Menu

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 21ης αγων. (9/3)

Δείτε τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών: 

Καστοριά-Ιπποκράτης Κω 67-58
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Παγώνης-Τσιρτσιμάλης (Βόντζας)
Δεκάλεπτα: 20-13, 36-31, 42-46, 67-58
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς, Πετρόπουλος 10, Μελισσαράτος 15, Χονδρογιάννης 15 (2), Απιδόπουλος 2, Χρυσόπουλος 16 (3), Ράπτης, Βαβάτσικος 7 (1), Καραμανώλης, Τζακόπουλος, Σταμένκοβιτς 2. 
Ιπποκράτης (Παπαδόπουλος): Λάανε 2, Σκούφης 4, Τρύπας, Ναούμης 5 (1), Καλαμπάκας 9 (1), Ασημακόπουλος 14, Χαρίσης 10, Ψαθάς 4, Μαστόρος 6, Δρόσος 4. 

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ηρακλής 52-88
Διαιτητές: Kαλογερόπουλος Λ.-Ξέρας-Ντούρας (Γκούμας)
Δεκάλεπτα: 17-20, 23-41, 34-68, 52-88
Ευρώπη Π. (Νικολαΐδης): Αμπατζίδης 3, Τσούκας 8 (2), Τζουβάρας, Ακεψιμαΐδης 12 (1), Ελευθεριάδης 9 (1), Βελισσαρίου 4, Σαββίδης, Κιτσούλης 5, Καμπουρίδης 9, Γκατζιάς 2, Θεοδωρίδης. 
Ηρακλής (Μέξας): Αγγελακόπουλος, Αθανασούλας 7 (1), Σοκ 7 (1), Ρουτκάουσκας 10, Πολυτάρχου 10, Λιάπης 7 (1), Κακαρούδης 21 (3), Αποστολίδης 4, Μπένας 12, Καλαϊτζίδης, Γιαννακίδης, Τζουγκαράκης 10. 

Αμύντας-Μαρούσι 76-56
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Στρέμπας-Τσολάκος (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 18-16, 38-28, 50-42, 76-56
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 12 (2), Τοπάλι 10, Διαμαντόπουλος 19 (5), Καλδής, Βαρδιάνος 4, Κερασοβίτης 2, Κουκουνιάς 16 (1), Μπάρμπας, Γκαβανόπουλος, Κωνσταντακόπουλος 12 (3), Κάπρης, Μέλιος 1.
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Κουκουλάς 12, Στασινός 2, Ξυδάς 6, Χατζηδάκης 4, Γκουαλτιέρι, Κανέλλης 2, Λυκογιάννης 15 (2), Σπηλιόπουλος, Σουρλής 2, Παπαγεωργόπουλος 2, Μιχαλούτσος 11 (2). 

Καρδίτσα-Εθνικός 117-99
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης (Τέγα)
Δεκάλεπτα: 33-29, 68-49, 96-73, 117-99
Καρδίτσα (Τζήμας): Μόκφορντ 31 (9), Γράβας 19, Παπαχρήστος 7 (1), Μαυρογιάννης 13 (1), Παππάς, Καρράς 6, Παπαδόπουλος, Ερμείδης 13 (1), Καλλές 7, Σαριμπαλίδης 3 (1), Μαγκουνής 18. 
Εθνικός (Μανδραγός): Γιατρούδης 7 (1), Κωτσόπουλος 17 (2), Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 7, Ασημακόπουλος 7, Μίχαλος 17 (2), Λεκάκης, Τζίμης 2, Μαραγκίδης Ν. 25 (5), Κυρίτσης, Καζάκης, Κοκκορόγιανης 17, Χουγκάζ. 

