Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

B´ Eθνική (12η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Βαθμολογία, Αγώνες

B´ Eθνική (12η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Βαθμολογία, Αγώνες

1ος Όμιλος


Τα αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου-Πρωτέας Βούλας 77-90
Παγκράτι-Πεντέλη 84-81
Γλαύκος-Δάφνη Δαφνίου 71-78
Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός 84-75
Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 72-49
Παπάγου-Έσπερος Καλλιθέας 90-69
ΚΑΟ Κορίνθου-Τρίτων 50-56
Οίακας Ναυπλίου-Μανδραϊκός 90-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 71-78
Δεκάλεπτα: 19-23, 30-44, 52-64, 71-78
Διαιτητές: Ρίζος-Καββαδάς
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 16 (3), Σερέτης 15 (1), Γιαννικόπουλος 2, Καρακωνσταντάκης 7, Κούτρας 2, Μαναβόπουλος 16(2), Σακελλαρόπουλος 2, Σπυράκος 3, Τσεκλένης 8,
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς, Γκάτζο 6 (1), Κουφόπουλος 8, Γοργόνης 9(1), Καραμπάτσος 2, Ψημίτης 2, Σάλεχ 18 (2), Δομπρογιάνης 4, Μουστόπουλος 13, Παπαδιονυσίου 10, Αρνόκουρος 2, Τάταρης 4.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 77-90
Δεκάλεπτα: 13-26, 35-47, 53-70, 77-90
Διαιτητές: Τσαχάκης – Γεράνιος
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 5(1), Μπέλλας Γ. (11(3), Τσακίρης 7(1), Φουντάς 21(6), Μπολάτογλου 7(1), Μπέλλας Οδ. 15, Τσουμπρής 4, Γεροκώστας 7, Πανουσόπουλος, Μανταλβάνος, Τσόλης, Κατσαρός
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Ματσάγκος 5(1), Αγγελόπουλος 18(4), Παπαδάκης 15(3), Αυγενικός 14(1), Παπαρέγγας 11, Γάργαλης 5, Καματερός 3, Μόρφης 5(1), Ματαλιωτάκης 14, Κυριλής, Φιλίππου, Γεωργιάδης.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 90-69
Δεκάλεπτα: 26-20, 42-35, 69-57, 90-69
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Γιακείμη
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 24 (6), Πρισκομάτης 2, Λεκάκης 4 (1), Μάνδαλος, Ζώρζος 20, Παπαπέτρου 6 (1),  Κουτρούλιας 24 (3), Αγγελόπουλος 6, Γιαννίκος 4 (1), Μπάλος,
Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 2, Βάρσος 5 (1), Χατζηκίδης 4, Γραμματικός 6 (1), Θεοδοσίου, Σκουλούδης 16, Παπαφλωράτος 16 (2), Χαρούνι Κ. 12, Κοντραφούρης, Μπούσι 2, Χαρούνι Ν. 6.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΤΕΛΗ 84-81
Δεκάλεπτα : 20-23, 40-46, 67-66, 84-81
Διαιτητές : Πλιάκας-Μαρτινάκος
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 22 (3), Κούτρας 3 (1), Λυτόπουλος 6, Φωτίου 11 (2), Δερμιτζάκης 20 (2), Δόξας, Ροδοστόγλου 16 (3), Μπένος 6.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 6, Λίτσος 21 (7), Αποστολόπουλος 9 (3), Κούσουλας 7 (1), Καρούζος 11 (3), Μπέλης 4, Κουκάκης 2, Μπίγγος 7, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 12.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ 50-56
Δεκάλεπτα : 18-13, 31-25, 36-38, 50-56
Διαιτητές : Δημόπουλος-Ασλανίδης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 4, Γεωργίου 3 (1), Μακρής 8, Θεοδωρίδης 7 (2), Κεφαλάς 11 (3), Περρωτής 3, Πράττης, Κωνσταντίνου 3 (1), Τασσιόπουλος 3 (1), Σκελλαράκης, Δανίκας 8.  
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 3 (1), Ψαρόπουλος 10, Καλατζής 7, Ντιμπ 9 (1), Νικολακόπουλος, Μαλτέσιος 19, Κουκουνιάς 2, Βερτούδος 6.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 84-75
Δεκάλεπτα: 19-13, 41-25, 60-51, 84-75
Διαιτητές: Ζιώγας, Δολγυράς
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 25 (4), Ηλιάδης 6 (2), Καράμπελας, Μουρατίδης 17 (4), Βούλγαρης 3 (1), Σταθόπουλος 1, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 15 (1), Δούκας 6 (1), Αναγνωστάκης 11 (1).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 6 (2), Ντουζίδης, Σκάνδαλος 16 (1), Γιαουρτόγλου 23 (3), Γεωργιάδης, Στάθης 10 (1), Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 7 (1), Μπακοδήμος.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 90-69
Δεκάλεπτα: 32-12, 45-37 68-46, 90-69
Διαιτητές: Καρπάνος-Σταθόπουλος
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής, Κουμπούρας 12, Πασολάρι, Πελεκάνος 18 (4), Παπαντωνίου 16 (3), Χάσα, Γεωργιάδης 8 (1), Ευστρατίου, Μανάκας 6 (1), Τσούχλης 1, Σκορδάς 13, Αναγνωστόπουλος 16,
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Σιμιτζής 9, Παπανικολάου, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 13 (2), Δέδες 14 (2), Γκαϊτάσοφ 3, Σεργιένκο 8, Ρεκουνιώτης 8, Χάλαρης 8, Φωτόπουλος 4 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3 (1)

Η Βαθμολογία (σε 12 αγώνες) :

1.Τρίτωνας (9-3) 21
2.Δάφνη Δαφνίου (9-3) 21
—————————————–
3.Οίακας Ναυπλίου (9-3) 21
4.Παγκράτι (8-4) 20
5.Δούκας (8-4) 20
6.Πρωτέας Βούλας (7-5) 19
7.Πανελευσινιακός (6-6) 18
8.ΚΑΟ Κορίνθου (6-6) 18
9.Έσπερος Καλλιθέας (6-6) 18
10.Πεντέλη (5-7) 17  
11.Γλαύκος (5-7) 17
12.Παπάγου (5-7) 17  
—————————————–
13.Πανερυθραϊκός (4-8) 16  
14.Μανδραϊκός (4-8) 16
15.Ένωση Ιλίου (3-9) 15
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-10) 14

Επόμενη αγωνιστική (13η, 13/1):

Πρωτέας Βούλας – Παγκράτι
Πεντέλη – Γλαύκος
Δάφνη Δαφνίου – Οίακας Ναυπλίου
Πανερυθραϊκός – Ενωση Ιλίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πανελευσινιακός
ΠΟΚ Εσπερος – Δούκας
Τρίτων – Παπάγου
Μανδραϊκός – ΚΑΟΚ

Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης