Menu

Β' Εθνική (20η αγωνιστική): Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες της 20ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής Ανδρών:
1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Μανδραϊκός-Πεντέλη 94-73
Οίακας Ναυπλίου-Γλαύκος 72-59
ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι 76-73
Παπάγου-Ένωση Ιλίου 87-54
Δούκας-Πανελευσινιακός 78-75 (70-70 κ.αγ)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δάφνη Δαφνίου 53-62
Έσπερος Καλλιθέας-Πανερυθραϊκός 87-85
Τρίτων-Πρωτέας Βούλας (5/3)
Οι αγώνες αναλυτικά:
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 53-62
Δεκάλεπτα: 11-15, 28-33, 38-50, 53-62
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Τηγάνης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Στραγανιώτης 2, Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 16 (1), Μπούζας, Κόης 10 (1), Σολωμός 6, Καρακεχαγιάς 6, Στέφος 7, Τσάβος, Ανδρεαδάτος,
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας, Γκάτζο 3, Κουφόπουλος 11, Γοργόνης, Καραμπάτσος 5, Ψημίτης 8, Σάλεχ 15 (3), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 12, Τάταρης 2, Αρνόκουρος 2.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 76-73
Δεκάλεπτα :  17-19, 37-42, 58-56, 76-73  
Διαιτητές : Τσακαλογιάννης-Ασλανίδης  
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 6, Γεωργίου 2, Μακρής 15 (1), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 18 (3) Περρωτής 16, Κωνσταντίνου 16 (3), Πράτης, Σκελλαράκης 3, Μπαλής, Δανίκας.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 12, Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 4, Λυτόπουλος 6, Φωτίου 8 (2), Δερμιτζάκης 18 (2), Δόξας, Ροδοστόγλου 17(2), Μπένος 1, Αρμάος.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 87-54
Δεκάλεπτα : 24-15, 43-35, 69-40, 87-54
Διαιτητές :Αναστασίου-Φασόλης
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης 3, Πίνης 10(2), Πρισκομάτης 2, Ζώρζος 19(2), Κουτρούλιας 20(1), Αγγελόπουλος 3, Γιαννίκος 4, Χρυσός 18(2), Μπάλος 8, Παστήρας.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Κατσαρός, Μπέλλας Ι. 12(3), Τσακίρης 12(2), Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 4, Γεροκώστας 7(1), Μπέλλας Ο. 5, Τσιουμπρής 4, Μανταλβάνος 5, Τσορμπατζόγλου, Τσόλης 3(1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 94-73
Δεκάλεπτα: 27-15, 50-33, 75-56, 94-73
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μπούκας
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 15, Σιμιτζής 6, Γκαϊτάσοφ 4, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 15 (4), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 14 (2), Βασιλόπουλος 6 (2), Σεργιένκο 9, Φωτόπουλος 15 (3), Δέδες 10 (1), Παπανικολάου, Κοπακάκης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Τάγαρης 17, Μπίγγος 17 (1), Κουκάκης 7 (1), Κούσουλας 9 (2), Καρούζος 9 (1), Λίτσος 11 (2), Μπέλη 2, Αποστολίδης 1, Μπούτρης, Γεωργακόπουλος, Σαλτουρίδης.

ΕΣΠΕΡΟΣ  ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 87-85
Δεκάλεπτα: 15-28, 41-49, 60-68, 87-85
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αργυρούδης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 18 (2), Βάρσος, Γραμματικός 8 (2), Θεοδοσίου, Μούτσα, Παπαφλωράτος 13, Βλασσόπουλος 8 (2), Χαρούνι Κλ 22, Χαρούνι Ν. 7, Μπούσι 3 (1), Σκουλούδης 3
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9, Στογιάνοβιτς 4 (1), Καλλιανιώτης 3 (1), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 8 (2), Γεωργιάδης 7 (1), Στάθης 24 (3), Αντωνίου 18 (5).

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-59
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-25, 56-36, 72-59
Διαιτητές: Ορφανός – Σιδέρης
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 9 (3), Κουμπούρας 12, Τσίγκας, Σμυρνιωτάκης, Παπαντωνίου 19 (4), Χάσα 7 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Ευστρατίου, Μανάκας 2, Σκορδάς 4, Αναγνωστόπουλος 7,
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 15 (2), Σερέτης 17 (4), Βανδώρος 2, Καρακωνσταντάκης 11 (2), Κούτρας, Μαναβόπουλος 4, Αγγελόπουλος 8, Τσεκλένης, Σπυράκος.  

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)
1.Δάφνη Δαφνίου (16-4) 36
2 Οίακας Ναυπλιου (14-6) 34
———————————-
3.Τρίτωνας* (14-5) 33
4.Παγκράτι (13-7) 33
5.Δούκας (12-8) 32
6.Παπάγου (11-9) 31
7.Εσπερος Καλλιθέας (11-9) 31
8.Πρωτέας Βούλας* (11-8) 30
9.Μανδραϊκός (9-11) 29
10.Πεντέλη (9-11) 29
11.ΚΑΟ Κορίνθου (9-11) 29
12.Πανελευσινιακός (8-12) 28
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (7-13) 27
14.Γλαύκος (6-14) 26
15.Ένωση Ιλίου (6-14) 26
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-17) 23
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (21η, 9/03):
Πρωτέας Βούλας – Μανδραϊκός
Πεντέλη – Οίακας Ναυπλίου
Γλαύκος – ΚΑΟΚ
Παγκράτι – Παπάγου
Ενωση Ιλίου – Δούκας
Δάφνη Δαφνίου – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Τρίτων
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΠΟΚ Εσπερος

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Χαλκηδόνα – ΧΑΝΘ 81-84
Έσπερος Λαμίας – Γέφυρα 67-60
Στρατώνι – Φίλιππος Βέροιας 69-52
Φαίακας – Αγρίνιο 73-75
Μακεδονικός – Φάρσαλα 49-67
Ανατόλια – Ίκαροι Σερρών 84-69
Ερμής Λαγκαδά – Ελευθερούπολη 73-77

 Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)
1.Ανατόλια (18-2) 38
2.Αγρίνιο (14-6) 34
——————————–
3.Ελευθερούπολη (14-6) 34
4.Φίλιππος Βέροιας (11-9) 31
5.ΧΑΝΘ (11-9) 31
6.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (11-9) 31
7.Ερμής Λαγκαδά (10-10) 30
8.Χαλκηδόνα / Προποντίς (10-10) 30
9.Έσπερος Λαμίας (9-11) 29
10.Φαίακας Κέρκυρας (9-11) 29
11.Στρατώνι (8-12) 28
12.Νίκη Βόλου (8-12) 28
——————————–
13.Φάρσαλα (8-12) 28
14.Γέφυρα (7-13) 27
15.Ίκαροι Σερρών (7-13) 27
16.Μακεδονικός (5-15) 25

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΑΝΑΤΟΛΙΑ- ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 84-69
Δεκάλεπτα: 19-19, 35-31, 61-46, 84-69
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 8, Στεφανίδης, Αμπατζάς, Μουρατίδης, Γαλανίδης 17(2), Κάτανος, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 11(1), Κιγμέτογλου 8, Ζώτος 5, Μπρόζος 8, Καραποστόλου 27(2)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Σίσκος): Κάτος 4(1), Γεωργιανός 14(2), Δαλαγκόζης 3(1), Κουτσοκώστας 3(1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 5, Καραμπέκης 11, Θολιώτης 6, Φώτογλου 4, Κακιούζης 19

