Menu

Α2 Γυναικών: 1η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-88 (γ’ παρ.)
Αμύντας – Χανιά 43-46
Αρκάδι Ρεθύμνου – Κρόνος Αγ. Δημ. 43-80
Πελασγός – Παναθηναϊκός 37-61
Φάρος Κερ.-Τερψιθέα Γλυφ. 45-37
Αγία Παρασκευή - Μελίσσια 62-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-88 (γ’ παρ.)
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Τούσης
Διαιτητές: 13-21, 33-40, 39-48, 59-59 (κ.α.), 69-69 (α’ παρ.), 81-81 (β’ παρ.), 84-88 (τελικό)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 23(2), Τζουγκράκη 13(2), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου 4, Γούλα Φ., Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 13(1), Παπαδοπούλου 6, Οικονομίδου 19, Αλεξανδρίδη, Λιγνού.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεροιόπουλος – Φατούρος): Καραβελη 10, Σατρατζέμη 11(1), Κύριου 5(1), Βαμβακά 24, Λιναρά 4, Ντότση, Κεσσέ 25(1), Βυζεντίνη 6, Κουρούβανη, Λέρη 3, Μπαλαμπάνη, Χόνη.

Αμύντας – Χανιά 43-46
Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 8-13, 15-32, 30-39, 43-46
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιργουτάκη, Τριμέρη  Μαργώνη 14, Καλλιώρα 13(1), Τζέμη, Τσαγκαράκη, Παπαθανασίου, Καράλη 2, Σιδηροπούλου, Αθανασούλια Ντάνου 5, Κόρμπου 10.
ΧΑΝΙΑ (Ψυχογιου): Πρασιανακη, Παπαμαρκακη 8(1), Γαλανακη, Βασιλογιαννακη, Κουφογιαννη 11, Ψυχογιου 8(1), Παπαδακη, Σκουμπακη, Δρικακη, Φωτιαδη 9, Δεληγιαννη 10

Αρκάδι Ρεθύμνου – Κρόνος Αγ. Δημ. 43-80
Διαιτητές: Λεβεντάκος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα 12-20, 23-48, 33-65, 43-80
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Καζα 12, Kουλούρη Σ. 8, Φοβάκη3, Κουλούρη Μ. 7(1), Γιαλαμά 6, Καουκη7(1), Μανδεράκη, Ουρανού, Σταυριανάκη, Ραγγελάκη, Λαζίδου.
ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος - Νικολαϊδου): Γκέργκι 14(1), Πανταζή 13,Τσιχλάκη 7(1), Αναστασοπούλου 3, Βλάνη 6, Κίτσιου 8, Γασπαράτου 8, Μποσγανά 4, Βιντσιλαίου 11, Ρούτση 4, Ζουρτσάνου.

Πελασγός – Παναθηναϊκός 37-61
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Ασλανίδη
Δεκάλεπτα: 11-22, 18-37, 26-49, 37-61
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσουλής): : Μανιάτα, Χρανιώτη 3, Τσουκαλά 8, Θάνου 7 (1), Αγγελοπούλου, Λύκου, Ντάρλα, Τσιντώνη 2, Φωτεινάκη 12, Δουκούρη 3 (1), Μιχολιά, Καντέλη 2.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Ακρίβου, Μούλη 9, Κοίλια Π. 6, Μούτσα 2, Καλαμπάκου 19 (4), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 1, Σλούκα 11 (2), Σιγάλα 2, Βασιλάκη, Εζέτζα 11 και Τριανταφύλλου.

Φάρος Κερ.-Τερψιθέα Γλυφ. 45-37
Διαιτητές: Λαζόγκα-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 8-12, 18-19, 34-28, 45-37
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού 1,Καρακασιδου 12(1),Ταντουροφσκα 11(3),Παπαϊωάννου,Κοντραφούρη 5, Ισκιογλου 16,  Κουτσοδημου
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος): Κορδαλή 2, Οικονομάκη Κλ. 13, Καναβαρου 4, Λαμπράκη Δ. 4, Φλωκα 2, Λαμπράκη Μ., Καβακιδου, Γαλιατσάτου 8, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 4.

Αγία Παρασκευή – Μελισσια 62-59
Διαιτητές: Βελεντζας, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 11-14, 25-25, 46-42, 62-59
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 9(3), Γκάνια 5(1), Γρίσπου 5(1), Τσέρου 19(4), Ακρίβου, Πετυχάκη 6, Αμίτσι, Κούκη 6, Ανωγειανάκη 12.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Μωραιτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 6, Σταμούλη, Πατέρα 7(1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 21(5), Βιντσιλαιου Σ. 10, Ζακυνθινού 5(1), Γιαννακοπούλου 10(1), Κανέλλου.

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2
2. Παναθηναϊκός 2
3. Φάρος Κερατσινίου 2
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    2
5) Αγία Παρασκευή 2
6. ΟΑ Χανίων 2
7. Μελίσσια 1
8. Αμύντας  1
9. ΓΣ Ηλιούπολης 1
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 1
11. Πελασγός 1
12. Αρκάδι Ρεθύμνου 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 4/11)
Τερψιθέα Γλυφάδας-Αγία Παρασκευή
Μελίσσια-ΓΣ Ηλιούπολης
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αμύντας
ΟΑ Χανίων-Πελασγός
Παναθηναϊκός-Αρκάδι Ρεθύμνου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Φάρος Κερατσινίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα
Παναθλητικός – Ολύμπια 58-36
Τιτάνες Δράμας – Αρης 36-80
Απόλλων Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Βόλου 86-32
Πιερικός/Αρχέλαος – Αναγέννηση Ν.Ρ.52-70
Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας 64-90
Αστέρας Ιπποδρομίου - ΠΑΣ Γιάννινα 51-68

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός – Ολύμπια 58-36
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 12-9, 23-17, 43-28, 58-36
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Αντωνιάδου Σ., Κιλαζίδου 8(1), Γιαννοπούλου 22, Γράψα 5, Μιχαλιά 2, Αθανάτου Αρ. 2, Σιδηροπούλου, Βουζούκου 2, Μπαχαρίδου, Θωμά 3(1), Βατσιούρη 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Μοδέα 2, Σολωμού 6, Σουλιώτη 9(1), Λιάσκου 2, Σούρδα, Γαϊτάνη Ε. 5, Πατούνη 2, Μπενέκη Μ. 1, Μπενέκη Χ. 9(2), Μαργαρίτη 6.

Τιτάνες Δράμας – Αρης 36-80
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 8-11,  13-37, 27-58, 36-80
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Τσίμου): Τερτλίδου 5, Καριώτη 5, Δημούδη 1, Καρατζά 4, Παλλάδα 3, Σαμολάδα 10(1), Μαμαλίγκατζη, Ντελή 6, Βαρσάμη, Κολοκυθά, Κοσκερίδου, Αθανασιάδου 2.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 16, Γράψα 13, Λάλου 11, Τζιαμπάζη 2, Μαργαρίτη 2, Παπαϊωάννου 10, Βεντούρα 5, Σακουλάκη 6, Λαγκαδιώτου 3(1), Κυριακοπούλου, Βατσιτσίδου 10, Ευσταθίου 2.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Βόλου 86-32
Διαιτητές: Χατζηκώστας –Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 17-6, 32-15, 66-26, 86-32
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (ΑτακτΊδης-ΚαρακασΊδου): Οικονόμου 5, Καραβέλη 6(1), Ιγγλέζου 9, Παλάνη 3(1) Κουλουμπή 16, Γιαννουσίου 8, Τράντα 13(1), Διαμαντίδου 11(1), Γκλεζακη 4, Δέλλιου 2, Μαϊδάτση, Γκομπετζισβίλι 9.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος) : Κανελλοπούλου 3, Λιόλιου, Σιουμουρέκη, Παρασχακη 10, Αρτεμισίου 7(1), Γκέτσιου, Τεβετζίδου 10, Ντόβα 2, Κώττη, Γκρίνια.

Πιερικός/Αρχέλαος – Αναγέννηση Ν.Ρ.52-70
Διαιτητές: Γκέκας-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 14-23, 35-38, 40-56, 52-70
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 2, Τελλίδου 19(1), Κιολέογλου, Χρυσοστομίδου 13(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Δριστέλλα 2, Γκρίτζαλη 2, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Δημητριάδου 4.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 8(2), Κωστανάκη, Τσαλή, Κουλακιώτη 8, Καλομιτσίνη 15(3), Τζίκου 11, Τζιότζιου 18, Τσελεμπή 2, Νάστου 8.

Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας 64-90
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 16-17, 36-38, 48-64, 64-90
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 14, Πλεύρη, Χύσα 14(2), Τσάντα 19(1), Βλάχβεη, Πελτέκη 3(1), Πιτσιάβα 6(2), Γκανάτσιου 2, Θανοπούλου 2, Δαμιανάκου, Κεφάλα, Μίχου 4.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Τσιανάκα Ε., Σταμπή 17(2), Αρσένογλου 2, Κατσαμούρη 20, Τσαμπούρη 14(4), Καραμπατζάκη 6, Παπαρδέλα 7, Τζήμου 2, Φλώρου 14, Πλουμπή 2, Κωτούλα 6, Τσιανάκα Α. 

Αστέρας Ιπποδρομίου – ΠΑΣ Γιάννινα 51-68
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11-17, 29-40, 41-62, 51-68
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 13(2), Φόρογλου, Νάκη, Γαβρίλη 4, Μπαλλά 1, Βασιλειάδου 10, Ζαμπουρίδου, Παπαδοπούλου 18, Νταουντάκη, Αναγνώστου, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ. 5.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης-Γιωτάκης): Ντόκου 5(1), Χήτα, Σαρηγιαννίδου 22(2), Χρηστάκη 5, Μεντεσίδου 9, Πάφη, Ξανθοπούλου 8(1), Βλαχοπούλου, Πανούση, Διαμαντοπούλου 2, Ντάλα 17(3), Μπουκουβάλα.

Η βαθμολογία

1. Απόλλων Καλαμαριάς 2
2.  Αρης 2
3. ΑΕ Πυλαίας 2
4. Παναθλητικός 2
5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 2
6. ΠΑΣ Γιάννινα 2
7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 1
8. Πιερικός Αρχέλαος 1
9. Ολύμπια Λάρισας 1
10. Πανσερραϊκός 1
11. Τιτάνες Δράμας 1
12. Ολυμπιακός Βόλου 1
 

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 4/11)
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αστέρας Ιππ. 
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθλητικός
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Δράμας
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS