Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής

Για τη 10η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Αμύντας – Αρκάδι 75-62
Πελασγός – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 43-80
ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός 51-63
ΓΣ Αγ. Παρασκευής-ΟΑ Χανίων 85-42
Τερψιθέα Γλυφάδας-ΚΑΟ Μελισσίων 54-61
17.30 Φάρος Κερατσινίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αμύντας – Αρκάδι 75-62
Διαιτητές: Ντάσης-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 20-14, 33-28, 52-40, 75-62
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Μαργώνη 11, Τριμέρη 10(2), Καλλιώρα 9, Κόρμπου 7, Τσαγκαράκη 13, Αθανασούλια 2, Γιγουρτάκη 3 (1), Καράντζαλου 2, Τζέμη 14, Καραλή 1, Σιδηροπούλου 2, Παπαθανασίου.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 12(2), Γιαλαμά, Κουλούρη Σ. 14(1), Θεοδωσουλάκη 12, Κάζα 6, Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 13(1), Ζουμπεράκη 5(1)

Πελασγός – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 43-80
Διαιτητές: Λαμπίρης-Λάμπος
Δεκάλεπτα 16-19, 24-39, 38-55, 43-80
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιατιά): Φωτεινάκη 10, Χρανιώτη 4, Θάνου 11, Λύκου 5, Καντέλη 6, Ντάρλα 4, Δουκούρη 3(1), Σεφερού, Τζανετοπούλου, Αγγελοπούλου, Τσιντώνη, Μιχόλια.
ΚΡΟΝΟΣ : Τσιχλάκη 9(1), Βιντσιλαίου 22, Μποσγανά 14(2), Αναστασοπούλου 9, Γκέργκι 10, Γασπαράτου 3(1), Τσαγκαροπούλου 6, Γρηγοροπούλου 5, Κουκουλιτάκη 2, Τσούχλη, Καραπατάκη.

ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός 51-63
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-10, 23-28, 37-45, 51-63
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης):  Δασκαλοπούλου 16 (2), Τσουγκράκη 2, Γούλα Π., Καββαδά, Νεαρχάκου,  Γούλα Φ. 8 , Δανδουλάκη, Στεφάνου 6 (1), Παπαδοπούλου 8, Οικονομίδου 9, Λιγνού, Κορρέ 2.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης):  Κάσδαγλη 4, Μούλη 20, Μαυράκη, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 7 (1), Ευαγγελάτου 3 (1), Αρβανίτη 3,  Σλούκα 8 (1), Ακρίβου, Μούτσα, Εζέτζα 18, Σιγάλα.

ΓΣ Αγ. Παρασκευής-ΟΑ Χανίων 85-42
Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος-Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 21-13, 37-23, 64-32, 85-42
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Ακρίβου 12, Κλείτσα 8(2), Γκάνια 7(1), Κοντογιάννη 5(1), Γρίσπου 7(1), Τσέρου 23(1), Παπαντώνη 3, Πετυχάκη 9, Αμίτση 2, Ανωγειανάκη 9.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη 2, Παπαμαρκάκη 8(2), Δρικάκη, Κουφογιάννη 7(1), Ψυχογιού 11(1), Σκουμπάκη 3(1), Παπαδάκη, Φωτειάδη 11, Δεληγιάννη.

Τερψιθέα Γλυφάδας-ΚΑΟ Μελισσίων 54-61
Δεκαλεπτα: 10-14, 21-32, 38-47, 54-61
Διαιτητές: Κηπώσης-Ραπτογιάννης
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος): Οικονομάκη Κλ. 8, Καπινιάρη, Καναβαρου 6, Καβακιδου 8, Λαμπράκη Δ. 10, Φλωκα, Λαμπράκη Μ., Γαλιατσατου 9(3), Μυλωνακη 13(3)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Ναυροζίδου 11(1), Σταμουλη, Πατέρα 9(3), Κοιλιαριδη 16(3), Βιντσιλαιου 6, Ζακυνθινού 2, Κωνσταντινιδου, Γιαννακόπουλου 3(1), Χιώτη 4, Κανέλου 8

Φάρος Κερατσινίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 47-50
Διαιτητες: Λαζόγκα-Ναστούλης
Διαιτητές: 8-6, 30-18, 43-32, 47-50
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πράσσα): Γραμματικού, Καρακασίδου 16(1), Χόντο 4, Ταντουροφσκα 2, Παπαϊωάννου 2, Κοντραφούρη 9, Ισκίογλου 12, Κουτσοδήμου 2.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 7(1), Σατρατζέμη 2, Κυρίου 2, Βαμβακά 4, Ντότσι, Ζουρνή 20, Κεσσέ 14(1), Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη 1, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 19
2. Αγία Παρασκευή 18
3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 18
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18
5. Μελίσσια 17
6. Φάρος Κερατσινίου 16
7. ΓΣ Ηλιούπολης 15
8. Αμύντας 13
9. ΟΑ Χανίων 13
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 11
11. Πελασγός 11
12. Αρκάδι Ρεθύμνου 11
     

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 27/1)

