Menu

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (18η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Η Δάφνη Δαφνίου πέρασε με νίκη και από την έδρα του Πανερυθραϊκού και συνέχισε την κούρσα ανόδου από τον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής. Εσπασε η τριπλέτα της δεύτερης θέσης, αφού ο Μανδραϊκός υποχρέωσε σε ήττα το Παγκράτι, αντίθετα, Τρίτωνας και Οίακας συνέχισαν με νίκες.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κρόνος Αγ. Δημ. - Πρωτέας Β. 72-75 (κ.α.66-66)

Εσπερος - Πεντέλη 63-73

Τρίτωνας - Γλαύκος 74-63

Μανδραϊκός - Παγκράτι 94-91

Οίακας Ναυπ. - Εν. Ιλίου 71-66

Κόρινθος - Πανελευσινιακός 68-58

Παπάγου - Δούκας 93-66

Πανερυθραϊκός - Δάφνη Δ. 53-67

 

Τα φύλλα αγώνα

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 63-73

Δεκάλεπτα: 17-26, 33-40, 48-55, 63-73

Διαιτητές: Αναστασιου-Γιακείμη

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 10, Βάρσος 2, Γραμματικός 7 (1), Καρλάφτης, Θεοδοσίου 2, Μούτσα 2, Παπαφλωράτος 12, Βλασσόπουλος 5 (1), Χαρούνι Κλ. 4, Χαρούνι Ν 9, Μπούσι 2, Σκουλούδης 8,

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 2, Νάσσης, Γεωργακόπουλος, Πανέτης, Αποστολόπουλος 10 (2), Κούσουλας 14 (4), Καρούζος 20 (5), Μπέλλη 8, Κουκάκης 2, Μπίγγος 5, Σαλτουρίδης, Τάγαρης 12

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 94-91

Δεκάλεπτα: 21-24, 45-48, 67-68, 94-91

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Κονταράτος

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 28 (3), Φωτόπουλος 8 (2), Κοπακάκης 5 (1), Γκαϊτάσοφ 15 (2), Δέδες 13 (1),  Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (2), Σιμιτζής, Βασιλόπουλος, Σεργιένκο, Ρεκουνιώτης, Παπανικολάου,

Παγκράτι (Λιόγας): Λυτόπουλος 18, Κούτρας 2, Τζιβελέκας 25 (2), Ροδοστόγλου 18 (1), Φωτίου 8 (1), Μπένος 2, Μαγιντόμπε 3 (1), Δερμιτζάκης 12 (2), Δόξας 3, Αρμάος, Κατωπόδης.

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 53-67

Δεκάλεπτα: 19-11, 28-24, 36-43, 53-67

Διαιτητές: Ραχιώτης, Τσολάκος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 11 (3), Μπακοδήμος, Σκάνδαλος 3, Γιαουρτόγλου 3 (1), Γεωργιάδης 2, Στάθης 5, Αντωνίου 13 (3), Καστανιώτης 4, Ματζιώρης 1, Κουντούρης.

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 1, Γκάτζο 11 (3), Κουφόπουλος 4, Γοργόνης 3, Καραμπάτσος 22 (4), Ψημίτης 3 (1), Σάλεχ 4, Δομπρογιάννης 6, Μουστόπουλος 3, Παπαδιονυσίου 5 (1), Τάταρης 3 (1), Αρνοκούρος 2. 

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 74-63

Δεκάλεπτα: 24-16, 43-27, 64-41, 74-63

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Μαρίγλη

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 2, Κουτούλας 9 (3), Ψαρόπουλος 8, Καλαντζής 11 (1), Σπυριδάκης 2, Ντιμπ 13 (2), Νικολακόπουλος 6 (1), Δαμιανάκος 3 (1), Ύμερι, Κουκουνιάς 14, Φρέσκος,

Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 16 (2), Σακελλαρόπουλος, Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος 6, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 12 (1), Κούτρας, Αγγελόπουλος 9 (1), Δαβάνης 8 (2), Τσεκλένης 7 (2), Σπυράκος 

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 68-58

Δεκάλεπτα : 10-14, 23-25, 44-42, 68-58

Διαιτητές : Δημόπουλος-Ρίζος

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 4, Γεωργίου 5 (1), Μακρής 9(2), Θεοδωρίδης 8 (2), Κεφαλάς 15, Περρωτής 10, Κωνσταντίνου 11 (3), Πράτης 5 (1), Σκελλαράκης, Μπαλής. 

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 12 (1), Ηλιάδης 2, Καράμπελας, Μουρατίδης 2, Κεφαλάς, Σταθόπουλος 9, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 11(1), Δούκας 5, Αναγνωστάκης 17 (1). 

 

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 93-66

Δεκάλεπτα : 26-16, 47-30, 74-50, 93-66

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Καραβίτης

Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζησης 2, Πινης 25 (3), Πρισκοματης, Ζωρζος 19(2), Παπαπετρου 12 (2 τριπ., 10 ριμπ., 10 ασίστ), Κουτρουλιας 15, Αγγελοπουλος 8, Γιαννικος 4, Χρυσος 6, Μπαλος 2, Παστηρας, Ανδρικόπουλος. 

Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 5(1), Παππας 7, Λακκας 2, Μποχωριδης 12(1), Βουγιουκας 12, Ευστράτιου 3(1), Γκίνης 1, Ξύδης, Μητσιαλος, Τσιτσιγιάννης 7(1), Σακελλάριου 8(1), Πετς 9. 

 

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 71-66

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-34, 51-47, 71-66

Διαιτητές: Ντάνος – Ασημακάκη

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3, Κουμπούρας 17 (1), Πελεκάνος 20 (2), Παπαντωνίου 4, Γεωργιάδης 7, Χάσα, Μανάκας 6, Σκορδάς 6, Αναγνωστόπουλος 8,

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Ι. 6 (2), Τσακίρης 14 (1), Φουντάς 7 (1), Πανουσόπουλος 7 (1), Μπολάτογλου 5 (1), Μπέλλας Οδ. 2,Τσιούμπρης 10, Μανταλβάνος 12, Γεροκώστας 3. 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Δάφνη Δ. 32 (14-4)

2. Τρίτωνας 31 (13-5)

----------------------------------------

3. Οίακας Ναυπ. 31 (13-5)

4. Παγκράτι 30 (12-6)

5. Δούκας 29 (11-7)

6. Πρωτέας Β. 29 (11-7)

7. Παπάγου 27 (9-9)

8. Πεντέλη 27 (9-9)

9. Εσπερος 27 (9-9)

10.\Μανδραϊκός 26 (8-10)

11. Κόρινθος 26 (8-10)

12. Πανελευσινιακός 26 (8-10)

---------------------------------------------

13. Πανερυθραϊκός 24 (6-12)

14. Γλαύκος 23 (5-13)

15. Εν. Ιλίου 23 (5-13)

16. Κρόνος Αγ. Δημ. 21 (3-15)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η - 24/2)

Πρωτέας Β. - Εσπερος

Πεντέλη - Τρίτωνας

Γλαύκος - Μανδραϊκός

Παγκράτι - Οίαας Ναυπ.

Εν. Ιλίου - Κόρινθος

Πανελευσινιακός - Παπάγου

Δάφνη Δ. - Δούκας

Πανερυθραϊκός - Κρόνος Αγ. Δημ.

 

 

2ος Όμιλος

Το Αγρίνιο γνώρισε την τέταρτη συνεχόμενη ήττα, χάνοντας στη Λαμία από τον Έσπερο με 72-65, ενώ η Ελευθερούπολη γνώρισε τη συντριβή στην έδρα της από τους Ίκαρους Σερρών, αποτελέσματα που ευνοούν το Ανατόλια που θα αντιμετωπίσει αύριο τη ΧΑΝΘ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα 84-63

Χαλκηδόνα – Φίλιππος Βέροιας 68-61

Έσπερος Λαμίας – Αγρίνιο 72-65

Στρατώνι – Φάρσαλα 83-80

Φαίακας – Μαχητές-Πειραματικού 62-59

Μακεδονικός – Νίκη Βόλου 72-57

Ελευθερούπολη – Ίκαροι Σερρών 50-77

Δευτέρα 18/02

Ανατόλια – ΧΑΝΘ

 

Τα φύλλα αγώνα

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 73-57

Δεκάλεπτα:  18-7, 34-22, 53-39, 73-57 

Διαιτητές:  Ντούρας-Ζαχαριάδης 

Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης-Κεραμιδάς): Χαλάτσης (1), Κοντσές 6 (1), Μπαρζού 2, Κουντουράτζογλου 13, Τσινόπουλος 12 (2), Καλαποθαράκος, Κομματάς, Καραθανάσης 3 (1), Ουλουσίδης 12 (1), Καλογεράτος 2, Ιωάννιδης, Χαντζίδης 13 (1).

Νίκη Βόλου (Γιασσάρης-Στρατίκης): Διγενής, Καραγεώργος, Αναγωνστόπουλος 6 (2), Γιωτόπουλος 1, Κουτίνας 4, Τσαβές, Τασιούδης 13, Τσώλης 6, Τάσσος 11, Φρουσκλιάς 16 (3), Καρπέτης.

 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΦΑΡΣΑΛΑ 83-80

Δεκάλεπτα: 18-23, 44-44, 68-58, 83-80

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γαζέτας

Στρατώνι (Μύθου, Πέγιας): Δοξάκης 20(3), Μπουρδάνος 3(1), Κολοκοτρώνης 5(1), Δημήτρακας 2, Σιδηροηλίας 5, Μπέγας 13(2), Φλιάτης 6(1), Πολιτόπουλος 8(1), Δασκαλόπουλος 15(1), Κοτζαγιάννης 6.

Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 20(1), Χαιρετίδης 9(2), Αναγνωστόπουλος 10(2), Τσιώγκας, Συνετός 2, Τοπουζιδης, Λούτας 9(3), Γκιουλέκας 22(1), Φιλιπποπουλος 8.

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 50-77

Δεκάλεπτα: 3-20, 18-49, 35-65, 50-77

Διαιτητές: Φουτζήλας-Αγραφιώτης Ι.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης, Στυλίδης 2, Μπουτσακτσί, Ιωάννου 6, Απαζίδης 10 (2), Σταμπουλής 6, Χαρισμίδης 6, Βοϊβατόπουλος 12 (1), Καραγιώργος 5 (1), Λαζαρίδης, Κωνσταντάρας, Μπέσσας 1,

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 7, Σιδερίδης 3 (1), Γεωργιανός 13 (1), Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας 2, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 4, Φώτογλου 9 (1), Κακιούζης 29

 

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-61

Δεκάλεπτα: 16-19, 42-31, 59-46, 68-61

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης

Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης 1, Δανάκης 4, Τσακαλέρης 13, Παπαδόπουλος 2, Λαΐδης, Μυλωνίδης 15 (3), Κούτε, Δελίδης 18 (4), Σικαλίδης 5, Φυλακτός 10 (2).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 1, Σισμάνης 3 (1), Πονόπουλος, Βάλλιος 3 (1), Τσιακλάγκανος 13 (3), Καβαργύρης, Κοθράς 9, Παραπούρας 11 (2), Σουτζόπουλος 10, Καντάρκος 11

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 72-65

Δεκάλεπτα: 23-19,40-35,60-47,72-65

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 5(1), Ρούζιος 5(1), Μπερτσιμάς, Πάππος 9(3), Κατσαρές 12, Παπανικολάου , Φύκας 4, Αργύρης , Παπαργυρόπουλος 23, Μάντζουκας , Τεπετίδης 14(1), Ολύμπιος

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 1, Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 13, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 15(1), Μήτσου 18(3), Ψαράς 3(1), Σαρρής, Σταμίρης.

 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΓΕΦΥΡΑ 84-63

Δεκάλεπτα: 19-17,37-35,60-49,84-63

Διαιτητές: Ξέρας-Τσουμαχίδης

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήνου 11 (1) ,Αλτίνης, Μάρουσιτς 16 (2), Τσιρογιάννης 16 ,Παπαπασχάλης ,Νώτης 11 (1) ,Παρίτσης ,Καμπέρης ,Πλιούκας 10  (3),Γκαμούρας 6 ,Πιλκούδης 13,Χριστοδούλου

ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 12 (1),Καραγιαννάκης 9 (1),Ψευτογκάς 6 (2),Καταβαίνης 3,Αποστολίδης 4,Ζιάκας 11 (1),Σιώμος 6,Κοτσανος 7

 

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 62-59

Δεκάλεπτα: 15-15, 29-30, 48-45, 62-59

Διαιτητές: Ξέρας-Τσουμαχίδης

Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος, Ματενίδης 4, Νεδέλκος 14 (2), Σιώπης 2, Σπιτιέρης 14 (3), Πεταλωτής 9 (2), Περρούλης 15, Νίκας, Ψάρας, Χατζόπουλος 4, Ταουσάνης

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Λαζάρου, Ελευθεριάδης 11, Βαϊντερλής, Βογιατζής 6 (2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας 9, Μαυριδης 7, Χατζημιχαηλίδης 7, Κλωναράς, Μητσάκης 15 (3), Τσιμίδης.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ανατόλια* (16-1) 33

2.Αγρίνιο (12-6) 30

——————————–

3.Ελευθερούπολη (12-6) 30

4.Ερμής Λαγκαδά (12-8) 28

5.Φίλιππος Βέροιας (12-8) 28

6.Χαλκηδόνα / Προποντίς (9-9) 27

7.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (9-9) 27

8.ΧΑΝΘ* (9-8) 26

9.Έσπερος Λαμίας (8-10) 26

10.Νίκη Βόλου (8-10) 26

11.Φαίακας Κέρκυρας (8-10) 26

12.Στρατώνι (7-11) 25

——————————–

13.Γέφυρα (7-11) 25

14.Φάρσαλα (7-11) 25

15.Ίκαροι Σερρών (6-12) 24

16.Μακεδονικός (5-13) 23

*Έχουν ένα ματς λιγότερο

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η - 24/2)

ΧΑΝΘ – Ερμής Λαγκαδά

Γέφυρα – Χαλκηδόνα

Φίλιππος Βέροιας – Εσπερος Λαμίας

Αγρίνιο – Στρατώνι

Φάρσαλα – Φαίακας Κέρκυρας

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Μακεδονικός

Ικαροι Σερρών – Νίκη Βόλου

Ελευθερούπολη – Ανατόλια

επιστροφή στην κορυφή