Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος  

Αποτελέσματα

Ιωνικός ΝΦ - Καλαμάτα 92-71

Λέοντας - Αχαγιά 46-82

Πέρα - Ηλυσιακός 80-68

Κηφισιά - Αιγάλεω 81-91

Άρης Νικαίας - Ακράτα 74-73

Κεραυνός Αιγίου - Μεγαρίδα 55-84

Έσπερος Πατρών - Ληξούρι (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νικαίας - Ακράτα 74-73

Δεκάλεπτα: 22-26, 46-41, 61-55, 74-73

Διαιτητές: Κοντίλης, Φάκαρος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης, Αλσαντζής 9, Αλεξανδρόπουλος, Βασιλακάκης 11(1), Γούνης, Πορτελάνος, Κρητικός 21(3), Κόλλιας 4, Χατζόγλου 15(2), Σιδερής, Παπουτσής 14(3).

Ακράτα (Ζίζηλας): Τσιακμάς 3(1), Ονάσογλου 23(4), Θανόπουλος 2, Γκιζόγιαννης 26(2), Γκόβας 2, Σίνης 4, Βεσκούκης 13(1).

 

Πέρα - Ηλυσιακός 80-68

Δεκάλεπτα: 16-13, 37-32, 55-53, 80-68

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Λαζαρίδης

Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 12(1), Θεολογίτης 5(1), Παπάδης, Αναστασιάδης, Τσιρόπουλος 3(1), Τσολάκης 12, Χολέβας 2, Πατσατζόπουλος 6, Πιτούλης 10, Σωτηράκης 21(1), Μυλωνάκης, Ντιφαντής 9.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 7(1), Φώτσης 15(1), Κοψιάς 3(1), Αντωνόπουλος 8(2), Μπουργάνος 21(2), Ζαραϊδώνης 4, Κουσιάντζας 5, Αγγελόπουλος 2, Προύντζος 3(1).

 

Ιωνικός ΝΦ - Καλαμάτα 92-71

Δεκάλεπτα: 18-26, 50-34, 71-49, 92-71

Διαιτητές: Μπιστιντζάνος, Τσακιράκη

Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 3, Μαλτέζος 10, Παπαπέτρος 2, Γρύλλης 2, Κουμουνδούρος 1, Πέττας 29(3), Μουμπάρακ 15(3), Σταθόπουλος 2, Γκίνης 2, Κουλούρης 2, Κατιάκος 14, Χριστόδουλος 10.

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 12(3), Χρονόπουλος, Γκοντόπουλος 7(1), Πέζος 10, Σιδέρης, Τζιλιάνος 10, Καλογερόπουλος 19(1), Γιαννακόπουλος 13.

 

Κηφισιά - Αιγάλεω 81-91

Δεκάλεπτα: 24-26, 50-55, 65-73, 81-91

Διαιτητές: Ζιώγας, Νερομυλιώτης

Κηφισιά (Κωλέτσης): Κρανιάς 5, Μοσχοβίτης 26(2), Μακρυγιάννης 8(2), Χατζηνικόλας 14(1), Σταθούλης 2, Σκούταρης 3(1), Δουβλής 6, Προίσκος 17(2).

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Μπάρδας 6(1), Κυριακόπουλος 3(1), Κούρτης 6(1), Ντακούλιας 13, Γκαγκαλούδης 30(4), Αγγελόπουλος 16, Οικονόμου 4, Καλλινικίδης 13.

 

Λέοντας - Αχαγιά 46-82

Δεκάλεπτα: 17-17, 29-35, 38-57, 46-82

Διαιτητές: Μελισάρης, Γιαννακόπουλος

Λέοντας (Κόλλιας): Σκρεπετής, Βασιλόπουλος 2, Πασπαλάς 9(1), Ποτήρης 3(1), Κούτουλας 9(1), Ντόρμπαρης, Μπαλτζής 2, Χρήστου 7(1), Κατσαούνης, Κοντόγιωργας 2, Αμπαδιωτάκης 5(1), Σταυρογιαννόπουλος 6(2).