ΑΜΣ Χαλκηδόνα - ΧΑΝΘ 81-84
Δεκάλεπτα: 13-13, 38-32, 53-44, 71-71 παράταση 81-84
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης - Κοϊμτζόγλου
Χαλκηδονα (Τέντσος): Σπύρας , Παπαδόπουλος, Δανάκης 9(1), Τσακαλέρης 17, Μαρκίδης, Λαϊδης, Μυλωνίδης 23(3), Κούτε, Δελίδης 18(6) , Σιόλογκας 3, Σικαλίδης 11(3), Φυλακτός
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βαζούκης , Ντίνος , Χονδρόπουλος 13(2), Παπαδόπουλος 11, Μπαλάσκας 6(2), Ζαφειρούδης 8 , Πέτροβιτς 22(3), Καραγεωργίου 8, Δεληγιώργης 14(1), Τσάμης 2.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 55-61
Δεκάλεπτα: 24-15, 34-30, 48-41, 55-61  
Διαιτητές:  Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης  
Νίκη Βόλου (Γιασσάρης): Καραγιώργος 4(1), Γιωτόπουλος 3(1), Κουτίνας 9(1), Τσαβές, Τασιούδης 7, Τσώλης 6 Τάσος 13, Φρουσκλιας 13(1)
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης 2, Δήμας, Παλιαχάνης , Μαυρίδης 9(1),Χατζημιχαηλίδης 6, Κλωναράς 6, Τσιμίδης 4, Μητσάκης 14(2), Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 12.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-52
Δεκάλεπτα: 18-16, 37-30, 57-44, 69-52
Διαιτητές: Σιμητοπουλος, Θεοδώρου
 Στρατώνι (Μύθου, Πέγιας): Δοξάκης 18(4), Μπουρδάνος, Κολοκοτρώνης 2, Δημητρακάς, Σιδηροηλίας 6, Μπέγας 8(1), Φλιάτης, Πολιτόπουλος 9(3),  Δασκαλόπουλος 15, Κοτζαγιάννης 9, Κόκκιος 2
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμετζίδης 2, Σισμάνης, Πονόπουλος 2, Βάλλιος 17(3), Τσιακλαγκάνος 5(1), Καβαργύρης, Κόθρας 11(1), Παραπούρας 3(1), Σουτζόπουλος 6, Καντάρκος 4.
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ 73-75 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 15-16, 33-37, 50-57, 68-68, 73-75
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας
Φαίακας: Γριψιος 3, Ματενίδης 7, Νεδέλκος 20(1), Σιώπης, Σπιτιέρης 9(2), Πεταλωτής 13, Περούλης 3(1), Νίκας 12(1), Ταουσάνης 4, Χατζόπουλος 2
Αγρίνιο: Τασσόπουλος 16(1), Μπερερής 4(1), Μιχάλογλου 12, Καπινιάρης 13(1), Τσάτας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 12, Μήτσου 13(4), Ψαράς 3(1)
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ 55-61
Δεκάλεπτα : 24-15, 34-30, 48-41, 55-61  
Διαιτητές :  Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης  
Νίκη Βόλου (Γιασάρης): Καραγιώργος 4(1), Γιωτόπουλος 3(1), Κουτινας 9(1), Τσαβές, Τασιουδης 7, Τσώλης 6 Τάσος 13, Φρουσκλιας 13(1)
Μαχητές Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζης 6(2), Καραγιαννίδης 2, Δήμας, Παλιαχάνης, Μαυρίδης 9(1), Χατζημιχαηλίδης 6, Κλωνάρας 6, Τσιμίδης 4, Μητσάκης 14(2), Λαζαρου 2, Ελευθεριάδης 12
ΜΑΚΕΔΝΙΚΟΣ-ΦΑΡΣΑΛΑ 49-67
Δεκάλεπτα: 10-19, 24-37, 40-49, 49-67
Διαιτητές: Ντούρας, Ζαχαριάδης
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης-Κεραμιδάς): Χαλάτσης 6(2), Κοντσές 2, Μπαρζού 2, Κουντουρατζόγλου 18, Τζινόπουλος 8(2), Διαμαντής, Κομματάς, Καραθανάσης 2, Ουλουσίδης 5, Καλογεράτος 3(1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 3
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 6, Χαιρετίδης 8(1), Αλεξόπουλος 2, Αναγνωστοπουλος 2, Τσιόγκας 5-1, Συνετός, Τοπουζίδης 19(5), Λούτας, Γκιουλέκας 19(2), Φαρμάκης, Δέσπος, Φιλιππόπουλος 6
EΣΠEPOΣ ΛAMIAΣ-KΣ ΓEΦYPAΣ 67-60
Δεκάλεπτα: 20-15, 33-28, 54-40, 67-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Ζαχαρής
EΣΠEPOΣ ΛAMIAΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 7, Pούζιος 6, Κατσαρές 17, Κάππος, Παπαργυρόπουλος 9. Αργύρης. Τεπετίδης 13 (3), Ολύμπιος 15(5)
KΣ ΓEΦYPAΣ (Παραδάς): Ψευρογκάς, Βούλτσος. Πουλιανίτης 7, Kαταβαίνης 2, Αποστολίδης 14(3), Ζιάκας 9(1), Κουτουξίδης, Καραγιαννάκης 4, Ευσταθιάδης, Σιώμος 14, Κότσανος 8., Παπαδόπουλος 2
Επόμενη αγωνιστική (21η, 9/03):
ΧΑΝΘ – Εσπερος Λαμίας
Γέφυρα – Στρατώνι
Φίλιππος Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας
Αγρίνιο – Μακεδονικός
Φάρσαλα – Νίκη Βόλου
Ικαροι Σερρών – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ελευθερούπολη – Χαλκηδόνα
Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά

 

επιστροφή στην κορυφή