίσσια – Παναθηναϊκός 50-48
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων  68-40
Αγία Παρασκευή – Αμύντας 57-42

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 57-61
Διαιτητές: Κιουλαφάς-Μπιστιντζάνος
Δεκάλεπτα: 10-15, 22-27, 39-47, 57-61
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 18(4), Τζουγκράκη 9(1), Γούλα Π., Λιγνού, Νεαρχάκου 2, Αλεξία, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 9, Παπαδοπούλου 6, Οικονομίδου 9, Αλεξανδρίδη, Κορρέ.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγάνά 2, Βλάνη 9(2), Κίτσιου 18, Ρούτση, Βιντσιλαίου 6, Τσιχλάκη 5(1), Πανταζή 4, Γκέργκι 4, Γασπαράτου 9(1), Τζανέτου, Αναστασοπούλου 4.

Φάρος-Πελασγός 72-47
Διαιτητές: Καρανικόλα Α.-Τσίγκου
Δεκάλεπτα: 15-10, 34-23, 56-37, 72-47
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Πρασσά):  Γραμματικού 6, Καρακασίδου 20(2), Χόντο 9(1), Ταντουρόφσκα 6, Παπαϊωάννου 2, Κοντραφούρη 17(1), Ισκίογλου 7, Κουτσοδήμου 5.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Μανιάτα 2, Χρανιώτη, Τσουκαλά 25(2), Θάνου 2, Αγγελοπούλου 2, Ντάρλα 6, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 10, Δουκούρη, Μιχολιά, Καντέλη.

Τερψιθέα-Αρκάδι 58-49
Διαιτητές: Μαρινάκης-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 10-00, 26-18, 40-37, 58-49
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. (Βασιλάκος): :Οικονομάκη Κλ. 7, Καναβάρου 5, Καβακίδου, Λαμπράκη Δ. 11, Φλώκα 17(5), Καπινιάρη 2, Γαλιατσάτου 4, Μυλωνάκη 12(1).
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Κουλουρη Μ. 2, Κανδερακη, Γιαλαμα 7, Κουλουρη Στ. 8(2), Σταυριανάκη, Λελεδάκη, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 4, Καούκη 24(2), Ζουμπερακη 4.

Μελίσσια – Παναθηναϊκός 50-48
Διαιτητές: Τεφτίκης-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 12-10, 20-24, 46-34, 50-48
ΚΑΟ Μελισσίων (Μάλαμα): Τσέτα, Ναβροζίδου  8 (1), Σταμούλη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 12 (1), Βιντσιλαίου 3, Ζακυνθινού, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 4 (1), Χιώτη 6, Κανέλλου 11 , Πατέρα 6 (2)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Ακρίβου, Μούλη 9, Κοίλια Π. 4, Κοίλια Ν. , Καλαμπάκου 6, Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 8, Μούτσα, Σιγάλα 2, Εζέτζα 19

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων  68-40
Διαιτητές: Ροδίτης-Κοντογιαννόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-4, 41-13, 50-26, 68-40
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 15(1), Σατρατζέμη 1, Κυρίου, Βαμβακά 12, Λιναρά 14(4), Ζουρνή 16, Κεσσέ 5, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη 3(1), Ντότσι, Χόνι 2.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Γαλανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 3(1), Δρικάκη, Κουφογιάννη 11, Ψυχογιού 5(1), Παπαλάκη, Δασκουλίδου 6, Φωτιάδη 1, Δεληγιάννη 14.

Αγία Παρασκευή – Αμύντας 57-42
Διαιτητές: Κοτσώνης-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 15-6, 4-14, 19-10, 19-12
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου, Κλείτσα 4, Γκάνια 3(1), Κοντογιάννη, Γρίσπου 16(2), Τσέρου 10(1), Παπαντώνη, Ακρίβου 6, Πετυχάκη, Αμίτση, Κούκη 12, Ανωγειαννάκη 6.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη 7(1), Τριμέρη 8(1),  Μαργώνη 4, Καλιώρα 6, Τζέμη 11, Τσαγκαράκη, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Καραντζαλου, Αθανασούλια, Ντάνου 2, Κόρμπου 4.

