Menu

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 5ης αγων. (11/11)

Το Περιστέρι επιβλήθηκε 80-51 του Ερμή Αγιάς για την πέμπτη αγωνιστική και παρέμεινε η μοναδική ομάδα της Α2 που παραμένει αήττητη. Αναλυτικά (το κείμενο ανανεώνεται): 

Ηρακλής-Καστοριά 78-68
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας-Γερακίνης (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 19-18, 37-31, 54-50, 78-68. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 10 (1), Τότσιος 9, Παπαδιονυσίου 2, Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 4, Γκαγκαλούδης 14 (1), Κακαρούδης 18 (2), Γιαννακίδης 3 (1), Μπούμπαλο 6, Καλαϊτζίδης 12 (3). 
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 11 (1), Μπρόζος 12 (1), Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 6, Ναούμης 11 (3), Κακλαμάνος, Τερσενίδης, Χαρισμίδης 12, Μπένας 12. 

Περιστέρι-Ερμής Αγιάς 80-51
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Τσούνας-Καρακάσης (Ντίνος).
Δεκάλεπτα: 26-17, 48-25, 65-36, 80-51
Περιστέρι (Καραγιάννης): Κλαρκ 4 (1), Παππάς 11, Μαγκουνής 19 (1), Αγγέλου 6 (2), Μάντζαρης 1, Σκορδίλης 15, Σιγκούνας 6 (1), Σίμτσακ 5, Δημητριάδης 11 (1), Δομπρογιάννης 2, Κωνσταντακόπουλος, Κάδρας.
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 11 (3), Τσούμας, Λόλας 12, Καλλές 11, Χαλκιάς, Τριανταφύλλου 16 (1), Παπαδόπουλος 1.

Αρκαδικός-Καρδίτσα 64-58
Διαιτητές: Τσώνος-Κωνσταντινόπουλος-Θεοδωρόπουλος (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 14-16, 36-30, 47-47, 64-58. 
Αρκαδικός (Κουστένης): Κούτρας, Βλάχος 6, Λυμπερέας 2, Σίνης, Τζαϊδάς, Προδρόμου 26 (4), Μαραγκάκης 5 (1), Αποστολίδης 6 (2), Πελτιέρ 12 (2), Γαρμπής, Τζουγκαράκης 7.
Καρδίτσα (Καλογήρου): Τζόρτζεβιτς 22, Λεπενιώτης, Ψαρόπουλος 14 (2), Τεπετίδης 2, Μαυρογιάννης 7 (1), Παππάς, Αμπαράς 5 (1), Καμαριώτης 2, Παπαδόπουλος, Τριχόπουλος 1, Θέος 5.

Δούκας-Ψυχικό 77-83
Διαιτητές: Κάρδαρης-Μαγκουνής-Καλογερόπουλος Φ. (Άκελ).
Δεκάλεπτα : 14-18, 29-32, 52-57, 77-83.
Δούκας (Γιαννόπουλος) : Τόζιος 7 (1), Παναγιωταράς 7 (1), Ψαρράς, Τσουργιάννης, Ιωάννου 10, Τσιότρας 10 (2), Κουπίδης 12 (4), Μαστόρος, Κουκουλάς 8 (1), Ντιφαντής, Κυρίτσης (1)
Ψυχικό (Ρεμεντέλας) : Νίκου 9 (1), Νοέας 7 (1), Χουχούμης 3 (1), Παπαδημητρίου, Παπαδιονυσίου 1, Ντιαλό 6, Παύλος 17 (3), Χαραλάμπης, Ιορδάνου 4, Τσιώκος 27, Αναγνωστάκης 9.

Χολαργός-Αμύντας 78-65

Διαιτητές: Θεονάς-Διμπινούδης-Στρέμπας (Βιδάλης).
Δεκάλεπτα: 19-16, 34-34, 60-53, 78-65. 
Χολαργός (Κουφός): Μπελ 14 (2), Τσιλούλης, Παπανικολάου 15, Κόκκαλης, Παπαντωνάκος 2, Μοτσενίγος 8 (1), Κουτρούλιας 2, Κομποδιέτας 11 (2), Τσάμης 17 (1), Σπυρόπουλος 2, Τζακόπουλος 7 (2). 
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Πίνης 9 (2), Τοπάλι 5, Διαμαντόπουλος 16 (1), Βογιατζής 4, Βαρδιάνος 7 (1), Κερασοβίτης 8, Κουκουνιάς 4, Μανσαράι 2, Καμπούρης. 
 

Δόξα Λευκάδας-Εθνικός 69-61

Διαιτητές: Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής (Κανελλόπουλος).
Δεκάλεπτα: 11-17, 34-32, 50-47, 69-61. 
Δόξα (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 3 (1), Τζόλος 2, Τσαλδάρης 9 (1), Καλαμπάκος 7, Πετρόπουλος 7 (1), Λιακόπουλος 20 (1), Ράπτης 15, Καμπουρίδης, Μπέμπης, Μάρκοβιτς 6. 
Εθνικός (Κουταλιανός): Πάντσιος 6 (1), Καρακωνσταντάκης 2, Μάρτζος 5 (1), Τσούτσος 10 (2), Λάανε 8, Φίλας, Οικονομόπουλος 7 (1), Μαχαίρας 8, Δρόσος, Περσίδης 5 (1), Σκλήβας 10.  
 

ΑΕ Λάρισας-Παπάγου 68-82

Διαιτητές: Γεωργιάδης-Παφίλης-Τζιοπάνος (Αγορογιάννης)

Δεκάλεπτα: 18-18, 29-42, 44-63, 68-82.

ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης, Γκογκίδης 6, Καμάρας 11 (2), Παπαχρήστος 18 (1), Κατσαρές 7 (1), Σαριμπαλίδης, Κονδυλόπουλος, Κνέζεβιτς 6, Χανέλι, Γκιουλέκας 11, Φιλιππόπουλος 7, Τσιαβές 2.

ΑΣ Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 26 (3), Κιαπέκος 1, Αποστολίδης 10 (2), Δέδες 9 (2), Ζώρζος 12 (1), Παπαπέτρου 8 (1), Φιλιππάκος 12, Ψαράς, Σάλεχ 4, Μουρίκης.

* Ο αγώνας Μαρούσι-Απόλλων Πάτρας θα γίνει στις 22/11.

Βαθμολογία 
Περιστέρι 10 (5-0)
Ηρακλής 9 (4-1)
Χολαργός 9 (4-1)
Ψυχικό 8 (3-2)
Δόξα Λευκάδας 8 (3-2)
Εθνικός 7 (2-3)
Αμύντας 7 (2-3)
Ερμής Αγιάς 7 (2-3)
Μαρούσι 7 (3-1) σε 4 ματς 
Καστοριά 7 (2-3)
ΑΕ Λάρισας 7 (2-3)
Παπάγου 7 (2-3)
Καρδίτσα 6 (1-4)
Αρκαδικός 6 (1-4)
Απόλλων Πάτρας 6 (2-2) σε 4 ματς 
Δούκας 6 (1-4)

Επόμενη αγωνιστική (6η, 18/11)
Απόλλων Πάτρας-ΑΕ Λάρισας 
Καστοριά-Μαρούσι 
Ψυχικό-Χολαργός 
Εθνικός-Δούκας 
Δόξα Λευκάδας-Περιστέρι 
Παπάγου-Αρκαδικός 
Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς 
Αμύντας-Ηρακλής (13/12)
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 3ης αγων. (21/10)

Τρεις ομάδες, Ηρακλής, Περιστέρι και Χολαργός, διατήρησαν το αήττητό τους στην τρίτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών.  

Αναλυτικά η τρίτη αγωνιστική (το κείμενο ανανεώνεται):

Δούκας-Καστοριά 53-90
Διαιτητές: Παναγιώτου-Αναστόπουλος Αντ.-Λιότσιος (Παλάτος)

Δεκάλεπτα: 15-15, 25-39, 43-69, 53-90
Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 6 (1), Παναγιωταράς 3 (1), Μαστόρος 5 (1), Κυρίτσης 18, Ιωάννου 4, Τσιότρας, Κουπίδης 3 (1), Κουκουλάς 13,  Ντιφαντής, Δούβλης, Ψαρράς 2.
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10 (1), Μπρόζος 13 (1), Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 11, Ναούμης 10 (2), Κακλαμάνος 10 (1), Τερσενίδης 4, Λυμπάρης 6, Χαρισμίδης 8, Μπένας 5 (1), Καραμαλέγκος 7 (1).
 

ΑΕ Λάρισας-Ερμής Αγιάς 88-75
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Πιτσίλκας-Γερακίνης (Μόρφη Γ.)
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-34, 60-55, 88-75
ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης, Γκογκίδης 8 (1), Καμάρας 12 (2), Παπαχρήστος 18 (1), Κατσαρές 6,  Τσιαβές, Κονδυλόπουλος, Κνέζεβιτς 17 (1), Σαριμπαλίδης 20 (5), Γκιουλέκας 7 (1).
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 9 (1), Χρυσόπουλος 13 (2), Δεμερτζής 5 (1), Καλλές 5, Χαλκιάς, Κόμματος 15 (2), Τσούμας, Τριανταφύλλου 20 (3), Λόλας 5.

Ηρακλής-Παπάγου 84-61
Διαιτητές: Παγώνης-Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 27-21, 24-9, 18-14, 15-17.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 3, Αθανασούλας 7 (1), Τότσιος 6, Παπαδιονυσίου 14 (2), Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 8 (1), Κακαρούδης 15 (1), Γιαννακίδης 2, Μπούμπαλο 14, Κάτσιος, Καλαϊτζίδης 3 (1)
Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 9, Γκάτζο, Ψαράς, Αποστολίδης 5 (1), Μερκούρης 3 (1), Ζώρζος 15 (2), Παπαπέτρου 7 (2), Φακοπουλίδης 4, Φιλιππάκος 12, Σάλεχ 4, Μουρίκης 2.

Χολαργός-Απόλλων Πάτρας 81-79
Διαιτητές: Μαλαμάς-Κοτσίμπος-Κυριακόπουλος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 22-16, 45-39, 70-54, 81-79. 
Χολαργός (Κουφός): Λάππας, Τσιλούλης 15 (1), Παπανικολάου 20 (1), Κόκκαλης 10 (1), Παπαντωνάκος 7 (1), Μοτσενίγος 6 (1), Κουτρούλιας 5, Κομποδιέτας 3 (1), Τσάμης 12 (1), Τζακόπουλος 3 (1). 
Απόλλων (Παπαδόπουλος): Ερμείδης, Τζιανκατερίνο 3 (1), Ματαλών 18 (1), Μαστρογιαννόπουλος 14 (2), Κουρέπης 6, Τσιάρας 8, Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 13, Κασπίρης, Γόντικας 3, Χείλαρης 14, Αναγνωστόπουλος.  

Δόξα Λευκάδας-Αμύντας 71-77
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Παφίλης-Τζίμα (Κανελλόπουλος)

Δεκάλεπτα: 17-22, 29-37, 48-53, 71-77.
Δόξα (Χατζηκυριακίδης) : Κελεσίδης, Τζόλος 16 (2), Τσαλδάρης 12 (3), Αγγελόπουλος, Καλαμπάκας 6, Πετρόπουλος 6 (1), Λιακόπουλος 16, Ράπτης 4, Καμπουρίδης 2, Μπέμπης, Σταματέλος, Μάρκοβιτς 7.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 6, Πίνης 6 (2), Τοπάλι 13 (1), Διαμαντόπουλος 14 (4), Βαρδιάνος 5 (1), Κερασοβίτης 10, Κουκουνιάς 12 (1), Βογιατζής, Μπάρμπας, Καμπούρης 11.
 

Εθνικός-Ψυχικό 64-51
Διαιτητές: Θεονάς-Καραβίτης-Κάρδαρης (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα:19-13, 40-19, 53-38, 64-51
Εθνικός (Κουταλιανός): Καρακωνσταντάκης 6 (1), Μάρτζος 1, Τσούτσος 12 (2), Λάανε 12, Οικονομόπουλος 8 (1), Μαχαίρας 13 (1), Δρόσος, Περσίδης 6, Σκλήβας 6.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5, Νοέας 4, Χουχούμης 3 (1), Παπαδιονυσίου 13 (3), Ντιαλό, Παύλος 9 (2), Τσιώκος 15, Αναγνωστάκης 2.
 

Περιστέρι-Αρκαδικός 85-59
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Δημόπουλος-Ταρενίδης Κ. (Γολεγού)
Δεκάλεπτα: 19-16, 45-27, 66-40, 85-59
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 7 (1), Κλαρκ 10 (2), Δομπρογιάννης, Μαγκουνής 14 (1), Πολυτάρχου 9 (3), Μάντζαρης 8 (2), Σκορδίλης 4, Σιγκούνας 10 (1), Κωνσταντακόπουλος 11 (2), Σίμτσακ 6, Δημητριάδης 6.
Αρκαδικός (Κουστένης): Παππάς, Βλάχος 3 (1), Λυμπερέας 2, Τζαϊδάς 3, Προδρόμου 17 (1), Μαραγκάκης 5 (1), Αποστολίδης 2, Πελτιέρ 10 (2), Γαρμπής, Απέργης, Τζουγκαράκης 17.

Μαρούσι-Καρδίτσα 63-55
Διαιτητές: Τσούνας-Χαλαμπαλάκης-Καρακάσης (Άκελ)

Δεκάλεπτα: 19-12, 31-27, 44-42, 63-55. 
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 13 (3), Μπάκας 4, Ξυδάς 6 (1), Ντακούλιας 17 (2), Κανέλλης 6 (2), Στούκας 4 (1), Ρεκουνιώτης, Σουρλής 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 6, Μιχαλούτσος.
Καρδίτσα (Καλογήρου): Τζόρτζεβιτς 14, Ψαρόπουλος 8 (2), Τεπετίδης, Μαυρογιάννης 8, Παππάς, Αμπαράς 7 (1), Καμαριώτης 5 (1), Παπαδόπουλος 3, Τριχόπουλος 3 (1), Θέος 7. 

Βαθμολογία 

1.    Ηρακλής 6 
2.    Περιστέρι 6
3.    Χολαργός 6 
4.    ΑΕΛ 5
5.    Αμύντας 5 
6.    Δόξα Λευκάδας 5
7.    Εθνικός 5
8.    Μαρούσι 5
9.    Απόλλων Πάτρας 4 
10.    Ερμής Αγιάς 4 
11.    Καστοριά 4 
12.    Παπάγου 4 
13.    Ψυχικό 4
14.    Αρκαδικός 3 
15.    Δούκας 3 
16.    Καρδίτσα 3
 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10)
Καρδίτσα-ΑΕ Λάρισας 
Παπάγου-Μαρούσι
Απόλλων Πάτρας-Ηρακλής 
Καστοριά-Χολαργός 
Αμύντας-Δούκας 
Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας 
Εθνικός-Περιστέρι 
Ερμής Αγιάς-Αρκαδικός 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Με πολύ ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της χρονιάς στην Α2 Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 

ΑΕ Λάρισας-Περιστέρι 69-106
Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα-Τζιοπάνος (Βαρνάς)

Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα-Τζιοπάνος (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 13-23, 30-61, 45-85, 69-106
ΑΕ Λάρισας (Χασανίδης): Βλαχούλης 3 (1), Γκογκίδης 2, Καμάρας 10 (2), Παπαχρήστος 12, Τσιαβές 3 (1), Ναούμης 3, Κονδυλόπουλος, Κνέζεβιτς 20 (1), Γκιουλέκας 14 (1), Σαριμπαλίδης, Θανέλης 2, Φιλιππόπουλος.
ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Κλαρκ 31 (9), Παππάς 2, Μαγκουνής 10, Πολυτάρχου 10, Καράμπελας, Μάντζαρης 2, Σκορδίλης 6, Σιγκούνας 11, Σίμτσακ 13, Δημητριάδης 6, Δομπρογιάννης 8, Κωνσταντακόπουλος 7 (1).
 

Μαρούσι-Αρκαδικός 84-68
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Κωνσταντινόπουλος-Δημόπουλος (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 20-15, 46-41, 65-53, 84-68. 
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 8 (1), Μπάκας 19, Ξύδας, Ντακούλιας 10, Κανέλλης 7 (2), Στούκας 7 (1), Ρεκουνιώτης 12, Σουρλής 14 (2), Παπαγεωργόπουλος 5 (1), Μιχαλούτσος 2. 
Αρκαδικός (Κουστένης): Βλάχος 3 (1), Σίνης 9, Προδρόμου 11, Μαραγκάκης 9 (3), Αποστολίδης 3 (1), Πελτιέρ 10 (2), Γαρμπής 3 (1), Τζουγκαράκης 20. 

Ηρακλής-Ερμής Αγιάς 79-70
Διαιτητές: Μπήτης-Παφίλης-Τσιαπλής (Δροσόπουλος)

Διαιτητές: Μπήτης-Παφίλης-Τσιαπλής (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 15-26, 34-42, 54-55, 79-70. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 7 (1), Αθανασούλας 6, Τότσιος 4, Παπαδιονυσίου, Δεληγεώργης 2, Χαριτόπουλος 20 (1), Γκαγκαλούδης 18 (2), Κακαρούδης 6, Μπούμπαλο 11 (1), Γιαννακίδης, Καλαϊτζίδης 5 (1). 
Ερμής (Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 28 (6), Δεμερτζής 2, Καλλές 2, Κόμματος 19 (2), Τσούμας 3 (1), Τριανταφύλλου 7 (1), Λόλας 7, Παπαδόπουλος 2.
 

Χολαργός-Καρδίτσα 71-58
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ.-Τσούνας-Λιότσος (Τεφτίκης)

Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ.-Τσούνας-Λιότσος (Τεφτίκης)
Δεκάλεπτα: 16-18, 39-29, 55-42, 79-70. 
Χολαργός (Κουφός): Μπελ 14 (1), Λάππας, Τσιλούλης 4, Παπανικολάου 9 (1), Κόκκαλης 11 (2), Παπαντωνάκος 3 (1), Μοτσενίγος, Κουτρούλιας, Κομποδιέτας 7, Τζακόπουλος 23 (5). 
Καρδίτσα (Καλογήρου): Τζόρτζεβιτς 25, Ψαρόπουλος 16, Τεπετίδης, Μαυρογιάννης, Παππάς, Αμπαράς 6 (1), Καμαριώτης 4, Νάκης, Τριχόπουλος, Θέος 7,Κουρέπης. 
 

Δούκας-Παπάγου 69-71
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαχάκης-Γιακείμη (Ορφανός)

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαχάκης-Γιακείμη (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 24-20, 42-35, 55-50, 69-71. 
Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 15, Παναγιωταράς 9 (2), Μαστόρος 4, Τσουργιάννης, Ιωάννου 4, Τσιότρας 12 (1), Κουπίδης 16 (2), Κουκουλάς 9 (1), Ντιφαντής, Δούβλης. 
Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 21, Γκάτζο 3 (1), Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 6, Ζόρζος, Παπαπέτρου 5 (1), Φακοπουλίδης 24 (2), Φιλιππάκος 5, Κατσαντώνης 2, Σάλεχ, Μουρίκης. 
 

Δόξα Λευκάδας-Απόλλων Πάτρας 74-54

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β.-Φακίτσας-Ζαχαρής (Κανελλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 19-18, 41-27, 52-41, 74-54. 
Δόξα (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης, Τζόλος 11 (1), Τσαλδάρης 8 (2), Αγγελόπουλος 6, Καλαμπάκας 8 (2), Πετρόπουλος 5 (1), Λιακόπουλος 21 (2), Ράπτης 4, Μπέμπης 3 (1), Σταματέλος, Μάρκοβιτς 8. 
Απόλλων (Παπαδόπουλος): Μαστρογιαννόπουλος 5, Τζιανκατερίνο 7 (1), Ματαλών 12 (1), Αποστολίδης 9 (1), Τσιάρας, Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 6, Γόντικας 4, Χείλαρης 11 (1), Αναγνωστόπουλος. 
 

Εθνικός-Καστοριά 78-75
Διαιτητές: Κατραχούρας-Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 19-18, 45-38, 63-59, 78-75. 
Εθνικός (Βλάχος): Πάντσιος 3 (1), Καρακωνσταντάκης, Μάρτζος 11 (1), Τσούτσος 21 (7), Λάανε 21 (3), Οικονομόπουλος 6 (1), Μαχαίρας 12, Δρόσος, Περσίδης, Σκλήβας 4. 
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10 (2), Μπρόζος 11 (2), Ελευθεριάδης 6, Ναούμης 8 (2), Κακλαμάνος 11 (1), Καραμαλέγκος 9 (1), Χαρισμίδης 4, Μπένας 2, Λυμπάρης 14. 

Ψυχικό-Αμύντας 50-38 
Διαιτητές: Τσώνος Β.-Μπίκας-Κάρδαρης (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 15-12, 28-27, 35-32, 50-38. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5 (1), Νοέας 2, Χουχούμης 8 (2), Παπαδιονυσίου 10 (2), Παπαδημητρίου 3, Μπέλλος, Χαραλάμπης, Ιορδάνου 2, Ψαθάς 2, Τσιώκος 9, Αναγνωστάκης 9. 
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 7, Πίνης, Τοπάλι 6, Διαμαντόπουλος 11 (1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 3 (1), Κερασοβίτης 5 (1), Κουκουνιάς 2, Μανσαράι 2, Μπάρμπας, Βογιατζής 2, Καμπούρης. 

Επόμενη αγωνιστική (14/10)
Αρκαδικός-ΑΕ Λάρισας 
Ερμής Αγιάς-Μαρούσι 
Καρδίτσα-Ηρακλής 
Παπάγου-Χολαργός 
Απόλλων Πάτρας-Δούκας 
Καστοριά-Δόξα Λευκάδας 
Αμύντας-Εθνικός 
Περιστέρι-Ψυχικό 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για λόγους ασφαλείας λόγω παράλληλης διεξαγωγής αγώνα ποδοσφαίρου, ο αγώνας ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 14/10/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ «ΑΝΔ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ από το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (2ος όμιλος) και τη μη αποδοχή κάλυψης της θέσης από το σωματείο ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, που είχε προτεραιότητα ανόδου από του αγώνες κατάταξης, στο ως άνω Πρωτάθλημα, με την υπ’ αριθ. 45/02-10-2017 απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. η θέση θα μείνει κενή και οι ομάδες που αγωνίζονταν με το ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟ ΑΡΧΕΛΑΟ θα έχουν ρεπό.

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ από το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), η θέση της θα καλυφθεί στην κατηγορία από το σωματείο ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ που έχει προτεραιότητα από το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ.

- Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 22/10/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) αντί της 15/10/2017 και ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 18/10/2017 και ώρα 14.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Φάρος-Ηρακλής 86-75

Ο Φάρος επικράτησε 86-75 του Ηρακλή και με 3-1 νίκες εξασφάλισε την πρώτη θέση στα play offs και ταυτόχρονα το δικαίωμα συμμετοχής στην Α1. 

Δεκάλεπτα: 32-30, 50-49, 67-64, 86-75.
Διαιτητές: Μπήτης-Παναγιώτου-Παντελίδης (Καρούσης)
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 17, Βασιλόπουλος 9 (1), Κουντουράς, Καράμπουλας 5 (1), Μπατής 3 (1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 11 (2), Κακαρούδης 10 (3), Λιαδής, Δημάκος 26 (5), Κατούφας 5 (1), Παπαδόπουλος.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 13 (1), Γιαννακίδης, Ονάσογλου 4, Δέσπος, Χρυσόπουλος 6 (2), Γκαγκαλούδης 16 (3), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 22, Χείλαρης 7 (2), Καλαϊτζίδης 7 (1).
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Ηρακλής-Φάρος 70-79 (Play off)

Ο Φάρος επικράτησε 79-70 του Ηρακλή στο Ιβανώφειο στον πρώτο αγώνα για τα play offs της Α2 και πήρε προβάδισμα με 2-1 στη σειρά των αγώνων. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν την Τετάρτη στο Κερατσίνι. 

Ηρακλής-Φάρος Κερατσινίου 
Διαιτητές: Δεσλής – Τζαφλέρης – Βαρδάλος
Δεκάλεπτα: 11-19, 28-35, 47-55, 70-79
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 11 (3), Γιαννακίδης 9 (3), Τότσιος 2, Ονάσογλου 3 (1), Δέσπος 11, Χρυσόπουλος, Γκαγκαλούδης 12, Ρουτκάουσκας 10, Χείλαρης 5 (1), Καλαϊτζίδης 7 (1).
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 12, Καράμπουλας 13 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 15, Κακαρούδης 19 (2), Δημάκος 9 (1), Κατούφας 4. 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα Play Offs-Play Out (13/5)

Ο Φάρος εξασφάλισε την πρόκριση στην τελική φάση των play offs μετά τη νίκη του με 93-83 επί του Δούκα, ενώ ο Αίολος επικράτησε 73-64 του Ηρακλή και η πρόκριση θα κριθεί σε αγώνα που θα γίνει την Τετάρτη στο «Ιβανώφειο». 

Ο Αρκαδικός εξασφάλισε την παραμονή του στην Α2 νικώντας το Ηράκλειο στην Κρήτη με 75-66, ενώ η σωτηρία θα κριθεί σε τρίτο ματς ανάμεσα σε Μαχητές και Καβάλα, μετά τη νίκη της τελευταίας με 72-65. 

Play Offs 

Αίολος Αστακού-Ηρακλής 73-64 (2-2)
Διαιτητές: Παναγιώτου-Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-16, 36-27, 46-53, 73-64.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος 6 (2), Κουμπούρας 24, Παπαδιονυσίου 9, Κατσαρές 3, Γκατζιάς, Κακλαμάνος 6 (1), Κιτσούλης 4, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 3, Λυμπάρης 9 (1), Γκιζόγιαννης 4.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 11, Γιαννακίδης 15 (4), Τότσιος 7, Ονάσογλου, Δέσπος 2, Χρυσόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 13 (1), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας, Χείλαρης 2, Καλαϊτζίδης 2.

Φάρος Κερατσινίου-Δούκας 93-83 (3-1)
Διαιτητές: Πηλοΐδης-Ανδρικόπουλος-Θεονάς (Μουζάκης Στ.)
Δεκάλεπτα: 25-18, 45-35, 72-64, 93-83. 
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 8, Βασιλόπουλος 7 (2), Καράμπουλας 15 (2), Μπατής 10 (2), Πετροδημόπουλος 6, Λιακόπουλος 16 (2), Κακαρούδης 11 (1), Δημάκος 6 (2), Κατούφας 10, Παπαδόπουλος 4. 
Δούκας (Τζήμας): Ψάρρας 1, Καυκής, Μιλεντίγεβιτς 13 (2), Αγραβάνης 20 (3), Καρράς 1, Κυρίτσης 5, Καμπερίδης, Κανονίδης 21 (4), Κομποδιέτας, Μαστόρος 8 (2), Μολφέτας 5 (1), Ρούμπιο 9 (1), 

Play Out

Ηράκλειο-Αρκαδικός 66-75 (1-3)
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Συμεωνίδης-Λόρτος (Μαχαιριανάκης)
Δεκάλεπτα: 17-28, 31-41, 44-57, 66-75.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Λόλας 10, Παπαδάκης 7, Τσερκιτζόγλου 7 (1), Πετράκης 9 (1), Κουπίδης 15 (3), Κυπριωτάκης, Μαραγκουδάκης, Λιανός 4, Λάτοβιτς 6 (1), Πάλλης 8.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 2, Πίνης, Τσακαλέρης 3 (1), Κουρέπης 12, Σπυριδάκης 2, Προδρόμου 12 (1), Τζάτζας, Ρεντίκας 16, Γαρμπής 8 (2), Ναούμης 4 (1), Τζουγκαράκης 16.

Καβάλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-65 (2-2)
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ταρενίδης Στ-Τσιαπλής (Γκούμας)
Δεκάλεπτα: 26-13, 42-28, 63-49, 72-65.
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 16 (2), Κελαϊδής 5 (1), Μάζουρτσακ 6, Σαββίδης, Ντιαλό 4, Κυριάκου 2, Κουμλέλης 5, Γκέλιος 16 (5), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 15.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 13, Βαρδής, Βελισσαρίου 6 (2), Γερομιχαλός 6 (2), Καλαμπάκας 5, Ναούμης 2, Στόλης 6, Δίπλαρος 11 (3), Τάταρης 4, Τζαουάρα 12.

Επόμενοι αγώνες (17/5, 17:00)
Ηρακλής-Αίολος Αστακού (Play Offs)
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Καβάλα (Play Out)

Διαβάστε περισσότερα...

A2 Ανδρών 2016-2017 Play-Off / Play-Out

Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών 2016 – 2017

PlayOff

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play off)
10/05/17 17.00 (ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ)    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 82-64
10/05/17 17.00 (ΑΘΛ. Κ. ΔΑΙΣ)    ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 67-75

2η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play off)
13/05/17 17.00 (ΑΣΤΑΚΟΥ)    ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 73-64
13/05/17 17.00 (ΙΧΘ.ΚΕΡ. Π.ΝΙΚ.)    ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 93-83

3η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play off)
17/05/17 17.00 (ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ)    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 68-60

 

1η Αγωνιστική – Γ’ φάση (Play off)
20/05/17   17.00 (ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ)   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 70-79

2η Αγωνιστική – Γ’ φάση (Play off)
24/05/17  17.00  (ΙΧΘ.ΚΕΡ.Π.ΝΙΚ.)  ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 86-75

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:  Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το ΔΣ της ΕΟΚ σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12.

PlayOut

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play out)
10/05/17 16.00 (ΤΡΙΠΟΛΗΣ)    ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 72-65
10/05/17 17.00 (ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ)    ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ Π. – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 78-76

2η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play out)
13/05/17 17.00 (2 ΑΟΡΑΚΙΑ)    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 66-75
13/05/17 17.00 (ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΙΤΣΑΣ)    ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ Π. 72-65

3η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play out)

17/05/17 17.00 (ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ)    ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ Π. – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 67-61

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1.  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
  2. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
  3. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
  4. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
  5. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
  6. ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
  7. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
  8. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
  9. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
  10. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
  11. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
  12. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
  13. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
  14. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
  15. ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
  16. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 30ης αγων. (6/5)

Ο Πανιώνιος επικράτησε 83-58 του Δούκα στο κλειστό της Νέας Σμύρνης για την 30η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου και εξασφάλισε την πρώτη θέση που οδηγεί σε απευθείας άνοδο στην Α1. Οι ηττημένοι, μαζί με τον Ηρακλή, τον Φάρο Κερατσινίου και τον Αίολο Αστακού θα διεκδικήσουν το δεύτερο «εισιτήριο» της ανόδου σε play offs, η πρώτη φάση των οποίων αρχίζει την Τετάρτη, σε σειρές που κρίνονται στις τρεις νίκες και μεταφέροντας τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου. Οι νικητές των δύο ζευγαριών προκρίνονται στη δεύτερη και τελική φάση των play offs, που κρίνονται επίσης στις τρεις νίκες με μεταφορά της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου. 

Α’ Φάση play offs: 
Ηρακλής-Αίολος Αστακού (1-1)
Δούκας-Φάρος Κερατσινίου (1-1)

Στα play out θα λάβουν μέρος Αρκαδικός, Μαχητές, Καβάλα και Ηράκλειο, σε αγώνες που αρχίζουν την Τετάρτη και κρίνονται στις τρεις νίκες μεταφέροντας τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου. Οι νικητές του κάθε ζευγαριού εξασφαλίζουν την παραμονή τους στην Α2, ενώ οι ηττημένοι υποβιβάζονται. 

Play out: 
Αρκαδικός-Ηράκλειο (1-1) 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Καβάλα (1-1)

Αναλυτικά η 30η αγωνιστική: 

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αίολος Αστακού 65-73
Διαιτητές: Μπήτης-Τζαφλέρης-Φακίτσας (Τζιοπάνος) 
Δεκάλεπτα: 20-25, 28-44, 54-61, 65-73
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 11 (3), Βαρδής, Βελισσαρίου 3 (1), Γερομιχαλός 6, Καλαμπάκας 11 (1), Ναούμης 13 (1), Στόλης 4, Δίπλαρος 5 (1), Τάταρης 2, Τζαουάρα 10.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 6, Θεοδωράκος 3 (1), Κουμπούρας 12, Παπαδιονυσίου 6 (1), Κατσαρές 9 (1), Κακλαμάνος, Κιτσούλης 6, Κασαμπαλής 4, Λυμπάρης 17, Γκιζόγιαννης 10.

Εθνικός-Καβάλα 73-52
Διαιτητές: Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Ρίζος (Βιδάλης) 
Δεκάλεπτα: 17-16, 36-34, 57-46, 73-52
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης 3 (1), Μάρτζος 14 (1), Αντωνάκης, Κόκκαλης 19 (2), Λάανε 17 (5), Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 8 (2), Μαχαίρας 5, Χάλαρης, Καζάκος 4, Δρόσος 3 (1).
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 7, Κελαϊδής 10 (1), Μάζουρτσακ 15 (3), Σαββίδης, Ντιαλό 4, Γούδας, Κυριάκου, Κουμλέλης 9 (1), Γκέλιος 5 (1), Πρεμέτης, Σκλήβας 2.

ΑΕ Λάρισας-Φάρος Κερατσινίου 80-94
Διαιτητές: Παντελίδης-Τζίμα-Κοϊμτζόγλου (Σταμάτης Γ.)
Δεκάλεπτα: 22-22, 36-48, 54-67, 80-94
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 2, Καρατάσιος 4, Σταμπουλής 8(1) Παπαχρήστος 16(2), Πολίτης 16(2), Φιλιππόπουλος 1, Τσιλούλης 12(3), Μαλτέσιος 2, Κούβελας, Τσούτσος 10(2), Θορστέινσον 9(1)
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 19, Βασιλόπουλος 4, Κουντουράς, Καράμπουλας 17(3), Πετροδημόπουλος 9, Λιακόπουλος 14, Κακαρούδης 11(1), Δημάκος 5, Κατούφας 13(1), Παπαδόπουλος 2.

Ηρακλής-Αμύντας 82-50
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Ξενικάκης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 28-26, 49-32, 62-39, 82-50
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 8, Γιαννακίδης 11 (3), Τότσιος 16 (2), Ονάσογλου 5 (1), Δέσπος 4, Χρυσόπουλος 6 (1), Γκαγκαλούδης 9, Κάτσιος 2, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 4, Χείλαρης, Καλαϊτζίδης 17 (2).
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας, Αγγελόπουλος 4, Τοπάλι 6, Διαμαντόπουλος 13 (3), Κουκουνιάς 3, Βαρδιάνος 7 (1), Μανσαράι 3 (1), Δορκοφίκης 3 (1), Παπαδούλης 2, Μπάρμπας 6 (2), Βογιατζής, Καμπούρης 3 (1).

Ηράκλειο-Χολαργός 60-73
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Κωνσταντινόπουλος-Ταρενίδης Κ. (Σαϊτάκης) 
Δεκάλεπτα: 16-26, 31-38, 48-56, 60-73.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Παπαδάκης 7, Τσερκιτζόγλου 3 (1), Λόλας 2, Πετράκης 17 (4), Κουπίδης 13 (2), Κυπριωτάκης, Καλυβιανάκης, Λιανός 8, Λάτοβιτς 2, Πάλλης 8.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 20 (2), Μαράντος, Μποχωρίδης 12 (2), Τζακόπουλος 11 (3), Καλλινικίδης 9, Μοτσενίγος 2, Κουτρούλιας 8, Γκιζόγιαννης 6, Κιαπέκος 2, Αποστολίδης 3 (1).

Παγκράτι-Αρκαδικός 67-103
Διαιτητές: Κοντίλης-Στρέμπας-Γιακείμη (Μαυρουδής)
Δεκάλεπτα: 21-29, 49-52, 60-83, 67-103
Παγκράτι (Λιτόπουλος): Σκούφης 24 (5), Τσεπετζής, Κανελλόπουλος, Ποδαράς, Λυμπερέας 10, Εζόμο 8, Λεκάκης 20 (4), Τζορμπατζάκης 1, Κοντόγιωργας 4.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 15, Πίνης 11 (1), Τσακαλέρης 2, Κουρέπης 1, Τσέλλος 3 (1), Προδρόμου 26 (1), Τζάτζας 1, Σπυριδάκης 6, Ναούμης 3 (1), Γαρμπής 13 (2), Απέργης 5 (1), Τζουγκαράκης 17.

Ψυχικό-Γυμναστικός Σύλλογος Λαρισαίων 1928 98-66
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Σταθόπουλος-Κονταράτος (Σταύρου) 
Δεκάλεπτα: 24-18, 40-28, 67-48
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 10 (2), Αχής 3 (1), Τσιότρας 5 (1), Παπανικολάου 10 (2), Μουράτος 8, Χρυσός 15 (1), Σμάιλαγκιτς 19 (2), Μαγουλάς 4, Ιορδάνου 7 (1), Σίνης 4, Τσιώκος 7, Παπανδρέου 6.
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Συνετός 2, Τσούμας Γ., Τσουράκης 4, Χαιρετίδης 2, Μπέμπης 7 (1), Τσούμας Α. 3, Σπυρόπουλος 19, Γκιουλέκας 29 (4).

Πανιώνιος-Δούκας 83-58
Διαιτητές: Σχινάς-Σώμος-Ανδρικόπουλος (Άκελ/Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 23-15, 46-29, 67-40, 83-58
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 19, Νοέας 2, Νικολακόπουλος, Πελεκάνος 12 (1), Κάπρης, Σακελλαρίου 8 (2), Μπάρλος 5, Μίχαλος 8, Μπιλλής, Ματαλών 13, Μελισσαράτος, Δημητριάδης 16 (2).
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 2, Καυκής 4 (1), Μιλεντίγεβιτς, Κουκάς 14 (4), Κυρίτσης 13, Ράπτης, Καραμπάτσος 2, Κανονίδης 6, Κομποδιέτας 3 (1), Τζιάλλας 2, Μολφέτας 2, Ρούμπιο 10.

Τελική Βαθμολογία 
1) Πανιώνιος 56 (26-4)
2) Ηρακλής 56 (26-4)
3) Δούκας 55 (25-5)
4) Φάρος Κερατσινίου 54 (24-6)
5) Αίολος Αστακού 49 (19-11)
6) Χολαργός 47 (17-13)
7) Εθνικός 46 (16-14)
8) Αμύντας 45 (15-15)
9) Ψυχικό 44 (14-16)
10) ΑΕΛ 42 (12-18)
11) Αρκαδικός 42 (12-18)
12) Μαχητές Δόξας Πεύκων 40 (10-20)
13) Καβάλα 40 (10-20)
14) Ηράκλειο 37 (7-23)
15) ΓΣΛ 35 (5-25)
16) Παγκράτι 32 (2-28)

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Οι ημερομηνίες για play off και play out

Η κανονική περίοδος της Α2 Ανδρών ολοκληρώνεται το Σάββατο (6/5) με τη διεξαγωγή της 30ης αγωνιστικής και αμέσως μετά θα αρχίσουν τα play off και τα play out. 

Στα play off συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν από τη δεύτερη μέχρι την πέμπτη θέση της κανονικής περιόδου. Στην πρώτη φάση ο δεύτερος αντιμετωπίζει τον πέμπτο και ο τρίτος τον τέταρτο σε σειρές αγώνων που κρίνονται στις τρεις νίκες, με τις ομάδες να μεταφέρουν τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου και την ομάδα που κατετάγη υψηλότερα να έχει πλεονέκτημα έδρας. Οι ομάδες που θα προκριθούν τίθενται αντιμέτωπες στη δεύτερη φάση των play offs διεκδικώντας το δεύτερο εισιτήριο της ανόδου σε σειρές αγώνων που κρίνονται στις τρεις νίκες, με τις ομάδες να μεταφέρουν τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου και την ομάδα που κατετάγη υψηλότερα να έχει πλεονέκτημα έδρας. 

Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν από την 11η μέχρι τη 14η θέση της κανονικής περιόδου. Ο 11ος αντιμετωπίζει τον 14ο και ο 12ος τον 13ο σε σειρές αγώνων που κρίνονται στις τρεις νίκες, με τις ομάδες να μεταφέρουν τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου και την ομάδα που κατετάγη υψηλότερα να έχει πλεονέκτημα έδρας. Οι ομάδες που θα επικρατήσουν θα εξασφαλίσουν την παραμονή τους στην Α2 και εκείνες που θα χάσουν θα ακολουθήσουν τις δύο τελευταίες στη Β’ Εθνική. 

Οι ημερομηνίες: 
Α’ Φάση Play off: Τετάρτη 10/5, Σάββατο 13/5, Τετάρτη 17/5 
Β’ Φάση Play off: Σάββατο 20/5, Τετάρτη 24/5, Σάββατο 27/5 
Play out: Τετάρτη 10/5, Σάββατο 13/5, Τετάρτη 17/5

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 29ης αγων. (29/4)

Τριπλή ισοβαθμία προέκυψε στην κορυφή της Α2 Ανδρών μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου. Ο Φάρος επικράτησε 87-78 του Ηρακλή και έτσι ο Πανιώνιος, που επιβλήθηκε 85-70 του Γυμναστικού στη Λάρισα, εφόσον νικήσει τον Δούκα στη Νέα Σμύρνη την επόμενη εβδομάδα τερματίζει πρώτος. Ο Αίολος εξασφάλισε μαθηματικά τη συμμετοχή του στα play offs μετά τη νίκη του με 96-77 επί της ΑΕΛ. 

Αναλυτικά: 

Αίολος Αστακού-ΑΕ Λάρισας 96-77
Διαιτητές: Παφίλης-Τσιαπλής-Παπαδόπουλος Θ. (Πίγκας)
Δεκάλεπτα: 26-13, 50-42, 81-59, 96-77
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος, Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 9, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 12 (2), Γκατζιάς, Κακλαμάνος 14 (4), Κιτσούλης 19 (1), Κασαμπαλής 2, Χαρισμίδης 15, Λυμπάρης 19 (2), Γκιζόγιαννης 2.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 6 (2), Καρατάσιος, Πολίτης 10 (2), Σταμπουλής 3 (1), Παπαχρήστος 14 (1), Δεληγεώργης, Φιλιππόπουλος 2, Τσιλούλης 8 (1), Μαλτέσιος, Κούβελας 5 (1), Τσούτσος 11 (1), Θορστέινσον 18.

Καβάλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων 93-90 (κ.α. 81-81)
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Παγώνης-Ζαχαρής (Παραλικίδης)
Δεκάλεπτα: 19-22, 38-42, 60-58, 81-81, πρτ. 93-90 
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 10, Κελαϊδής 20 (5), Μάζουρτσακ 24 (1), Ντιαλό 8, Κυριάκου, Κουμλέλης 13 (1), Γκέλιος 9 (1), Μούκας, Σκλήβας 9.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 4, Βελισσαρίου 2, Γερομιχαλός 12, Καλαμπάκας 24 (2), Ναούμης 9 (3), Στόλης 2, Δίπλαρος 8 (2), Τάταρης 10, Τζαουάρα 19.

Φάρος Κερατσινίου-Ηρακλής 87-78
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Διαμαντής-Βαρδάλος (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 20-24, 39-39, 64-54, 87-78
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 17, Βασιλόπουλος 5 (1), Καράμπουλας 24 (2), Μπατής 2, Πετροδημόπουλος 5, Λιακόπουλος 18, Κακαρούδης 10 (2), Δημάκος 5, Κατούφας 1.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 12 (2), Γιαννακίδης 3 (1), Τότσιος 10, Ονάσογλου 2, Ραΐσεβιτς, Χρυσόπουλος, Γκαγκαλούδης 21 (4), Δέσπος 4, Ρουτκάουσκας 14, Χείλαρης 3 (1), Καλαϊτζίδης 9 (3).

Αμύντας-Ηράκλειο 63-58
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Παπαγερίδης-Κωνσταντινίδου (Μουζάκης Στ.)
Δεκάλεπτα: 17-20, 30-31, 50-45, 63-58.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11 (1), Αγγελόπουλος 18 (4), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 2, Κουκουνιάς, Βαρδιάνος 11 (3), Μανσαράι 3, Δορκοφίκης 2, Παπαδούλης, Μπάρμπας, Βογιατζής 9, Καμπούρης 2.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Λόλας 18, Παπαδάκης 2, Τσερκιτζόγλου 2, Καλυβιανάκης, Κουπίδης 9 (1), Πετράκης 8 (2), Γουμενάκης, Λιανός, Πάλλης 14, Λάτοβιτς 5 (1).

Χολαργός-Παγκράτι 114-63
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Φασόλης-Γρίβα (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 32-23, 54-37, 84-47, 114-63. 
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 14, Τζακόπουλος 5 (1), Μαράντος 26 (4), Μποχωρίδης 7 (1), Δάρμης 10 (1), Καλλινικίδης 6, Μοτσενίγος 11 (3), Κουτρούλιας 18 (2), Γκιζόγιαννης 15 (3), Αποστολίδης 2. 
Παγκράτι(Λυτόπουλος): Τόρες 6 (1), Σκούφης 7 (1), Ποδαράς, Κανελλόπουλος, Τσαμάι, Λυμπερέας 6, Εζόμο 24, Λεκάκης 18 (2), Κοντόγιωργας 2. 

Αρκαδικός-Ψυχικό 77-74 (κ.α.  69-69)
Διαιτητές: Κατραχούρας-Δημόπουλος-Μακρής (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 18-16, 34-33, 50-48, 69-69, πρτ. 77-74.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 7 (1), Πίνης, Τσακαλέρης 12, Κουρέπης, Προδρόμου 14, Ναούμης 6 (2), Ρεντίκας 25 (1), Γαρμπής 2, Τζουγκαράκης 11. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9 (1), Αχής 5 (1), Τσιότρας, Παπανικολάου 12 (3), Σακελλαρίου 3, Βλάχος 3 (1), Σμάιλαγκιτς 18 (2), Σίνης 4, Τσιώκος 5, Μουράτος 15. 

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Πανιώνιος 70-85
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λόρτος-Τσοκόλης (Μπεκιάρης)
Δεκάλεπτα: 24-11, 42-42, 56-66, 70-85. 
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Συνετός 3 (1), Γ. Τσούμας, Αγ. Τσούμας 2, Τσουράκης 14 (1), Χαιρετίδης 7 (2), Μπέμπης 16 (4), Γκιουλέκας 19 (2), Σπυρόπουλος 9. 
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 18, Νοέας 8, Νικολακόπουλος 2, Πελεκάνος 7, Σακελλαρίου, Μπάρλος 17 (1), Μίχαλος 10 (2), Μπιλλής 8 (1), Ματαλών 11 (1), Δημητριάδης 4. 

Δούκας-Εθνικός 82-71
Διαιτητές: Τσώνος-Θεονάς-Πολυχρόνης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 24-25, 45-35, 66-53, 82-71
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 12 (2), Καυκής 1, Μιλεντίγεβιτς 3 (1), Κουκάς 8 (2), Καρράς, Ράπτης 4, Καραμπάτσος 6 (2), Κανονίδης 13 (2), Κομποδιέτας 3 (1), Κυρίτσης 17 (1), Μολφέτας 7 (1), Ρούμπιο 8.
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 16 (3), Αντωνάκης 9 (3), Κόκκαλης 6 (1), Λάανε 15 (4), Παπαφλωράτος 3, Οικονομόπουλος, Μαχαίρας 13, Χάλαρης 8, Δρόσος 1.

Βαθμολογία 
1) Ηρακλής 54 (25-4)
2) Πανιώνιος 54 (25-4)
3) Δούκας 54 (25-4)
4) Φάρος Κερατσινίου 52 (23-6)
5) Αίολος Αστακού 47 (18-11)
6) Χολαργός 45 (16-13)
7) Αμύντας 44 (15-14)
8) Εθνικός 44 (15-14)
9) Ψυχικό 42 (13-16)
10) ΑΕΛ 41 (12-17)
11) Αρκαδικός 40 (11-18)
12) Μαχητές Δόξας Πεύκων 39 (10-19)
13) Καβάλα 39 (10-19)
14) Ηράκλειο 36 (7-22)
15) ΓΣΛ 34 (5-24)
16) Παγκράτι 31 (2-27)

Επόμενη αγωνιστική (30η, 6/5)
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αίολος Αστακού 
Εθνικός-Καβάλα
ΑΕ Λάρισας-Φάρος Κερατσινίου 
Ηρακλής-Αμύντας 
Ηράκλειο-Χολαργός 
Παγκράτι-Αρκαδικός 
Ψυχικό-ΓΣ Λαρισαίων 1928 
Πανιώνιος-Δούκας 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 28ης αγων. (22(/4)

Ο Ηρακλής επικράτησε 68-66 του Αιόλου στο Ιβανώφειο και παραμένει πρώτος στην Α2 μετά την ολοκλήρωση της 22ης αγωνιστικής. Μια νίκη πίσω του συνεχίζουν να βρίσκονται Δούκας και Πανιώνιος που επικράτησαν της Καβάλας (87-65) και του Αρκαδικού (79-58) αντίστοιχα. Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαρισαίων 1928 έγινε η δεύτερη ομάδα που υποβιβάζεται μετά την ήττα της με 88-71 από τον Εθνικό. 

Αναλυτικά: 

Ηρακλής-Αίολος Αστακού 68-66
Διαιτητές: Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 24-21, 41-38, 54-45, 68-66.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 17 (1), Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 12, Ονάσογλου, Δέσπος, Χρυσόπουλος 5 (1), Γκαγκαλούδης 10, Ρουτκάουσκας 14, Χείλαρης 3 (1), Καλαϊτζίδης.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 2, Κουμπούρας 3, Παπαδιονυσίου 3 (1), Κατσαρές 7 (1), Κακλαμάνος 9 (3), Κιτσούλης 11, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 5, Λυμπάρης 5 (1), Γκιζόγιαννης 14 (3).

ΑΕ Λάρισας-Μαχητές Δόξα Πεύκων 79-83 (κ.α. 71-71)
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης (Σταμάτης)
Δεκάλεπτα: 19-21, 45-43, 61-64, 71-71, 79-83 (παρ.)
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 11 (2), Σταμπουλής 11, Παπαχρήστος 5, Δεληγεώργης 8, Πολίτης 9 (1), Τσιλούλης 17 (5), Μαλτέσιος 4, Τσούτσος 2, Θορστέινσον 12.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 24 (5), Βελισσαρίου 2, Γερομιχαλός 15 (1), Καλαμπάκας 5, Ναούμης 15 (3), Στόλης 10, Δίπλαρος 1, Τάταρης 6, Τζαουάρα 5.

Δούκας-Καβάλα 87-65
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Δημόπουλος-Νάστος (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 20-17, 41-27, 63-50, 87-65. 
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 9 (3), Καυκής, Μιλεντίγεβιτς 2, Κουκάς 13 (4), Καρράς 6, Ράπτης 2, Καραμπάτσος 6 (2), Αγραβάνης 4, Κομποδιέτας 12 (2), Κυρίτσης 19 (1), Μολφέτας 3, Ρούμπιο 9. 
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 17 (2), Κελαϊδής 16 (2), Μάζουρτσακ 8, Σαββίδης, Ντιαλό 4, Κυριακού 5 (1), Γκέλιος 5 (1), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 7. 

Ηράκλειο-Φάρος Κερατσινίου 62-81
Διαιτητές: Παγώνης-Πιτσίλκας-Φακίτσας (Μπορμπαντωνάκης)
Δεκάλεπτα: 19-22, 38-44, 51-62, 62-81.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης,  Λόλας 11, Παπαδάκης 5, Τσερκιτζόγλου 12 (3), Μαραγκάκης, Πετράκης 12 (2), Κουπίδης, Κυπριωτάκης, Λάτοβιτς 20 (5), Πάλλης 2.
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 23, Βασιλόπουλος 6, Κουντουράς 3 (1), Καράμπουλας 9, Μπατής 5 (1), Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 13, Κακαρούδης 17 (2), Δημάκος, Κατούφας 3 (1), Παπαδόπουλος.

Παγκράτι-Αμύντας 57-81
Διαιτητές: Καραβίτης-Τσαχάκης-Χρηστίδης Π. (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 12-29, 24-42, 43-54, 57-81
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρρες 1, Σκούφης 26 (6), Λυμπερέας, Εζόμο 13, Λεκάκης 9 (1), Κανελλόπουλος 3 (1), Ραλλάτος 7 (1), Κοντόγιωργας.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 5, Αγγελόπουλος 15 (1), Τοπάλι 11 (1), Διαμαντόπουλος 12 (2), Κουκουνιάς 5 (1), Βαρδιάνος 14 (4), Μανσαράι, Δορκοφίκης, Παπαδούλης 5 (1), Μπάρμπας, Βογιατζής 14, Καμπούρης.

Ψυχικό-Χολαργός 66-72
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Μαραμής-Μαγκουνής (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 13-23, 30-38, 48-51, 66-72.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 8 (2), Αχής 13 (3), Τσιότρας 10 (2), Παπανικολάου 2, Σακελλαρίου, Βλάχος 1, Μαγουλάς, Σμάιλαγκιτς 15 (3), Μουράτος 9, Σίνης 4, Τσιώκος 4, Χρυσός.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 13, Μαράντος, Δάρμης, Τζακόπουλος 13 (4), Μποχωρίδης 3 (1), Καλλινικίδης 1, Μοτσενίγος 12 (2), Κουτρούλιας 21 (1), Γκιζόγιαννης 6 (2), Κιαπέκος, Αποστολίδης 3 (1).

Πανιώνιος-Αρκαδικός 79-58
Διαιτητές: Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Μπανασάκης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 19-17, 30-25, 54-39, 79-58.
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 14, Νοέας 7 (1), Νικολακόπουλος 2, Πελεκάνος 8, Κάπρης 1, Μπάρλος 3 (1), Σακελλαρίου 13 (1), Μίχαλος 14 (4), Μπιλλής 1, Ματαλών 3 (1), Μελισσαράτος, Δημητριάδης 13 (1).
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 5, Πίνης 3 (1), Τσακαλέρης 3 (1), Κουρέπης 6, Μιαούλης 2, Προδρόμου 2, Σπυριδάκης, Ναούμης 6 (2), Ρεντίκας 13, Γαρμπής 2, Απέργης, Τζουγκαράκης 16.

Εθνικός-ΓΣ Λαρισαίων 88-71
Διαιτητές: Κοντίλης-Λιότσος-Κρεσταινίτης (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 23-20, 45-37, 68-54, 88-71. 
Εθνικός (Βλάχος): Καζάκος 5 (1), Ντουζίδης 2, Μάρτζος 4, Αντωνάκης, Κόκκαλης 27, Λάανε 14, Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 2, Μαχαίρας 24 (1), Χάλαρης 5 (1), Δρόσος 5. 
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Συνετός 4, Γ. Τσούμας, Χαιρετίδης 4, Σπυρόπουλος 26, Μπέμπης 7, Γκιουλέκας 19 (1), Αγ. Τσούμας 3 (1), Τσουράκης 8. 

Βαθμολογία
1. Ηρακλής 53 (25-3)
2. Δούκας 52 (24-4)
3. Πανιώνιος 52 (24-4)
4. Φάρος Κερατσινίου 50 (22-6)
5. Αίολος Αστακού 45 (17-11)
6. Εθνικός 43 (15-13)
7. Χολαργός 43 (15-13)
8. Αμύντας 42 (14-14)
9. Ψυχικό 41 (13-15)
10. ΑΕΛ 40 (12-16)
11. Αρκαδικός 38 (10-18)
12. Μαχητές 38 (10-18)
13. Καβάλα 37 (9-19)
14. Ηράκλειο 35 (7-21)
15. Γυμναστικός 33 (5-23)
16. Παγκράτι 30 (2-26)

Επόμενη αγωνιστική (29η, 29/4)
Αίολος Αστακού-ΑΕ Λάρισας 
Καβάλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Φάρος Κερατσινίου-Ηρακλής 
Αμύντας-Ηράκλειο
Χολαργός-Παγκράτι
Αρκαδικός-Ψυχικό
ΓΣ Λαρισαίων-Πανιώνιος
Δούκας-Εθνικός 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αίολος-Ηράκλειο 93-51 (27η αγων.)

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της 27ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, ο Αίολος Αστακού επικράτησε 93-51 του Ηρακλείου. 

Αναλυτικά η 27η αγωνιστική: 

Αίολος-Ηράκλειο 93-51
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καρακάσης-Τσακαλογιάννης (Ρόζης)

Δεκάλεπτα: 28-13, 51-22, 71-44, 93-51.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος 7 (1), Κουμπούρας, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 15 (2), Γκατζιάς 8, Κακλαμάνος 13 (3), Κιτσούλης 13, Κασαμπαλής 11, Χαρισμίδης 1, Λυμπάρης 17, Γκιζόγιαννης 3.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Λόλας 17, Παπαδάκης 6 (1), Μαραγκάκης, Κουπίδης 13, Πετράκης 3, Τσερκιτζόγλου 3 (1), Γουμενάκης, Πάλλης 7, Λάτοβιτς 2.
 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα: 

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές-Ηρακλής 
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Λόρτος-Θεοδώρου (Γκούμας)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα-ΑΕ Λάρισας
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Τζίμα-Τζιοπάνος (Δροσόπουλος)

Π. Νικολαΐδη 17.00 Φάρος Κερατσινίου-Παγκράτι
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Ι.-Φραγκούλη (Γολεγού)

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Πανιώνιος
Διαιτητές: Καλδίρης-Παπαθανασίου-Κάρδαρης (Άκελ)

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Εθνικός 
Διαιτητές: Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Κουκάκης)

Νεάπολης 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Δούκας 
Διαιτητές: Παφίλης-Τσιάπλης-Τσιρτσιμάλης (Βαρνάς)

Υμηττού 18.30 Αμύντας-Ψυχικό 
Διαιτητές: Τσώνος-Πόντας-Αναστασίου (Ζερβούδης)

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 49 (23-3) 
2. Ηρακλής 49 (23-3) 
3. Δούκας 48 (22-4) 
4. Φάρος 46 (20-6) 
5. Αίολος 44 (17-10) 
6. Εθνικός 40 (14-12) 
7. Ψυχικό 39 (13-13) 
8. Χολαργός 39 (13-13) 
9. ΑΕΛ 38 (12-14) 
10. Αμύντας 38 (12-14) 
11. Αρκαδικός 35 (9-17) 
12. Μαχητές 35 (9-17) 
13. Καβάλα 34 (8-18) 
14. Ηράκλειο 34 (7-20) 
15. Γυμναστικός 31 (5-21) 
16. Παγκράτι 28 (2-24)

Επόμενη αγωνιστική (28η)
Ηρακλής-Αίολος Αστακού 
ΑΕ Λάρισας-Μαχητές Δόξα Πεύκων 
Δούκας-Καβάλα 
Ηράκλειο-Φάρος Κερατσινίου 
Παγκράτι-Αμύντας 
Ψυχικό-Χολαργός 
Πανιώνιος-Αρκαδικός 
Εθνικός-ΓΣ Λαρισαίων 1928 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 26ης αγων. (12/4)

Οι πρωτοπόροι συνέχισαν με νίκες στην 26η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. 

Αναλυτικά η 26η αγωνιστική: 

Ηράκλειο-Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-62 
Διαιτητές: Διαμαντής-Βαρδάλος-Κωνσταντινίδου (Μαγκανάς) 
Δεκάλεπτα: 13-14, 29-33, 49-49, 72-62. 
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Λόλας 6, Παπαδάκης 12, Τσερκιτζόγλου 5 (1), Μαραγκάκης, Πετράκης 7 (1), Κουπίδης 24 (3), Λιανός 9 (1), Λάτοβιτς 4 (1), Πάλλης 5. 
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 3 (1), Βελισσαρίου 3 (1), Γερομιχαλός 8 (1), Καλαμπάκας 6, Ναούμης 7 (2), Στόλης 11, Δίπλαρος 20 (3), Τάταρης 2, Τζαουάρα 2. 

Παγκράτι-Αίολος Αστακού 75-95 
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Μακρής-Κώτσου (Μαυρουδής) 
Δεκάλεπτα: 29-27, 47-43, 62-72, 75-95. 
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες 10 (2), Σκούφης 27 (5), Κανελλόπουλος, Λυμπερέας 6, Εζόμο 11 (1), Λεκάκης 21 (3), Κοντόγιωργας. 
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 2, Κουμπούρας 4, Παπαδιονυσίου 5 (1), Κατσαρές 3 (1), Κιτσούλης 18 (1), Κασαμπαλής 6, Χαρισμίδης 9, Λυμπάρης 3 (1), Γκιζογιάννης 11 (1). 

Ηρακλής-ΑΕ Λάρισας 71-65 
Διαιτητές: Παφίλης-Τσιαπλής-Παπαδόπουλος Θ. (Παραλικίδης) 
Δεκάλεπτα: 12-14,33-31, 55-51, 71-65. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 20 (2), Γιαννακίδης 3 (1), Τότσιος 6, Ονάσογλου 4, Χρυσόπουλος 4, Γκαγκαλούδης 12 (2), Ρουτκάουσκας 6, Χείλαρης 9 (1), Δέσπος 4, Καλαϊτζίδης 3 (1). 
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Σταμπουλής, Παπαχρήστος 4, Δεληγεώργης 9, Πολίτης 9 (1), Τσιλούλης 14 (1), Μαλτέσιος 4, Τσούτσος 11 (3), Θορστέινσον 1. 

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Καβάλα 65-85 
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Ευφραιμίδης-Σιμητόπουλος (Σταμάτης Γ.) 
Δεκάλεπτα: 15-28, 23-50, 48-69, 65-85. 
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Τόζιος, Τσούμας Γ., Μπέμπης 14 (3), Γουμενόπουλος, Γκιουλέκας 8, Τσούμας Αγ. 3, Τσουράκης 8, Χαιρετίδης 3(1), Σπυρόπουλος 29 (2). 
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 14 (1), Κελαϊδής 18 (4), Μάζουρτσακ 12 (3), Σαββίδης, Ντιαλό 2, Σχοινάκης, Κυριακού 5 (1), Κουμλέλης 5, Γκέλιος 12 (4), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 14. 

Ψυχικό-Φάρος Κερατσινίου 66-86 
Διαιτητές: Σκούτας-Ζακεστίδης-Τσάτσης (Δούκας) 
Δεκάλεπτα: 20-24, 37-42, 48-65, 66-86. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 14 (2), Αχής 6 (2), Τσιότρας 2, Παπανικολάου 11, Σακελλαρίου 2, Βλάχος 10 (1), Μουράτος 14, Σμάιλαγκιτς 7 (1), Σίνης, Τσιώκος. 
Φάρος Κερατσινίου (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 20, Κουντουράς, Καράμπουλας 16, Μπατής 11 (1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 9, Κακαρούδης 2, Δημάκος 11, Βασιλόπουλος 17 (3), Κατούφας, Παπαδόπουλος. 

Εθνικός-Χολαργός 66-62 
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Στρέμπας-Καλογερόπουλος Φ. (Ελευθεριάδης) 
Δεκάλεπτα: 20-10, 32-29, 47-48, 66-62. 
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 7 (1), Αντωνάκης 10 (1), Κόκκαλης 12 (1), Λάανε 14 (4), Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 9 (1), Μαχαίρας 14, Χάλαρης, Καζάκος, Δρόσος. 
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 7 (1), Μιλόσεβιτς, Μαράντος, Μποχωρίδης, Δάρμης, Καλλινικίδης 10 (2), Μοτσενίγος 7 (1), Κουτρούλιας 14 (1), Γκιζόγιαννης 11 (3), Κιαπέκος 4, Αποστολίδης 2, Τζακόπουλος 7 (1). 

Δούκας-Αρκαδικός 83-67 
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Κοντίλης-Λιότσιος (Μπουρνάς) 
Δεκάλεπτα: 19-16, 36-32, 60-52, 83-67. 
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 3, Καυκής 8, Μιλεντίγεβιτς, Κουκάς, Ράπτης, Κανονίδης 13 (1), Κομποδιέτας 8 (2), Κυρίτσης 30 (2), Μολφέτας 4 (1), Ρούμπιο 17. 
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 8, Πίνης, Τσακαλέρης 12, Κουρέπης, Σπυριδάκης, Προδρόμου 16 (3), Ρεντίκας 11 (2), Ναούμης 3 (1), Γαρμπής 10 (1), Τζουγκαράκης 7. 

Πανιώνιος-Αμύντας 83-66 
Διαιτητές: Μπίκας-Ραχιώτης-Μηλαπίδης (Καρούσης) 
Δεκάλεπτα: 24-15, 48-33, 59-46, 83-66. 
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοτζιτς 10, Νοέας 1, Νικολακόπουλος, Πελεκάνος 23 (5), Μπάρλος 5 (1), Σακελλαρίου, Καρύδας 9 (1), Μίχαλος 4, Μπιλλής 2, Ματαλών 10 (2), Δημητριάδης 19 (1). 
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10 (1), Αγγελόπουλος 12, Τοπάλι 6, Διαμαντόπουλος 7 (1), Κουκουνιάς 4, Βαρδιάνος 8 (2), Μανσαράι, Δορκοφίκης 1, Μπάρμπας 5 (1), Βογιατζής 8, Καμπούρης 5 (1). 

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 49 (23-3) 
2. Ηρακλής 49 (23-3) 
3. Δούκας 48 (22-4) 
4. Φάρος 46 (20-6) 
5. Αίολος 42 (16-10) 
6. Εθνικός 40 (14-12) 
7. Ψυχικό 39 (13-13) 
8. Χολαργός 39 (13-13) 
9. ΑΕΛ 38 (12-14) 
10. Αμύντας 38 (12-14) 
11. Αρκαδικός 35 (9-17) 
12. Μαχητές 35 (9-17) 
13. Καβάλα 34 (8-18) 
14. Ηράκλειο 33 (7-19) 
15. Γυμναστικός 31 (5-21) 
16. Παγκράτι 28 (2-24) 

Επόμενη αγωνιστική (27η, 19/04) 
Αίολος Αστακού-Ηράκλειο 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ηρακλής 
Καβάλα-ΑΕ Λάρισας 
Φάρος Κερατσινίου-Παγκράτι 
Αμύντας-Ψυχικό 
Χολαργός-Πανιώνιος 
Αρκαδικός-Εθνικός 
ΓΣ Λαρισαίων 1928-Δούκας
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 25ης αγων. (8/4)

Ο Φάρος επικράτησε 84-65 του Πανιωνίου, ο οποίος πλέον συγκατοικεί στην πρώτη θέση με τον Ηρακλή, που επιβλήθηκε 67-65 της Καβάλας. Αναλυτικά η 25η αγωνιστική της Α2:

ΑΕ Λάρισας-Ηράκλειο 8-73 
Διαιτητές: Ξενικάκης-Παντελίδης-Κοτσίμπος (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 18-24, 38-44, 64-59, 81-73.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 12 (2), Πολίτης 18 (4), Σταμπουλής 7, Παπαχρήστος 7 (1), Δεληγεώργης 12, Τσιλούλης 6, Μαλτέσιος 3, Τσούτσος 11 (3), Θορστέινσον 5.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Λόλας 16 (2),Παπαδάκης 5, Τσερκιτζόγλου 3, Πετράκης 17 (3), Κουπίδης 10, Λιανός 9 (1), Λάτοβιτς 12 (2),  Πάλλης 2.

Αίολος Αστακού-Ψυχικό 80-74
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου (Τζιμογιάννης)
Δεκάλεπτα: 23-19, 38-33, 60-51, 80-74.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 11 (1), Θεοδωράκος 8 (2), Κουμπούρας 13, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 10 (2), Γκατζιάς, Κακλαμάνος 11 (3), Κιτσούλης 9, Κασαμπαλής 2, Χαρισμίδης 7, Λυμπάρης, Γκιζόγιαννης 9.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9 (1), Αχής 5 (1), Τσιότρας 10 (2), Παπανικολάου 3, Σακελλαρίου 3, Βλάχος 2, Βλαδίτσης, Σμάιλαγκιτς 21 (3), Μουράτος 10 (1), Σίνης 7 (1), Τσιώκος 4, Χρυσός.

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Παγκράτι 98-48
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Μήτσιου)
Δεκάλεπτα: 26-5, 45-19, 80-34, 98-48.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 16 (2), Βαρδής 2, Φουρκιώτης, Γερομιχαλός 12 (2), Μπάδης 2, Καλαμπάκας 10, Ναούμης 10 (2), Στόλης 12, Δίπλαρος 14 (2), Παγωνίδης 2, Τάταρης 14, Τζαουάρα 4.
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Λυμπερέας 4 (1), Σκούφης 14 (2), Τόρες 2, Κοντόγιωργας 2, Λεκάκης 15 (1), Εζόμο 2, Ραλλάτος 9.

Καβάλα-Ηρακλής 65-67
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 23-19, 33-34, 54-56
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 18 (5), Κελαϊδής 4, Μάζουρτσακ 11 (3), Σαββίδης, Κυριακού, Κουμλέλης 4, Γκέλιος 14 (4), Μπούκας 5 (1), Σκλήβας 9.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 4, Γιαννακίδης, Τότσιος 10, Δέσπος, Χρυσόπουλος 4, Γκαγκαλούδης 16 (3), Ρουτκάουσκας 25, Χείλαρης 5, Καλαϊτζίδης 5 (1).

Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος 84-65
Διαιτητές: Ψαριανός-Ανδρικόπουλος-Τσώνος (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 19-24, 43-37, 61-48, 84-65. 
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 10, Κουντουράς, Καράμπουλας 14 (2), Μπατής 5 (1), Πετροδημόπουλος 7, Λιακόπουλος 15, Κακαρούδης 11 (1), Βασιλόπουλος 6 (1), Δημάκος 11 (1), Κατούφας 5 (1). 
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 8, Νοέας 5 (1), Νικολακόπουλος, Πελεκάνος 3 (1), Μπάρλος 11 (2), Σακελλαρίου 8 (1), Καρύδας 4, Μίχαλος 6, Μπιλλής 3 (1), Ματαλών 6, Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης 9. 

Αμύντας-Εθνικός 92-77
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Διμπινούδης-Μαγκουνής (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 20-19, 44-34, 66-57, 92-77
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 12 (1), Αγγελόπουλος 24 (2), Τοπάλι 3 (1), Διαμαντόπουλος 15 (2), Κουκουνιάς 8 (2), Βαρδιάνος 3 (1), Μανσαράι 2, Δορκοφίκης 9, Παπαδούλης 3 (1), Μπάρμπας 6 (2), Βογιατζής 7, Καμπούρης.
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 5 (1), Αντωνάκης 12 (3), Κόκκαλης 6, Λάανε 10 (1), Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 12 (2), Μαχαίρας 18, Χάλαρης 9 (1), Καζάκος, Δρόσος 5 (1).

Χολαργός-Δούκας 70-71 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Θεονάς-Σκούτας-Γιακείμη (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 17-14, 30-34, 49-47, 70-71. 
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 6 (2), Μιλόσεβιτς 9, Μαράντος, Καλλινικίδης 7 (1), Μοτσενίγος 3 (1), Κουτρούλιας 17, Γκιζόγιαννης 4, Τζακόπουλος 11 (3), Αποστολίδης 13 (1). 
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 16 (2), Καυκής 1, Μιλεντίγεβιτς, Κουκάς 13 (2), Ράπτης 5, Κανονίδης 5 (1), Κομποδιέτας 7 (1), Κυρίτσης 11 (1), Μολφέτας 2, Ρούμπιο 11. 

Αρκαδικός-ΓΣ Λαρισαίων 81-71
Διαιτητές: Καλδίρης-Παπαθανασίου-Θεοδωρόπουλος (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-32, 63-46, 81-71. 
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 4, Πίνης, Τσακαλέρης 5, Κουρέπης 2, Προδρόμου 21 (1), Ναούμης 2, Ρεντίκας 23 (1), Γαρμπής 7 (1), Τζουγκαράκης 17. 
ΓΣ Λαρισαίων (Σκαραφίγκας): Τόζιος 5 (1), Γ. Τσούμας, Τσουράκης 1, Κούτρας 9, Μπέμπης 9 (1), Χαιρετίδης, Γκιουλέκας 14, Αγ. Τσούμας 12 (2), Σπυρόπουλος 21 (1). 

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες)
1) Πανιώνιος 47 (22-3)
2) Ηρακλής 47 (22-3)
3) Δούκας 46 (21-4)
4) Φάρος Κερατσινίου 44 (19-6)
5) Αίολος Αστακού 40 (15-10)
6) Εθνικός 38 (13-12)
7) Ψυχικό 38 (13-12)
8) Χολαργός 38 (13-12)
9) ΑΕΛ 37 (12-13)
10) Αμύντας 37 (12-13)
11) Αρκαδικός 34 (9-16)
12) Μαχητές Δόξας Πεύκων 34 (9-16)
13) Καβάλα 32 (7-18)
14) Ηράκλειο 31 (6-19)
15) Γυμναστικός 30 (5-20)
16) Παγκράτι 27 (2-23)

Επόμενη αγωνιστική (26η, 12/4)
Παγκράτι-Αίολος Αστακού
Ηράκλειο-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Ηρακλής-ΑΕΛ
ΓΣΛ-Καβάλα
Ψυχικό-Φάρος Κερατσινίου
Πανιώνιος-Αμύντας
Εθνικός-Χολαργός
Δούκας-Αρκαδικός
 

Διαβάστε περισσότερα...

Μουράτος: «Σχολείο η Α2, τιμή η Εθνική»

Ο Βασίλης Μουράτος έχει εξελιχθεί σε έναν από τους καλύτερους παίκτες της πολύ ανταγωνιστικής Α2 και αποτελεί έναν από τους βασικούς λόγους που το Ψυχικό βρίσκεται να διεκδικεί ακόμη και την παρουσία του στα play offs. Ο 19χρονος γκαρντ μίλησε για αυτή την εξαιρετική πορεία, πόσο τον έχει βοηθήσει η παρουσία του στο πρωτάθλημα της Α2, τη νέα πρόκληση της Εθνικής Νέων Ανδρών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Κρήτης (15-23 Ιουλίου), αλλά και το πώς συνδυάζονται όλα αυτά με τις σπουδές του στην Ιατρική Αθηνών. 

-Πιστεύατε στην αρχή της χρονιάς πως θα διεκδικούσατε σε αυτό το σημείο της σεζόν την είσοδο στην πεντάδα; 
«Πρώτος μας στόχος ήταν να αποφύγουμε τα play out το συντομότερο δυνατόν. Από εκεί και πέρα η ομάδα δεν έχει ταβάνι, τίποτα δεν είναι ανέφικτο. Θέλουμε να το ευχαριστηθούμε και αυτό κάνουμε. Έχουμε εξαιρετικό κλίμα στο Ψυχικό, είμαστε μια παρέα και αυτό βοηθά αγωνιστικά». 

-Έχετε μπροστά σας ένα παιχνίδι με τον Αίολο Αστακού εκτός έδρας, που αν το πάρετε μπορείτε πλέον να μιλάτε για play offs…
«Περιμένουμε πώς και πώς αυτό το ματς. Προετοιμαζόμαστε σκληρά όλη την εβδομάδα και ξέρουμε πως θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια καλή ομάδα. Πιστεύουμε πως μπορούμε να τα καταφέρουμε». 

-Βλέπουμε κι εσύ να έχεις σημαντικό ρόλο στην ομάδα σου παίζοντας για πρώτη φορά τόσο πολύ σε αυτό το επίπεδο. Πώς είναι η εμπειρία της Α2; 
«Είναι κάτι που πραγματικά το απολαμβάνω. Με έχει βοηθήσει απίστευτα η παρουσία μου σε αυτό το πρωτάθλημα. Κάθε αγωνιστική είναι ντέρμπι, υπάρχουν πολύ δυνατές ομάδες, παίζουμε απέναντι σε τεράστιου βεληνεκούς παίκτες όπως για παράδειγμα ο Πελεκάνος και ο Γκαγκαλούδης, αλλά και σε ιστορικά γήπεδα. Είναι ένα σχολείο για μένα». 

-Φέτος διαπιστώνουμε πως επιχειρείς περισσότερα τρίποντα. Προφανώς είναι ένας τομέας στον οποίο έχεις δουλέψει… 
«Ναι, έχω περάσει άπειρες ώρες στο γήπεδο, πρωί-απόγευμα και προσπαθώ να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερος σε αυτό το κομμάτι, αλλά και σε αρκετά ακόμη. Σίγουρα η εμπιστοσύνη της ομάδας βοηθά πολύ και στο ψυχολογικό κομμάτι». 

-Πέρα από τις αγωνιστικές σου υποχρεώσεις έχεις και τις σπουδές σου, καθώς είσαι φοιτητής στην Ιατρική Αθηνών. Πώς τα συνδυάζεις αυτά; 
«Προσπαθώ να παρακολουθώ όσα περισσότερα μαθήματα και εργαστήρια γίνεται, αλλά δυστυχώς δεν είναι εφικτό να είμαι παρών καθημερινά λόγω των υποχρεώσεων με την ομάδα. Πάντως είναι κάτι που πραγματικά μου αρέσει και κρατά το μυαλό μου σε εγρήγορση, αλλά μου δίνει και τη δυνατότητα να ξεφεύγω από την καθημερινότητα των προπονήσεων και των αγώνων». 

-Για ένα ακόμη καλοκαίρι αμέσως μετά τη λήξη της σεζόν δεν θα πας διακοπές, αλλά θα είσαι στην Εθνική Νέων Ανδρών για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Κρήτη. 
«Έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί καθόλου. Ίσα-ίσα, παρακαλάω κάθε χρόνο να είμαι στην Εθνική και θα μου προκαλούσε εντύπωση αν μετά τη σεζόν πήγαινα αμέσως διακοπές κι όχι σε προετοιμασία. Είναι μεγάλη τιμή να είσαι μέλος των εθνικών ομάδων, μακάρι να κληθώ και φέτος για να είμαι εκεί». 

-Εσύ και τα υπόλοιπα παιδιά θα παίξετε για άλλη μια φορά μπροστά σε ελληνικό κοινό. Πώς το αντιμετωπίζετε αυτό; 
«Είναι κάτι που μας χαροποιεί ιδιαίτερα, ένα έξτρα κίνητρο για όλους μας. Πλέον, δε, έχουμε μάθει να διαχειριζόμαστε την πίεση που μπορεί να νιώθαμε τις πρώτες φορές που παίζαμε στην Ελλάδα και η παρουσία του κόσμου μόνο καλό θα μας κάνει. Αισιοδοξούμε για κάτι καλό, ώστε να δώσουμε χαρά στους φιλάθλους». 

-Υποθέτω πως ανυπομονείς για να συναντηθείς ξανά με την παρέα των καλοκαιριών, αν και κάποια παιδιά πλέον δεν θα είναι μαζί σας επειδή έχουν ξεπεράσει το ηλικιακό όριο… 
«Σίγουρα ανυπομονώ, αλλά με αυτά τα παιδιά δεν βρισκόμαστε μαζί μόνο κάθε καλοκαίρι. Κάνουμε παρέα και σε όλη τη διάρκεια της περιόδου, βρισκόμαστε σχεδόν κάθε εβδομάδα ή όποτε μας το επιτρέπουν οι αγωνιστικές μας υποχρεώσεις». 

-Ανήκεις στον Ολυμπιακό και σίγουρα παρακολουθείς την πορεία του. Πώς τη βλέπεις μέχρι τώρα; 
«Ο Ολυμπιακός έχει επιδείξει απίστευτη σταθερότητα και τα έχει καταφέρει εξαιρετικά στην πιο απαιτητική και δύσκολη Ευρωλίγκα όλων των εποχών, αλλά και στο πρωτάθλημα. Παρακολουθώ όλα τα παιχνίδια της ομάδας, όποτε μπορώ πηγαίνω και στο γήπεδο. Εύχομαι και πιστεύω η ομάδα να πετύχει τους στόχους της τώρα που μπαίνουμε στην τελική ευθεία της σεζόν». 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 24ης αγων. (1/4)

Ο Πανιώνιος και ο Ηρακλής πέτυχαν δύσκολες νίκες απέναντι σε Αίολο Αστακού και Ηράκλειο για την 24η αγωνιστική της Α2 Ανδρών, ενώ στο ντέρμπι της ημέρας ο Εθνικός επιβλήθηκε 91-86 του Φάρου. Αναλυτικά: 

Ηράκλειο-Ηρακλής 57-61
Διαιτητές: Ψαριανός-Καραβίτης-Ζακεστίδης (Μπορμπαντωνάκης)
Δεκάλεπτα: 15-18, 26-35, 47-47, 57-61
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Λόλας 6, Παπαδάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Μαραγκάκης, Πετράκης 9, Κουπίδης 13 (2), Λιανός 12 (1), Λάτοβιτς 15 (2), Πάλλης.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 10, Γιαννακίδης, Τότσιος 8, Ονάσογλου, Δέσπος 2, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 17 (3), Ρουτκάουσκας 14, Χείλαρης 7 (1), Καλαϊτζίδης 1.

Παγκράτι-ΑΕΛ 74-96
Διαιτητές: Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Λιότσος (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 20-30, 30-50, 47-76, 74-96
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες 2, Σκούφης 8 (1), Κοντόγιωργας 5 (1), Λυμπερέας, Εζόμο 10, Λεκάκης 18 (1), Ραλλάτος 31 (1).
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 3 (1), Καρατάσιος 5, Σταμπουλής 10 (2), Παπαχρήστος 6 (2), Πολίτης 20 (6), Φιλιππόπουλος 6, Τσιλούλης 15 (3), Κούβελας 5 (1), Μαλτέσιος 8, Τσούτσος 16 (4), Θορστέινσον 2.

Πανιώνιος-Αίολος Αστακού 59-52
Διαιτητές: Παγώνης-Μαλαμάς-Κωνσταντινόπουλος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 20-14, 31-27, 49-38, 59-52. 
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 11, Νοέας 8 (2), Πελεκάνος 6, Μπάρλος 11, Σακελλαρίου 11, Καρύδας 4, Μίχαλος 2, Μπιλλής 6 (1), Ματαλών, Μελισσαράτος, Δημητριάδης. 
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος 4 (1), Κουμπούρας 9, Παπαδιονυσίου 6, Κατσαρές 3 (1), Κακλαμάνος 10 (1), Κιτσούλης 4, Κασαμπαλής 2, Χαρισμίδης, Λυμπάρης, Γκιζόγιαννης 12. 

Ψυχικό-Μαχητές Δόξας Πεύκων 80-66
Διαιτητές: Δεσλής-Κοτσιμπός-Ζαχαρής (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 17-20, 36-38, 62-49, 80-66
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 8 (1), Αχής 5 (1), Τσιότρας, Παπανικολάου 16 (2), Σακελλαρίου 3 (1), Βλάχος 4, Γιαννίκος, Σμάιλαγκιτς 24 (3), Μουράτος 15 (2), Σίνης 4, Τσιώκος 2, Παπανδρέου 2.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 8 (1), Βελισσαρίου 2, Γερομιχαλός 8 (1), Μπαδής, Καλαμπάκας 4, Ναούμης 5 (1), Στόλης 4, Δίπλαρος 10 (2), Τάταρης, Τζαουάρα 25.

Αρκαδικός-Καβάλα 74-58
Διαιτητές: Τσώνος-Κάρδαρης-Γιακείμη (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα 24-9,50-23,63-42,74-58
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος, Πίνης 5 (1), Τσακαλέρης 14 (2), Κουρέπης 9, Απέργης, Προδρόμου 12 (2), Σπυριδάκης, Ρεντίκας 10, Γαρμπής, Ναούμης 10 (2), Τζουγκαράκης 14.
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 11, Κελαϊδής 12, Μάζουρτσακ 12, Ντιαλό 7, Κυριακού 1, Κουμλελής, Γκέλιος 2, Μούκας, Μανάκας, Σκλήβας 13.

Εθνικός-Φάρος Κερατσινίου 91-86
Διαιτητές: Εθνικός-Φάρος Σώμος-Μπίκας-Σκούτας (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 27-22, 41-46, 57-63, 91-86. 
Εθνικός (Βλάχος): Μάρτζος 16 (2), Αντωνάκης 8 (2), Κόκκαλης 13 (2), Λάανε 18 (1), Οικονομόπουλος 6 (1), Μαχαίρας 15 (1), Χάλαρης 8 (2), Καζάκος, Δρόσος 7 (1). 
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 10, Καράμπουλας 12 (2), Πετροδημόπουλος 3, Λιακόπουλος 19, Κακαρούδης 21 (3), Βασιλόπουλος 5 (1), Δημάκος 11 (3), Κατούφας 5 (1), Παπαδόπουλος. 

Δούκας-Αμύντας 77-71 
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Παπαθανασίου-Μπούκας (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 22-22, 35-38, 57-57, 77-71
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 7 (2), Καυκής 7 (1), Μιλεντίγεβιτς, Κουκάς 1, Κυρίτσης 24 (2), Ράπτης 11, Κανονίδης 15 (3), Κομποδιέτας 6 (2), Μολφέτας, Ρούμπιο 6 (1).
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 19 (5), Αγγελόπουλος 12, Διαμαντόπουλος 4 (1), Κουκουνιάς 7 (1), Βαρδιάνος 9, Δορκοφίκης 6, Μπάρμπας 7 (2), Βογιατζής 7, Καμπούρης.

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Χολαργός 73-82
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Ταρενίδης Κ. (Σταμάτης Γ.)
Δεκάλεπτα: 17-16, 34-32, 50-55, 73-82. 
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας):  Τόζιος,  Τσούμας Γ., Τσουράκης, Χαιρετίδης, Κούτρας 22 (2), Μπέμπης 4, Γκιουλέκας 19 (1), Τσούμας Αγ. 13 (3), Σπυρόπουλος 15.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 15, Μποχωρίδης, Πόπαντιτς, Καλλινικίδης 16 (1), Μοτσενίγος 14 (2), Κουτρούλιας 13,  Γκιζόγιαννης 4,  Τζακόπουλος 8 (2),  Αποστολίδης 12 (2).

Βαθμολογία 
1) Πανιώνιος 46 (22-2)
2) Ηρακλής 45 (21-3)
3) Δούκας 44 (20-4)
4) Φάρος Κερατσινίου 42 (18-6)
5) Αίολος Αστακού 38 (14-10)
6) Εθνικός 37 (13-11)
7) Ψυχικό 37 (13-11)
8) Χολαργός 37 (13-11)
9) ΑΕΛ 35 (11-13)
10) Αμύντας 35 (11-13)
11) Αρκαδικός 32 (8-16)
12) Μαχητές Δόξας Πεύκων 32 (8-16)
13) Καβάλα 31 (7-17)
14) Ηράκλειο 30 (6-18)
15) ΓΣΛ 29 (5-19)
16) Παγκράτι 26 (2-22)

Επόμενη αγωνιστική (25η, 8/4)
Αίολος Αστακού-Ψυχικό 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Παγκράτι 
ΑΕ Λάρισας-Ηράκλειο
Καβάλα-Ηρακλής 
Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος
Αμύντας-Εθνικός 
Χολαργός-Δούκας 
Αρκαδικός-ΓΣ Λαρισαίων 1928


 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 23ης αγων. (25/3)

Ο Φάρος επικράτησε 96-82 του Δούκα στο παιχνίδι που ξεχώρισε στο πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, ενώ με νίκες συνέχισαν Πανιώνιος και Ηρακλής. Αναλυτικά: 

Αίολος Αστακού-Εθνικός 84-70
Διαιτητές: Παφίλης-Δημόπουλος-Τσιαπλής (Τζιμογιάννης)

Δεκάλεπτα: 23-28, 48-36, 71-59, 84-70.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 4 (1), Κουμπούρας 17 (1) Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 7 (1), Κακλαμάνος 18 (4), Κιτσούλης 6, Κασαμπαλής 8, Χαρισμίδης 12, Γκιζόγιαννης 5 (1).
Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 13 (2), Αντωνάκης 10 (2), Κόκκαλης 18 (3), Λάανε 12 (3), Οικονομόπουλος 2, Μαχαίρας 11 (1), Χάλαρης, Δρόσος 2
 

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος 56-64
Διαιτητές: Ξενικάκης-Πιτσίλκας Β.-Φακίτσας (Τσιοπάνος)
Δεκάλεπτα: 13-20, 23-38, 40-52, 56-64.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 2, Βαρδής, Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 12 (1), Καλαμπάκας, Δίπλαρος 17 (1), Τάταρης 8, Τζαουάρα 15 (1).
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 10, Νοέας 9 (1), Νικολακόπουλος, Πελεκάνος, Μπάρλος 9 (1), Σακελλαρίου 7, Καρύδας 13 (2), Μίχαλος 3 (1), Μπιλλής 2, Ματαλών 5 (1), Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης 4. 

ΑΕ Λάρισας-Ψυχικό 69-71
Διαιτητές: Μπήτης-Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 29-21, 38-42, 58-51, 69-71.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 9 (3), Πολίτης 3 (1), Καρατάσιος, Σταμπουλής, Παπαχρήστος 7 (1), Δεληγεώργης 12, Τσιλούλης 11 (2), Μαλτέσιος 4, Τσούτσος 13 (1), Θορστέινσον 12.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 12 (2), Αχής 4, Παπανικολάου 20 (3), Σακελλαρίου 5 (1), Βλάχος, Ιορδάνου, Μουράτος 15 (2), Σμάιλαγκιτς 9, Σίνης, Τσιώκος 6, Βλαδίτσης.

Ηρακλής-Παγκράτι 94-64
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Ντούρας (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 25-14, 52-21, 74-43, 94-64
Ηρακλής (Αλεξανδρής):Αγγελακόπουλος 9, Γιαννακίδης 16 (4), Τότσιος 8, Ονάσογλου 10 (1), Δέσπος 9, Χρυσόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 5 (1), Κάτσιος, Ταουσάνης 4, Χείλαρης 14 (2), Καλαϊτζίδης 7 (1).
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες, Σκουφής 24 (4), Λυμπερέας 2, Εζόμο 5, Λεκάκης 4, Κοντόγιωργας 6 (2), Ραλλάτος 23.

Καβάλα-Ηράκλειο 69-65
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Λόρτος-Τζίμα (Σιμητόπουλος)

Δεκάλεπτα: 21-19, 42-32, 54-44, 69-65.
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 8, Κελαϊδής 13 (1), Μάζουρτσακ 18 (2), Μανάκας, Κυριακού, Κουμλέλης 5 (1), Γκέλιος 9 (1), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 13. 
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Παπαδάκης 1, Τσερκιτζόγλου 7 (1), Μαραγκάκης 3, Πετράκης 10 (1), Κουπίδης 13 (1), Λόλας 5, Λιανός 11, Λάτοβιτς 9, Πάλλης 6.

Φάρος-Δούκας 96-82
Διαιτητές: Σχινάς-Καλδίρης-Μαγκλογιάννης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 25-18, 56-40, 75-63, 96-82.
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 15, Κουντουράς, Καράμπουλας 17 (2), Βασιλόπουλος 10 (1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 12 (1), Κακαρούδης 20 (4), Δημάκος 22 (4), Κατούφας, Παπαδόπουλος. 
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 6 (2), Καυκής 9 (1), Κυρίτσης 25 (1), Κουκάς, Ράπτης 9 (1), Κανονίδης 11, Κομποδιέτας 10 (1), Μολφέτας, Ρούμπιο 12. 

Αμύντας-ΓΣ Λαρισαίων 1928 79-62
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Χαλαμπαλάκης-Κωνσταντινίδου (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 18-19, 44-26, 65-45, 79-63
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 16 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 8 (2), Κουκουνιάς 10, Βαρδιάνος 5 (1), Μανσαράι 9, Δορκοφίκης 1, Παπαδούλης, Μπάρμπας 2, Βογιατζής, Καμπούρης 4.
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Τόζιος, Συνετός, Νίκολιτς, Τσούμας, Τσουράκης 8, Κούτρας 3, Μπέμπης 6 (2), Χαιρετίδης, Γουμενόπουλος, Γκιουλέκας 20 (3), Σπυρόπουλος 8.

Χολαργός-Αρκαδικός 79-78 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμάς-Κοτσίμπος (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 21-14, 39-35, 56-48, 79-78. 
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 17 (2), Μαράντος, Μποχωρίδης 6 (2), Πόπαντιτς 5 (1), Καλλινικίδης 10 (2), Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 8 (1), Γκιζόγιαννης 10 (3), Τζακόπουλος 14 (1), Αποστολίδης 4. 
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 13 (1), Πίνης 7 (1), Τσακαλέρης 3 (1), Κουρέπης, Προδρόμου 19, Ναούμης 18 (3), Γαρμπής 4, Τζουγκαράκης 14. 

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 44 (21-2)
2. Ηρακλής 43 (20-3)
3. Δούκας 42 (19-4)
4. Φάρος 41 (18-5)
5. Αίολος 37 (14-9)
6. Εθνικός 35 (12-11)
7. Ψυχικό 35 (12-11)
8. Χολαργός 35 (12-11)
9. Αμύντας 34 (11-12)
10. ΑΕΛ 33 (10-13)
11. Μαχητές 31 (8-15)
12. Καβάλα 30 (7-16)
13. Αρκαδικός 30 (7-16)
14. Ηράκλειο 29 (6-17)
15. ΓΣ Λαρισαίων 28 (5-18)
16. Παγκράτι 25 (2-21)

Επόμενη αγωνιστική (24η, 1/4)
Πανιώνιος-Αίολος Αστακού 
Ψυχικό-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Παγκράτι-ΑΕ Λάρισας 
Ηράκλειο-Ηρακλής 
Αρκαδικός-Καβάλα 
Εθνικός-Φάρος Κερατσινίου 
Δούκας-Αμύντας 
ΓΣ Λαρισαίων 1928-Χολαργός 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 22ης αγων. (18/3)

Οι πρωτοπόροι σημείωσαν νίκες στην 22η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. 

Αναλυτικά: 

Δούκας-Αίολος Αστακού 74-64
Διαιτητές: Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ξέρας (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 18-20, 46-29, 60-46, 76-64.
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 9 (3), Καυκής 6, Κουκάς 4, Κυρίτσης 21 (1), Ράπτης 2, Καραμπάτσος, Κανονίδης 7 (1), Κομποδιέτας 5 (1), Μολφέτας 9 (1), Ρούμπιο 13. 
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 15 (2), Θεοδωράκος, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 2, Γκατζιάς 5 (1), Κακλαμάνος 23 (2), Κιτσούλης 13, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 2, Γκιζόγιαννης 2. 

Εθνικός- Μαχητές Δόξας Πεύκων 86-80
Διαιτητές: Παγώνης-Κωνσταντινόπουλος-Γερακίνης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 20-22, 48-41, 69-61, 86-80.
Εθνικός (Βλάχος): Μάρτζος 15 (2), Αντωνάκης 13 (3), Κόκκαλης 12 (2), Λάανε 17 (4), Οικονομόπουλος 6 (2), Μαχαίρας 17, Χάλαρης 6, Δρόσος
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 12 (1), Βελισσαρίου 6 (2), Γερομιχαλός 10, Βαρδής, Στόλης 12, Δίπλαρος 24 (4), Τάταρης, Τζαουάρα 16.

Πανιώνιος-ΑΕΛ 86-60
Διαιτητές: Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Κωνσταντινίδου (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 24-24, 44-38, 61-51, 86-60.

Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 11, Νοέας 5, Νικολακόπουλος 3 (1), Σακελλαρίου 6, Καρύδας 12 (1), Μίχαλος, Μπιλλής 16 (4), Ματαλών 8 (2), Μελισσαράτος 8, Δημητριάδης 13 (1).

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Καρατάσιος, Σταμπουλής 4, Παπαχρήστος 3, Δεληγεώργης 12, Πολίτης 13 (3), Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης, Μαλτέσιος 4, Κούβελας, Τσούτσος 11 (3), Θορστέινσον 13.

Ψυχικό-Ηρακλής 83-88 στην παράταση (κ.α. 74-74)
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 22-17, 39-33, 61-56, 74-74, πρτ. 83-88.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 14 (3), Αχής, Τσιότρας, Παπανικολάου 22 (3), Σακελλαρίου 5 (1), Σμάιλαγκιτς 11 (2), Μουράτος 17 (2), Σίνης 8 (2), Τσιώκος 6. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 13 (2), Γιαννακίδης, Τότσιος 23, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 24 (3), Δέσπος 5, Ρουτκάουσκας 6, Χείλαρης 5 (1), Καλαϊτζίδης 10 (1). 

Παγκράτι-Ηράκλειο 80-87
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Βαρδάλος-Κοντίλης (Μαυρουδής)
Δεκάλεπτα: 19-25, 43-36, 57-64, 80-87
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες 2, Σκούφης 18 (3), Λυμπερέας, Εζόμο 20, Λεκάκης 12 (2), Κοντόγιωργας, Ραλλάτος 28 (2)
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Παπαδάκης 5, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης 4, Πετράκης 17 (3), Κουπίδης 21 (4), Λόλας 10, Λιανός 19 (3), Λάτοβιτς 3, Πάλλης 8.

Χολαργός-Καβάλα 86-68
Διαιτητές: Διαμαντής-Καρακάσης-Λιότσος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 18-17, 43-26, 73-40, 86-68.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 18 (1), Μποχωρίδης 11 (3), Πόπαντιτς 17 (2), Καλλινικίδης 7, Μοτσενίγος 8 (2), Κουτρούλιας 6, Γκιζόγιαννης 11 (2), Κιαπέκος, Τζακόπουλος 8 (2).
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 15 (1), Κελαϊδής 14 (1), Μάζουρτσακ 12 (1), Κουμλέλης 8, Γκέλιος 12 (1), Μανάκας 2, Αναστασάκης, Σκλήβας 5. 

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Φάρος Κερατσινίου 66-103
Διαιτητές: Παφίλης-Κοτσίμπος-Τζιοπάνος (Σταμάτης)
Δεκάλεπτα: 17-28, 30-53, 47-74, 66-103.
ΓΣΛ (Σκαραφίγκας): Τόζιος 2, Συνετός, Νίκολιτς 16 (2), Τσουράκης 4 (1), Σπυρόπουλος 15 (1), Κούτρας 15 (1), Μπέμπης 4, Γουμενόπουλος, Γκιουλέκας 10.
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 14, Βασιλόπουλος 5, Κουντουράς 2, Καράμπουλας 19 (1), Μπατής 8 (2), Πετροδημόπουλος 6, Λιακόπουλος 19 (2), Κακαρούδης 15 (3), Δημάκος 7 (1), Κατούφας 7 (1), Παπαδόπουλος 1.

Αρκαδικός-Αμύντας 82-84 στην παράταση (κ.α. 72-72)
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Πουρσανίδης Κ.-Τζίμα (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 21-12, 36-34, 49-44, 72-72, πρτ. 82-84. 
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 12 (1), Πίνης 5 (1), Τσακαλέρης 7 (2), Κουρέπης 1, Προδρόμου 18 (1), Ρεντίκας 19 (2), Γαρμπής, Ναούμης 3 (1), Τζουγκαράκης 17.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11, Αγγελόπουλος 19, Διαμαντόπουλος 14 (4), Κουκουνιάς 6, Βαρδιάνος 14 (3), Μανσαράι, Δορκοφίκης 3 (1), Μπάρμπας 14 (4), Βογιατζής 1, Καμπούρης 2. 

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 42 (20-2)
2. Ηρακλής 41 (19-3)
3. Δούκας 41 (19-3)
4. Φάρος 39 (17-5)
5. Αίολος 35 (13-9)
6. Εθνικός 34 (12-10)
7. Ψυχικό 33 (11-11)
8. Χολαργός 33 (11-11)
9. ΑΕΛ 32 (10-12)
10. Αμύντας 32 (10-12)
11. Μαχητές 30 (8-14)
12. Αρκαδικός 29 (7-15)
13. Καβάλα 28 (6-16)
14. Ηράκλειο 28 (6-16)
15. ΓΣ Λαρισαίων 27 (5-17)
16. Παγκράτι 24 (2-20)

Επόμενη αγωνιστική (23η, 25/3)
Αίολος Αστακού-Εθνικός 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος 
ΑΕΛ-Ψυχικό
Ηρακλής-Παγκράτι 
Καβάλα-Ηράκλειο 
Φάρος Κερατσινίου-Δούκας 
Αμύντας-ΓΣ Λαρισαίων 1928
Χολαργός-Αρκαδικός 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 21ης αγων. (11/3)

Ο Ηρακλής επικράτησε 80-79 του Πανιωνίου στο συναρπαστικό ντέρμπι κορυφής της Α2 Ανδρών για την 21η αγωνιστική και μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά του από τους πρωτοπόρους. Αναλυτικά: 

Ηράκλειο-Ψυχικό 73-72
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ.-Καλογερόπουλος Λ.-Σιμητόπουλος (Ναλετάκης Γ.)
Δεκάλεπτα: 17-24, 38-37, 53-53, 73-72.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Λόλας 5, Παπαδάκης 2, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης, Πετράκης 11 (1), Κουπίδης 17 (1), Κυπριωτάκης, Λιανός 23 (2), Λάτοβιτς 11 (1), Πάλλης 4.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 10, Αχής, Τσιότρας, Παπανικολάου 14 (2), Σακελλαρίου 4, Βλάχος, Γιαννίκος, Σμάιλαγκιτς 21 (3), Μουράτος 19 (1), Σίνης, Τσιώκος 4, Χρυσός.

Αίολος Αστακού-ΓΣ Λαρισαίων 1928 84-69
Διαιτητές: Καλδίρης-Κάρδαρης-Πολυχρόνης (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 26-10, 47-24, 62-51, 84-69.
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 4, Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 20, Παπαδιονυσίου 12 (2), Κατσαρές, Δουρούκης, Κακλαμάνος, Κιτσούλης 13 (1), Κασαμπαλής 6, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 7, Γκιζόγιαννης 8.
Γυμναστικός (Σκαραφίγκας): Τόζιος 3 (1), Συνετός 3 (1), Νίκολιτς 15 (1), Τσουράκης 6, Κούτρας 13 (3), Μπέμπης 3 (1), Σπυρόπουλος 11 (1), Γκιουλέκας 15 (3), Χαιρετίδης, Γουμενόπουλος.

Μαχητές-Δούκας 57-76
Διαιτητές: Κατραχούρας-Μαλαμάς-Ζαχαρής (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 16-18, 32-40, 42-60, 57-76
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 12 (1), Βαρδής 1, Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 8 (1), Μπάδης, Καλαμπάκας 6, Ναούμης 9 (1), Στόλης 4, Δίπλαρος 6 (1), Τάταρης 6, Τζαουάρα 5
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 3 (1), Καυκής 6, Μιλεντίγεβιτς 2, Κουκάς 3 (1), Τζιάλλας, Ράπτης 8, Καραμπάτσος 3, Κανονίδης 16 (2), Κομποδιέτας 9 (3), Κυρίτσης 11 (2), Αγραβάνης 5 (1), Ρούμπιο 10.

ΑΕΛ-Εθνικός 72-81
Διαιτητές: Παντελίδης-Τζίμα-Τζιοπάνος Ν. (Μπεκιάρης)
Δεκάλεπτα: 18-19, 41-35, 49-57, 72-81.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 6 (2), Σταμπουλής 13 (1), Παπαχρήστος 7 (1), Δεληγεώργης 1, Πολίτης 16 (4), Τσιλούλης 12 (3), Μαλτέσιος 4, Τσούτσος 7 (1), Θορστέινσον 6. 
Εθνικός (Βλάχος): Μάρτζος 12, Αντωνάκης 3 (1), Λάανε 17 (2), Οικονομόπουλος 24 (5), Μαχαίρας 19, Χάλαρης 3, Καζάκος, Δρόσος 3. 

Ηρακλής-Πανιώνιος 80-79
Διαιτητές: Μπήτης-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Σιμητόπουλος)
Δεκάλεπτα: 19-12, 33-39, 45-61, 80-79.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 9, Γιαννακίδης, Τότσιος 22 (3), Ονάσογλου, Δέσπος 7, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 9 (1), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 11, Χείλαρης 5 (1), Καλαϊτζίδης 15 (3).
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοτζιτς 9, Νοέας 5, Νικολακόπουλος, Πελεκάνος, Μπάρλος 12 (2), Σακελλαρίου, Καρύδας 21 (3), Μίχαλος 12 (4), Μπιλλής 8 (2), Ματαλών 1, Μελισσαράτος, Δημητριάδης 11 (3).

Καβάλα-Παγκράτι 100-55
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Θεοδώρου-Κοϊτζόγλου (Μπακάλης)
Δεκάλεπτα: 24-9, 57-26, 82-45, 100-55.
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 5 (1), Κελαϊδής 19 (4), Μάζουρτζακ 15 (3), Σαββίδης 12 (2), Ντιαλό 1, Μανάκας 5 (1), Κυριακού, Κουμλέλης 8, Γκέλιος 12 (1), Μούκας 3 (1), Αναστασάκης, Σκλήβας 20.
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες 3 (1), Σκούφης 5 (1), Ψαρόπουλος 9 (1), Λυμπερέας, Εζόμο 11, Λεκάκης 7 (1), Ραλλάτος 20 (3).

Φάρος-Αρκαδικός 100-60
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 24-17, 51-34, 70-51, 100-60.
Φάρος (Συμεωνίδης): Κουντουράς 5 (1), Καράμπουλας 18 (5), Μπατής 8 (1), Πετροδημόπουλος 5, Λιακόπουλος 21 (2), Κακαρούδης 6, Βασιλόπουλος 17 (3), Δημάκος 14 (1), Κατούφας 6, Παπαδόπουλος
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 11 (1), Πίνης 1, Τσακαλέρης 5 (1), Κουρέπης, Σπυριδάκης, Προδρόμου 11 (1), Τζάτζας, Γαρμπής 17 (3), Απέργης 4, Τζουγκαράκης 11.

Αμύντας-Χολαργός 73-71 
Διαιτητές: Θεονάς-Μπίκας-Θεοδωρόπουλος (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 15-17, 38-31, 58-49, 73-71.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 15, Αγγελόπουλος 12, Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 25 (4), Κουκουνιάς 9, Βαρδιάνος 3 (1), Μανσαράι, Δορκοφίκης 3 (1), Μπάρμπας, Βογιατζής 2, Καμπούρης. 
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 12, Μιλόσεβιτς 11, Τζακόπουλος 10 (2), Μποχωρίδης 7 (1), Πόπαντιτς 5 (1), Καλλινικίδης 1, Μοτσενίγος 6 (1), Κουτρούλιας 13, Αποστολίδης 6 (1). 
 

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 40 (19-2)
2. Ηρακλής 39 (18-3)
3. Δούκας 39 (18-3)
4. Φάρος 37 (16-5)
5. Αίολος 34 (13-8)
6. Ψυχικό 32 (11-10)
7. Εθνικός 32 (11-10)
8. ΑΕΛ 31 (10-11)
9. Χολαργός 31 (10-11)
10. Αμύντας 30 (9-12)
11. Μαχητές 29 (8-13)
12. Αρκαδικός 28 (7-14)
13. Καβάλα 27 (6-15)
14. ΓΣ Λαρισαίων 26 (5-16)
15. Ηράκλειο 26 (5-16)
16. Παγκράτι 23 (2-19)

Επόμενη αγωνιστική (22η, 18/3)
Δούκας-Αίολος Αστακού
Εθνικός-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Πανιώνιος-ΑΕΛ
Ψυχικό-Ηρακλής
Παγκράτι-Ηράκλειο
Χολαργός-Καβάλα
ΓΣ Λαρισαίων 1928-Φάρος Κερατσινίου 
Αρκαδικός-Αμύντας
 

Διαβάστε περισσότερα...