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 8(2), Βουρνάς 2, Αζαρίας 3(1), Κωνσταντινόπουλος 3(1), Ταρνάρης 6(2), Σέρμπος 11(1), Οικονομόπουλος 2, Κάλλης 7(1), Τσάμης 19, Δ. Λυμπέρης 7(1), Μακρής 14.

 

Κεραυνός Αιγίου - Μεγαρίδα 55-84

Δεκάλεπτα: 13-17, 25-40, 43-61, 55-84

Διαιτητές: Χουγιάζος, Κοντογιαννόπουλος

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Μπιτσάκος 4, Δημόπουλος, Κουκλουλομάτης 3(1), Μούκας 21(2), Κάντας 3(1), Οικονομίδης, Μπεκρής 5(1), Αγγελόπουλος 10, Λυμπερέας 9, Τζελέπης.

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 32

2. Ιωνικός ΝΦ 30

3. Μεγαρίδα 29

4. Αχαγιά 28

5. Ηλυσιακός 24

6. Άρης Νικαίας 23

7. Πέρα 23

8. Ακράτα 23

9. Κηφισιά 22

10. Ληξούρι 21

11. Κεραυνός Αιγίου 20

12. Καλαμάτα 20

13. Έσπερος Πατρών 19

14. Λέοντας 18

* Ληξούρι και Έσπερος Πατρών έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (17η, 24/2)

Καλαμάτα - Λέοντας

Αχαγιά - Πέρα

Ηλυσιακός - Εσπερος Πατρών

Ληξούρι - Κηφισιά

Αιγάλεω - Αρης Νικαίας

Μεγαρίδα - Ακράτα

Κεραυνός Αιγίου - Ιωνικός ΝΦ

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Άρης Θήβας - ΚΑΠ 66-56

Λοκρός Αταλάντης - ΟΦΗ 70-63

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 79-85

Δειλινό - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 53-88

Ερμής Σχηματαρίου - Μελίσσια 58-63

Κορωπί - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 78-79

Καλλιθέα - ΒΑΟΛ Χίου 52-54

 

Φύλλα αγώνα

Καλλιθέα - ΒΑΟΛ Χίου 52-54

Δεκάλεπτα: 14-15, 24-21, 39-32, 52-54

Διαιτητές: Αποστολίδης, Κοτσώνης

Καλλιθέα (Παναγιωταράκος): Χατζηγεωργίου 7(1), Ματσαμάς 7, Χατζηδημητρίου, Παναγιωταράκος 2, Γυφτάκης 1, Μπιλιάς, Παρδακάς 8, Μήτσης, Σκορδάλης 4(1), Εκινέ 17, Κανύχης 6.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουντουλάκος, Ανδρουλάκης 8(1), Σουλίκας 11, Σαμιώτης 7, Αγγελίδης, Τσουρής 9(1), Κουτσαντωνάκης, Τροβάς 2, Σουλινάρης 7, Κωνσταντινάκος 10(2).

 

Λοκρός Αταλάντης - ΟΦΗ 70-63

Δεκάλεπτα: 18-13, 40-33, 55-50, 70-63

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Χρηστίδης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γκρέκος, Φωτητζόγλου 10(1), Κετέμα, Κεχρής 8(2), Πάσσας 2, Παπαηλίου, Γεωργίου, Μάτος Αν. 19, Μάτος Αγγ. 24(5), Δουρούκης, Ψάλτου 7.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 1, Χρηστινάκης 4(1), Αντωνόπουλος 6(1), Τσερκιτζόγλου 4, Καρλαύτης 4(1), Καραλής 6(1), Μπουμπάρης 11, Πετράκης 19(2), Πάλλης 7.

 

Άρης Θήβας - ΚΑΠ 66-56

Δεκάλεπτα: 26-10, 40-17, 50-32, 66-56

Διαιτητές: Λεκατσάς, Κανελλόπουλος

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 4, Γκόλιας 7(1), Καδιγιαννόπουλος 3(1), Παναγιωτίδης 13(2), Καλεμτζάκης 6(1), Χαραλάμπης 6(1), Κουμπές, Τριανταφύλλου 13, Ντέντα 4.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Μόκκας, Βενιτουράκης 10(1), Χανιάς, Πανταζής, Βαθιάς 12, Χρονόπουλος 17(2), Μαυροειδάκος 4, Καρυπίδης 13.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 79-85

Δεκάλεπτα: 23-22, 48-40, 69-61, 79-85

Διαιτητές: Καρπάνος, Σταθόπουλος

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Κουτσογιάννης, Σέττος 28(5), Ξιούρας 12(2), Θεοδωράκος Π. 1, Καραμπέκης, Μανιάτης 14(4), Γκιζογιάννης 24(1).

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης 13(1), Σταμάτης 28(8), Γιαννακοδήμος 9, Μόσορας, Μιχαλόπουλος 9, Διαμαντόπουλος 14(3), Αντωνόπουλος 7, Μπάζιος 2.

 

Ερμής Σχηματαρίου - Μελίσσια 58-63

Δεκάλεπτα: 16-14, 33-27, 46-44, 58-63

Διαιτητές:  Κουτσοδήμος, Καρακωνσταντόπουλος.

Ερμής Σχηματαρίου (Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 14(1), Πανταζής 2, Κουτής, Γκρινιάρης 9(1), Μεϊντάνης, Κώνστας 3(1), Ετζιάκα 7, Μαράντος 9(1), Τσαπρούνης 8, Μαλισιόβας, Σαράφογλου Κ., Γιανναλέτσος 6(1).

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 7, Στεργίου, Γεραμάρης, Οικονομόπουλος 17, Κοντός 5, Σοφρωνάς 17(3), Ζήρος 2, Τρίχας 3(1), Καραχάλιος 6, Καραβανάς 6.

 

Δειλινό - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 53-88

Δεκάλεπτα: 9-26, 20-51, 37-68, 53-88

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Καραμπιτσάκος

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 14(2), Μπορμπίδης 7, Αντωνογιαννάκης 1, Γαιτανάκης 5, Στέβοβιτς 5, Λεφής 1, Γρύλλης 4, Εκίζογλου 1, Κυρίτση 9(2), Γκουτσίδης 4, Σπηλιόπουλος.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 13(3), Χωματάς 3(1), Τσίρος 10(1), Συγγούνας 17, Σταμέλος 5(1),Τύρλας 4, Ζερβός 9(2), Σιλιτζήρης 7 (1), Ζέρβας, Γαλιατσάτος 4, Μητσάκης 8 (1), Σβάρνας 8.

 

Κορωπί - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 78-79

Δεκάλεπτα: 15-21, 37-40, 63-48, 78-79

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Κούλης Χ.

Κορωπί (Κακιούζης): Καμαρινός 14(1), Τζαγισβίλι, Αγόρης 12(1), Καραδολάμης 30(1), Φίλα 3, Κάτσαρης, Σβορώνος 7(1), Κουτουφάς 12, Χρονόπουλος.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Αργυρόπουλος, Γκόντγουϊν 7, Πρόφκα 7(1), Ζαρμακούπης 24(1), Δρίβας 24(6), Παπαφωτίου, Κανελλόπουλος 4, Βαρνάβας 6, Σαρλής 2, Ιμαριάγκμπε, Δήμου 5(1).

