Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Για την 16η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παναθηναϊκός 49-68
Μελίσσια-Αρκάδι Ρεθύμνου 66-48
Τερψιθέα Γλυφάδας-Πελασγός 59-40
Αμύντας - Φάρος Κερατσινίου 52-53
Αγία Παρασκευή-ΓΣ Ηλιούπολης 59-51
Σάββατο 2 Μαρτίου
ΟΑ Χανίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 69-74

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παναθηναϊκός ΑΟ 49-68
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 11-19, 17-42, 30-54, 49-68
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 7, Κυρίου, Βαμβακά 13, Ντότσι, Ζουρνή 12, Κεσσέ 2, Βυζεντίνη 4, Κουρούβανη, Λέρη 2, Μπαλαμπάνη 5(1), Χόνι.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης  Γκουζινη): Κασδαγλή 1, Μούλξ 17, Κοίλια, Ακρίβου, Καλαμπάκου 11, Ευαγγελάτου 2, Αρβανίτη 6, Σλούκα 8(2), Μούτσα, Βασιλάκη, Εζετζα 19, Σιγάλα 4.

Τερψιθεα Γλυφάδας - Πελασγός 59-40
Διαιτητές: Μαρουδιάς-Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-8, 31-18, 47-28, 59-40
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κλ. 4, Καναβάρου Αθ. 2, Καβακιδου 4, Λαμπράκη Δ. 10, Φλωκα 3(1), Λαμπράκη Μ., Καναβάρου Αν., Γαλιατσάτου 12(2), Οικονομάκη Ζ. 6, Μυλωνακη 18.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Χρανιώτη 10(2), Γεωργοπούλου, Θάνου 2, Αγγελοπουλου, Λύκου, Νταρλα 3, Τσιντώνη 4, Δούκουρη 8, Μιχόλια, Καντελη 13.

Αμύντας – Φάρος Κερατσινίου 52-53
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ., Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 8-12, 23-30, 35-41, 52-53
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη - Λιάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 14(2), Μαργώνη 6, Καλλιώρα 12(2), Τζέμη 8, Τσαγκαράκη 5, Παπαθανασίου, Σιδηροπούλου 3(1), Καράντζαλου, Αθανασούλια 2, Ντάνου, Κόρμπου Μαρία 2.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού 7(1), Καρακασίδου 17, Χόντο, Ταντουρόφσκα 16(3), Κοντραφούρη 11, Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Φερεντίνου, Σταμούλου 2.

ΓΣ Αγ. Παρασκευής-ΓΣ Ηλιούπολης 59-51
Διαιτητές: Μαυρέλης-Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 16-21, 38-27, 51-42, 59-51
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Ακρίβου 6, Κλείτσα 8(2), Κοντογιάννη, Γρίσπου 16(2), Τσέρου 10(2), Πετυχάκη 6, Αμίτση 6(2), Ανωγειαννάκη 7.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 9(2), Τζουγκράκξ 10(2), Καββαδά 2, Νεαρχάκου, Γούλα, Δανδουλάκη, Στεφάνου 7(1), Παπαδοπούλου 12(2), Οικονομίδου 10, Κορρέ 1.

Μελίσσια – Αρκάδι Ρεθύμνου 66-48
Διαιτητές: Τσακιράκη, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 17-16, 26-29, 45-38, 66-48
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Mωραΐτης): Τσέτα 9 (3), Ναυροζίδου 15 (2), Σταμούλη 2, Πατέρα 5 (1), Κοιλαρίδη 4, Βιντσιλαίου Στ 6, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 7 (1), Χιώτη 12, Κανέλλου 6.
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ 3, Σταυγιανουδάκη 2, Κανδεράκη, Ουρανού, Κουλούρη Στ 9 (3), Θεοδοσουλάκη 16, Σταυριανάκη 8, Φραγγελάκη, Ζουμπεράκη 9 (2).

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 29
2. Μελίσσια 29
3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 29
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 28
5. Αγία Παρασκευή 27
6. Φάρος Κερατσινίου 24
7. ΓΣ Ηλιούπολης 23
8. Αμύντας 22
9. ΟΑ Χανίων 21
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 18
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 18
12. Πελασγός 17

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 9/3)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΓΣ Ηλιούπολης
Αμύντας-Αγία Παρασκευή
Πελασγός-Φάρος Κερατσινίου
Αρκάδι Ρεθύμνου-Τερψιθέα Γλυφάδας
Παναθηναϊκός-Μελίσσια
ΟΑ Χανίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας 77-25
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς 53-39
Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός 61-52
Αστέρας Ιππ.-Παναθλητικός 48-54
Ολύμπια Λάρισας-Ολυμπιακός Βόλου 67-60
ΑΕ Πυλαίας-Αρης 71-61

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας 77-25
Διαιτητές: Γκέκας-Ιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-5, 45-11, 60-15,77-25
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 3(1), Χύττα 4, Σαρηγιαννίδου 20(1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 14, Πάφη 8(1), Ξανθοπούλου, Πανούτσου, Διαμαντοπούλου 3, Βρασταμινού, Ντάλλα 25(4) , Λέφα.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου):Τερτλίδου 5, Καργιώτου 2, Ντελή 4, Παλάβα 2, Κολοκυθά, Καρατζά 4,Βαρσάμη 6, Μαμαλίκατζη, Κοσκερίδου 2.

Πιερικός Αρχέλαος – Πανσερραϊκός 61-52
Διαιτητές: Αναστασιάδης – Παπαδοπούλου
Δεκάλεπτα: 15-12, 35-20, 52-35, 61-52
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 18 (2), Χρυσοστομίδου 9, Ζουγκουρίδου 6 (2), Κιολέογλου, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 12, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 6 (2), Ντριστέλλα 4, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη 4.
ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 11 (1), Βάννα, Χύσα, Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου 5, Πελτέκη 7 (1), Κουτούση 21, Πιτσιάβα 6, Γκανάτσιου, Μίχου, Θανοπούλου, Δαμιανάκου.

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Απόλλων Καλαμαριάς 53-39
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνσταντινέλης
Δεκάλεπτα: 20-9, 33-18, 50-28, 53-39
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουήλιδου 6, Κωστανάκη 12(2), Τσαλή, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 3(1), Κανέλλογλου, Τζήκου 11,Παπαδάκη 2, Τζιότζιου 2, Τσελεμπή, Νάστου 12(2).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου):Οικονόμου 8(2), Σιφναίου, Καραβέλη 2, Ιγγλέζου, Παλάνη, Κουλουμπή 15, Γιαννουσίου 7, Τράντα 2, Διαμαντίδου 1, Καϊμακτσή 2, Γκομπετζισβίλι 2.

Αστέρας Ιππ. – Παναθλητικός 48-54
Διαιτητές: Κωνής-Μπαξεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-11, 24-27, 37-44, 48-54
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ.  (Ιωαννίδης-Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 9(3), Καζαντζή Σπ. 4, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 2, Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 10, Αναγνώστου, Παπαδοπούλου 17, Νταουντάκη 2.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 11, Αντωνιάδου 6(1), Κιλαζίδου 15(2), Γιαννοπούλου 4, Γράψα, Μυγδαλιά 9, Αθανασιάδου, Θωμά 4, Βουζούκου, Βαντσιούρη 5(1), Μπαξεβάνου.

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου 67-60
Διαιτητές: Δημουλάς –Γκαρζονίκας
Δεκάλεπτα: 18-13, 37-31, 58-44, 67-60
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Τσιούρβα, Σουλιώτη 15, Μαργαρίτη, Σολωμού 11(1), Λιάσκου 8, Σκαρλή 4, Πατούνη 15(3), Κουτσουνούρη 12(2), Κλεισιάρη, Τέλιου 2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος):Τσουκαλά, Γκρίνια, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 18(2), Λιόλιου, Τεβετζίδου 4, Παρασχάκη 4, Αρτεμισίου 30(5), Κωστοπούλου, Σπυριδοπούλου 4, Ντόβα.

ΑΕ Πυλαίας – Αρης 71-61
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 30-15, 39-29,53-46, 71-61+
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 10(2), Αρσένογλου 2, Κατσαμούρη 11, Τσαμπούρη 7(1), Καραμπαττζάκη 21(1), Παπαρδέλα 3(1), Φλώρου 17.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 9, Γράψα 12(1), Λάλου 13, Τζαμπάζη 2, Παπαιωάννου, Βεντούρα 12, Βατσιτσίδου 11, Ευσταθίου 2.

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός 32
2. ΑΕ Πυλαίας 30
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 28
4. ΠΑΣ Γιάννινα 28
5. Αρης 25
6. Απόλλων Καλαμαριάς 24
7. Αστέρας Ιππ. 23
8. Πανσερραϊκός 21
9. Πιερικός Αρχέλαος 21
10. Ολύμπια Λάρισας 21
11. Τιτάνες Δράμας 19
12. Ολυμπιακός Βόλου 16

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 9/3)
Αρης-Παναθλητικός
Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιππ.
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος
Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας

Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης