Menu

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 23ης αγων. (23/3)

Δείτε τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών: 

Χαρίλαος Τρικούπης-Ιπποκράτης Κω 94-60
Διαιτητές: Ψαριανός-Τσολάκος-Καρπάνος (Πατσαντζόπουλος)
Δεκάλεπτα: 30-28, 58-34, 78-48, 94-60
Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Τζόρτζεβιτς 21, Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 13 (1), Ντόβας, Αδαμόπουλος 1, Ξηρός, Σταυρόπουλος 17 (3), Χατζηκυριακίδης 4, Δεμερτζής 4, Αντωνάκης 15 (4), Γκάτζιος, Πολίτης 19 (5). 
Ιπποκράτης (Παπαδόπουλος): Λάανε 6 (2), Σκούφης, Τρύπας 1, Ναούμης 13 (3), Καλαμπάκας 4, Ασημακόπουλος 9, Χατζηνικόλας 9 (1), Χαρίσης 9, Ψαθάς 8, Μαστόρος, Δρόσος 1. 

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 72-79
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 8-15, 34-40, 54-57, 72-79
Ευρώπη Π. (Νικολαΐδης): Αμπατζίδης, Τσούκας, Τζουβάρας, Ακεψιμαΐδης 5 (1), Ελευθεριάδης 17 (2), Βελισσαρίου 7 (1), Κιτσούλης 2, Καμπουρίδης 7 (1), Γκατζιάς 17 (3), Μανούσος 17. 
Διαγόρας Δρ. (Σκαραφίγκας): Κουκάς 14 (2), Νίκου 5 (1), Νοέας 5 (1), Μάρτζος 10 (2), Κόκκαλης 10 (2), Τσιώκος 2, Μοτσενίγος 7 (1), Καρασταμάτης 2, Περσίδης 11, Μαχαίρας 13. 

Καστοριά-Αμύντας 70-65
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σιμητόπουλος-Τζίμα (Κηπουρίδης)
Δεκάλεπτα: 20-15, 40-36, 53-46, 70-65
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς 8 (1), Πετρόπουλος 3 (1), Μελισσαράτος 14, Χονδρογιάννης, Απιδόπουλος 5, Χρυσόπουλος 6 (1), Ράπτης 5, Βαβάτσικος 6, Καραμανώλης 3 (1), Τζακόπουλος 20 (5). 
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 15 (2), Βαρδιάνος 2, Κερασοβίτης 1, Κουκουνιάς 22 (3), Μπάρμπας, Γκαβανόπουλος 8 (2), Κωνσταντακόπουλος 3, Μέλιος 4.

Απόλλων Πάτρας-Εθνικός 100-76
Διαιτητές: Μαλαμάς-Ρίζος-Χριστινάκης (Θεοδοσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 30-19, 54-36, 76-58, 100-76
Απόλλων Π. (Δελέγκος): Βλάχος 13 (1), Τζαϊδάς 4, Παπαβασιλόπουλος 7 (1), Μπέμπης 10 (2), Κασπίρης 3 (1), Μολφέτας 16, Ζούμπος 11 (2), Μπαζίνας 15 (3), Εζόμο 2, Δημακόπουλος 7, Καζαρνόφσκι 12 (1). 
Εθνικός (Μανδραγός): Γιατρούδης, Κωτσόπουλος 14, Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 10, Ασημακόπουλος, Μίχαλος 17 (2), Λεκάκης 1, Μαραγκίδης Ν. 18 (1), Κυρίτσης, Καζάκης, Κοκκορόγιανης 10, Χουγκάζ 3, Λοΐζος 3. 

Μαρούσι-Ψυχικό 71-70
Διαιτητές: Θεονάς-Τσώνος-Πολυχρόνης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 14-12, 32-47, 51-60, 71-70
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Κουκουλάς, Στασινός 13, Ξυδάς 9 (1), Χατζηδάκης, Γκουαλτιέρι 5 (1), Κανέλλης 3 (1), Λυκογιάννης 15 (3), Σουρλής 8 (2), Παπαγεωργόπουλος 4, Μιχαλούτσος 14 (2). 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 5 (1), Παπανικολάου 17 (4), Παπαδημητρίου 1, Παπαντωνάκος 13 (1), Μάντζαρης 19 (1), Αρσενόπουλος 3, Θεοδώρου 1, Παασόγια 11. 