Αρκάδι Ρεθύμνου-Πελασγός
Μελίσσια-Φάρος Κερατσινίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγία Παρασκευή
ΟΑ Χανίων-ΓΣ Ηλιούπολης
Παναθηναϊκός-Αμύντας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Γλυφάδας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης 42-41
Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας 79-44
Παναθλητικός-Ολυμπιακός Βόλου 89-38
Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-ΑΕ Πυλαίας 69-78
Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 53-48
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΠΑΣ Γιάννινα 65-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – ΠΑΣ Γιάννινα 65-59
Διαιτητές: Ισιγώνης-Λάλλα
Δεκάλεπτα: 19-12, 30-33,45-42, 65-59
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 12(2), Κωστανάκη, Κουλακιώτη, Καλαομιτσίνη 11(1), Κανέλλογλου, Τζίκου 6, Παπαδάκη 2, Τζιότζιου 13, Τσελεμπή, Νάστου 21(3).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 5(1), Σαρηγιαννίδου 18(2), Χρηστάκη 1, Μεντεσίδου 22(1), Πάφη 2, Ξανθοπούλου 4, Διαμαντοπούλου, Ντάλλα 5, Βρασταμινού 2.

Παναθλητικός – Ολυμπιακός Βόλου 89-38
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 27-13, 42-24, 65-28, 89-38
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 18(1), Αντωνιάδου 7(1), Κιλαζίδου 15(3), Γιαννοπούλου 1, Γράψα 6, Σιδηροπουλου 9, Μυγδαλιά 6, Αθανασιάδου 5(1), Θεοδοσίου 2, Βουζούκου 9, Βαντσιούρη 4, Μπαξεβάνου 7.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Σπυριδοπούλου 2, Γκρινιά 2, Τζανετοπούλου, Κανελλόπουλου 5, Τεβετζίδου 4, Παρασχάκη 5, Αρτεμισίου 10(2), Σιουμουρεκη, Κωστοπούλου, Ντόβα.

Απόλλων Καλαμαριάς – Αρης 42-41
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 9-15, 20-21, 37-32, 42-41
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Οικονόμου, Σιφναίου, Καραβέλη 6(1),Ιγγλέζου 8(2), Παλλάνη, Κουλουμπή 2, Γιαννουσίου 4, Τράντα 5,Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 4(1), Γκλεζάκη 7, Γκομπετζισβίλι 6.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 11(2), Λάλου 4, Τζιαμπάζη 4, Μαργαρίτη 6,Παπαιωάννου, Βεντούρα 3, Σακουλάκη 8(1), Βατσιτσίδου 3, Ευσταθίου 2.

Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 79-44
Διαιτητές: Καντερές-Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 22-8, 38-21, 59-28, 79-44
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Tατιτζικίδης): Χωλοπούλου 17, Βάννα 4, Χύσσα 6, Τσάντα 13(2), Δαμιανάκου 2, Θανοπούλου 4, Πλεύρη, Πελτέκη 5(1), Κουτούση 12,Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 6, Μίχου 6.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου):Μαραγκού 6(1), Καριώτη 4, Κολοκυθά, Σαμολαδά 6, Ντελή, Καρατζά 6, Μαμαλίγκατζη 15(1), Παλάδα 3, Κοσκεσρίδου 4.

Αστέρας Ιππ. – ΑΕ Πυλαίας 69-78
Διαιτητές : Θρασυβουλίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 8-22, 29-37, 47-56, 69-78
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 19(4), Καζαντζή Σπ. 6, Καζαντζή Σ. 4, Γαβρίλη, Μπαλλά 5, Βασιλειάδου 18, Αναγνώστου 5, Ζαμπουρίδου 12, Σταματατάκη, Νταουντάκη
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 15(2), Αρσένογλου, Κατσαμούρη 11, Τσαμπούρη 9(1), Καραμπατζάκη 22, Παπαρδέλα 10(1),Τζήμου 2,Φλώρου 9.

Πιερικός Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας  53-48
Διαιτητές: Παπαδοπούλου – Κωνσταντινέλης
Δεκάλεπτα: 18-13, 35-25, 40-29, 53-48
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Δαβιτίδου 2, Τελίδου 24 (2), Χρυσοστομίδου 2, Ζουγκουρίδου 7 (1), Ντριστέλλα 3, Κιολέογλου, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 3, Καρατάσιου, Γκρίτζαλη 3 (1), Καραλή.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου 18 (3), Μοδέα 3 (1), Σουλιώτη 6, Τσιούβρα Μ., Τσιούβρα Ξ., Σκαρλή 2, Πατούνη 9, Μπενέκη 10, Τέλιου, Λιάσκου, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη.          

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 20
2. ΑΕ Πυλαίας 19
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 18 
4. ΠΑΣ Γιάννινα 17
5. Απόλλων Καλαμαριάς 16
6. Αρης 15
7. Αστέρας Ιππ. 15
8. Πιερικός Αρχέλαος 13
9. Ολύμπια Λάρισας 13
10. Πανσερραϊκός 13
11. Τιτάνες Δράμας 11
12. Ολυμπιακός Βόλου 10

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 27/1)

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς
ΠΑΣ Γιάννινα-Πιερικός Αρχέλαος
Ολύμπια Λάρισας-Αστέρας Ιππ.
ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός
Ολυμπιακός Βόλου-Πανσερραϊκός
Αρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

επιστροφή στην κορυφή