Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

Για τη 17η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα
Αρκάδι Ρεθ. – Τερψιθέα Γλ. 64-70 (παρ.)
ΟΑ Χανιών – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-50
Παναθηναϊκός – Μελίσσια 70-51
Πελασγός-Φάρος Κερατσινίου 63-67 (παρ.)
Αμύντας-Αγ. Παρασκευή 46-51
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλιούπολη 61-67

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρκάδι Ρεθ. – Τερψιθέα Γλ. 64-70 (παρ.)
Διαιτητές: Λαμπίρης-Κοντογιαννόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-18, 33-35, 45-44, 58-58 (κ.α.), 64-70 παρ.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Μ. Κουλούρη 16(4), Κανδεράκη, Γιαλαμά 9(1), Ουρανού, Στ. Κουλούρη 14(1), Θεοδοσουλάκη, Καζά 5, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Σταυγιανουδάκη, Καούκη 20, Φραγγελάκη.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος): Κορδαλή 2, Κλ. Οικονομάκη 19, Καναβάρου, Καβακίδου, Δ. – Στ. Λαμπράκη 7, Φλώκα 7(1), Μ.-Ι. Λαμπράκη 2, Γαλιατσάτου 16(2), Ζ. Οικονομάκη, Μυλωνάκη 17(2).

ΟΑ Χανιών – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-50
Διαιτητές: Τζίμης-Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 17-13, 36-21, 48-34, 64-50
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Σκουμπάκη, Δερμιτζάκη 2, Παπαπμαρκάκη 3, Δρικάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 15(1), Ψυχογιού 13(3), Ακρίβου Μ., Παπαδάκη, Δασκουλίδου 9, Φωτιάδη 5, Δεληγιάννη 17.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος - Φατούρος): Καραβέλη 3, Σατρετζέμη 8(1), Κυρίου, Βαμβακά 10, Λιναρά, Ζουρνή 9(1), Κεσσέ 6, Βυζεντίνη 13(1), Κουρουβανη, Λέρη 1, Μπαλαμπάνη.

Παναθηναϊκός – Μελίσσια 70-51
Διαιτητές: Νερομυλιώτης-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 22-12, 42-29, 60-47, 70-51
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη, Μούλη 20, Κοίλια Π. 8,  Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 16 (3), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 2, Σλούκα 13 (2), Εζέτζα 9, Ακρίβου, Μούτσα, Σλούκα 2.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Τσέτα 2, Ναβροζίδου 5 (1), Σταμούλη, Πατέρα 14 (2), Κουτσούκου, Κοιλιαρίδη 8 (2), Βιντζηλαίου 10, Μαλεφάκη, Κωνσταντινίδου, Γιαννακόπουλου 2, Χιώτη 10, Κανέλλου.

Πελασγός-Φάρος Κερατσινίου 63-67
Δεκάλεπτα: 13-17, 29-29, 41-49, 61-61 (κ.α.), 63-67
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Σεφέρου, Χρανιώτη 19(2), Τζανετοπούλου, Αγγελοπούλου, Λύκου 4, Γεωργοπούλου, Τσιντώνη 5, Φωτεινάκη 10, Δούκουρη 2, Μιχολιά 15(5), Καντέλη 8.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 27(1), Χόντο 12(3), Ταντουρόφσκα 15(2), Κοντραφούρη 9, Κουτσοδήμου 4, Μαλλιάρη, Φερεντίνου.

Αμύντας – Αγία Παρασκευή 46-51
Διαιτητές: Γεράνιος – Αγγελής
Δεκάλεπτα: 16-12, 29-21, 36-31, 46-51
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 5(1), Μαργώνη 11(1), Καλλιώρα 4, Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 4, Σιδηροπούλου 8(2), Καραλή, Καράντζαλου, Αθανασούλια, Ντάνου, Κόρμπου 10
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Ακρίβου 5(1), Κλείτσα 5(1), Γκανια 3(1), Κοντογιάννη, Γρίσπου 8(1), Τσέρου 19(1), Παπαντώνη, Πετυχάκη 2, Αμίτση, Κουκη 5, Ανωγειαννάκη 4

Κρόνος Αγ.Δημ.- Ηλιούπολη 61-67
Διαιτητές: Κηπώσης-Καλογεράκης
Δεκάλεπτα:  21-10, 32-23, 45-43 61-67
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ (Νανάκος - Νικολαϊδου): Κήτσιου 12(1), Τσιχλάκη 8(1), Βιντσιλαίου 12, Μποσγανά 2, Αναστασοπούλου 15,  Γκέργκι 7, Γασπαράτου 2, Πανταζή 3, Καραπατάκη, Τζανέτου, Τσούχλη.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης - Φέξης):  Νεαρχάκου 5, Παπαδοπούλου 5(1), Οικονομίδου 22, Τζουγκράκη 3, Δασκαλοπούλου 20(3), Στεφάνου 9, Γούλα Φ. 3, Δανδουλάκη, Λιγνού, Καββαδά, Γούλα Π., Αλεξία