 

Βαθμολογία

1. Λοκρός Αταλάντης 29

2. Μελίσσια 29

3. ΟΦΗ 29

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 28

5. ΕΦΑΟΖ 28

6. Κορωπί 26

7. Άρης Θήβας 23

8. Ερμής Σχηματαρίου 23

9. ΒΑΟΛ Χίου 23

10. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23

11. ΚΑΠ 21

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 19

13. Καλλιθέα 19

14. Δειλινό 16

 

Επόμενη  αγωνιστική (17η, 24/2)

ΚΑΠ - Λοκρός Αταλάντης

ΟΦΗ - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Ικαρος Νέας Σμύρνης - Δειλινό

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - Ερμής Σχηματαρίου

Μελίσσια - Κορωπί

ΒΑΟΛ Χίου - ΕΦΑΟΖ

Καλλιθέα - Αρης Θήβας

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας 56-65

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Καλαμπάκας 81-44

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΓΑΣ Μελίκης 66-62

Μαντουλίδης-ΑΓΣ Ιωαννίνων  71-85

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 80-69

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών 54-57

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης-ΑΓΣ Ιωαννίνων 71-85

Δεκάλεπτα: 24-15, 38-47, 17-16, 71-85

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Μπούγλος Παν.

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαϊδης 13(1), Τάκης 15(1), Μπέλλος 5, Ρεφατλλάρι 18(6), Ψάθας 8, Καλόγηρος 8, Φόρογλου, Μαλανδρής 1, Σίμογλου 3(1).

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Ζαμπέτης 30(5), Σαχπαχίδης 6(2), Πουρνάρας 4, Xρυσής 20(1), Mάκης 8, Παπανικολάου, Θυμνιός 11(1), Φίλιος 2, Θώδης 4.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΓΑΣ Μελίκη 66-62

Δεκάλεπτα: 18-16, 32-37, 51-53, 66-62

Διαιτητές: Κωνής, Ηλιόπουλος

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 7(1), Ημερίδης 26(3), Μαρκόπουλος, Αθανασίου 2, Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης 3, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 12(1), Κουφίδης, Κουτούλας 12(1).

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 5, Μαυρίδης Β. 24(2), Καποδίστριας, Κυριακού 8, Λέφας, Μαγαλιός, Σταυρουλάκης 9(2), Κοτζαμπάσης 7(1), Λαπατούρας 7, Ρογγότης 2.

 

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Καλαμπάκα  81-44

Δεκάλεπτα: 16-12, 42-20, 60-34, 81-44

Διαιτητές: Δέλλας, Αναστασιάδης

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 17, Πανάρας 3(1), Tσίρμπας, Πρέντζας 11(3), Kαραγκιολίδης 10(1), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 17, Πανταζής 9(3), Πιστιόλης 6, Γιωτάκης 8(1).

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 2, Μπαλωμένος 5(1), Σπανός, Γαϊτανίδης 5, Παουλεάνου 4, Σούλκο 3, Γκάτζιας 7, Οικονόμου, Παπακώστας 8(1), Κιουρτζίδης 10.

 

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών 54-57

Δεκάλεπτα: 21-17, 32-28, 42-43, 54-57

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 7(1), Μέξης 2, Βλάχος 11(3), Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Χατζής 3, Ντούρβας, Τζιοβάρας 3(1), Φούντας 20(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 5(1).

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 12, Μαλούτας 5(1), Μιχαηλίδης 3(1), Γιώτας, Κλωνάρας 11(1) Κολοβός, Συλλάκος, Ταμπακάκος, Τακίδης 4, Μπόζιαρης 4, Μακρής 16(2), Μαλιούρας 2.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας 56-65

Δεκάλεπτα: 17-15, 30-32, 41-50, 56-65

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Παπαθανασίου

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ., Κοντογιάννης 21, Καραστάθης 2, Μίχος Θ., Κακιούζης 19(2), Παπαμιχαήλ, Δούβλης, Μούλας 9, Βαβέτσης 5(1).

ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 8, Στοϊτσης 8, Γκάνας 8(1), Κασαμπαλής 17, Ιωαννίδης 15(2), Καραθανάσης 2, Καραϊσαρίδης, Γκίτκος 2, Ντουλαβέρης 1, Γιοβανόπουλος, Χαραλαμπίδης 4.