Ερμής Αγιάς Λάρισας-Καρδίτσα 60-68
Διαιτητές: Λόρτος-Καλογερόπουλος Λ.-Θεοδώρου (Μηναρετζόπουλος)
Δεκάλεπτα: 7-20, 24-36, 42-52, 60-68
Ερμής Αγ. (Λίβανος): Τσιαμπαλής 5, Τσιλούλης 2, Σπυρόπουλος 15, Τζόλος 9 (1), Κόμματος 6 (2), Τριανταφύλλου 15 (2), Λάππας 2, Τσούμας, Λόλας 6. 
Καρδίτσα (Τζήμας): Γράβας 13 (2), Παπαχρήστος 3, Μαυρογιάννης, Κακλαμάνος 16, Παπαδόπουλος 2, Ερμείδης 6, Καλλές 14, Σαριμπαλίδης 6 (2), Μαγκουνής 8. 

Ιωνικός Νίκαιας-Ηρακλής 93-81
Διαιτητές: Παπαπέτρου-Τζαφλέρης-Παντελίδης (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 22-17, 51-41, 76-57, 93-81
Ιωνικός Ν. (Βετούλας): Βασιλόπουλος 18 (4), Δημητριάδης, Καράμπουλας 18 (1), Πετροδημόπουλος 7 (1), Λιακόπουλος 8, Κομποδιέτας 2, Σάφτενααρ 11 (1), Παπαδόπουλος, Μαυροκεφαλίδης 24 (2), Κανονίδης 5 (1). 
Ηρακλής (Μέξας): Αγγελακόπουλος, Αθανασούλας, Σοκ 16 (4), Ρουτκάουσκας 11, Πολυτάρχου 21 (3), Λιάπης, Κακαρούδης 23 (3), Καλαϊτζίδης 5 (1), Γιαννακίδης 3 (1), Τζουγκαράκης 2. 

Καβάλα-Κόροιβος Αμαλιάδας 68-64
Διαιτητές: Παγώνης-Ταρενίδης Στ.-Ξέρας (Μπρίγκος)
Δεκάλεπτα: 22-18, 37-38, 56-50, 68-64
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 2, Χουχούμης 7 (1), Καμάρας 6, Ναούμης 11 (2), Προδρόμου 18 (4), Κουμλέλης,, Φλιάτης, Σκλήβας 12, Παπάς, Μπουτερλεβίτσιους 12 (2). 
Κόροιβος Αμ. (Σαμόλης): Χείλαρης 10, Καπώνης 2, Λαμπρόπουλος 4, Μαραγκάκης 6 (2), Γκιουζέλης 5, Κάτζος, Τσιάκος 8, Λεϊμάνις 26 (5), Γραβάνης 3, Θεοδωράκος. 

Βαθμολογία 
1. Ιωνικός Ν. 44 (21-2)
2. Ηρακλής 42 (19-4)
3. Ερμής Αγ. 39 (16-7)
4. Διαγόρας Δρ. 37 (14-9)
5. Ιπποκράτης Κω 36 (13-10)
6. Καστοριά 35 (11-12)
7. Χ. Τρικούπης 35 (11-12)
8. Αμύντας 35 (11-12)
9. Καρδίτσα 35 (11-12)
10. Ψυχικό 34 (11-12) 
11. Απόλλων Π. 32 (9-14)
12. Μαρούσι 32 (9-14)
13. Ευρώπη Π. 31 (8-15)
14. Κόροιβος Αν. 31 (8-15)
15. Καβάλα 30 (7-16)
16. Εθνικός 24 (1-22) 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 30/3)
Αμύντας-Ευρώπη Πευκοχωρίου
Εθνικός-Καστοριά
Ψυχικό-Απόλλων Πάτρας 
Καρδίτσα-Μαρούσι
Κόροιβος Αμαλιάδας-Ερμής Αγιάς Λάρισας 
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Χαρίλαος Τρικούπης 
Ιπποκράτης Κω-Ιωνικός Νίκαιας 
Ηρακλής-Καβάλα 

επιστροφή στην κορυφή