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 31
2. Μελίσσια 30
3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 30
4. Αγία Παρασκευή 29
5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 29
6. Φάρος Κερατσινίου 26
7. ΓΣ Ηλιούπολης 25
8. ΟΑ Χανίων 23
9. Αμύντας 23
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 20
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 19
12. Πελασγός 18

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 16/3)

Φάρος Κερατσινίου-Αρκάδι Ρεθύμνου
Αγία Παρασκευή-Πελασγός
ΓΣ Ηλιούπολης-Αμύντας
Μελίσσια-ΟΑ Χανίων
Τερψιθέα Γλυφάδας-Παναθηναϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιππ. 61-54
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος 57-42
Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 46-59
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα  40-70
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας  92-31
Αρης-Παναθλητικός 46-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός Αρχέλαος 57-42
Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 20-9, 31-19, 43-27, 57-42
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Σιφναίου, Καραβέλη 16(3), Οικονόμου, Ιγγλέζου, Παλάνη 3(1), Κουλουμπή 10, Γιαννουσίου 12, Τράντα 14(2), Διαμαντίδου, Καϊμακτση 2
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Δαβιτίδου, 4, Τελίδου 9, Χρυσοστομίδου 5,Ζουγκουρίδου, Ντριστέλα 3,Κιολέογλου, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 5, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 12(1), Πατζιάλα, Γκρίτζαλη 2.

Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 46-59
Διαιτητές: Νέδογλου Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα:7-9, 13-25, 41-55, 46-59
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου):Τερτλίδου 1, Μαραγκού 6(1), Καριώτη 6, Στόικου, Σαμολαδά 16(4), Ντελή 3, Παλάδα 4, Κολοκυθά 5, Καρατζά Βαρσάμη, Μαμαλίγκατζη 5(1), Φιλιππίδου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ ( Μύρβαλη-Καμπίτση):Νάστου 18(2), Εμμανουηλίδου 8(2), Κωστανάκη 8(2), Καλλή 1, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 2,Κανέλογλου 2, Τζίκου 6, Παπαδάκη 5, Τζιότζιου 4,Τσελεμπή.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 92-31
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 30-4, 50-11, 77-21, 92-31
AE ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 13(1), Κατσμούρη 13, Τσαμπούρη 10(2), Καραμπατζάκη 22(1), Παπαρδέλα 11(1), Τσιανάκα Ε. 2, Φλώρου 14, Λουμπή 1, Τσιανάκα Α. 6.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Μοδέα 10, Σουλιώτη 4, Σολωμού 3, Πατούνη 5, Μαργαρίτη 2, Κλεισιάρη 3(1).

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 40-70
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπούγλος Π.
Δεκάλεπτα: 12-22, 22-41, 35-55, 40-70
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Κωστοπούλου, Γκρίνια, Τζανετοπούλου 4, Κανελλοπούλου 2, Λιόλιου, Παρασχάκη 9(1), Αρτεμισίου 13(1), Ματζιάρα, Σπυριδόπούλου, Ντόβα 12.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντάλλα 12(2), Χύττα, Βρασταμινού 2, Μεντεσίδου 15, Σαρηγιαννίδου 20(1), Ξανθοπούλου 5(1), Πανούτσου, Διαμμαντοπούλου 6, Πάφη 2, Μπουκουβάλα 2, Χρηστάκη 6.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιππ. 61-54
Διαιτητές: Ισιγώνης-Κώνης
Δεκάλεπτα: 21-11, 35-24, 48-39, 61-54
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 10(1), Θανοπούλου 2,Χύσσα, Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 7, Δαμιανάκου, Γκέκα, Πελτέκη 8, Κουτούση 20, Πιτσιάβα 5, Γκανάτσιου 4, Μίχου 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου):Καζαντζή B. 27(5), Καζαντζή Σπ. 13, Νάκη, Καζαντζή Στ. 6, Νταουντάκη, Μπαλλά 3, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου, Παπαδοπούλου 5, Σταματάκη

Αρης – Παναθλητικός 46-59
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 10-20, 16-35, 32-46, 46-59
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 9, Γράψα 11, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Παπαιωάννου 3, Βεντούρα 10, Σακουλάκη 2, Μπαξεβανίδου 3(1), Βατσιτσίδου 4, Ευθυμίου 2, Λαγκαδιώτου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 17, Αντωνιάδου 6, Κιλαζίδου 7, Γράψα, Μυγδαλιά 13, Αθανασιάδου, Βουζούκου 2, Θωμά 8(2), Βατσιούρη 5(1), Μπαξεβάνου 1, Μπαχαρίδου.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 34
2. ΑΕ Πυλαίας 32
3. ΠΑΣ Γιάννινα 30
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 30
5. Αρης 26
6. Απόλλων Καλαμαριάς 26
7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 24
8. Πανσερραϊκός 23
9. Πιερικός Αρχέλαος 22
10. Ολύμπια Λάρισας 22
11. Τιτάνες Δράμας 20
12. Ολυμπιακός Βόλου 17

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 16/3)
Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας
Αστέρας Ιππ. -Απόλλων Καλαμαριάς
Παναθλητικός-Πανσερραϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕ Πυλαίας
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου
Ολύμπια Λάρισας-Αρης

επιστροφή στην κορυφή