 

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 80-69

Δεκάλεπτα: 24-21, 40-45, 60-56, 80-69

Διαιτητές: Παζώλης, Κοντογιάννης

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας, Μπράμι, Μουστάκας, Ίλτσογλου 16(5), Τσόγκας, Μπόγδανος 18, Κωστούλας 15(2), Μπουσκολίτης 9, Σκαμάγκας 10(2), Αναστασόπουλος, Χαρχαρής 2, Λουλούδης 10.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 29

2. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 27

3. ΑΓΣΙ 27

4. Δόξα Λευκάδας 26

5. Εύαθλος Πολυκάστρου 22

6. Τιτάνες Παλαμά 22

7. Μαντουλίδης 21

8. Ίκαροι Τρικάλων 21

9. Ολυμπιακός Βόλου 20

10. Καλαμπάκα 19

11. Μελίκη 19

12. ΑΟΚ Βέροιας 18

13. Νικόπολη Πρέβεζας 17

*Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (17η, 24/2)

ΑΟΚ Βέροιας-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Καλαμπάκα-Εύαθλος Πολυκάστρου

Μελίκη-Μαντουλίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου

Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων

Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΜΕΝΤ 78-72

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου 79-82

Μακαμπή-ΑΟ Πολυγύρου 91-85

Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ 76-61

ΔΕΚΑ-ΓΑΣ Κομοτηνή 58-71

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αίας Ευόσμου  72-84

ΠΣ Ευκαρπίας-Ζέφυρος 91-67

 

Φύλλα αγώνα

Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ 76-61

Δεκάλεπτα: 23-18, 31-44, 59-48, 76-61

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης, Παναγιωτόπουλος): Άνθης, Παπαδάκης 20 (4), Αναστασιάδης 2, Παπανικολάου, Καραμανώλης 6 (1), Θεοδωρίδης, Κουτσογιάννης 20 (1), Μανδαλάκης 16 (1), Τσέλλος 4, Κασούρας 8, Μασμανίδης.

ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 11(2), Μπαγκτασαριάν 10, Πετρίδης 16 (4), Τζουβάρας 3 (1), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 11, Χότζα, Πιτσιώτης, Μαδεμλής 4, Βουνάκης 2, Γιαννούλης 4, Πυδαράκης.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Ζέφυρος 91-67

Δεκάλεπτα: 29-23, 51-34, 73-52, 91-67

Διαιτητές: Σελεβός, Κολοκυθάς

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Χαρτόπουλος 2, Πρεδάρης 7, Κιούρκας 5,(1), Γkαβέζος Αρ. 10, Βαρίτης 2, Χολέβας 9 (1), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 15 (1), Παγωνίδη;6, Τσελεντάκης 7, Γκαβέζος Αντ. 26 (3), Κοσμίδης 2.

Ζέφυρος (Τσούρμας): Μυτιληναίος 5 (1), Καλπαξίδης 6, Φωτιάδης 5 (1), Ματενίδης 13 (2), Τσάμογλου, Βούλγαρης 7 (1), Τσιόγκας 21, Ζωγράφος, Φαρμάκης, Μάρκου 10 (2).

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου 79-82

Δεκάλεπτα: 17-21, 36-39, 57-59, 79-82

Διαιτητές: Πράττος, Θρασυβουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 7 (1), Αποστόλου 9 (3), Μαχαιριανάκης 31 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 8, Σαμαράς 10 (1), Αγραφιώτης 8 (1), Μόρας 1, Ακριτίδης 1, Αθαναηλίδης 2

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 22 (6), Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 29, Πετρίδης 13 (1), Ιατρίδης Α., Ιατρίδης Ζ., Μπακάλης 2, Μέλλιος 3 (1), Τσίγκας 3 (1), Μυσίρογλου 6 (1)

 