Ερμής Αγιάς-Ψυχικό 82-63
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Ταρενίδης Κ.-Λουλουδιάδης (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 25-17, 35-34, 56-39, 82-63
Ερμής Αγ. (Λίβανος): Τσιαμπαλής, Τσιλούλης 17 (1), Σπυρόπουλος 9 (1), Τζόλος 16 (2), Κόμματος 15 (3), Νταλός 2, Τριανταφύλλου 8 (2), Ζιβάνοβιτς 3 (1), Λάππας 2, Βρέττας, Τσούμας, Λόλας 10. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 3 (1), Κοντούδης 3 (1), Παπανικολάου 8, Παπαδημητρίου 1, Παπαντωνάκος 4 (1), Μάντζαρης 2, Αρσενόπουλος 13 (3), Θεοδώρου, Ντιάλο-Φασέκας 4, Μπασδέκης 6 (2), Παασόγια 19 (2). 

Χαρίλαος Τρικούπης-Κόροιβος Αμαλιάδας 73-61
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Ζακεστίδης-Σπυρόπουλος (Πατσαντζόπουλος)
Δεκάλεπτα: 23-14, 42-26, 54-47, 73-61
Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Τζόρτζεβιτς 17, Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 10 (2), Ντόβας, Αδαμόπουλος 2, Ξηρός, Σταυρόπουλος 3 (1), Χατζηκυριακίδης, Δεμερτζής 6, Αντωνάκης 14 (2), Γκάτζιος, Πολίτης 21 (2). 
Κόροιβος Αμ. (Κουταλιανός): Χείλαρης 16, Καπώνης, Λαμπρόπουλος 3 (1), Γιαννακόπουλος, Μαραγκάκης 12 (3), Γκιουζέλης 5 (1), Ρούνης, Λεϊμάνις 10 (1), Γραβάνης 3, Θεοδωράκος 4 (1), Τσιάκος 8. 

Ιωνικός Νίκαιας-Καβάλα 129-68
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κώτσου-Ντάνος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 31-21, 57-41, 93-53, 129-68
Ιωνικός Ν. (Βετούλας): Βασιλόπουλος 33 (6), Δημητριάδης 7 (1), Καράμπουλας 17 (1), Πετροδημόπουλος 8 (2), Λιακόπουλος 6, Μιλεντίγεβιτς 8 (2), Κομποδιέτας 8, Σάφτενααρ 6, Κατούφας 11 (1), Μαυροκεφαλίδης 14 (1), Σαχπατζίδης, Κανονίδης 11. 
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 12, Χουχούμης 15 (3), Παπαζούδης, Καμάρας 12, Ναούμης, Προδρόμου 8, Φλιάτης 5 (1), Σκλήβας 10 (1), Παπάς 4, Σταματογιάννης 2, Τυρεκίδης. 

*Ο αγώνας Απόλλων Πάτρας-Διαγόρας Δρυοπιδέων έχει αναβληθεί για τις 20 Μαρτίου. 

Βαθμολογία 
1. Ιωνικός Ν. 40 (19-2)
2. Ηρακλής 39 (18-3)
3. Ερμής Αγ. 36 (15-6)
4. Ιπποκράτης Κω 33 (12-9)
5. Διαγόρας Δρ. 32 (12-8)
6. Καρδίτσα 32 (11-10)
7. Αμύντας 32 (11-10)
8. Καστοριά 32 (11-10)
9. Χ. Τρικούπης 32 (11-10)
10. Ψυχικό 31 (10-11)
11. Κόροιβος Αμ. 29 (8-13)
12. Ευρώπη Π. 29 (8-13)
13. Μαρούσι 28 (7-14)
14. Απόλλων Π. 27 (7-13)
15. Καβάλα 27 (6-15)
16. Εθνικός 22 (1-20)
 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 16/3)
Ιπποκράτης Κω-Ευρώπη Πευκοχωρίου 
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καστοριά 
Αμύντας-Απόλλων Πάτρας 
Εθνικός-Μαρούσι 
Ψυχικό-Καρδίτσα 
Καβάλα-Ερμής Αγιάς 
Ηρακλής-Χαρίλαος Τρικούπης 
Κόροιβος Αμαλιάδας-Ιωνικός Νίκαιας 

επιστροφή στην κορυφή