Η βαθμολογία

1. Αγία Παρασκευή 11
2. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 11
3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 11
4. Μελίσσια 10
5. Φάρος Κερατσινίου 10
6. Παναθηναϊκός 9
7. ΓΣ Ηλιούπολης 8
8. ΟΑ Χανίων 7
9. Αμύντας 7
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 7
11. Πελασγός 7
12. Αρκάδι Ρεθύμνου 7
*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 9/12)

Αρκάδι Ρεθύμνου-Φάρος Κερατσινίου
Πελασγός-Αγία Παρασκευή
Αμύντας-ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΑ Χανίων-Μελίσσια
Παναθηναϊκός-Τερψιθέα Γλυφάδας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Παναθλητικός-Αρης 68-61
Αστέρας Ιππ. - Πανσερραϊκός 65-39
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 39-67
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας 63-49
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 95-24
Σάββατο 1η Δεκεμβρίου
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 48-65

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αστέρας Ιππ. – Πανσερραϊκός 65-39
Διαιτητές : Μπούγλος Ι.-Αγαγιώτου
Δεκάλεπτα: 20-8,35-18, 53-33, 65-39
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 11(1), Φόρογλου, Καζαντζή Σπ. 2, Νάκη 3(1), Καζαντζή Στ.2, Γαβρίλη 4, Μπαλλά 7, Βασιλειάδου 9,Αναγνώστου 2, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδοπούλου 21, Νταουντάκη 2.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Τσάντα): Χωλοπούλου 5, Χύσα 6, Τσάντα, Πελτέκη 13(1), Γκανάτσιου 7, Μίχου 2, Θανοπούλου 6(1), Δαμιανάκου.

Πιερικός Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς 39-67
Διαιτητές: Γιαννούλης – Τσάλας
Δεκάλεπτα: 12-11, 23-34, 30-54, 39-67
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 5, Χρυσοστομίδου 13 (2), Κιολέογλου 2, Ευσταθίου, Λάππα, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 13 (1), Μάντη, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Οικονόμου 3, Σιφναίου 12 (1), Καραβέλη 11 (2), Παλάνη 2, Κουλουμπή 10, Γιαννούσιου 5, Τράντα 3, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 2, Γκλεζάκη 8, Δέλλιου, Γκομπετζισβίλι 11.

Παναθλητικός – Αρης 68-61
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Λαίδης
Δεκάλεπτα: 18-15, 37-34, 51-47, 68-61
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμενου-Γιαννατση): Χαιριστανίδου 22, Αντωνιάδου 17(2), Κιλαζίδου 4, Αθανασιάδου, Γιαννοπουλου 14, Γράψα 2, Μυγδαλιά 3, Θωμά 4, Βαντσιούρη 2.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 4, Γράψα 14(2), Λάλου 3, Τζιαμπάζη 10(2), Μαργαρίτη 5, Παπαϊωάννου, Βεντούρα 9, Σακουλάκη 5(1), Βατσιτσίδου 11(1)

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας 63-49
Διαιτητές: Γκέκας-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-5, 29-24, 43-33, 63-49
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου, Κωστανάκη 21(1), Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 12, Κανέλλογλου 2, Τζίκου 2, Παπαδάκη 4, Τζιότζιου 13, Τσελεμπή, Νάστου 7.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου): Τερτλίδου 1, Μαραγκού 9(1), Καριώτη 1, Σαμολαδά 24(4), Ντελή 4, Παλάβα 4, Καρατζά 6, Βαρσάμη, Κολοκυθά.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός Βόλου 95-24
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 39-2, 60-9, 72-16, 95-24
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 2, Βρασταμινού, Σαρηγιαννίδου 14(1), Πάφου 5, Πανούτσου 5, Βλαχοπούλου 2, Ξανθοπούλου 6 , Πανούτσου 12, Διαμαντοπούλου 11, Βάθη 19(1), Ντάλλα 14(2), Μπουκουβάλα 2,  Μετσίδου 3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Κώττη 2, Τζανετοπούλου 2, Κανελλοπούλου , Παρασχάκη 10 (1), Σιουμουρέκη , Μπουγιούρη 3, Γκρίνια, Ντόβα 7

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 12
2. ΠΑΣ Γιάννινα  11
3. Παναθλητικός 10
4. Αρης 10
5. Απόλλων Καλαμαριάς 10
6. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 10
7. Ολύμπια Λάρισας 9
8. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 8
9. Πανσερραϊκός 7
10. Τιτάνες Δράμας 7
11. Ολυμπιακός Βόλου 6
12. Πιερικός Αρχέλαος 5

*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 9/12)

Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος
Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Ιππ.
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός
ΑΕ Πυλαίας-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Αρης-Ολύμπια Λάρισας

 

επιστροφή στην κορυφή