ΔΕΚΑ-ΓΑΣ Κομοτηνή 58-71

Δεκάλεπτα: 13-25, 28-39, 44-53, 58-71

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Χρυσάφης

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βογιατζής 12, Κοϊμτζόγλου 2, Παπασάβογλου 16, Κρυσάκης 6, Πρωτούλης 8, Χαρταβέλλας 4, Φυλάκης 10, Μπάκος.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Κουτσοβασίλης 18 (3), Μαγουλάς 13 (2), Ζολώτας, Σπέντζος, Χαλίλ 7, Μπορμπίδης 1, Ιορδάνογλου 2, Μαστροδημήτρης 3 (1), Παλάσκας 16 (4), Λεχούδης 1.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-ΜΕΝΤ 78-72

Δεκάλεπτα: 18-16, 29-38, 62-58, 78-72

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης): Κουμπάνης 18, Νταβουλτζόπουλος 4, Δώδος 4, Στεργίου 6 (2), Κάλφας 3 (1), Κυφωνίδης 8, Δάτσης , Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 13(3), Παλλάκης 5, Χρήστου 14(1), Σταματέλος 3(1).

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης, Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Βελέντζας, Ντισλής 11 (2), Μιχαηλίδης 6, Μανδράς, Νικολούδης 22 (4), Παπαδόπουλος, Αμπατζάς, Ακσεχέρογλου 5, Καρανώτας 28, Μουταρέλος .

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αίας Ευόσμου 72-84

Δεκάλεπτα: 20-23, 32-38, 54-61, 72-84

Διαιτητές: Γκέκας, Τοπαλίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Βέτσος 3, Φιλοξενίδης 10, Τσιγγελίδης 4, Σούρλας, Τεζετζίδης, Γκουτσούχας, Μπακρατσάς 1, Τσοπουρίδης 14, Ζάχαρης 19 (3), Τογανίδης 21, Τσαϊσάρης.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας) Μπρουκς 5, Βαρδής 6 (1), Σκεμπής 2, Σαββίδης 5, Γαϊτάνης 6 (2), Ρόπουτης 20 (2), Καρασίμος 6, Τσαούσης, Παντόπουλος 7 (1), Περιστεράκης 5 (1), Σεκαδάκης 3 (1), Μέσης 19.

 

Μακαμπή-ΑΟ Πολυγύρου 91-85

Δεκάλεπτα: 22-25, 37-40, 71-57, 91-85

Διαιτητές: Καρακώστας, Γεωργούλης

Μακαμπή (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 13 (3), Θεολόγης, Σκουφέζης 11, Σαμαράς 4, Πετράκης 18 (4), Μπαδής 17 (3), Σαβίδης 6, Αρουχ 21 (3), Μύζιου, Αργυρίου, Σαραφίδης, Βαρδαβάς.

ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας, Καπλανίδης): Νικολαϊδης, Πιπιλιάρης 29 (1), Κουλαξής 14 (2), Στυλιανίδης 19 (2), Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 4, Αζίζης 18 (4).

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 30

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 28

3. ΑΟ Πολυγύρου 26

4. Λεύκιππος Ξάνθης 26

5. ΔΕΚΑ 25       

6. Αίας Ευόσμου 25

7. Ζέφυρος 25     

8. Ασπίδα Ξάνθης 24

9. ΜΕΝΤ 24      

10. Απόλλων Καλαμαριάς  23

11. Αστέρας Σίνδου 22      

12. ΒΑΟ  21      

13. Μακαμπή  21

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  16

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 24/2)

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς

Αστέρας Σίνδου-Μακαμπή

ΑΟ Πολυγύρου-Ασπίδα Ξάνθης

ΒΑΟ-ΔΕΚΑ

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΟ Νέων Μουδανιών

Ζέφυρος-Αίας Ευόσμου

ΠΣ Ευκαρπίας-Λεύκιππος Ξάνθης

 

επιστροφή στην κορυφή